banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 00:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1780 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Apr 2014, 22:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ovaj jedan koga znam, a koji davi za medalju, fura auto sa njihovim logom pa mu se i ne čudim.
Što je najžalosnije bio je debeo, pa smršao, pa je sad opet debeo, sad im nije reklama nego antireklama.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2014, 17:13 
Glupost obicna. Pisao sam vec o tome, ne da mi se opet. sve to se moze kupiti za upola cijene pa i daleko manje, a boljeg je kvaliteta.

Sent from my DARKSIDE using Tapatalk


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 18:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2010, 21:17
Postovi: 240
Correcting low vitamin D levels results in weight loss and reduced inflammation

Citiraj:
Among those whose vitamin D3 became replete at a level of 32 ng/mL or more, weight loss averaged 8.5 kilograms (kg), while those whose levels failed to reach this amount lost an average of 5.6 kg.


http://www.lef.org/newsletter/2014/0429 ... n=2014Wk16

Godisnja zaliha ovog vitamina, ako ne kupujete kod nasih skromnih filantropskih farmaceuta, je oko 20 KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 18:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
D3 je navodno dobar kao anti-kancerogeno sredstvo ili kako se vec kaze...
Ali zar se on ne "indukuje" u organizmu suncanjem, tj. UV zracenjem?
Kako se dobija taj u bocici? Iz nekih biljaka/organizama ili u epruveti?

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 18:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Provitamin D, pa ga organizam sintetiše.
Ako se ja dobro sjećam ono što sam školovala.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2014, 11:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Sep 2010, 17:27
Postovi: 258
Smršaviti se može,ali ne znam što znači "zdravo"?Jer , NI SVAKA BOLEST NE ZNAČI GUBITAK TEŽINE.Pa i sama prekomjerna tjel.težina je bolest "sui generis".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2014, 11:29 
Zdravo smrsati = da ti svi zdravstveni parametri ostanu dobri ili se poboljsaju tokom dijete...

Kada se drze dijete tipa "casa jogurta i kifla na dan" i slicne blic zena dijete uglavnom dodje do deficita vitamina i minerala u organizmu, nerijetko se pokvari krvna slika, opadne imunitet, nastaje velika glad i tromost zbog premalog unosenja kalorija i generalno nezdravih namirnica, a na duzi period se dobije gratis i anoreksija...


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 11:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Sep 2014, 08:11
Postovi: 80
Problem je sto se zeli smrsati 10 kila za 3 sata. E to, NE MORE!
http://lavieblog.com/mrsavljenje-bez-dijete/

_________________
http://staznacisanjati.xyz
http://porukeza.xyz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 11:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Stvarno?!
Zezaš?!

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 14:07 
Kako ne moze, naravno da moze...sta mislite kako bokseri gube kile na dan mjerenja? Naravno, drugi dan vrate sve...

Btw glup text, govori o tome kako nije dijeta i nema odricanja, a onda kaze: "Ukoliko šećerite kafu ili čaj, prepolovite šećer! Napitak će i dalje biti sladak, doduše malo manje ali dovoljno da vam još uvijek odgovara! Smanjite koliko možete unose prerađenih šećera (šećer, kolači, keksovi, bombone, gazirani sokovi, čokolade, kečape), brzu hranu (pice, roštilj, pomfrit), jelo u kasne sate (burek kada krenete iz grada)."

Citiraj:
ali nemojte se odricati roštilja, pice sa majonezom ili pljeskavice

:lol: :lol: :lol:

Ja kada ne skidam kile jedem i masnije meso i to mi nije problem, ali na dijeti je to glupost jer cu biti gladan...


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 16:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Опет ћу морати реплицирати другу Милану, текст је глуп једино ако се гледа ван контекста, али сагледан у њему је ок, стандардни текстић из женских магазина који је у суштини користан једино људима који иначе једу доста нездраве хране и много шећера. У њиховом случају проста редукција тих садржаја може донијети видљиве промјене. За људе који већ јесу на одређеним дијетама (овдје мислим на дијету као начин исхране, који нема везе са мршављењем као циљем), наравно да нема никакве користи.

Ово на крају нисам сконтао, како ћеш од маснијег меса бити гладан?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 16:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Ni meni to nije bilo jasno...Od kad jedem masnije manje sam gladan i količinski manje unosim hrane.I gubim kile.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 16:27 
Stvar kolicine sto se tice masnog mesa. Neces biti toliko gladan, ali neces moci ni unijeti vise od par stotina grama masnijeg mesa na dijeti (recimo 300 grama sv. vrata ima preko 1000 kcal), previse kalorija tu ima i to te koci ako zelis smrsati. Ja jedem sada masnije meso jer trebam dobijati na tezini, a stvarno ne mogu kao nekada unositi 500-600 grama rize na dan, apetit mi je u minusu i ne trazi mi se toliko hrana. Mada i tokom dijete sam znao u jednom obroku dnevno pojesti masnije meso... :oops: :oops: :oops: :oops:

Da, tekst jeste malo.... necu reci da je glup, ali ne otkriva nikakvu toplu vodu niti ista slicno... Kao ne treba vam dijeta, ali morate redukovati kalorije, a sta je to nego opet dijeta... pogotovo ako se gleda sa aspekta zdravlja, preporucivanju pice sa majonezom, pljeskavica i tako... Malo ko od njih (osoba sa viskom kilograma) moze biti umjeren sa kaloricnom hranom, da su to sposobni ne bi se ni ukrmcili... Ali da, slazem se oko toga da ako malo pripaze da ce moci da se rijese nesto masnih maslaga, ali da se ne ocekuje nista ozbiljno ili spektakularno, tek onako omanje skidanje stomacica i to je to...

I trece u vezi teksta, vidi se da osoba nema pojma o ishrani i dijetama kada onako pise o dijetama tipa 10 kg za 10 dana i kako se kile vrate, zaboga koje kile? Koliko se masnih naslaga moze izgubiti za nekih 10 dana? 2-3 kile najvise (i to zbog pocetnog buma), sve ostalo je voda i sadrzaj iz crijeva tj sve zajedno oko 4-5 kila, nista vise, nista manje od toga...

Da, moze se specijalnim ljekovima koji dehidriraju odnosno diureticima izgubiti i do 10 kila (litara) za jednu noc, ali to se sutradan sve mora opet nadoknaditi jer se moze opasno ugroziti zdravlje, tako je Mike Menzer stradao...


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 16:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Milane, tebe je vrijeme pregazilo :P Kakvih pola kile riže dnevno, kru te ranio? Pa ja kad bih jeo toliko riže imao bih 150 kila, a sigurno ne bi bili mišići u pitanju....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 16:39 
Jeo sam toliko da bih rastao, a sada stvarno vise ne mogu, previse mi je. :D

Ti si endomorf, dovoljno da pogledas hidrate i krenes se od toga debljati... :P


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 16:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
E jesi i naras'o :P

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 16:52 
I to sto kazes... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
:lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 17:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Milan je napisao:
Stvar kolicine sto se tice masnog mesa. Neces biti toliko gladan, ali neces moci ni unijeti vise od par stotina grama masnijeg mesa na dijeti (recimo 300 grama sv. vrata ima preko 1000 kcal), previse kalorija tu ima i to te koci ako zelis smrsati. Ja jedem sada masnije meso jer trebam dobijati na tezini, a stvarno ne mogu kao nekada unositi 500-600 grama rize na dan, apetit mi je u minusu i ne trazi mi se toliko hrana. Mada i tokom dijete sam znao u jednom obroku dnevno pojesti masnije meso... :oops: :oops: :oops: :oops:


Нормалном човјеку је 300 г свињетине количина довољна за пар дана, сад, друга је ствар што ти ниси нормалан :D А и није свињетина баш толико калорична, у разним табелама вриједности варирају, зависи, наравно, и од начина спремања, али нека средња вриједност за 100 г је око 250 калорија, што је ипак значајно испод хиљаду. Кад се узме да се на варење тог меса утроши скоро трећина унесених калорија, ствари и нису толико страшне. Оно, ако неко баш очекује да ће видно губити на тежини уз редовно конзумирање прасенцета, а да притом још не вјежба, вара се. Али стоји ово што Зока каже, храна умјерено богата здравим мастима (а свињска то свакако јесте) је изузетно заситна, обезбјеђује доста енергије за вјежбаче (а мени је та енергија увијек боља од оне из хидрата) и уз њу се може мршавити без проблема.

Milan je napisao:
Da, tekst jeste malo.... necu reci da je glup, ali ne otkriva nikakvu toplu vodu niti ista slicno... Kao ne treba vam dijeta, ali morate redukovati kalorije, a sta je to nego opet dijeta... pogotovo ako se gleda sa aspekta zdravlja, preporucivanju pice sa majonezom, pljeskavica i tako... Malo ko od njih (osoba sa viskom kilograma) moze biti umjeren sa kaloricnom hranom, da su to sposobni ne bi se ni ukrmcili... Ali da, slazem se oko toga da ako malo pripaze da ce moci da se rijese nesto masnih maslaga, ali da se ne ocekuje nista ozbiljno ili spektakularno, tek onako omanje skidanje stomacica i to je to...


Јао, па ти ниси ни прочитао текст :D Нико тамо није препоручивао пице и слично, него, не морате се баш потпуно одрећи тих срања, само не мора пица или бурек сваки пут кад се враћаш из града, не морају два комада колача, стоко, поједи само један, не мора чипс и кола сваки дан, поједи двапут седмично и видјећеш резултате. Текст је, иако већ милион пута виђен, сасвим коректан - на почетку објашњава шта је дијета (истина, потпуно погрешно), затим наводи заблуде и грешке брзих дијета, предности оних дугорочних, и за крај савјет онима који желе смршати без неких посебних прехрамбених програма, што је отприлике оно што сви знамо - једи нешто мање уобичајених срања која иначе једеш, и покушај бар с времена на вријеме појести купус салату или краставац и имаш шансе да у триеспетој и даље можеш завезати пертле.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 20:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Neko je skoro spominjao na forumu,a ja bi samo potvrdio-lchf.Narocito ako si endomorf kao ja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1780 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs