banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Maj 2024, 01:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 103 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Maj 2008, 13:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
ljudi,

jel se neko brijao sa onim gillette fusion masinom???

Valja li to ista je ili je patka???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2008, 08:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Vader je napisao:
BSE je napisao:
Old Spice aftershave with cooling sensates, odlicno rijesenje da nemas probleme sa iritacijom poslije brijanja

Ima li gdje naći?


nazalost u BL ga nisam bio u prilici naci vec nekoliko godina, neko vrijeme nije bio cak nista od OS
a to mi je za sad jos uvijek najbolji aftershave ikad, jer kad ga naneses osjetis kako ti hladi lice umjesto alkoholne paljevine :D

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2008, 15:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Još nije napravljen električni aparat za brijanje kojim se ja mogu obrijati! :D

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2008, 22:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Tiki the Boyler je napisao:
Još nije napravljen električni aparat za brijanje kojim se ja mogu obrijati! :D

sumski covjek :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2008, 07:35 
Ja se par puta brijao tim elektricnim i nema snase, nije to onaj filing kad stavish aftersejv i krenesh mlatarati nechim oko lica...


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Mar 2009, 11:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Moze li mi neko preporuciti marku el. brijaca kojim mogu podesavati na koju duzinu zelim potkresati bradu (1mm, 2mm, 3mm, ....)? Hvala unaprijed.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2009, 21:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Preporučujemo...pardon, preporučujem :D, Remington PG410:

Slika

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2009, 00:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2008, 21:34
Postovi: 346
Lokacija: TRN
Hristov je napisao:
Moze li mi neko preporuciti marku el. brijaca kojim mogu podesavati na koju duzinu zelim potkresati bradu (1mm, 2mm, 3mm, ....)? Hvala unaprijed.



evo pa kresi!!!
http://www.braun.com/global/cruzer/flash/cruzer.html

_________________
vatam ribu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 12:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2008, 19:47
Postovi: 266
Dakle, da li neko ima iskustva sa elektricnim brijacima da mi predlozi jedan kvalitetan koji ce mi omoguciti da brijem bradu na recimo 2-3 milimetra?
Da li je za takvo brijanje na odredjenu duzinu bolji braun ili philips?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 13:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Kolika je najmanja dužina brade na koju mogu obrijati električni brijači? Mogu sli skinuti sve, kao klasični žileti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 13:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Vader je napisao:
Kolika je najmanja dužina brade na koju mogu obrijati električni brijači? Mogu sli skinuti sve, kao klasični žileti?


Skidaju sve. Ali dok obriješ jednu stranu u toj mjeri da si zadovoljan i da nisi ništa propustio, na drugoj strani ti je već nikla "trodnevna" :lol:

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2010, 00:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2007, 13:41
Postovi: 406
Lokacija: Banja Luka
Koristim elektricni vec mjesec-dva, nije efikasan kao "zilet", al sluzi svrsi...

Usput, i ja sam imao problema sa obicnim brijacem, iritirala mi se koža... ovaj elektricni me postedio tih muka... 8)

_________________
http://www.pik.ba/profil/Srdjan014/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2010, 00:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20454
Lokacija: SAO Krmine
Dok sam jos vjerovao u brijanje ( :lol: ) zadnjih par mjeseci sam koristio elektricni brijac. O 'izbrijavanju' nema govora + sto sam se morao svako jutro brijati. Sa dvodnevnom bradom se brijac teze 'borio'. Mozda je to bilo i do nekvalitetnog uredjaja (Braun Cruzer4), ne znam kakvi su ovi novi fensi brijaci sa puno glava :D

Mada - reci cu ti sto i budjavom lebcu .. join the dark side .. pusti bradu :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2010, 01:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Koliko čitam ima par "tehnologija" koje se koriste zavisno od modela, pa su neki pogodniji za brijanje nešto starije brade dok drugi nisu ("aparat sa mrežicom ne može da skida iole duže dlake, a aparat sa rotirajućom glavom skida sve. Dakle brada od 3-4 dana za mrežicu je težak problem, a za rotirajuću glavu nema razlike")

Neko čak reče da mu je lice glatkije poslije brijanja električnim brijačem nego nakon žileta.

Koliko inače vremena treba za brijanje električnim brijačem?

Žilet skida sloj kože pa oni koji imaju osjetljiviju kožu imaju crvenilo, zato mnogi bježe od žileta.

Evo par tema koje sam sad čitao, ima zanimljivih komentara

http://www.elitemadzone.org/t215881-Ele ... c-iskustva

http://forum.novipazar.org/thread.php?t ... eid=5&sid=

Koliko vidim pominju se samo Philips i Braun.

Koliko koštaju kod nas i gdje se može naći dobra ponuda?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2010, 23:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2008, 18:22
Postovi: 96
Najnovija istraživanja na polju dermatoloških i dermatoveneroloških disciplina, koja je izvela grupa elementarnih znanstvenika iz kolorada, dokazala su kako je brijanje dlaka sa bilo kojeg dijela tijela veoma opasno. Prije svega djelovanjem brijača i aparata za brijanje po koži, bez obzira na kozmetičku zaštitu, skida se jedan sloj pokrovnog epitela i tako se slabi organizam. Hijaluronska kiselina se pomoću brijanja mnogo brže gubi iz kože lica i samim tim efekti starenja su raniji. Pored ovoga sitni benovi-mladeži u razvoju često bivaju oštećeni prilikom brijanja što za posljedicu ima katastrofalan ishod po zdravlje osobe koja se brije. Posebno je opasno brijanje u predjelu lica i kože genitalnih organa. Depilacija je svakako sama po sebi opasna jer se obavlja kozmetičkim preparatima na bazi hemijskih supstancija. Prema tome ostaje, što se brade tiče, solucija šišanje brade do dopustivog što u današnje vrijeme izgleda sasvim OK! Opet ostaje depilacija koja je mnogo više u upotrebi kod ženskog roda, a sama po sebi može da izazove iritaciju kože i raznorazne uslove za razvoj polnih bolesti, a kao jedna od najčešćih navodi se albino flekava koža genitalija ili vitiligo. Pa, ko voli?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2010, 23:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20454
Lokacija: SAO Krmine
Dakle on i njegovi 'elementarni znanstvenici' su neunistivi :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2010, 23:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Bas tako :lol: :lol: :lol: :lol:
Al sto je najkrvavije...on se stvarno potrudi :lol:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 00:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Iritacija kože od klasičnih žileta je poznata stvar i pojavljuje se kod mnogih, zato mnogi i jesu prešli na električne brijače sa kojima nema tih problema.

Mene i dalje zanima zna li neko gdje kod nas ima dobre ponude električnih brijača, posebno Philipsovih. Vidio sam na sajtu Eurospleta par modela ali među njima nisam našao onaj koji me zanima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 09:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20454
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Iritacija kože od klasičnih žileta je poznata stvar i pojavljuje se kod mnogih, zato mnogi i jesu prešli na električne brijače sa kojima nema tih problema.


To je istina, al' ovi 'clanci' koje catamandoo pise su najobicnije 'ljepota i zdravlje' studije ili opstepoznate stvari koje svoje ozbiljnije posljedice pokazuju u 0.0001% slucajeva.

MCT Electronics (cini mi se da se tako zove - preko puta pekare Manja u Boriku). Probaj tamo. Ja sam cesto na izlogu vidjao Philipsove modele. Takodje pogledaj i onu prodavnicu preko puta Eurospleta u centru grada, a otidji i do hipermarketa. Ja sam svoj Philips trimer kupio u Mercatoru.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 09:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
mene intereasuje jedna druga stvar a to je sta da uradim poslije dva dana nakon brijanja....jbg brada bude ko smirgl papir,al bukvalno tako bude i onda mi krene iritirati kozu nenormalno......

jel ima ko isti problem?

i sta je rjesenje?

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 103 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs