banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Apr 2015, 07:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Ne daj bože da se neko pobuni protiv sistema i počne glave skidat sa ramena, bio bi budala. Il narodni heroj ako bi se većina pokrenula iz svog legla beterluka i korupcije. Al nema više crvenih revolucija a trebalo bi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2015, 09:57 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Južno krilo sada rade i noću. Dokaz da se može kad se hoće. Samo treba neko da naredi.

O parkingu sa 300-400 mjesta više nema ni glasa. Ali ima i druga stvar. Jednom kad sam prolazio gore i vidio majstore što rade na rušenju sjevernog dijela i tom parkingu... kakvi neradnici. Onakvim tempom ne bi ni za 430 mjeseci završili radove. Fuj... ne bi im trebalo ni marku dati za satnicu. A takav će prvi pljunuti na državu, a nije ni ovakvu zaslužio.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2015, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
A ko radi od firmi to rušenje? Jesi pitao koliko su plaćeni radnici?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2015, 12:38 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Za takav rad i 100 maraka mjesečno je previše. Drug jedan išao na razgovor za posao za to rušenje, mislim da je satnica bila 5 maraka. A zanimljivo je koliko su svi ažurniji kad se radi neka privatna zgrada, dok kad je država u pitanju gdje nema adekvatne kontrole i discipline... :-? :-?

Takvi su majstori koji rade i u KC-u na održavanju, ne bi se pomjerili nema boga, kad treba nešto popraviti trojica idu da bi jedan radio a ostali bili moralna podrška. Naravno sposobni su za radnog vremena izletiti i odraditi posla na Radišićevoj ili nekoj drugoj zgradi za dnevnicu.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2015, 17:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Malo je licemjerno da neko tvojh godina i iskustva govori koliko bi baustelcima para trebalo dati, jelde ne trude se.

Jesi radio taj posao kad? Sta ti znas? Krvav je to hljeb.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2015, 18:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2015, 16:59
Postovi: 27
Slazem se da nam je zdravstvo ocajno,pored plate oni da bi nesto dobro zavrsili traze jos nesto preko pa jebo vas otac??U Novi Pazar mozes crknut,ako odes u nasu bolnicu samo ces ubrzati proces


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2015, 19:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Aleksandar MK je napisao:
Za takav rad i 100 maraka mjesečno je previše. Drug jedan išao na razgovor za posao za to rušenje, mislim da je satnica bila 5 maraka. A zanimljivo je koliko su svi ažurniji kad se radi neka privatna zgrada, dok kad je država u pitanju gdje nema adekvatne kontrole i discipline... :-? :-?

Takvi su majstori koji rade i u KC-u na održavanju, ne bi se pomjerili nema boga, kad treba nešto popraviti trojica idu da bi jedan radio a ostali bili moralna podrška. Naravno sposobni su za radnog vremena izletiti i odraditi posla na Radišićevoj ili nekoj drugoj zgradi za dnevnicu.


Tako se isto može napisati za cijelo zdravstvo, da čitavo društvo zarađuje po učinku, više od pola bi pocrkalo od gladi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2015, 20:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2015, 16:59
Postovi: 27
Da :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 11:14 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Apr 2015, 10:45
Postovi: 3
Dobar dan svima...molim za savjet..Naime,sa uputnicom porodicnog ljekara sam isla raditi neke hormone na Paprikovac..dva hormona nisam mogla vaditi gore jer to ne rade i dali su mi potvrdu o tome...i naravno,zadrzali uputnicu. E sad..kad sam isla u FZO da refundiram troskove izmedju ostalog,traze mi tu uputnicu od porodicnog ljekara koju su zadrzali na Paprikovcu..mada sam to objasnila sluzbenicima koji rade na tome (u dva navrata) ciji komentari su bili "aha" "da da" i sl...a danas mi stize pismeno obavjestenje gdje mi OPET traze tu uputnicu u roku od 8 dana..sta dalje da radim,da li je iko imao slicnu situaciju..ili jednostavno da odustanem od naplate?! Hvala unaprijed..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 11:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Što ne tražiš od porodične da ti izda kopiju ili neku potvrdu da je traženo po nalogu specijaliste da se uradi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 12:25 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Apr 2015, 10:45
Postovi: 3
Najgora je napisao:
Što ne tražiš od porodične da ti izda kopiju ili neku potvrdu da je traženo po nalogu specijaliste da se uradi?


Moja porodicna je jako teska po izdavanju uputnica...mislim,ne znam da li se moze izdati neka kopija uputnice i da li ce u FZO to uvaziti?! ..naravno da sam u fond dostavila i nalaz specijaliste i kopiju nalaza i orginalni racun + fiskalni iz Konzilijuma i potvrdu sa Paprikovca i ne znam sta sve nisu trazili...i objasnila sam sluzbenicima u fondu da su zadrzali uputnicu zbog drugih hormona koje su radili gore..i opet isto..uputnica pa uputnica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 12:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Pa baš te briga što je teška, insistiraj da ti da neki dokument, objasni da je to tebi puno para i sl.

A kad ti to završi - promijeni porodičnu :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 12:34 
Bas, cuj "teska"...


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 12:42 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Apr 2015, 10:45
Postovi: 3
Evo sad sam zvala Dom zdravlja i rekli su mi da se uputnice izdaju u samo 1 primjerku (kopija ne)..ali i to da se uputnice sa Paprikovca dostavljaju u fond i da bi oni trebalo da imaju uvid u to...mislim,ko je lud a ko zbunjen..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 13:12 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
U našem zdravstvu su svi ludi i zbunjeni (na višim pozicijama).

Kao i za ovo produžavanje ugovora, direktor kaže da je svima produženo , a onda dođe pomoćnik direktora i kaže da je nekima produženo, a da nekima nije . :-? A Bogdanić na vrhuncu svega kaže da nam je zdravstvo odlično i da će se truditi da ostane na tom nivou, a KBC nema rukavica, lijekova i papira za platne liste.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 18:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Pa SNSD i fauve, skoro je sad bio predlog vlade u skupštini, smanjuju se doprinosi samim tim i fzo manje para će imati... To vam je bio razlog za opšti štrajk protiv izmjene zakona o doprinosima, al se niko od radnika u zdravstvu i sindikata nije interesovao za to....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 20:58 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Te pare će se nadomjestiti nametima na duvan i vopi (što se trebalo poodavno uraditi da je nekome stvarno stalo do zdravstva i države). Ne vidim razlog za štrajk. Čak štaviše zdravstvo bi to trebalo podržati. A ove pare što zdravstvo godišnje prikupi su sasvim solidne (tih 600 miliona), ako bi se njima domaćinski upravljalo. Što naravno nije slučaj.

A kad smo već kod para, veće uključivanje lokalnih zajednica u rad zdravstva i još veće oporezivanje cigareta i alkohola = više para u fondu zdravstva. A ne udarati namete privredi koja je ionako slabašna.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Slabašna privreda!? Mi je nemamo!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2015, 07:32 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Ima još par privrednika koji funkcionišu uprkos svemu i svaka im čast na tome (Umićević npr.), ja ne bih imao živaca za ucjene ovih naših kabadahija. :lol:

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2015, 09:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2004, 16:27
Postovi: 524
Lokacija: Banja Luka, Borik
Ti podrzavas nove namete na cigare i alkohol,pa ti nisi normalan...Ljudi ce se onda poceti okretati drozama,bar to jos nije oporezovano...Tacno mi nedostaju vremena `malisa iz nisa` (marlboro)
Morat ce doci do neke evolucije,vec sada imaju zubari `na crno` sad ce i ostale grane medicine tako da se razvijaju u tom smjeru

_________________
http://www.travian.ba/?uc=ba1_16306


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs