banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Jun 2024, 23:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Jul 2003, 10:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Da li ste imali odredjenih zdravstvenih problema(kardioloski,respiratorni,neurloski....) nakon leta, da li se to manifestovalo odmah ili kasnije?
Da li ste culi o slicnim slucajevima ?
Da li ste culi za stetnost po zdravlje letenja kod malih beba?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jul 2003, 14:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Ma gdje su stetne posljedice kod letenja? Ma nije to tacno. Letenje je nesto SUPER.

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2003, 13:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2003, 22:01
Postovi: 42
Lokacija: Novi Sad-Banjaluka
Slazem se sa Alexandrom, letenje je, aj da kazemo najlepse, ali nije preporuka za srcane bolesnike ili astmaticare posto su oni osetljivi i na najmanju promenu pritiska. Tako da ako spadas u neku od te dve kategorije...

_________________
Slika

Samo opusteno:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2003, 17:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 132
Lokacija: Lugano -CH
Vise puta sam cula za tromboze na nogama na dugim letovima zbog neugodnog polozaja, tako da znam ljude koji moraju prevetnivno uzimati Fraxiparin (antikoagulacijske inekcije) prije duzeg potovanja.
A to sto se je meni desilo za vrjeme mog prvog putovanja sa avijonom je nesto najgore:
1996 Let: Mombasa (Kenya) - Zürich
Avion pun, cigaretni dim se moglo nozem rezati, putnici (bila neka grupa njemackih svajcaraca) poprilicno pijani. Gospodin ispred mene bio je najvulgarniji i naj-pijaniji.Nakon 4 sata leta ucutao se na moje veliko zadovoljstvo i zaspao. Tek nakon mozda pola sata primjetili smo da bas i ne spava, nego da se onesvjestio. Zvali smo stevardesu, koja nije znala sta da radi i posto na avionu nije bilo ni jednog doktora...mene je zapala neprijatna duznost i odgovornost da nesto uradim. Pokusavali smo ga prenjeti u zadnji dio aviona da ga ispruzimo negdje. U njegovoj torbi smo nasli ljekove koje upotrebljavaju inace kardiopaticari i infarktasi. Bilo je ocigledno po simpotima da je gospodin dozivio jedan jaki infarkt i da je njegov zivot u velikoj opasnosti. Trazila sam kiseonik (imali su samo dve male boce od 2 litra) i rekla stevardesi da moramo sto prije negdje sletiti.
Dosao je kapetan a kasnije mi je u pilotskoj kabini uspostavio kontakt sa doktorom Rege (vazdusna sluzba spasavanja u Zürichu) koji je potvrdio moj sum i odredio izvanredno sletanje na najblizi aerodrom, na kojega bi oni kasnije dosli po pacijenata. Posto na aerodromu u Napoliju nije bilo mjesta da nas primi, okrenuli smo se prema Kipru.
U avionu nije niko shvatio koliko je situacija kriticna jer su se putnici zalili kad sam zamolila pilota da zabrani pusenje. Pacijenta smo na aerodromu predali jos zivog kiperskim doktorima koji su nas vec cekali, medjutim umro je nakon pola sata u bolnici.
P.S. Taj infarkt je avionsku kompaniju kostao oko 200 000 CHF a nas putnike 12 umjesto 8 sati voznje i jedno lose iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2003, 10:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Argentina je napisao:
Taj infarkt je avionsku kompaniju kostao oko 200 000 CHF

Što je kompanija kriva?

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2003, 11:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 132
Lokacija: Lugano -CH
Tu cifru cine troskovi:
dodatno sipanje goriva
organizacija vanrednog sletanja
kasnjenje aviona na redovnoj liniji
intervencija rege, koja je na kipar poslala svoj avion hitne pomoci, koji je opremljen za intenzivnu njegu pacijenta
preusmeravanje putnika posle dolaska u Zürich prema njihovim destinacijama (mnogo je putnika zakasnilo na sledeci let, voz, mnogi su morali prespavati u Zürichu)
.
.
.
U pravu si Vader, vjerovatno je te troskove krilo osiguranje a ne kompanija.
Jos je najgore u svemu da je popunjavanje raznih formulara na kiparskom aerodromu trajalo vise od tri sata a mi putnici nismo smjeli da izadjemo iz aviona jer su nas parkirali na nekoj stranskoj pisti. Nije bilo klime, u avionu vrucina, zabranjeno pusenje (sto je za pusaca kao ja nesto najgore :cry: ) Uzas zivi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2003, 12:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
prinudna slijetanja aviona su nesto jako ubitacno po aviokompanije, prvo se mora dobiti potvrda za vanredno slijetanje, a o troskovima da ne pricam...

ako se prije leta primjeti da odredjeni putnik ima neke poteskoce u disanju ili sa srcem, a ako josh pozovu hitnu pomoc da se pregleda putnik(a hitnu zovu i kad zamolis za casu vode i akzes malo mi je muka :roll: )........ e tada nema sile da te puste u avion.....to je uzasna procedura, koja se mora proci da bi te pustili na sledeci let (ali s obzirom da nashim ljudi ima svagdje onda postoji mogucnost da se sredi malo brze :D )....

Bash iz razloga da bi sprijecili da eventualno tom putniku pozli u avionu i da ne bi morali prinudno sletiti negdje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs