banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 13 Maj 2024, 17:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 95 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Feb 2011, 13:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Okt 2004, 11:08
Postovi: 164
Lokacija: selo moje ljepse od pariza
moze pitanje:) zvacuci zvaku, "otpao" mi je komadic cetvorke. nisam imala plombu i nije mi jasno kako se to desilo odjednom? pitanje je zasto se ovo moze desiti i kako to "popraviti"?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2011, 19:57 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009, 09:50
Postovi: 69
Za pocetak,izvinjavam se sto ovoliko kasnim sa odgovorom! Neko vrijeme nisam posjecivao forum,ali evo me opet.To sto ste opisali govori o tome da se na tom zubu vjerovatno javio karies na nekoj povrsini kojavama nije bila vidljiva,pa niste ni znali zanjega.On jepolako potkopavao i slabio krunicu zuba,te se onda odvalio komad,i vi ste se zapanjili. U principu sve se to da rijesiti. Pitanje je samo da li je prije nadogradjivanja potrebno endodontski lijeciti zub ili ne. Eto, samo bez panike,da samo znate sta se sve da srediti. Vi ste mozda u medjuvremenu rijesili problem, ali ja eto dase javnem! Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2011, 20:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
hajde par konsultacija :)

prvo, znaci minimum 1400ppm flura, sve preko toga je odlicno, lose ili je to idealna mera?

drugo,zbunjujes me s izjavom da izbjeljivanje zuba nesteti. A sta je s zubnom caklinom i gledzi koja se skida u procesu?

trece,sta mislis o elektricnim cetkicama, pogotovo onim profesionalnim ( tipa od 300-400Km ) koje imaju nekoliko modova pranja i razlicite nastavke?

thx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2011, 21:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009, 09:50
Postovi: 69
1400 ppm fluora u zubnoj pasti je minimum da bi bilo efekta! Odakle vam ideja da sepri ciscenju i poliranju zuba skida caklina?Ona je takotvrda da se brusi samo dijamantskim borerima. Uzgred,celicni borer je ne moze ni ogrebati! Dakle cetkice je ne moguostetiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2011, 13:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
A sta mislis o pranju zuba s elek. cetkicama. Navodno sam cuo da ne preporucuju, da su manuelne bolje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2011, 21:54 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009, 09:50
Postovi: 69
Mislim da nije mnogo vazno je li cetkica elektricna ili manuelna vec dase zubi dobro iscetkaju. Sve je stvar navike i uvjezbanosti. Na trzistu stalno imamo novih stvari u ponudi pa tako se raklamiraju i razne vrste cetkica. Vazno je da se sa zuba uklone zubne plake - transparentne naslage pune bakterija, a za to je samo bitno dobro i temeljito cetkanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2011, 11:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pitanje za zubare:
Zašto pacijentima pravite zbijeno gornje vještačko zubalo (proteza, porcelan...) dok su donji prirodni zubi razmaknuti?
Ništa gore za pogledati nego zbijeni gornji zubi a donji razmaknuti kao viljuška.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2011, 11:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Evo imam ja jedno pitanje.. :)
U zadnje vrijeme su mi prilikom pranja zuba počele da krvare desni. I počnem ja da pažljivije perem zube, sve propisno, pokreti ovo ono, i smanji se to. Mada se i sada zna desiti ako slučajno zagrizem koricu hljeba nezgodno, momentalno prokrvare desni kod jedinica. U čemu je problem?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2011, 13:56 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009, 09:50
Postovi: 69
Prvo,Talijino pitanje - sve zavisi od modeliranja i prostora u vilici gdje treba smjestiti odredjeni broj zuba. Neki tehnicari ne vode mnogo racuna da sve izgleda sto prironije,a to bi nam trebao biti cilj.
Draga Mrkvice to sto opisujes ukazuje da su ti desni upaljene pa prokrvare i na najmanju provokaciju. reba hitno sanirati upalu,uklanjanjem kamenca,konkremenata i dentalnog plaka,a onda dalje pratiti i ne dozvoliti da se ponovi jer je touvod u parodontopatiju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2011, 22:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2010, 21:33
Postovi: 835
Da li se zubi mogu ispravljati kod osoba starih 30 god.
Gdje ima kupiti paste za zube "Azulyn".

_________________
Bože, oprosti nam.
Pruži ruku i pomiluj nas.
Ovo je moja molitva.
Ne zaboravi nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 04:18 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Jul 2011, 18:15
Postovi: 4
Dali imate interesa na suradnji sa jednom dentalhygienist iz Svajcarke?
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2011, 09:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2006, 14:55
Postovi: 79
Lokacija: Rosulje
Prije više od pola godine, dok kvar nije bio bolan i ozbiljan, odveli smo dijete zubaru u Prizmadent, međutim djevojčica se preplašila i doktorica je rekla da ne smije da popravlja zub da je ne povrijedi. Dijete sad ima skoro 5 godine i pokvarena joj je četvorka i petica dole desno. Pretpostavljavam da se radi o mlječnim zubima, ali su jako bolni. Šta da radim, kojem zubaru odvesti dijete i smije li se popravljati pod lokalnom anestezijom. Treba li popravljati mliječne zube. Takođe vas molim, ako imate ikakve prijedloge kojem dobrom, kvalitetnom i strpljivom zubaru/zubarki u Banjoj Luci odvesti dijete. Zahvalan roditelj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2011, 14:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zub mi je izvađen i sada zubno meso koje je ga okruživalo visi i smeta mi pri žvakanju. Šta da radim?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2012, 12:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Feb 2009, 14:15
Postovi: 12
Mogu vam,sa izvesnim zakasnjenjem preporuciti Dr Zerajica,na Rebrovcu. On je specijalista djecije stomatologije,i vrlo strpljiv.Takodje radi i sa odraslima. Meni je prosle godine radio neku protetiku,i ja a i djeca smo veoma zadovoljni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2012, 19:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 14:00
Postovi: 54
Mozete li mi nesto vise reci o navlakama za zube,iskljucivo jedinice i dvice,tj.prednje..
Koliko navlake mogu trajati i da li su dobre?

_________________
Veni,vidi,vici....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2012, 20:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
E vidio sam ovu temu e imam problem 17 mi je godina i naravno ko idiot nisam htio da perem zube redovno e 7ice su mi izrasle u zadnje dve godine jos je mesa malo ostalo na jednom ali evo pojavio mi se karijes na bas ta dva zuba, na jednom imam dve linije crne kroz sredinu a u drugom izgleda da je veca steta i da je karijes otisao pomalo na tri strane , da li ce biti potrebno vadjenje zubi posto stvarno ne zelim da to radim ? :confused1: :confused2:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2012, 21:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Okt 2012, 21:49
Postovi: 2
Da li neko može da mi da konkretan odgovor , postoji li u Banja luci stomatološka ustanova gdje je moguće izvršiti popravku i vađenje zubi u " A N A L G O S E D A C I J I " :o
unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2012, 22:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Na maksilofacijalnoj hirurgiji su radili u opstoj anesteziji... Bio sam prisutan kada je neki decak pao na ledu pa su mu popravljali sekutice gornje vilice, ali je tu bilo jos nekih dodatnih intervencija... Sto se tice stomatoloskih radnji verujem da to kod nas nije moguce, vec samo u vecim klinickim ustanovama, kao sto je npr bolnica paprikovac... Oni imaju specijaliste maksilofacijalne hirurgije, ali i doktore stomatologije koji su gore na specijalizaciji, e sada da li bi ti hteli odraditi tu intervenciju, ne znam, morao bi otici sam i pitati... Eventualno neke privatne klinike koje imaju i stomatologe u svojoj sluzbi...

Mislim, nije ista stvar ovo sto ti pitas, ali je slicno s obizirom na tvoj strah (pretpostavljam)... Mozda gresim, ali ne verujem da taj postupak postoji u BL, eventualno Hrvatska ili Srbija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 10:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Okt 2012, 21:49
Postovi: 2
Znam za nekoliko stomatoloških poliklinika u Srbiji koje dugi niz godina rade pod "analgosedacijom" po veoma prihvatljivim cijenama ( s obzirom da se tokom jednog zahvata saniraju svi zubi ) ali me interesovalo da li tako nešto postoji kod nas u Srpskoj . Opšta anestezija nije isto što i analgosedacija , znam da u zavodu za stomatologiju povremeno rade u opštoj anesteziji ali samo u posebnim slučajevima . a upravu si ključni faktor zašto tražim ustanovu sa ovakvom vrstom usluge je strah od zubara. :cry:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2012, 12:33 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009, 09:50
Postovi: 69
Tesko da se kod nas to tako radi,ali odredjenim nacinom rada sve moze biti za pacijenta podnosljivo,tj bezbolno. Samo treba prevladati strah,otici na pregled,i dogovoriti se!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 95 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs