banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Maj 2024, 23:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1780 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Jul 2013, 07:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Preskakanje obroka, vise manjih obroka, ne jesti uvece i sl. su mitovi koji rade ili ne rade od individue do individue.
Sve je matematika, potrosi vise nego sto uneses kalorija, ili ne unesi previse, ako vec ne mozes potrositi visak.

Princip je jednostavan, ko ima spor metabolizam, ubrzati ga od ranog jutra vodom, vjezbanjem, zdravim doruckom.
Ko ima brz metabolizam, nek' radi sta hoce.

Svi znaju koja je dobra a koja losa hrana, nema tu puno filozofije...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2013, 08:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Bahamut je napisao:
Svi znaju koja je dobra a koja losa hrana, nema tu puno filozofije...

Vjeruj mi ima ljudi koji misle da je kečap zdrava hrana ili da su hrenovke ok ako su pileće. Ako se nešto isprži na ulju onda je manje masno nego kad se pravi na masti. Neću kupiti bijeli hljeb, već ću uzeti crni. Kupiću integralni keks, on ne deblja. I tako to...

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2013, 08:56 
A to i jest problem...sto ne znaju, a pogresne informacije na svakom cosku...


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Jul 2013, 12:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Ne znam kako neko moze pomislitit na hrenovke, bilo kakve, kada se prica o zdravoj ishrani ili dijeti, zna se da nikakve preradjevine ne dolaze u obzir...

Moze se iskoristiti ova ili napraviti nova tema o nutritivnim vrijednostima pojedinacne hrane, kao i njihov uticaj na organizam, kao sabrana djela, da se razjasne neke zablude o zdravoj i nezdravoj hrani?

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2013, 12:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Ne znam kako neko moze pomislitit na hrenovke, bilo kakve, kada se prica o zdravoj ishrani ili dijeti, zna se da nikakve preradjevine ne dolaze u obzir...

Moze se iskoristiti ova ili napraviti nova tema o nutritivnim vrijednostima pojedinacne hrane, kao i njihov uticaj na organizam, kao sabrana djela, da se razjasne neke zablude o zdravoj i nezdravoj hrani?

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2013, 12:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Ma ima i pravih informacija na svakom ćošku, ali su ljudi izgleda spremni da u nedogled idu sa mantrom "neće to mene", dok bolest ne pokuca na vrata, nego da mijenjaju stvari iz korijena. Praktično prva stvar koju dvije osobe kažu jedna drugoj kod nas je "zdravo", kad se nekom nešto želi, kaže se "ma nek je samo zdravlja" i sl, a generalno su ljudi najviše lijeni kad je zdravlje u pitanju, osim kad zagusti. To mi nije baš jasno. Primijetio sam i rašireno ubjeđenje, da "hraniti se zdravo" (a pod ovim sad podrazumijevam samo osnovni koncept, što je više moguće izbjegavati industrijski prerađenu hranu, prženu hranu, "4 bijele smrti" i sl.) podrazumijeva trošenje mnogo više para i vremena na ishranu, što uopšte nije istina, naprotiv, dodao bih, jeftinije je ako se planira unaprijed.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2013, 12:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Loša ishrana je glavni krivac za većinu bolesti (koje nisu zaraznog karaktera). A ishrana je kod nas na posljednjem mjestu liste prioriteta. Za to se uglavnom nema vremena. Nema se vremena da se nešto zdravo uzgoji, da se nešto pripremi, da se fino smireno pojede, sve nešto na brzinu, daj da što manje vremena provedem u kuhinji, da pojedem na brzaka jer imam prečih stvari. A usput dok jedem ako je ikako moguće da odradim još nešto da ne gubim vrijeme.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2013, 15:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Bahamut je napisao:
Moze se iskoristiti ova ili napraviti nova tema o nutritivnim vrijednostima pojedinacne hrane, kao i njihov uticaj na organizam, kao sabrana djela, da se razjasne neke zablude o zdravoj i nezdravoj hrani?

To ne bi bilo loše :D kome se da vremena i strpljenja nek otvori temu baš o tome.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2013, 17:34 
Pa za koji ce onda ova tema... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Nov 2013, 15:34 
Pa vi stajte svako malo na vagu... ;)

http://www.alo.rs/vesti/bizzare/pogleda ... foto/37152


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 10:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
pa valjda svi već znamo da kod dijete prvo odlazi voda. Samo se pitam što niko onda ne kaže kad se udebeli par kg, ma to mi je samo voda :P
Ugl zato ja kada sam na dijeti pijem duplo više vode nego obično.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 10:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2013, 02:12
Postovi: 221
Lokacija: Luda greda
Zašto ne pređete na veggie ishranu?
Ne garantuje mršavljenje,ali je sigurno zdravije. Ja sam za 6-7 mjeseci izgubio samo 3 kg. Doduše i prije sam varirao par kila gore-dole.

_________________
I,curmudgeon.
Madness is like gravity, all you need is a little push.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 10:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39432
Lokacija: Месечева икра
Sigurno zdravije? Ni jedan vid ekstrema, pa ni u ishrani, nije bolji i zdraviji.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 10:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2013, 02:12
Postovi: 221
Lokacija: Luda greda
_зока je napisao:
Sigurno zdravije? Ni jedan vid ekstrema, pa ni u ishrani, nije bolji i zdraviji.


Ne vidim u čemu je problem. Postoje ljudi koji cijeli život žive veggie,skoro svi budisti i Sikhi.
Niko nije umro od nejedenja mesa,jaja,mlijeka... prije će biti obrnuto.

_________________
I,curmudgeon.
Madness is like gravity, all you need is a little push.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 10:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
diogen je napisao:
Zašto ne pređete na veggie ishranu?
Ne garantuje mršavljenje,ali je sigurno zdravije. Ja sam za 6-7 mjeseci izgubio samo 3 kg. Doduše i prije sam varirao par kila gore-dole.

ja se ne debljam od mesa već od tjestenine i slatkiša.
a mislim da ni jedan vid extrema nije zdrav.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 10:44 
Ne znaju one sto citaju one dijete u novinama tipa blic zena i slicno... :)

Citiraj:
Zašto ne pređete na veggie ishranu?

Zasto bih kada obozavam meso, sir i jaja...btw ja sam za 4 mjeseca izgubio 15-16 kg jeduci svaki dan 4-6 jaja, 600 gr mesa i 250 grama sira sto se tice proizvoda zivpotinjskog porijeka, bilo je tu jos hrpa vlakana, rize, krompira i orasastih plodova... Na kraju dijete fino odradio krvnu sliku i ona odlicna... ;)

Gledaj, ne postoji ishrana koja garantuje mrsavljenje...mozes ti biti i debeli krmak sa veggie ishranom, unosi svaki dan kilu ljesnjaka, badema ili oraha pa ces vidjeti o cemu pricam...jos ako se dohvatis raznih pita od krompira i zeljanice + posni kolaci + ostale djakonije sa hrpom secera i ulja...nadam se da razumijes sta hocu da kazem...to sto ti ne jedes meso ne znaci da si zdrav ili slicno...onaj ko mrzi meso ok, neka se hrani ako mu tako dogvara, ali neko ko voli meso, a misli da ce sa veggie ishranom biti zdraviji, to ne...ta prica oni jedu pa su zivi ne pije vodu, jedu i eskimi cijeli zivot samo hranu bez hidrata pa to isto ne pali kod nas...probaj biti pola godine bez hidrata pa ces shvatiti...

Kao sto Zoka kaze, stvar je u umjerenosti i izboru namirnica, pojedes danas (ako se ne bavis sportom ili nekom fizickom aktivnoscu) na primjer 2-3 jajeta, 200-300 grama mesa, casu mlijeka i nesto nemasnog sira i to je odlicno sto se tice proteina. Zatim uneses kvalitetne hidrate, zdrave masti i dosta vlakana, nekoliko vocki i super.


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 10:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
To sto neko nije umro od necega, ne znaci da je to zdravo i pozeljno. Mozes cijeli zivot jesti samo krompir, i neces umrijeti od toga. I?

Veganska ishrana ima svojih nedostataka, koji se mogu nadomjestiti. Par aminokiselina mogu se naci samo u mesu. Dodaci prehrani to vjerovatno mogu nadomjestiti.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 10:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39432
Lokacija: Месечева икра
diogen je napisao:
_зока je napisao:
Sigurno zdravije? Ni jedan vid ekstrema, pa ni u ishrani, nije bolji i zdraviji.


Ne vidim u čemu je problem. Postoje ljudi koji cijeli život žive veggie,skoro svi budisti i Sikhi.
Niko nije umro od nejedenja mesa,jaja,mlijeka... prije će biti obrnuto.
Jedan od regiona gdje žive najdugovječniji i najzdraviji ljudi je Kavkaz. Njima osnovu prehrane čine mlijeko, mliječni proizvodi, meso, voće i povrće. Japanci kao najdugovječnija nacija svoju ishranu temelje na ribi i riži. Raznovrsnost u ishrani je ključ zdravlja. Ne kažem da ne može kvalitetno da se živi kao vegan ali treba puno više truda, vremena, novaca, učenja.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Blackrose je napisao:
pa valjda svi već znamo da kod dijete prvo odlazi voda. Samo se pitam što niko onda ne kaže kad se udebeli par kg, ma to mi je samo voda :P
Ugl zato ja kada sam na dijeti pijem duplo više vode nego obično.


Cuj ne kaze, kad dobijem kompliment o ´korpulentnosti´ uvijek kazem da je to sve tecnost, a kada me natjeraju na vagu vadim se na ´teske kosti´ :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 10:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2013, 02:12
Postovi: 221
Lokacija: Luda greda
_зока je napisao:
diogen je napisao:
_зока je napisao:
Sigurno zdravije? Ni jedan vid ekstrema, pa ni u ishrani, nije bolji i zdraviji.


Ne vidim u čemu je problem. Postoje ljudi koji cijeli život žive veggie,skoro svi budisti i Sikhi.
Niko nije umro od nejedenja mesa,jaja,mlijeka... prije će biti obrnuto.
Raznovrsnost u ishrani je ključ zdravlja. Ne kažem da ne može kvalitetno da se živi kao vegan ali treba puno više truda, vremena, novaca, učenja.


Upravo tako.
Raznovrsnost,u granicama veganstva naravno,je najvažnija. Ako jedeš istu hranu svaki dan naravno da će negdje da popusti i organizam i volja.
To mi je rekao jedan Indijac. I tim se vodim,samo miksam.
Neću da filozofiram,da solim pamet,nek svako goni po svome.

_________________
I,curmudgeon.
Madness is like gravity, all you need is a little push.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1780 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs