banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 23:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Dec 2011, 00:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2008, 17:47
Postovi: 653
Lokacija: Banja Luka
Da Jole teško se ravnati po drugima, meni samoj različito traju nokti ( i to ne samo kad radim kod različitih djevojaka)
Ovi su preživjeli nakon zadnjeg geliranja: pranje posudja, čišćenje, more, bazen (ali ja sve radim divljački i neoprezno :D) ...... I to bez korekcije skoro dva mjeseca.
Kako su izrastali lagano sam ih turpijala i lakirala bezbojnim lakom,jer sam htjela da polako ostanu samo moji nokti, a nisam željela skinuti odmah gel da se moji ne bi raspali. Bili su jako fino urađeni, pa se taj prelaz slabo vidio i na kraju sam samo lagano odvojila taj gel sa vrhova (nisam odavno već imala tipse, samo prvih mjesec dana).
Najviše sam bila oduševljena zbog toga što su moji nokti ispod bili dobro sačuvani i nakon toga sam imala prirodne nokte jedno 2mjeseca, onda sam ih skratila, pa su počeli ponovo da se listaju i na kraju sam ih odrezala - gotova moja bajka o noktima :)))

_________________
Maybe I just wanna touch U feel your warm inside again.
Maybe I just wanna hurt U the sweetest pleasure is me
I don't know why but I love to see U cry
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2011, 12:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:54
Postovi: 455
Lokacija: Tu i tamo
Skoro dva mjeseca? :D Prije ce mi dosaditi nego otpasti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2011, 20:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
lollipop je napisao:
ja sam svoje gel nokte skinula sama.. heheh bez turpijanja..

Kako si to uspjela :) . Mene je jednom kozmetičarka pitala može li skidati bez turpijanja... reko nema šanse, kao da mi čupa nokte.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2011, 20:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
gel natopite normalnim acetonom

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2012, 10:47 
Revan je napisao:
lollipop je napisao:
ja sam svoje gel nokte skinula sama.. heheh bez turpijanja..

Kako si to uspjela :) . Mene je jednom kozmetičarka pitala može li skidati bez turpijanja... reko nema šanse, kao da mi čupa nokte.


polako, podizala po malo i eto :wink: .. ja sad vec godinu dana imam one porculanske, nisu losi.. mozda sam vec spomenula, skida ih u onoj tecnosti, ne turpija sto je najbitnije.. samo se natope, i skinu.. zato mi i odgovaraju, a i gel mi se podizao, ovi su mi trajniji..
gdje vi stavljate nokte? i koliko vam traju?


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Jan 2012, 15:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Ja idem u salon Maja već dvije godine i zadovoljna sam svim uslugama. Jako su uredni. Nekad radim manikir i šaranje, nekad gel. Gel traje oko mjesec dana. Obično mi dosadi pa skinem, radije nego da idem na korekcije... Do sad se nije podizao... skoro sam stavila opet pa ću vidjeti koliko će izdržati :)

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2012, 23:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:54
Postovi: 455
Lokacija: Tu i tamo
Hm, evo ga problem sa mojim nokticem. Znala sam da bez toga necu proci. Naime, pokusala sam da odvrnem neki stari lak koji sam namjeravala baciti i puc. Kaziprst desne ruke mi pobijeli po sredini vodoravno, i sad... kad pritisnem vrh nokta ono u korijenu se podize.
Sta sad da radim sad? Da ga necim lijepim?
Zao mi sto su ostali fantasticni, a ovaj... :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2012, 23:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Korekcija?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 15:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
konacno trebam i ja savjet na nekoj tipicno zenskoj temi :lol: mene unistavaju zanoktice,imam uzasno suvu kozu,ne znam nista raditi po kuci sa zastitnim rukavicama...zanoktice su mi horor a kako sam ja corava svaki put kad ih pokusam srediti sve raskrvarim,jedna kozmeticarka mi je rekla da bi mozda trebala pokusati s nekim gelom ili tako nesto pa da ne diram nokte mjesec dana pa se mozda i oprave,e sad koliko to ima efekta?osim toga ,meni se gade oni vjestacki nokti,ja bih eventualno stavila ultra tanak sloj preko svojih prirodnih koji su bas cvrsti,ali ja sam tipicni antitalenat,koji jedva i bezbojni lak nalakira :lol: preporuka za neku tetu koja to bas fino zna uraditi da ne izgledam kao pjevaljka,hvala

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 15:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Ajde, kad si već pitala da i ja pitam isto. :D Imam isti problem. Užasne zanoktice imam! I stalno sakrivam ruke kada sjedim negdje. Uvijek su mi skupljene šake samo da se ne vide zanoktice.
Jedino rješenje koje sad dosad koristila jeste nadogradnja noktiju ili samo gel preko mojih. Mada ja opet imam takve nokte da mi se sam gel odvaja od prirodnih, dakle nadogradnja je jedino rješenje. Ne znam zašto ali tada se zanoktice osuše i nestanu kao rukom odnešene. Čim prestanem sa gelom, one se vrate gore nego ikad. UPOMOĆ!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
azdajica-ny je napisao:
konacno trebam i ja savjet na nekoj tipicno zenskoj temi :lol: mene unistavaju zanoktice,imam uzasno suvu kozu,ne znam nista raditi po kuci sa zastitnim rukavicama...zanoktice su mi horor a kako sam ja corava svaki put kad ih pokusam srediti sve raskrvarim,jedna kozmeticarka mi je rekla da bi mozda trebala pokusati s nekim gelom ili tako nesto pa da ne diram nokte mjesec dana pa se mozda i oprave,e sad koliko to ima efekta?osim toga ,meni se gade oni vjestacki nokti,ja bih eventualno stavila ultra tanak sloj preko svojih prirodnih koji su bas cvrsti,ali ja sam tipicni antitalenat,koji jedva i bezbojni lak nalakira :lol: preporuka za neku tetu koja to bas fino zna uraditi da ne izgledam kao pjevaljka,hvala


preporuku sa salon u BL ti nažalost ne mogu dati, jer nisam upućena, no zanoktice možeš najbolje maslinovim uljem njegovati. redovno preko dana kad se sjetiš umasiraj tanko od korjena prema vrhu nokta. nemoj sjeći noktaricom, nego makazicama (škaricama) ukoliko ne odeš nailstylisti. pošto ne želiš nadogradnju, upitaj da li rade sa Shellackom (Gellack). to ti je "trajni" manikir, drži 14 dana do tri tjedna.
kad ideš nailstylisti, ona bi pod normalno trebala napraviti analizu nokta/kože i vidjeti koji tip kože imaš. kada pogledaš u regalima parfimerija preparate za njegu kože, traži - bez paraphin liquida - jer isti ti isušuje kožu (isto sa labellom)..

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 15:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
mrkvica je napisao:
Ajde, kad si već pitala da i ja pitam isto. :D Imam isti problem. Užasne zanoktice imam! I stalno sakrivam ruke kada sjedim negdje. Uvijek su mi skupljene šake samo da se ne vide zanoktice.
Jedino rješenje koje sad dosad koristila jeste nadogradnja noktiju ili samo gel preko mojih. Mada ja opet imam takve nokte da mi se sam gel odvaja od prirodnih, dakle nadogradnja je jedino rješenje. Ne znam zašto ali tada se zanoktice osuše i nestanu kao rukom odnešene. Čim prestanem sa gelom, one se vrate gore nego ikad. UPOMOĆ!


zato se u samom startu preporučuje tu kožu ne sjeći nego je samo pogurati nazad. jednom odsječena ona "divlje" raste. nije istina da slabije raste kad imate nadogradnju noktiju, tad jednostavno manje primjetite jer ima gel povrh. gel ni ne ide NA kožicu, jer tad se stvara "lifting" primjetite po tome što vam se od korijena počinje gel dizati, što je i opasno jer ako voda zađe pod gel i to se često ponovi stvarate leglo za bakterije i gljivičnu infekciju. upaljene zanoktice ne bi trebala nijedna nailstylistkinja da dira, osim da vam preporuči kremu i da vas posavjetuje kako da je njegujete.

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 16:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Bennet, hvala na odgovoru. To za bakterije znam, pa i ne stavljam gel na svoje nokte. Te zanoktice mi nijedna kozmetičarka nije ni dirala. Samo kažem da mi se same od sebe povuku čim stavim nadogradnju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 18:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Imam Avon piling za zanoktice, lako ih je skinuti s tim i nije agresivno. Inače mažem ruke kremom i koristim rukavice. Voljela bih nabaviti ono ulje koje koriste u salonima :) . Ne znam nista za upaljene zakontice nisam imala problema, ja svoje jedva i primjetim...

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Zanoktice se često stvaraju jednostavno zbog nedostatka preventive. Moj dragi ima sa tim problema, pa ga se ja svako malo dočepam :). Kod nekih ljudi kožica na korijenu nokta raste skupa sa noktom nekih 3-4mm (po noktu) i onda pukne, pa nastane zanoktica. Problem se jednostavno riješava guranjem te kožice ka korijenu. To u početku zna biti neugodan osjećaj, ali s vremenom nestane.
Slažem se da je maslinovo ulje odlično za njegu. Možeš ga pomiješati sa morskom soli, pa trljati cijele šake tim, so samo ispereš mlakom vodom, a ulje koje je ostalo na koži umasirati. Najbolje raditi pred spavanje, da se ulje može upiti do kraja.
Možda ti gel riješava problem, jer kožica ne može da raste preko njega, pa se sama povlači.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 19:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
vjerovatno znate nekog ko prodaje Oriflame proizvode, kao dobri su se pokazali:

Slika
Uklanja odumrle stanice i obnavlja kožu ruku usitnjenim ljuskicama i uljem slatkog badema. Umasirajte manju količinu na vlažne ruke te isperite.

Slika
Dubinski hrani suhu kožu ruku do 24 sata. Regenerirajuća formulacija s prirodnim uljem slatkog badema omekšava gruba područja kože, pa su ruke glatke i nježne.

Slika
Za obnavljanje i zaštitu ruku od suhe i grube kože. Intenzivno hidratantni balzam sa shea maslacem, uljem slatkog badema i ekstraktom arnike hrani i najisušeniju kožu ruku čineći ju ugodnom i gipkom.

Slika
Izuzetno hranjiva noćna krema za njegovane ruke i čvrste nokte. Djeluje tijekom noći kada je hidratacija najučinkovitija. Sadrži čiste morske minerale. Smiruje, revitalizira i osvježava kožu.

Slika
Omekšava i regenerira kožice oko noktiju • Sadrži sok rajčice i krastavca te maslinovo i ulje slatkog badema • Nanesite i nježno potisnite kožice koristeći aplikator

nikada sa oštrim predmetom gurati kožicu natrag

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Meni ovo vrsi posao

Slika

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2012, 02:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Hvala svima na odgovorima. Revan, imam taj piling, takođe radim i sa oriflamemom pa ću vidjeti da štogod sebi naručim. Ali prvo ću da probam sa maslinovim uljem, njega uvijek imam u kući. :D

Hvala još jednom svima!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2012, 22:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:54
Postovi: 455
Lokacija: Tu i tamo
A sta poslije skidanja tipsi? Kakvi su vam nokti?
Ja sam svoje odstranila danas, i nekako sam nezadovoljna, jer su jako istanjeni i savitljivi.
Jel moze neko nesto preporuciti za njihov oporavak?
:/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2012, 22:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Stavi gel na njih.

Ja sam ranije u par posebnih navrata, stavila nokte, pa mi dosadi, pa skinem. Ali imam toliko loše nokte da me je sramota na poslu jer često ne mogu nimalo da narastu. I nijedan lak ne može da stoji na njima duže od dan i po. Prirodno su tanki i savitljivi i lako ih zakačim i slomim. Kozmetičarka mi je rekla da u životu nije vidjela tako tanke nokte. Papir.

Tipse sam nekako pregurala i onda stavila gel i to mi nekako najbolje paše. Prirodniji je osjećaj nego kada se stavi tipsa.

Nemam toliko problema sa odvajanjem izuzev na kažiprstu lijeve i srednjem prstu desne ruke. :lol: Kada sam pitala zašto, pitali su me da li tim prstima najviše kucam. I kad sam obratila pažnju, zaista njima najviše kucam. :lol:

Planiram ih nositi negdje do ljeta, pa ću onda pustiti par mjeseci da se odmore. Da budem iskrena, malo se bojim gljivica, ali toliko cura je godinama stavljalo gel, pa ništa. Valjda neću biti baš toliki baksuz.

Moja prijateljica redovno pije B kompleks i kaže da joj to pomaže noktima, ali ja se bojim da se još dodatno ne udebljam ako primjenim taj recept. :wink:

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs