banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Feb 2010, 19:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Volio bih čuti iskustva i mišljenja onih koji se tuširaju hladnom vodom. Znam da je to neuobičajeno, ali ja lično imam samo pozitivna iskustva. Ne želim da ovim sugerišem nekome da se tušira hladnom vodom, ali meni lično prehlada ili hunjavica nikad nije brže nestala nego poslije hladnog tuša. Ali to nije jedini razlog zašto se tuširam hladnom vodom, ima ih par.
Volio bih čuti vaše razloge zašto se tuširate hladnom vodom, ako se tuširate hladnom vodom.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 19:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ljeti mozda, zavisno od raspolozenja ali zimi se iskljucivo furim :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 19:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Zimi toplom vodom da se zagrijem, a ljeti vrelom, jer se manje znojim nakon tuširanja.
Tuširanje hladnom vodom ne praktikujem od kako je rat završio, a i onda je bio silom prilika.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 20:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Samo ako u teretani poslije treninga uletim pod tuš,a da nisam provjerio da li ima tople.....Mada sam čuo od nekih ljudi da im tuširanje hladnom vodom poslije treninga vraća energiju brže nego kakav energy booster.....neka hvala. :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 20:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
uvijek toplom vodom. ljeti mozda manje topla, ali se zato tusiram 2-3 puta dnevno... ponekad i vise. kod nas je ljeti nocu temp oko 30 stepeni, nekad i vise. ne moze se spavati, to tusiranje kupi dva sata sna koji je prijeko potreban. zimi toplom, pretezno u jutarnjim satima, prije posla, i svakako nakon teretane.
ej da vas sad pitam, nakon znojenja u teretani i onda tusiranja skoro pa uvijek me obuzne neki led i bude mi jako hladno tako da moram obuci jos jedan komad odjece koji u toku dana inace ne nosim. zasto?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 20:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
cicak je napisao:
ej da vas sad pitam, nakon znojenja u teretani i onda tusiranja skoro pa uvijek me obuzne neki led i bude mi jako hladno tako da moram obuci jos jedan komad odjece koji u toku dana inace ne nosim. zasto?

Zato što si zreo za peMziju..... :wink: .Šalim se.....ne znam,meni se to ne dešava...Možda zbog toga što krv pojuri u udove i mišiće i napusti površinski dio tijela.Znam da je meni stomak užasno leden nakon teretane,kada odem na tuširanje.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
_zoka je napisao:
cicak je napisao:
ej da vas sad pitam, nakon znojenja u teretani i onda tusiranja skoro pa uvijek me obuzme neki led i bude mi jako hladno tako da moram obuci jos jedan komad odjece koji u toku dana inace ne nosim. zasto?

Zato što si zreo za peMziju..... :wink: .Šalim se.....ne znam,meni se to ne dešava...Možda zbog toga što krv pojuri u udove i mišiće i napusti površinski dio tijela.Znam da je meni stomak užasno leden nakon teretane,kada odem na tuširanje.

neka, pioniru, doces i ti u moje godine i nisi daleko... a pemziju mi jos nije sale zaraditi... onda 296 maruna i padze i gledaj kud sunce kroji...
zato sto se izgubi odredjeni dio toplote za vrijeme treninga i onda rashladim organizam pa ga ne mogu ugrijati...
a stomak ti je hladan jer kao sto si i sam rekao krv jurne u misice, a tamo izgleda nema gdje otici :D

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
cicak je napisao:
uvijek toplom vodom. ljeti mozda manje topla, ali se zato tusiram 2-3 puta dnevno... ponekad i vise. kod nas je ljeti nocu temp oko 30 stepeni, nekad i vise. ne moze se spavati, to tusiranje kupi dva sata sna koji je prijeko potreban. zimi toplom, pretezno u jutarnjim satima, prije posla, i svakako nakon teretane.
ej da vas sad pitam, nakon znojenja u teretani i onda tusiranja skoro pa uvijek me obuzne neki led i bude mi jako hladno tako da moram obuci jos jedan komad odjece koji u toku dana inace ne nosim. zasto?


Pa ubuduce nemoj poslije treninga plaziti jezik ko na avataru pa neces gubiti toplinu brzo :D

Mislim da to ima veze sa vecim intenzitetom gubljenja topline, i taj "skokoviti" gubitak topline tvoj organizam dozivljava kao "sok", odnosno talas hladnoce. Mislim da se radi o manje vise obicnoj pojavi, isto kao i potreba da se toplije obuces. Jednostavno gubitak topline se subjektivno uvijek dozivljava kao "led"

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
nisam bola i mogu ti rec pravo sam u kondiciji, dobro jedem, i imam snage. fala bogu, zadovoljan. a hladno mi i to bas poslije treninga... mozda i zbog malo vece kolicine tekucine koju unesem... dje meteorolog da da prognozu i dijagnozu?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Mislio sam na gubljenje radne temperature poslije treninga. Znaci ti ne gubis polako toplinu koja je nastala uslijed trosenja energije nego naglo, i taj "skokoviti" gubitak toplote se uvijek dozivljava kao ledeni talas.

I sta ce ti prognoza, zar u tvojim krajevima nije uvijek led? :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 20:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ja mislim da sam ja u najtoplijem gradu od vas svih... slabo egzistiramo na -5 ali smo zato dobri na 45. i nama gdje god odem je uvijek hladno... cekaj ta radna energija, pa vidi ja po cijeli dan sjedim i nista ne radim fizicki ta teretana mi je jedini oblik fizicke aktivnosti u toku dana. ima li to kakve veze??? ej mislim i prije se islo u teretanu ali mi nikad niej bila ovako zima ko sada... pobogu bas studeno... a i vani je hladno, znas kod vas pada snijeg i recimo -5 je. kod nas je +5 ali dere vjetar tako da se kod nas duplo vise smrznes... ili je kisa pa ti se uvuce mokrina u kosti...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 21:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Nisam bas siguran da je upravo to sto sam rekao razlog, to je samo moja pretpostavka.

Evo da ilustrujem: recimo ja licno ujutro kad se tusiram hladnom vodom ne pocnem prskati odmah torzo, jer bi moj organizam reagovao na to šokom, nego krenem od lijevog stopala; čekam da se malo organizam navikne na tu temperaturu... Pa onda krenem na drugu nogu, i tako polako prema gore. Nakon 1 minute, ledenu vodu maltene više ne doživljavam kao ledenu. Znači postoji razlika izmedju nagle promjene temperature i postepenog doziranja... Sad zamisli inverzni slucaj, gubljenje toplote. Na neki nacin naglo gubis toplotu tijela, i tvoj organizam to dozivljava kao talas hladnoce, dok se ne navikne na tu temperaturu.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 21:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ја исто хладном, али не баш хладном него онако прохладном. Кажу да је добро за мишиће.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 22:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja sam praktikovao tuširanje hladnom vodom, dok u grudima nisam osjetio pojačano lupanje srca i nedostatak vazduha iako sam sasvim normalno disao. Sada to više ne radim, samo mlaku koristim.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 22:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Uvijek se tusiram hladnom vodom - prvo toplom, ali ne vrucom, i onda se na kraju saperem ledenom. Navika, jbg...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 13:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Hristov je napisao:
Ali to nije jedini razlog zašto se tuširam hladnom vodom, ima ih par.
Volio bih čuti vaše razloge zašto se tuširate hladnom vodom, ako se tuširate hladnom vodom.


Tusirala sam se u jednom periodu hladnom vodom. Iz inata ( te nadasve razvijene osobine bosanskog karaktera :lol: :lol: ). Prijalo mi je, i mislim da utice na general level of fitness.

I ja sam pocinjala s nogama, jer ako se zaspes hladnom vodom izgubis dah. Zbog cega se ti tusiras hladnom vodom ? :D

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Poslednji put menjao Japanese_rose dana 12 Feb 2010, 14:14, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 13:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Okt 2008, 13:24
Postovi: 89
A kakvom vodom se tusirate poslije saune? Hladnom ili mlackastom? Bas me zanima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Idem u Jacuzzi. :lol:

Zezam se, ne idem u saunu.

Inace nema logike da se nakon saune tusiras hladnom vodom, jer ti se u tim trenucima i topla voda doima hladnom.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
veki007 je napisao:
A kakvom vodom se tusirate poslije saune? Hladnom ili mlackastom? Bas me zanima...

Moj drugar koji trenutno živi blizu Sibira mi je poslao sliku nakon saune, ona i njegov drug na -20C skoro pa goli (ne vidi se) jer stoje u oblaku pare!
Kaže u prvih 10 min se ne osjeća hladnoća, ali to Rusi praktikuju da bi zatvorili od pare proširene pore.

Što se tiče tuširanja hladnom vodom, kolega sa posla je pričao da su njegovi roditelji do duboke starosti praktikovali jutarnje turširanje hladnom vodom i nikad nisu imali prehlade.

Ja se zimi tuširam toplom vodom, a ljeti još toplijom jer da se istuširam hladnom na +40C izašla bih ispod tuša mokra ali od znoja.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 14:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Ja se poslije saune tusiram hladnom vodom(ne bas led ledeni al hladnom),opusti misice i dobro je za cirkulaciju,krenem lagano do nogu pa nagore...ali zato vristim kao mala curica :lol: :lol: :lol:
Jedini problem kod tusiranja hladnom vodom u teretani ti je sto se muskost skupi :lol: :lol: :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs