banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 17:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2002, 13:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Maj 2002, 01:00
Postovi: 12
Lokacija: Uzice YU
Zamislite jedete koliko hocete,ne razmisljajuci da li vam vaga pokazuje vise ,u koje god doba hocete.Ne ovo nisu one tablete,vec ciste(ne hemijskim putem dobijene)namirnice.Kljuc je u tome sto su one tesko svarljive,pa tako organizam trosi rezerve da bi se svarile,a pritom one daju mnogo manje kalorija nego sto je potrebno,da bi se organizam vratio u prvobitno stanje.To su:lucerka,blitva,prokole,kupus,karfiol,celer,cvekla,luk vlasac,alge(sve vrste)spanac,paradajz,krastavac,plavi patlidzan,endivija,beli luk,zelena salata,pecurke,paprike,radic,zelje,vodeni kesten,kres.

_________________
CKOOMI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2002, 14:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Volim povrce. :grin:

O kalorijama i debljanju ne brinem.Jedem ono sto mi se jede.Ipak,nikada nisam imala problema sa debljinom.
Mislim da niko sebe ne bi trebao muciti i ogranicavati da bi izgledao kao ona grozna Kejt Mos,jer to nije lijepo,to je bolesno i ogavno.
Meni licno su ljepse cak i malo punije cure,od "kosturaka",jer su oble i zenstvene.A i punije osobe (bilo muske ili zenske) mi nekako djeluju saljive,drage,sa vise zivotne enrgije od drugih,prosto imam utisak da i u druzenju i u sali i u zivotu samom uzivaju podjednako kao u dobroj hrani. :smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2002, 14:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Ja želim da jedem, drugi mi kažu da treba da se udebljam. :smile: Uvijek se volim najesti i nikad nisam bio debeo. Osim kad sam bio jako mali, ali to se ne pika. Možda je to do metabolizma, a možda do toga što volim da pješačim, a imam lijepo prošetati do centra. Ako nisam na nogama onda sam na biciklu. Samo po ružnom vremenu se vozim.
Činjenica je da fizička aktivnost odn. neaktivnost bitno utiče na težinu. Znam jednu curu što je stalno na nekim dijetama. Niža je za glavu od mene i u svakom trenutku je teža od mene. Ali ona zato hoda samo kad mora.
Ventilator, mršava si djevojka, vjerujemo ti. :wink: Sad, kad smo kod venti, ona, koliko sam razumio, trči 4 sata dnevno.
Hrana se gomila kad čovjek jede a ne troši nimalo energije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2002, 15:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
To što neke osobe puno jedu a ne debljaju se ne mora da znači da vježbaju niti da trebaju da vježbaju. To mnogo zavisi od osobe do osobe, od metabolizma osobe, neki jedu jako mnogo a vrlo su mršavi a neki jedu malo i imaju viška kilograma.

Što se tiče toga koliko treba jesti kaže se (i vjerujem u to) da ne treba jesti dok se ne nasitiš već da treba prestati ranije. Negdje sam pročitao da treba jesti dve trećine od količine od koje bi bio sit, npr. ako bi bio sit od 3 jajeta nemoj pojesti 3 već 2. I ovo pravilo nije uopšte u svhu dijete već čisto u svrhu zdrave ishrane i opšteg zdravlja. Nije ovo baš jednostavno postići ali nije ni teško. Ne znam da li vam se desi da nešto jedete i bude vam malo i uzmete da spremite još nešto ali dok spremite izgubite apetit potpuno tj. ispostavi se da je ono bilo dovoljno. To sa meni i drugima dosta puta desilo i samo potvrđuje da nije mnogo teško jesti manju količinu od one od koje bi bio skroz sit jer ta mala količina gladi nakon tanjeg obroka brzo prođe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2002, 19:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3230
Lokacija: Banja Luka
Ja uopšte nisam mršava, ali kad uporedim sadašnje stanje sa onih +14 kg od pretprošle godine, sasvim sam zadovoljna.
Svašta sam sebi radila i znam da nije bilo zdravo i pametno, al' valjda to čovjek tek kasnije skonta. Jedino što me spasilo da se skroz ne uništim je što sam se trgnula na vrijeme, krenula na aerobik i onda je već sve bilo ok.
Stvarno je loše kad čovjek ide iz krajnosti u krajnost. Najveći problem je što svi misle: sad ću smršati x kg i onda cu se ponašati kao da ništa nije bilo, a stvari se vrlo često otmu kontroli. Moja poznanica je nakon sopstvenog režima ishrane ( trebam li naglasiti da uopšte nije bila debela ) koji je trajao 6 mjeseci, već 2 mjeseca na intenzivnoj njezi, budući da ima 45 kg, a visoka je oko 180 cm.

Neki me pitaju zašto sam protiv bilo kakve dijete? Hm....

Svi mi znamo koliko treba jesti, samo što to ponekad previdimo.Problem je jedino u glavi, ko ga riješi, riješio je sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2002, 19:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Blue:"Sad,kad smo kod venti,ona,koliko sam razumio,trči 4 sata dnevno."
Ne,ona je trcala 4 sata dnevno,a sada za to nema vremena,a vjerovatno vise nema ni kondicije. :grin:
Nazalost!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2002, 19:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Ventilator, mršava si djevojka, vjerujemo ti. :wink:
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
Mora biti mrsava kada onoliko pusi na dan :wink: (ovo sam procitao na topicu "Pusenje" A prava mrsavica je moja djevuska... Visoka je 1.82m i teska 55 kg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Maj 2002, 20:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Volim da jedem :grin: .

Slika

Slika

Slika

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: ventilator dana 13.05.2002. 21:38 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Maj 2002, 13:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Protiv sam tableta i razlicitim hem . srestava.
Previse hemije nije nikad dobro, remeti metabolizam najcesce.
Samo kratko...zdrava i prirodna ishrana i najbolji recept z a dijetu :
Jeste sta z elis,ali potrositi sve sto pojedes!!!
:smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Maj 2002, 14:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Biti opsjednut kilogramima moze imati teske posljedice po zdravlje!
Rosy je potpuno u pravu,treba jesti ali i pojedeno potrositi!

Prica iz zivota slavnih:
"Geri Halliwell: s 40 kilograma ravno u bolnicu!!!
"Svaki dan samo voće, povrće, malo kuhane ribice, 3 sata žestokog treninga i evo vas u klinici za poremećaje u prehrani. U ovom slučaju u Arizoni.
Nekadašnja 'Spice' bucka priznala je da je u mladosti patila od bulimije. Zatim je neko vrijeme pričala da je napokon pronašla izbalansiranu prehranu koja se sastojala od meditiranja, joge i injekcija vitamina.
Zatim se trošila po turnejama i družeći se s Robbiejem Williamsom, tako da je dogurala do 40 kila (na visinu od 1,54 m), izvještava Daily Mail, a ovog vikenda došetala je i do arizonske klinike za poremećaje u prehrani.
Šteta, a baš se počela naslikavati po kojekakvim časopisima i davati savjete za razumno mršavljenje."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Maj 2002, 16:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Maj 2002, 01:00
Postovi: 33
Lokacija: B.L.
ma najbolje je da se redovno bavite sportom i tako da nikad nemozete dobiti bas na kilazi ma koliko da jedete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2002, 08:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 470
Lokacija: kanada
Naslov teme"Postoji spas za sve one koji zele da jedu a da se ne udebljaju",ostanite samo na zeljama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs