banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1780 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Maj 2010, 17:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Upravo sam pojela 7 palacinki. Dijetalno, nema sta :oops:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 19:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
upravo sam uzela sendvic, komad strudle i kafucino i sjela za komp i bas na ovu temu :oops: dobro da sam visoka, pa se imaju kile gdje raspodijeliti :P negoo ljudi moji sve je to znam, voda umjesto slatkog , manje porcije itd..ali kad je neko rodjen sladokusan i kad voli da papa ..pa nisam ja kriva sto obozavam dobru klopu :oops: eno moja sestricna, morali je sibom tjerati da uzme par zalogaja..mene sibom tjerali od stola :lol:
meni je problem sto, otkako sam dobila svoju malu kojoj je sada dvije godine, da najvise navecer jedem jer tada bas uzivam u "slobodi" i imam mir..i onda uz tv, komp itd..gadno je to..
i ja se sada trudim da ako jedem 2-3 dana nezdravo i puno da 2-3 dana smanjim skroz i pazim..ali nece da spadaju kile..znaci moram bas na dijetu i skroz se pridrzavati dok ne smrsavim..jer ovo 2-3 dana se najesti pa onda paziti je vise da se odrzava kilaza zar ne? odlucila sam da pocnem opet piti zeleni caj..jer poslije njega zaista nemam velik apetit..onda voce ujutro (ali voce mene sastruze pa sam tek onda gladna, a banane niti nesto volim a i nisu idealne tokom dijete)
znam da je i gorka cokolada bolja od mlijecne ali sta vrijedi kad ova druga vise prija, znaci najveci mi problem kako odoliti slatkisima? kolaci, tortice, kindercoko proizvodi, sladoled, palacinke sa nutelom i to 7 komada sto rece ajkula :lol:

evo danas polije rucka nije bilo slatkog i jela sam ribu sa rizom i wok povrce neko kinesko..znaci slano mi nije problem da zamjenim sa koliko toliko zdravim ali grickalice i slatko, strudle, pite itd.. :(

znam da je cvrsta volja najbitnija, ali ja imam cvrstu volju 10-15 dana i opet popustim itd..i tako u krug

ajd da ne davim vise, sigurna sam da nisam jedina zena koja ima ovaj problem tj nadam se :D

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 19:05 
Bolje izbjegavaj voce tokom skidanja kila, uzmi neki multi vitaminsko-mineralni kompleks i to je to sto se tice vitamina i minerala, a svakako ces ih nadoknaditi iz salata i slicnog.

Tebi bi kile krenule spadati cim bi izbacila slatko...jer ta hrana strasno goji...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 19:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
tenssa dobro jasno mi je za neko voce ali recimo jabuke, mandarine , jagode? znam da banane, sljive , grozdje itd nisu dobri..neki hvale ananas da navodno pomaze pri mrsavljenju? ili grejpfrut (tj. masala limun sto bi rekli u bosni :lol: ) pa on topi salo valjda..

jel imaju neka prirodna "pomagala" tipa voda sa limunom , i cula sam da je jabukovo sirce (ali ono kvalitetnije ne jeftino za salatu) i topla voda ujutro super..?

zeleni caj znam da je dobar , samo od njega ne mogu spavati ako kasno pijem a preko dana ne stignem..prije dok sam bila vise kuci sve sam stizala a sada sve na brzinu, ubi to, brza hrana , stres..to je najgore cini mi se :(
moracu kupiti novu termosicu i nositi zeleni caj sa sobom

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 19:22 
Pa mozes vockicu-dve uzeti ujutru, ali ne i vise...koliko god je voce dobra stvar sto se tice vitamina i minerala toliko je i lose po pitanju vocnog secera (fruktoze).

Ta "domaca pomagala" ne pomazu nesto pretjerano...bar ja nisam nista koristio od toga, sem sto sam stavljao jabukovo sirce u salate...zeleni caj spada u tzv neurotransmiter (vau kak to zvuci opasno), tojest govori organizmu da trosi masne naslage kao energiju...nije lose popiti solju zelenog caja...ja sma uvijek prije trcanja ili slicnog pio zeleni caj, ali i mene zeza kofein kao i tebe.


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 19:25 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Maj 2010, 11:16
Postovi: 4
Lokacija: Banja luka _mejdan
Ja sam uvjek kada sam bila na dijeti pila limunadu naravno bez secera i imala sam osjecaj da sam bas od nje smrsala i da mi se vratio struk :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 19:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Meni je u posljednje vrijeme doručak šejk od banane, dvije jabuke i 200-300 ml mlijeka. To kad ujutro popijem, drži prilično dugo. Dosadilo mi stalno jaja jesti za ''zajutrak'' :D

Breskvice, veoma dobro znam šta znači biti poguzija, ili kad ti se u mozgu desi onaj ''klik'', kad očistiš frižider, pa se kaješ nakon 20 minuta :D Ali sam takođe skontao da bez stajanja u kraj lošim navikama nema dugotrajnijeg uspjeha.

Tenssa, kad će taj dio o ''varanju ugljenim hidratima''? I, ako je kako moguće, da pokažeš na primjeru, recimo kako da se to čini pomoću piva :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 19:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Dragance je napisao:
Ja sam uvjek kada sam bila na dijeti pila limunadu naravno bez secera i imala sam osjecaj da sam bas od nje smrsala i da mi se vratio struk :D


Ja kad sam spustio kilazu sa 102 na 92 kg, mjesec dana sam pio limunadu, trcao i plivao. A ishrana mi je ostala standardna, malo sam smanjio slatko a ubacio malo vise povrca i mesa. Kako sam se sa 92 kg osjecao slampavo ( 197cm sam visok) nabacio sam jos koju kilu pa sad opet skidam. :lol: Ja kad nemam nista raditi mjesec dana se debljam pa mjesec dana mrsavim :D

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 19:31 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Maj 2010, 11:16
Postovi: 4
Lokacija: Banja luka _mejdan
TaškoBL je napisao:
Dragance je napisao:
Ja sam uvjek kada sam bila na dijeti pila limunadu naravno bez secera i imala sam osjecaj da sam bas od nje smrsala i da mi se vratio struk :D


Ja kad sam spustio kilazu sa 102 na 92 kg, mjesec dana sam pio limunadu, trcao i plivao. A ishrana mi je ostala standardna, malo sam smanjio slatko a ubacio malo vise povrca i mesa. Kako sam se sa 92 kg osjecao slampavo ( 197cm sam visok) nabacio sam jos koju kilu pa sad opet skidam. :lol: Ja kad nemam nista raditi mjesec dana se debljam pa mjesec dana mrsavim :D

Da limunada je zakon..........dijeta je po meni veoma zahtjevna ali zdrava ,kada sam je drzala super sam se osjecala definitivno.Sramota me je reci ali znala sam pojesti po tri kutije Jaffe :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 19:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
ja def. prelazim na zdraviju ishranu, dopi..dilo mi vise..sada nosim sa sobom u termo boci zeleni caj umjesto kafe sa mlijekom i malo secera ( ovo me isto goji ) a bez kofeina ne mogu tokom dana, inace bi zaspala na kursu tj. na poslu kasnije
znaci ujutro velikaa casa tople vode sa sokom od limuna..slatkise izbaciti tj. maksimalno smanjiti..navecer vise bjelancevine ne UH.., max. 2 snite hljeba dnevno , nista masno, pohovano..od voca samo jabuka , mandarina, grejp, malo ananasa, jagode ali ne puno
i uz svaki obrok da je porcija salate duplo veca nego glavno jelo..i puno vodeeeeee, bez sokova (dobro pa ne volim sokove, ovo me spasava)

sta jos?

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 20:08 
Mozes koristiti vjestacke zasladjivace slobodno...kolu lajt, orbit bombone...meso peces na teflonu, ribu u foliju...
Kazem ti, samo predji na zdraviji rezim ishrane, tj izbaci smece i vidjeces odmah razliku...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 20:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Kad je najbolje raditi aerobni trening (prvenstveno mislim na trčanje, eventualno plivanje)? Pretpostavljam ujutro, ali ne znam da li je dobro na prazan stomak ili ipak treba nešto pojesti.

tensSa, gdje kupuješ ovsene pahuljice i na koji način ih konzumiraš?

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 20:39 
Aerobni je najbolje ujutru na prazan stomak ili poslije treninga sa tegovima, tj. kada su rezerve glikogena prazne...

Ja konzumiram hahne ovsene, mekane su i dobre, nalijem 2-3 dl vode u casu, u to stavim 3-4 natrena (zasladjivac) i u tanjir sa ovsenim...
Kada imam whey onda njega jedem sa ovsenim pahuljicama, nema nista bolje od toga. :D :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 20:41 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ovsene možeš kupiti u svakoj radnji,najbolje su one plave "Hahne"....Možeš ih jesti sa mlijekom,jogurtom,sokom.Ja u zadnje vrijeme pravim ovsenu kašu.Prelijem vodom,stavim u mikrovalnu na najjače minut-dva i kad izvadim dodam malo mlijeka.Možeš zasladiti nečim,natrenom ili kašikom smeđeg šećera.Možda može i med.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 20:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
tensSa je napisao:
Mozes koristiti vjestacke zasladjivace slobodno...kolu lajt, orbit bombone...
Kazem ti, samo predji na zdraviji rezim ishrane, tj izbaci smece i vidjeces odmah razliku...


Kako mozes vjestacke zasladjivace i dzravi rezim ishrane staviti u jedan post? :o aspartam, saharin, ciklamat i acesulfam su otrovi koji razaraju zdravlje. Kola lajt ima u sebi tonu bijelog secera i ti kazes da je to zdravo a vocni secer ne zdrav? Zivi ti u svom ubjedjenju da je to sto radis dobro ali ne savjetuj ljude pogresno :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 22:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2209
Lokacija: Banja Luka
kakvo je stanje sto se tice velikog piva :) ? rogonje :) ?


ujutru trbusnjaci, sklekovi, zgibovi ?
kako to utice ?


svaka cast za tekst ;)

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2010, 01:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Mar 2006, 18:16
Postovi: 160
ajkula je napisao:
tensSa je napisao:
Mozes koristiti vjestacke zasladjivace slobodno...kolu lajt, orbit bombone...
Kazem ti, samo predji na zdraviji rezim ishrane, tj izbaci smece i vidjeces odmah razliku...


Kako mozes vjestacke zasladjivace i dzravi rezim ishrane staviti u jedan post? :o aspartam, saharin, ciklamat i acesulfam su otrovi koji razaraju zdravlje. Kola lajt ima u sebi tonu bijelog secera i ti kazes da je to zdravo a vocni secer ne zdrav? Zivi ti u svom ubjedjenju da je to sto radis dobro ali ne savjetuj ljude pogresno :-?

mislim da je tensa govorio o kalorijama u seceru i zasladjivacima a ne o zdravosti .. uostalom danas je sve djubar manje vise tako da te "zdrave" ishrane 0 bodova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2010, 08:38 
Citiraj:
Kako mozes vjestacke zasladjivace i dzravi rezim ishrane staviti u jedan post?

Nisam rekao da je najbolji izbor, ali kada neko zeli smrsati, a trazi se slatko...

Citiraj:
spartam, saharin, ciklamat i acesulfam su otrovi koji razaraju zdravlje.

Slazem se...cini mi se da je i Vader postavljao par dobrih tekstova na tu temu...

Citiraj:
Zivi ti u svom ubjedjenju da je to sto radis dobro ali ne savjetuj ljude pogresno

Ja kazem ako joj se trazi nesto slatko za mrsavljenje je bolji izbor kola lajt nego obicna kola, a smece je i jedno i drugo...


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Maj 2010, 09:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Šta su vam te ovsene pahuljice? Ja u prodavnici zdrave hrane kupim ječmene, zobene, ražene pa ih ujutro stavim u hladno mlijeko, sačekam i onda pojedem. Ali vidim vi pominjete da jedete to nešto sa vodom, stvarno ne znam na šta bi to ličilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2010, 09:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Ovsene = zobene. Ni ja ne želim zamisliti na šta to liči kad je pripremljeno s vodom. Jednom sam probala sa sokom, i bilo mi je grozno. Mlijeko ili jogurt bi bili moj izbor.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1780 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs