banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Destilovana voda
PostPoslato: 20 Maj 2013, 09:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Šta mislite o ovom tekstu?

Citiraj:
Већина људи појма нема да се чине ГОЛЕМИ напори како би се заташкало знање о дестилованој води.

Ако ‘прогуглате’ енглески израз „distilled water” негде на трећем одговору на тражени појам пронаћи ћете чланак смешног наслова, ,,Early Death comes from drinking Distilled Water” (”Конзумирање дестиловане воде води до преране смрти “). Чланak је пун чистих лажи и обмана. Свакодневним конзумирањем око 2 литре дестиловане воде довест ћете ваше тело у савршено стање.

Дестилована вода бива магнетски привучена свем отпаду, отпацима и неорганским материјама унутар вас који се потом избацују из тела. То је ЈЕДИНА врста воде која ће извршити тај чин са стопостотном делотворношћу јер је то једина вода која је 100% лишена смећа. Већина људи мисли даје изворска вода супер зато што у себи садржи ‘минерале’, али они генерално не знају да су СВЕ то неоргански минерали.

Изворска вода, речна вода, језерска вода, бунарска вода, вода из артес ¬ ких бунара и тако даље – све оне почивају и теку преко камења и песка те скупљају мртве минерале. Ти неоргански минерали ће вам подарити артритис, катаракте, срчане болести и тако даље те ће вас током година, уствари, полако претварати у камен. А нама требају ЈЕДИНО органски минерали које добијамо из живе хране.

Неоргански калцијум из изворске воде запет ће негде између ваших костију и ‘подарити’ вам артритис, док ће органски калцијум из живе наранџе ОБНОВИТИ крхкија места у вашим костима.

Човек је начињен ЈЕДИНО од органслдх минерала те ЈЕДИНО њих може и користити.

Неорганскм минералима у људима нема места, нити имају какву корисну сврху. Дапаче упитајте било ког аутомеханичара што вам је чинити када вам је акумулатор слаб. Механичар ће вам рећи да отворите онај мали низ чепова и да унутра улијете дестиловану воду. Зашто?

Зато што је то ЈЕДИНА вода која је 100% ЧИСТА КУПКА негативно набијених МОЛЕКУЛА. Када вам је акумулатор слаб он је у позитивно наелектрисаном КИСЕЛОМ стању, истрошеном стању, исцрпљеном стању. Кад унутра улијете негативно набијену дестиловану воду она враћа акумулатор у Лужнату, моћно стање, спремно за покрет. У чему је значај ове чињенице? У томе што вам она помаже да разумете како дестилована вода бива привучена отпаду, остацима и неорганским минералима. СВЕ те материје имају позитиван набој, а негативан набој дестиловане воде МАГНЕТСКИ се везује за њих те их избацује из вашег тела. Упамтите, Супротности се привлаче!

Не требају вам никакве СТАРЕ врсте воде, већ само НОВА вода која још није имала времена покупити смеће. Где ћу добити ту НОВУ воду, питате се ви. Када год мајка природа ствара нову воду користи ЈЕДИНО процес дестилације. Она не користи реверзну осмозу, ултраљубичасту филтрацију, угљене филтере, ионизирајуђе уређаје или алкализирајуће направе. НЕ, она користи ЈЕДИНО процес дестилације. Тих нових вода има у свим падавинама (киши, снегу, измаглици, роси и магли), у свим живим соковима од воћа и поврћа те у урину.

Машинским прављењем дестиловане вода опонаша се Мајка природа и она је најближа овим природно добијеним новим водама. Нити једна друга вештачки направљена вода није ни близу чистоћи машински направљене дестиловане воде.

Уствари, то је ТОЛИКО тачно, да Светска здравствена организација говори људима да НЕ пију дестиловану воду. СЗО је део УН-а. УН има црно на бело изнесен циљ смањења броја светског становништва за 80%. Па, ако желите помоћи УН-у да среже број светског становништва онда се свакако држите подаље од дестиловане воде!!!

??? желите да живите младалачки полелно или желите да обновили и задржати гипкост, имати велику снагу и крепкост, отворити своје треће око, развизти психичке моћи, помоћи да се створи једна дивна нова парадигма на Земљи и ако желите да узаћи …

ТАДА СВАКОДНЕВНО ПИЈТЕ око 2 литре дестилованих ТЕЧНОСТИ.

(Извор: Andrew Norton Webber, uvodne riječi iz radio emisije "A Fireside Chat with Zany Mystic")

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Destilovana voda
PostPoslato: 20 Maj 2013, 10:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
Bože sačuvaj, internet glupost dobija novi zamah!

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Destilovana voda
PostPoslato: 20 Maj 2013, 10:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Mene samo zanima smije li se nekad "potegnuti" malo destilovane, posto imam jednu flasu pored daske za peglanje, a cesto sam lijen da odem do kuhinje da pijem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Destilovana voda
PostPoslato: 20 Maj 2013, 10:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ti si moderni Kraljević Marko. Pola pijem, pola pegli dajem.

Malo preletio preko članka i ovo

Citiraj:
Зато што је то ЈЕДИНА вода која је 100% ЧИСТА КУПКА негативно набијених МОЛЕКУЛА.

Hmm.. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Destilovana voda
PostPoslato: 20 Maj 2013, 10:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
shakal je napisao:
Mene samo zanima smije li se nekad "potegnuti" malo destilovane, posto imam jednu flasu pored daske za peglanje, a cesto sam lijen da odem do kuhinje da pijem?

najbolje da iz akumulatora potegneš! :lol:

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Destilovana voda
PostPoslato: 20 Maj 2013, 10:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nisam pogledala (poslušala) video. Mada priče o teorijama zavjere mi je pun kufer, a što se desilovane vode tiče mislim da nije nimalo loša, npr. kišnica, ali ni kišnice nisu kao što su nekad bile jer padaju kroz zagađenu atmosferu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H2asqzNV2R0[/youtube]

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Destilovana voda
PostPoslato: 20 Maj 2013, 10:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Zasto me uvijek ljudi sprdaju kad ovo pitam :D A ozbiljno pitam, smije li se piti? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Destilovana voda
PostPoslato: 20 Maj 2013, 10:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
:lol: Smiješ, ionako u njoj nema ništa od primjesa.
Mi smo nekad kući u kazanu za rakiju pravili destilovanu vodu, tj. prokuvali kazan da se očisti.
Kontam da "pečem rakiju" tj. pravim destilovanu vodu, a da komšije puknu od muke misleći da pravim rakiju. :lol:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Destilovana voda
PostPoslato: 20 Maj 2013, 10:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
shakal je napisao:
Zasto me uvijek ljudi sprdaju kad ovo pitam :D A ozbiljno pitam, smije li se piti? :D

Smije se piti, ali ne u velikim količinama.

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2013, 10:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
А зашто не смије у великим количинама?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Destilovana voda
PostPoslato: 20 Maj 2013, 11:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Po hercegovačkim selima prije nije bilo bunara nego tzv. čatrnje u kojima se skupljala kišnica. Pila se jedino kišnica.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2013, 11:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
skypostman je napisao:
А зашто не смије у великим количинама?

zato što je apsolutno hipotonična, tj. ima manju koncentraciju rastvorenih elektrolita od ćelija ljudskog organizma.
u dodiru sa destilovanom vodom ćelije kroz membranu "uvlače".

evo nađoh ovo, pa da ne objašnjavam puno
http://www.youtube.com/watch?v=SSS3EtKAzYc

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Destilovana voda
PostPoslato: 20 Maj 2013, 19:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Talija je napisao:
Po hercegovačkim selima prije nije bilo bunara nego tzv. čatrnje u kojima se skupljala kišnica. Pila se jedino kišnica.

Samo što se čartnja pravi od kraškog kamena pa ga kišnica polako rastvara i obogaćuje se mineralima....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Destilovana voda
PostPoslato: 20 Maj 2013, 19:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Vjerovatno je to u pitanju jer se od krečnjaka se pravila.
Spoiler:
Interesantan je to način izgradnje, donji dio se povezivao krečnim malterom a gornji (svod) se ćemerio, tj. slagalo se kamenje tako da ga je težina držala u vodoravnom položaju. Naravno danas se malteriše malterom. A prije kao i danas obavezna je riba :) ona vrši biološko čišćenje.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Destilovana voda
PostPoslato: 21 Maj 2013, 02:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Prvi put cujem da destilovana voda ima ljekovita svojstva, inace na fakultetu sam s vremenom prestao posmatrati destilovanu vodu kao neki prehrambeni proizvod, nego vise kao reagens bez koga ne mozes voditi nijednu hemijsku reakciju.

Na biohemiji sam slusao o metabolizmu vode u organizmu, jako kompleksne reakcije u kojima molekuli vode su nista drugo do reaktanti i katalizatori. Iz toga proizilazi da celije same destilisu vodu, jer uzimaju ono sto im treba.

Ne mikrobiologiji kada smo pod mikroskopom posmatrali mikroorganizme, kvasili bi ih fizioloskim rastvorom, usoljena voda, i onda bi osmozom voda iz celija presla u rastvor, na taj nacin celije bi se skupile i bile bi lakse za posmatranje. Pretpostavljam da bi u ljudskom organizmu destilovana voda izazvala kontraefekat, molekuli destilovane vode bi pohrlile u celije. Medjutim, porediti jednostavne mikroorganizme i ljudski organizam i metabolizam vode u jednom i drugom je smjesan iako je princip mozda isti.

Osoba popije casu vode, ti molekuli se rastrkuaju po cijelom organizmu, a pjesak ostaje u bubregu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs