banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 17:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Dec 2014, 20:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Majčino mijeko ne sadrži antitijela protiv tbc, polia i drugih opasnih oboljenja.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 20:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
a sve i da ih sadrži, aktivna zaštita bi trajala samo nekoliko dana

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 23:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 22:20
Postovi: 526
Sass Drake je napisao:
mesečeva_kći je napisao:
I primanjem vakcine se izlaže da život provede u invalidskim kolicima.


Ne znam zašto su ljudi nasjeli na ovaj hoax koji je rađen na isti kalup kao onaj za autizam, al' dobro nasjedaju i na banalnije stvari.


Citiraj:
A major concern about the oral polio vaccine (OPV) is its known ability to revert to a form that can achieve neurological infection and cause paralysis. Clinical disease, including paralysis, caused by vaccine-derived poliovirus (VDPV) is indistinguishable from that caused by wild polioviruses. This is believed to be a rare event, but outbreaks of vaccine-associated paralytic poliomyelitis (VAPP) have been reported, and tend to occur in areas of low coverage by OPV, presumably because the OPV is itself protective against the related outbreak strain.

In immunodeficient children, the risk of VAPP is almost 7,000 times higher, particularly for persons with B-lymphocyte disorders (e.g., agammaglobulinemia and hypogammaglobulinemia), which reduce the synthesis of protective antibodies.


http://en.wikipedia.org/wiki/Polio_vaccine

Ma koliko malena, šansa da da se i pored vakcinacije zaglavi u kolicima postoji. To je sve.

balkanski špijun je napisao:
Zamisli sad situaciju da nivo vakcinacije MMR vakcinom rapidno padne, i naiđe epidemija jedne za djecu prilično bezopasne bolesti, koja prođe za 3 dana - rubeole.
Ti u tom periodu zatrudniš, a ti nisi vakcinisana...
Mogućnost infekcije u kontaktu sa zaraženim je 90%, a neka je samo 1% populacije oboljelo...

Da li bi tada žalila zbog TOGA?


Evo zamišljam da recimo zatrudnim i dok se tako trudna kotrljam ulicom padne mi klavir na glavu. Šanse su tu negdje.


Nisam kategorično protiv vakcinacije, ali jesam protiv nekritičkog prihvatanja imunizacije protiv svega i svačega, posebno sezonskih vakcina protiv dizajniranih virusa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 00:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
Dok je pokrivenost stanovništva velika, štitiće te "imunitet krda", tako da su šanse da se pokupi bolest male.
Ako "pokrivenost" vakcinacijom padne, imaćemo situaciju kojoj su izložena djeca rođena 1990-1992, koja zbog rata nisu vakcinisana
http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srps ... rcegovini-

Pazi sad statistiku iz USA, u vrijeme dok se nije vakcinisalo protiv rubeole. USA je tada imala oko 191 milion stanovnika, BiH danas oko 3,9 miliona, pa napravi aproksimaciju

In the years 1964–65, the United States had an estimated 12.5 million rubella cases. This led to 11,000 miscarriages or therapeutic abortions and 20,000 cases of congenital rubella syndrome. Of these, 2,100 died as neonates, 12,000 were deaf, 3,580 were blind, and 1,800 were mentally retarded.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rubella

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 01:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Samo jedna grupa ljudi je gora od onih narkomana sto se nakote na svakom zivom forumu pa brsle bajke o marihuani uz obavezno ALI.....

To su ovi sto se edukuju na fejsbuku, trecem oku i sl medijma o zdravlju, vakcinama, svjetskim zavjerama i slicno. Jebiga, savrseni nisu, vjerujem da farmaceutske firme redovno potkupljuju doktore ali cu prije vjerovati njima nego sveznalicama iz treceg oka.

Sto naravno ne znaci da cu svako 2 mjeseca letiti na vakcinaciju cega god...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 18:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Sa mnom radi 4-5 mladih majki, djeca cca predskolsko i manji. Od 365 dana u godini sva ta djeca boluju bar 100 dana. Isto toliko dana te zene ne rade ili izlaze s posla, znaci njihova radna sposobnost je nikakva. Na stranu to sto taj dio posla pada na pleca onih drugih koji imaju tu (ne)srecu da nemaju bolestan podmladak, nego se pitam kako bi se ta djeca izborila sa jacim virusom kad ih obicne bakterije bacaju u down. Svaka temperatura sa kasljem zavrsava sa kubicima upumpanih pencilina, sirupa, tableta.
Ja sam protiv toga, nek se organizam sam izbori i ojaca. Al jok, djeca se pumpaju svim i svacim.
Pa ok, nemojte ih vakcinisati protiv opasnih oboljenja a gruvajte u njih penciline u neogranicenim kolicinama.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 19:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39450
Lokacija: Месечева икра
Znate li vi uopšte nekoga čije je dijete "oštećeno" vakcinama?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 20:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ja sam poznavala muza moje nastavnice matematike. Upoznali se tokom studiranja, on tada oboli od djecije paralize, ona ga nije ostavila i uda se za njega. Jednom nam je rekla da on iz nekog razloga nije primio vakcinu. Zivio u kolicima i umro u njima.
Cesto mislim kakav bi zivot proveli da je on primio tu vakcinu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 20:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ja sam poznavala muza moje nastavnice matematike. Upoznali se tokom studiranja, on tada oboli od djecije paralize, ona ga nije ostavila i uda se za njega. Jednom nam je rekla da on iz nekog razloga nije primio vakcinu. Zivio u kolicima i umro u njima.
Cesto mislim kakav bi zivot proveli da je on primio tu vakcinu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5038
Lokacija: Gradiška
_зока je napisao:
Znate li vi uopšte nekoga čije je dijete "oštećeno" vakcinama?

Prijatelj sa fakulteta iz Čelinca, prošle godine mu je umrlo dijete, 6 mjeseci imalo. On i žena sumnjaju na vakcinu...ali ajd dokaži...doktori zvanično nemaju razlog smrti...a sve je počelo nakon zadnje vakcine, ni na VMA nisu ništa mogli...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 20:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39450
Lokacija: Месечева икра
Talija je napisao:
Ja sam poznavala muza moje nastavnice matematike. Upoznali se tokom studiranja, on tada oboli od djecije paralize, ona ga nije ostavila i uda se za njega. Jednom nam je rekla da on iz nekog razloga nije primio vakcinu. Zivio u kolicima i umro u njima.
Cesto mislim kakav bi zivot proveli da je on primio tu vakcinu.

On je strsdao jer se nije vakcinisao, mene interesuju ovi što su od vakcinacije najebali.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 22:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4172
Lokacija: Banja Luka
_зока je napisao:
Znate li vi uopšte nekoga čije je dijete "oštećeno" vakcinama?

znam ja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 22:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
A koji je odnos ostecenih u odnosu na one koje je vakcina sacuvala od nekih bolesti? Procentualno molim. Hvala.


Da se razumijemo, protiv sam trcanja u bolnicu i vakcinisanja svako malo, treba djecu pustiti da razviju sto jaci sopstveni imunitet, al' ne treba biti ni moron od roditelja pa sprecavati da se dijete vakcinise protiv nekih bolesti koje mogu napraviti dosta sranja a sprecavaju se najobicnijom vakcinom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 22:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
pri kraju osnovne, vakcina koju sam primio me zajebavala, ruka mi je bila nabrekla dva mjeseca

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5038
Lokacija: Gradiška
shakal je napisao:
A koji je odnos ostecenih u odnosu na one koje je vakcina sacuvala od nekih bolesti? Procentualno molim. Hvala.


Znaš kako, isto kao što zvanična medicina neće priznati da je nekome vakcina naškodila pa onda to ne možeš dokazati, tako isto ne postoji dokaz da je nekome vakcina bila od koristi...sve se svidi na sumnju, predpostavku...i za jedno i za drugo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 22:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ja bih radije isao na blef pa vakcinisao svoje dijete, TBC, rubeola...gotovo isceszle bolesti, al' sam poprilicno siguran da i te vakcine imaju udjela.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 22:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5038
Lokacija: Gradiška
U čemu imaju udjela?... I "poprilično siguran" ništa ne dokazuje...

Da se razumijemo, i ja svoje dijete vodim na vakcine, ali zatežem maximalno tako da ona koja se treba primiti recimo u 3 mjesecu bude u 6. ...neka klinac malo ojača, ionako svaki put strepimo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 22:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Odustajem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 22:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5038
Lokacija: Gradiška
Kad budeš imao klinca, nećeš moći odustati...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 22:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6172
Ja sam preskocio 2-3 vakcine tokom osnovne i srednje skole..nemam pojma protiv cega...sada...da li sam bolji/losiji od ostalih koji su primili...cisti sumnjam,da jma razlike...

U sustini,ne znam zasto...ali sam protiv vakcina....sve to postujem,sve te dobre stvari koje se spominju u korist vakcina...ali jednostavno,ne vjerujem ljudskom rodu koji pravi vakcine :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs