banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Maj 2024, 20:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 103 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Feb 2010, 09:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20454
Lokacija: SAO Krmine
Postoje raznorazni preparati za omeksavanje brade - probaj sa njima.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 09:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
ma probao sam sve i svasta i samo mi jedan preparat pomogao al ga nema nigdje kupit vise.......balsam neki za osjetljivu kozu al od koga nemam pojma......... :(

A pokusao sam se brijati i elektricnim aparatom al nije mi to nesto....bar ne meni,vise volim zilet 8)

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 10:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Jel bolji gel za brijanje od pjene?

Negdje sam pročitao da neko reče da mu je bolji onaj Gillete gel nego pjena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 10:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
ja koristim Gillete gel,meni licno je bolji od pjene....

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 12:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2008, 19:47
Postovi: 266
Zna li neko gdje se moze uzeti cruzer4 Z60? Cuo sam da moze dobro da trimuje bradu pa reko da pokusam :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 13:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20454
Lokacija: SAO Krmine
Radije uzmi neki pravi trimer - ti all-in-1 paketi nisu bas najsjajnije rjesenje. Ja sam imao taj cruzer4 i trimer je nakon godinu dana poceo vise da cupa nego da trimuje bradu :?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 13:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9312
Vidio sam negdje u gradu taj Cruiser 4 ali se sad ne sjecam gdje. Mozda nasuprot Ekvatora, onaj izlog sa natpisom Gorenje. Ili mozda Zeus, Eurosplet... Cak i u Centrumu imaju Braun proizvode, ali nisam vidio Cruiser 4, samo 3 imaju.

Meni se ulje za brijanje jako svidjelo. Dobro nakvasis kozu/bradu toplom vodom i utrljas par kapi ulja umjesto gela/pjene, i pustis da malo "odradi", tj. da omeksa bradu. Malo izgleda scarry kao da se brijes na suho jer se ne vidi ni pjena ni nista, ali je ok (ako nije stara brada pa previse ojacala). Poslije takvog brijanja nema potrebe stavljati nista na kozu, mozda jos samo kap ulja kad isperes lice. Posebno ljeti, lijepo hladi lice.
Inace sam zakljucio da sam najmirniji kad ne stavim nista na lice poslije brijanja. Tek nakon par sati ako bude suha koza onda stavim neku kremu koja nije masna (Loreal).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 18:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Meni je danas stigao (eBay kupovina)

Philips Norelco SpeedXL 8240XL (mada u Evropi je koliko vidim oznaka Philips HQ8240)

http://www.consumer.philips.com/c/-/824 ... s/norelco/

Slika

Kad sam odlučio da probam sa električnim brijačem prvo sam malo gledao o ona dva osnovna tipa, tri rotirajuće glave kakve imaju Philips modeli ili mrežica kakave imaju Braun modeli, i više me privuklo ovo sa rotirajućim glavama. Čitao sam da su bolji za brijanje malo starije brade. Na nekom sajtu sam pročitao da je ovaj model dobio dosta pohvala pa sam ga našao na Amazonu i vidio sam da ima puno komentara, većina pozitivnih. Na kraju sam odlučio da probam sa njim pa sam ga prvo potražio ovde kod nas ali ga nisam našao. Kad smo kod toga dole u LG radnji na Malti sam vidio jedan model, mislim HQ8200, košta 199 KM, a odmah pored njih u Eurospletu isti model košta 299 KM. Vrata do vrata a razlika 100 KM :-?

Ovaj radi i sa kablom i na bateriju, puni se sat vremena a po specifikaciji može da obrije 17 puta do sledećeg punjenja.

Odmah danas sam ga probao, brijao sam bradu koja je bila stara nešto manje od jednog dana, oko 21 sat. Moram priznati da sam veoma zadovoljan. Obrijao je prilično brzo i obrijao je dosta dobro. A te dve stvari su me najviše i zanimale. Kažu da ovi električni brijači inače ne mogu da naprave totalni "close shave", da obriju sve tako da je lice potpuno glatko kao kod izbijavanja sa žiletom, ali ovaj brije dosta blizu tome, čak sam ja dosta zadovoljan a ja volim potpuno glatko (izbrijano) lice. Zbog toga meni brijanje žiletom traje dugo, dva puta stavljam pjenu i prelazim, a mrsko mi se brijati pa se zato ne brijem svaki dan iako volim biti obrijan. A ovo sada mi je dosta dobro, obrijem se dosta brže, nema gnjavaže sa umivanjem vrućom vodom, pa stavljanje pjene, pa čekanje, pa tek onda brijanje (u mom slučaju sve ovo 2x). Inače koristio sam Mach 3.

Nisam imao problema ni sa jednim dijelom lica ni vrata, glava za brijanje ima mali hod pa se prilagođava licu.

Kažu da vremenom bude još bolje, da brijanje traje još kraće i da se još bolje obrije, kasnije kada se upozna sa samim brijačem, sa tim koji potezi su najbolji za koji dio lica i vrata (u uputstvu piše da treba praviti kombinaciju kružnih i ravnih poteza). Eksperimentisaću sa tim ali ako je suditi po prvom brijanju ovo je odlično.

Nekih 15 minuta poslije brijanja mi je malo bridilo lice, kao neko peckanje. U zvaničnoj dokumentaciji piše da treba 2-3 sedmice da se lice navikne na novu metodu brijanja, a čitao sam to i u komentarima drugih. I kažu da nije dobro učestalo prelaziti sa žileta na električne brijače, rotirati, sad malo sa jednim pa sa drugim.

Čitao sam da je ovaj model jako tih, nisam koristio ni jedan drugi pa ne mogu porediti ali svi kažu da je ovaj među tišim modelima. I lako se čisti, samo se stavi pod toplu vodu (valjda postoji razlog zašto je preporučeno da je topla)

Slika



Uz njega se dobije mala torbica za njega kao i mala četkica za čišćenje noževa za brijanje i trimera. Koristi HQ9 noževe koji navodno mogu raditi 2 godine prije zamjene.


Ovako na prvu i nakon samo jednog brijanja mogu reći da sam dosta zadovoljan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 18:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma ja vise volim bradu od 2 dana, pa me licno zanima da li na tim elektricnim brijacima postoji mogucnost podesavanja visine brade... konkretno Vader ovaj tvoj sa rotirajucim glavama


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 18:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ne znam ali mislim da ovi električni nemaju mogućnost podešavanja visine brade. Mada možda neki modeli to mogu. Ovaj moj to gotovo sigurno nema. Bar to nisam nigdje pročitao. Više me zanimalo da pravi što bolji "close shave" :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 18:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma ja ne volim obicne brijace, imam osetljivu kozu pa mi se sve zacrveni posle, bez obzira koji brijac penu ili aftershave da koristim, pa zato i ja planiram da uzmem neki normalan elektricni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 19:20 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39430
Lokacija: Месечева икра
Obični električni brijač više iritira kožu nego žilet.Barem je kod mene to slučaj.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 19:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Hertzog je napisao:
Ma ja ne volim obicne brijace, imam osetljivu kozu pa mi se sve zacrveni posle, bez obzira koji brijac penu ili aftershave da koristim, pa zato i ja planiram da uzmem neki normalan elektricni

To je glavni razlog zašto sam ja kupio električni brijač. Čitao sam da se mnogima iritacija povukla i nestala kada su prešli na električne brijače. Električni brijači se često i reklamiraju preko toga, da ne iritiraju kožu kao klasični brijači. Problem kod klasičnih žileta je što oni skidaju jedan sloj kože, to se ne vidi golim okom ali postoji, i ko god ima iole osjetljiviju kožu kod njega se stvara iritacija. Električni brijači ne skidaju sloj kože.

Vidjeću kako će biti.

Mada evo ima i slučajeva kao kod zoke gdje je obrnuto, mada o tome nisam čitao, to je vjerovatno rijetko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 19:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa zato ja vise vreujem tim sa rotirajucim glavama nego onim Braun sa mrezicama klasicnim, mislim da su on dosta grublji... nista javi se posle par brijanja da vidimo kakav je taj tvoj :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 20:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Zna se...
britvice "Zilet Platinum (plavi)".
Sve drugo je tuuuupo. 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 21:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9312
Vader, koliko te izasao na kraju, jesi platio carinu (i koliko), koliko si cekao... Mozes to i na e-bay temi ako ne ovde.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 21:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Brijač 89€
Poštarina 8€
Našem poštaru sam dao 3.10 KM za "carinski pregled" kad mi je donio.

Znači sve ukupno nešto ispod 200 KM.

Prodavac je iz Austrije, firma je u pitanju. Novo, upakovano. Stiglo za 8 dana od dana kad su poslali. Imaju ih još, ako nekome treba eBay link neka kaže.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Vezano za iritaciju koze, od istog bolujem godinama, narocito na vratu, nikako nisam mogao da prokuzim sta je u pitanju, dok u zadnje vrijeme se situacija popravila, ne koristim vise nista poslije brijanja, probao sam i kolonske i nivea mild balsame koji nista nisu pomogli, uglavnom moram da omekanim malo bradu, toplo/vrucom vodom, ili jos bolje brijanje poslije tusiranja. To sam uradio bas neki dan i bilo je savrseno brijanje, bez imalo iritacije. Koza mi je bila smooth as an android but. http://www.youtube.com/watch?v=DXPaZzUP5wk Inace, brijem se svakih 5,6 dana, kada se obrijem dok je brada veoma kratka - iritacija.
A urastanje dlaka?? Isto tako na vratu cesto se desi. A necu da vam spominjem najuvrnutije mjesto na kojem mi je urastla dlaka :lol: strava i uzas.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 23:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma i ja sam sve probavao ali dzaba, nista nije promenilo situaciju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2010, 23:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20454
Lokacija: SAO Krmine
Pu
sti
te

bra
du

:lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 103 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs