banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Jun 2024, 20:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Zvakacu gumu:
zvacem poslije svakog jela 6%  6%  [ 2 ]
zvacem uvijek krace od 20 min 16%  16%  [ 5 ]
zvacem duze od 20 min 22%  22%  [ 7 ]
zvacem non-stop 19%  19%  [ 6 ]
vrlo rijetko zvacem 25%  25%  [ 8 ]
nikad ne zvacem 13%  13%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 32
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jul 2002, 19:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2002, 20:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ne pamtim kad sam zadnji put žvakao, ima nekoliko godina sigurno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jul 2002, 09:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Uh, 20 minuta mi je puno.
Ja moram da ispljunem žvaku nakon minut-dva, inače dobijem želju da grizem i ujedam. Ne mislim na ujedanje ljudi, nego imam osjećaj kao da mi zubi rastu i hoću nešto da zagrizem.
Plus, žvaćem samo Orbit. Ne zbog reklama već zato što najduže ima ukus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2003, 20:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2002, 00:04
Postovi: 23
Lokacija: Banja Luka
Mozda ce zvucati neumjesno pa mozda i grozno, ali ja moram da zvacem zvake jer mi je veliki problem neprijatan zadah iz usta. :oops: Ne znam zbog cega je to tako ali sigurno znam da nije zbog nehigijene usta jer redovno idem kod stomatologa.
Ako neko ima neki koristan i ozbiljan savjet koristilo bi mi.
Rosy, teme su ti super


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2003, 22:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
Ne znam koliko je to normalno ali u nedostatku adekvatne zvakace gume ja pocinjem da grizem gumene (i plasticne) dijelove na hemijskim olovkama... ista je stvar sa cepovima od mineralne vode npr... volim da ih grizem dok se plastika ne istanji toliko da postane prozirna. U poceku je bilo sve spontano i potpuno mahinalno. Sada mi se ponekad desi da kupim npr. sok sa slamciciom, sok naravno popijem a slamcicu istanjim (vec pomenutom metodom). Ovo nije neka zeza niti ja spomenuto cinim svaakodnevno, ali se pitam zbog cega mi se ovako nesto povremeno trazi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2003, 22:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Eh, taj najveći američki izum žvaćem često (ne uvijek) poslije jela nekih 5 min.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2003, 22:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
kiriku je napisao:
Mozda ce zvucati neumjesno pa mozda i grozno, ali ja moram da zvacem zvake jer mi je veliki problem neprijatan zadah iz usta. :oops: Ne znam zbog cega je to tako ali sigurno znam da nije zbog nehigijene usta jer redovno idem kod stomatologa.
Ako neko ima neki koristan i ozbiljan savjet koristilo bi mi.
Rosy, teme su ti super

Ako imaš razmak između zuba, probaj koncem da očistiš zube.
Ja sam otkrio da je protiv zadaha dobar propolis. Kupi si tablete u apoteci i cuclaj!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2003, 23:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
Zvacem zvake stalno. Vjeruj mi, ne znam ni zasto, nekakva glupava navika. A kad nema zvaka, uzmem one sumece tablete pa ih cuclam. Zapjenis sav, ludilo bude...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2003, 12:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
kiriku:
problem sa neprijatnih zadahom u vecini slucajeva moze da potice od hrane koja ostaje u ustima nakon obroka, zbog toga ti predlazem,obavezno cetkanje zuba nakon svakog jela, koristenje interdentalnog konca(ima u svakoj apoteci da se kupi), i da tako ocistis prostore izmedju zuba.
Takodje, posavjetuj se sa svojim stomatologom da li je u pitanju slucajno paradentopatija(kad se zubno meso tj. desne povuku i to stvara fizioloske dzepove tj. mjesta na kojima se nakuplja hrana koja stvara neprijatan zadah ili potencijalni karijes). Jako je dobro ispiranje usta cajem od zalfije.
Takodje, pogledaj stanje sluznice jezika, jer i mikrobiolosko stanje moze da utice na neprijatan zadah!!
I hvala na pohvalama za teme! :)

s tripy:
sto se tice zvakanja tvrdih predmeta to spada u jako lose navike koje ostecuju zubnu povrsinu i samim tim svaraju mjesto potencijalnog karijesa, unosis bakterije i klice u usta, mozes ostetiti desni.
A pitanje zasto ti se javlja zelja za tim??...pa mislim da je to cista navika. Pokusaj sa zvakama,ili stavi u dzep slane stapice ili ljesnike to ti je mnogo zdravije da grizkas u fazi odvikavanja :)

A sto se tice zvakacih guma, dobre su, no ne treba pretjerivati,ne treba ih zvakati preko 20 min je gube dejstvo i ukus, i a osim toga izazivaju hipersalivaciju tj. pretjerano lucenje pljuvacke sto moze u nekim slucajevima dovesti do bolesti suvih usta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Feb 2003, 19:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Okt 2002, 18:20
Postovi: 236
A sta mislite o sastojcima zvake.One gluposti o izbjeljivanju kao i prisustvo kacerogenog aspartama su dodatne lose strane o zvakama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Zvacem redovno i to duze od 20 minuta.
Rosy ono za bolest suvih usta je stvarno woow, to jos nism cuo, ko bi rekao???? :)
Procitao sam negde da posledica loseg zadaha moze biti i neka stomacna "tegoba", mislim ne oseti se kao bol, ali nesto nije u redu, ovo je laicki posto ne znam mnogo o medicini. :)

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 18:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
I ja sam cula za stomak a cula sam i za krajnike da tkdj. mogu uticati na ne prijatan miris. Sta ti Rosy kazes o tome, da li je to istina???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2003, 11:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Djevojka koju znam,a koja ima savrseno zdrave zube i maniju pranja i odrzavanja zubica je imala los dah.Mislim,to je bio neki neprirodan miris.
Doktor joj je dao neki 'rastvor',uglavnom neka tecnost.
I mislim da je u pitanju bio zeludac,kiselina,tako nesto.
Ne mogu se bas tacno sjetiti,bilo je to prije par godina.

Uglavnom ne bi bilo lose da se pored stomatologa obratis i doktoru opste prakse koji ce te uputiti dalje,jer mozda,bas kao sto ti i mislis,uzrok tvom problemu nije higijena usta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Mar 2003, 12:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jan 2003, 23:06
Postovi: 32
Lokacija: Banja Luka / Republika Srpska
Jarane, jesu li ti svi na broju? (zubi 8) )

Ja znam tipa koji nije imao sve svoje nego 2 umjetna i ta 2 umjetna su mu toliko smrdijela da nisi mogao stajati blizu njega..u busu pogotovo...

Ako je isti fazon, mijenjaj zube :roll: , uzmi one neke "hard keramika" ili tako nemako...

_________________
Ne pijem, ne pusim i ne psujem.....pu je*em mu mater upade mi cigara u viski!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2003, 09:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Avg 2003, 07:33
Postovi: 46
Lokacija: bl
potpuno sma se odvikla od zvakanja zvake jer sam preko 3 godine nosila aparatic za zube pa sa njim sam tesko ista jela a pogotovo zvakica se ljepi :)

sad kad vise nenosim aparatic ponekad uzmem zvaku kad neko ponudi (ne prodje minuta dve ispljunem), ali da sebi sama kupim to nisam vec dugo. Prodje me volja i smeta mi da zvacem.


zadah cesto proizilazi iz stomacnih tegoba, posavjetovati se sa ljekarom povodom toga, osim ako nije higijena usta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2003, 18:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Avg 2003, 11:01
Postovi: 157
Lokacija: .:!Daleko u mislima!:.
Joj, ja uopste ne zvacem zvaku , jer mi se desava isto kao i sa blue-om.
Dobijem zelju da grizem i ujedam , nesto osjetim pod zubima,smeta mi zvaka, narocito zadnji zubi-kao da me svrbe -mozete me ubiti NE ZNAM STA JE! BJESNILO ...ha ha ha ,sala -mala! :D
To je jako ruzan osjecaj,pocnem da brzo zvacem ,uuuf, ne znam !
To se desava sa svim, a narocito sa onim 'slatkim' zvakama,ma da kazem nisu izostavljene ni ove 'hvaljene'!
To je jedan od razloga sto ne zvacem zvaku, a nemam ni te obaveze.Uf, da, da ne zaboravim,ja ju ne zvacem zato sto ne zelim i zbog gore navedenog stanja,ali plus jos to sto mi nastavnik :evil: neprestano kljuca :-? (SVIMA) u glavu kako zvaka ne valja kao ni pica (coca-cola-narocito).

Eto, tako je to kod mene.Nemam zadah :P jer sam rjesila sve zube i jos sam morala da se pozdravim sa dvije sestice!!! :(
Veliki poz svima, a tebi blue narocito zbog istog problemcica......
Chus!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2003, 13:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Ahhhhhh, prije neki dan sam zvakao neku (cini mi se) svabsku ili svicarsku zvaku! Jarko crveni omot sa crnim slovima. Zaboravio sam kako se zove!
Ljudi moji, to je OTROV :crazyeyes: :onfire: :silly: ! Ma to razara usta! Ma nema tog alkohola koji je tako ljut! Ako se nekad "sretnete" sa takvim zvakama bjez'te od njih sto vise mozete!

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2003, 12:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 14:39
Postovi: 320
Lokacija: Bogu iza leda!
Aleksandar je napisao:
Ahhhhhh, prije neki dan sam zvakao neku (cini mi se) svabsku ili svicarsku zvaku! Jarko crveni omot sa crnim slovima. Zaboravio sam kako se zove!
Ljudi moji, to je OTROV :crazyeyes: :onfire: :silly: ! Ma to razara usta! Ma nema tog alkohola koji je tako ljut! Ako se nekad "sretnete" sa takvim zvakama bjez'te od njih sto vise mozete!



:lol: :lol: :lol:

poznate su mi :D :D

_________________
Ljubav je smisao zivota, prica mi cojk dok cigaru za sankom mota


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2003, 14:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
sve one koje neprijatan zadah iz usta vishe zanima ...evo finog linka :

http://www.plivazdravlje.hr/?section=ho ... 994&show=1

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2003, 16:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Ako sam kod kuće poslije jela,obavezno perem zube..ne mogu da podnesem taj ukus u ustima što mi ostane poslije obroka.
Ako sam pak napolju, kupim orbit žvake i udri,kao u reklamici strpam dvije u usta...
Citiraj:
Ahhhhhh, prije neki dan sam zvakao neku (cini mi se) svabsku ili svicarsku zvaku! Jarko crveni omot sa crnim slovima. Zaboravio sam kako se zove!
Ljudi moji, to je OTROV ! Ma to razara usta! Ma nema tog alkohola koji je tako ljut! Ako se nekad "sretnete" sa takvim zvakama bjez'te od njih sto vise mozete!


Hehehe, ja sam bila prije par godina u Italiji kod kumova, i meni fino kum ponudi žvake, neke bijelkaste, pise na italijanskom sta su i kakve su,..normalno ja veze nisam imala šta je to,.. I tako strpam ti ja te žvake u usta,... uljulj braćo!!! Žvake sa njihovih karnevala sa BIJELIM LUKOM!!!
Želudac mi je na usta iskočio...

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs