banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 07:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Mar 2015, 08:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Za dobre doktore, secijaliste nikada nigdje nije bilo zime i takvima su vrata svugdje otvorena. Nego, sto spomenu fuzioniranje doktora i menadzera, to je opet neka domaca problematika, u svijetu postoje menadzeri koji vode bolnice, doktori su i dalje doktori.

Zbunjuju me slike novoizgradjenog krila. Sta ce biti u tom krilu? Jer mi je onaj hodnik preuzak za seobu kreveta?!

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2015, 11:05 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Preuski su i na Hirurgiji/Plućnom pa se opet snalazimo. :lol: Uneseš uska nosila, prebaciš pacijenta i vozi miško. Improvizacija. :D

To krilo će biti za ambulantne pacijente. Ambulante, laboratorij, dnevne bolnice, dio radiologije i slično.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2015, 12:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Ja sam se malo pogresno izrazio. Hocu reci da u bolnice ulaze menadzeri, kapitalizam na snazi, od bolnice se pravi profitabilna ustanova, u Evropi je to skoro pocelo, u Americi su takva pravila odavno.
Doktor na zapadu nema veze sa parama i kusuranjem, on ima svoje polje rada, a za ostalo se brinu drugi, to je jasno.

Kad je dijete neodlucno, znate na koju struku ga trebate uputiti. :) Ali dzabe, nije to samo u RS tako. Kad stignem imam prilike vidjeti i Holandjane.. gura drzava, upinje, pomaze.. ali interesovanje za medicinu i druge fakultete koji slove za "teze" nije bas na nekom zavidnom nivou. Ali se zato za biznise, menadzmente guraju. Jedina interesantnija kategorija su mi ovi Holandjani sto upisu antropologiju/filozofiju/sociologiju/istoriju/komunikacije, puni optimizma to zavrse i onda veliko razocarenje.. prica mi momak, kad kaze medju rajom da je diplomirao istoriju, ni ne odgovaraju nista, samo ga pogledaju i upute sazaljiv pogled. :D

Otisao sam u offtopic, da se ipak vratimo na temu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2015, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Da mi dijete spomene da ce u medicinske vode, prvo bih ga dobro istukla :D Kakvo je zdravstvo u Holandiji?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2015, 13:26 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Bitno je da ima posao, meni je to bio prvi kriterij pri izboru zanimanja. A toga bar za medicinske tehničare ima.
Mada, da sam sin nekog guzonje možda bih izabrao pravo i pravac na arbajt u opštinu. 8)

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2015, 13:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
Sa strane pacijenta sramota je koliko deru kod nas,pa obicni pregled posle udesa je 50-60km i jos analiza krvi na alkohol 125km
A hipokratova zakletva je samo farsa za trgovinu organima,inace vrlo profitabilan posao.I eto kakvi smo mi narod,svi se guraju biti doktori i advokati,moral nam je nula uopste,a bit ce jos i manji sa zapadnim vrednostima,ma mislim ono sta kosta infuzija i tablete da misle da mogu derati ljude sa rcunima,samo sto eto lafo neki doktori misle da su strucnjaci,a kad zaskripi njihova odgovornost npr onaj ranjen od bombe kod sokolskog,onda ni slucajno da ostanu bez licence/posla.A menadzment UB KB Banja Luka je vrhunski,finansijska dubioza 200 000 000 km (procjena)
Znam kuda ovo vodi,vjerovato ce poceti nicati klinike `na divlje` vec ima pomaka u stomatologiji po tom pitanju,skontali studenti stomatologije da zubari previse deru pa rade na crno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2015, 14:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Trgovina organima ti je tekovina zapada. Mi istocno ti dodjemo kao klasje. Uzmes srp, posjeces, preberes sta valja, ostalo bacis.
Da i mi jednom postanemo tako prosvjeceni i napredni, pa nek ide sve u pm.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2015, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
borke je napisao:
Sa strane pacijenta sramota je koliko deru kod nas,pa obicni pregled posle udesa je 50-60km i jos analiza krvi na alkohol 125km



Gdje je to kod nas, gdje se poslije udesa naplacuje pregled?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2015, 14:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11379
Lokacija: PL / BL
ajkula je napisao:
Da mi dijete spomene da ce u medicinske vode, prvo bih ga dobro istukla :D


Pametno.
Meni je mama zaradila penziju u KBC-u i starci me "suptilno" nagovarali da idem na medicinu. Rekoh, ni u ludilu.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2015, 16:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
ajkula je napisao:
Da mi dijete spomene da ce u medicinske vode, prvo bih ga dobro istukla :D Kakvo je zdravstvo u Holandiji?

Nemam bas mnogo iskustva, i bolje da je tako. Sto se uslova za pacijente tice, sve je kako treba. Sto se tice doktora, mogu reci da je onaj sa Paprikovca prije detektovao boljku nego Holandjanin. Imaju taj neki specifican kalup pronalazenja gdje je zdravstveni problem i od toga ne odstupaju ni milimetar, dzabe sto mu ti kulturno kazes par sugestija koje sigurno mogu pomoci u detekciji, a ne mogu odmoci, njega to ne dotice, on po svome, pa dokle stigne. Kad sam vidio sve te uslove, mislio sam da su i oni parametri glede strucnosti na tom nivou, ali nisu se bas pokazali kao najsjajniji, ali daleko od toga da je lose, na nesto ozbiljnije se ne mogu pozaliti. Imao sam prilike vidjeti i tradicionalni nl porodjaj, naravno u kucnoj reziji, doktori i babice preljubazni, sve proslo savrseno. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2015, 17:40 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
mirdza je napisao:
ajkula je napisao:
Da mi dijete spomene da ce u medicinske vode, prvo bih ga dobro istukla :D


Pametno.
Meni je mama zaradila penziju u KBC-u i starci me "suptilno" nagovarali da idem na medicinu. Rekoh, ni u ludilu.



I ja isto ne bih ni u ludilu, u nekoj sređenoj državi sa sređenim zdravstvom možda. Ovdje definitivno ne. Samo je dovoljno pogledati naš Med. fakultet na 150 lokacija. :pukeright:

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2015, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
mirdza je napisao:
ajkula je napisao:
Da mi dijete spomene da ce u medicinske vode, prvo bih ga dobro istukla :D


Pametno.
Meni je mama zaradila penziju u KBC-u i starci me "suptilno" nagovarali da idem na medicinu. Rekoh, ni u ludilu.


Odgovornost koju nosis za tudje zivote, pritisak, dezurstva.. da ne pricamo o financijskom dijelu te Price gdje sef komplet pedijatrijskog dijela bolnice manje zaradjuje od menadzera u mljekari. Aco, ja sam na zapadu, na ped onkologiji.. ni u ludilu sinu ne bih preporucila medicinu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2015, 20:58 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Ta dežurstva su baš nezgodna stvar :angry3: , šljakaš 24 sata a imaš samo 24h slobodno nakon toga. Mi srednje med. osoblje imamo puno ljepše (smjensko) radno vrijeme 12/24; 12/48. 8)

S druge strane po meni olakšavajuća okolnost je što je danas pristupačno mnogo više dijagnostičkih uređaja. CT, magnetna rezonanca, ultrazvuk i hrpa nekih laboratorijskih nalaza koji ranije nisu bili dostupni starijim generacijama ljekara kojima je po meni bilo još teže. Moj deda je bio ljekar. I iskreno najviše je volio Hitnu pomoć. A i ja isto. Nemaš ležećih pacijenata i takvog smaranja, odeš odradiš intervenciju, transportuješ pacijenta brzinski i to je to. Doduše glava ti jeste u torbi ali bože moj. :lol: Onaj teži dio posla nakon toga drugi preuzimaju (kao ti recimo :D ).

Rade li se kod vas hladne operacije u noćnoj smjeni ? Kod nas abdominalci po 5 komada za lovu noću odrade u državnoj bolnici. Državi naravno ni marka. Kao da su u svojoj klinici. :evil3:

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2015, 00:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nije ovo Bosna :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2015, 01:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Jesu to tebe Acika konacno primili nazad u KC?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2015, 21:10 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Aha... 8)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XudTvHchZZI[/youtube]

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2015, 20:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sta ti je jak uticaj foruma, koliko si srao i kukao ovde morali su te zaposliti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2015, 20:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Mislim da je "aha" bilo u fazonu "AHA! Vidite kako svi odose", a ne "aha, primili su me" :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2015, 21:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Dvosmislen je


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2015, 21:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Je li 1400 evra dovoljno za pristojan život u DE? Pitam, jer ne znam kako stoje stvari.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs