banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Jun 2024, 18:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jul 2003, 14:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Maj 2003, 10:00
Postovi: 8
Lokacija: Balkan Republika
Pomaze Bog!

Najbolje vjezbe za grudne/prsne misice sa tegovima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jul 2003, 16:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3230
Lokacija: Banja Luka
Legneš na pod, uzmeš tegove, ispružiš ruke u vis i onda lagano naprijed, nazad, bočno, ukršteno, sve sa ispruženim rukama, pa ih onda malo saviješ i tako jedno 200-300 puta dnevno i bićeš ok. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2003, 00:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Nisi nam rekao da li hoce definiciju ili masu. Ni da li si musko ili zensko (ima razlike u vjezbama). Napisi mi to sve pa cu ti opisati vecinu najboljih vjezbi sa bucicama i tegovima za gornje i donje grudne misice.

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2003, 13:09 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Maj 2003, 10:00
Postovi: 8
Lokacija: Balkan Republika
Musko sam, a sad necu zalaziti u to sta je definicija, a sta masa mada pretpostavljam...samo hocu da nabijem misice, zar je to toliko komplikovano?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2003, 15:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Masa - to znaci da ako nemas misica, moras prvo da nabacis misicnu masu.. Radis vjezbe sa malim brojem ponavljanja, velikim tezinama, od prve serije do zadnje povecavas tezinu dokle mozes.

Definicija - Imas misice, ali su bez crta :) trebas izdefinisati misic - isrctati , radis serije sa velikim brojem ponavljanja i malim tezinama, u sustini drzis konstantu tezinu kroz serije ili smanjujes.

serija Ponavljanje odredjene vjezbe nekoliko puta bez pauze. Obicno je 6-12 ponavljanja zavisno od toga sta zelis postici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2003, 15:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3230
Lokacija: Banja Luka
Aleksandar je napisao:
....za gornje i donje grudne misice.


Gornji i donji grudni mišići? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2003, 11:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Ooooo pa gdje si Misko! Ma nema te covjece vjekovima. Sta bio na moru? :lol:
Lijepo si ti to objasnio, nema sta. Bildas li ili samo onako znas.
Ja eto ljudi radim sa tegovima nekih, hmmm, 4 godine sa pokojim prekidom. Najgora da ti kazem da postoje i gornji i donji grudni misici. Ti si sigurno zgodna i imas lijepe grudi pa ne mozes od njih primjetiti te dvije partije misica.
Misko je lijepo objasnio kako se radi masa a kako definicija pa to preskacem.Kao sto znate osnovna vjezba za grudne misice je bendz. Bendz je vjezba kad legnes na bendz klupu i dizes teg ali tako da ti sipka u donjem polozaju dodirne grudi. Radi se ravni i kosi bendz. Ravni je za donje a kosi za gornje grudne misice. Uz te vjezbe imate i siroki i uski hvat. Siroki hvat je kad sipku hvatate sire od ramena i njom ustvari razvlacite grudne misice i grudni kos. On se vise radi sa vecim tezinama. Uski hvat kad sipku hvatate nesto uze od ramena ili u sirini ramena. Uski hvat je za stvaranje sredisnje "linije" grudnih misica. Radi se sa nesto manjom tezinom nego siroki hvat.
Za grudne misice mnogo dobre vjezbe su sa bucicama. Pri radu sa bucicama (bilo na ravnoj ili kosoj klupi) legnete na bendz klupu i podizete bucice od donjeg ka gornjem polozaju ne razvlaceci ruke. Vazno je da pri tom podizanju rukama vrsite rotaciju bucica u vazduhu (uf ovo mi je tesko objasniti ako nikad niste vidjeli). Sa bucicama mozete raditi i razvlacenje tako sto legnete na klupu i ispruzenim rukama razvlacite grudne misice. Sa jednom bucicom radite i tzv. pulover. To je vjezba kad se gornjim dijelom ledja oslonite na klupu, uhvatite teg (bucicu) i prebacujete je preko glave, znaci iza glave i vracate iznad grudi. Pulover vam je za ocrtavanje donje "linije" grudnih misica. U istu svrhu mozete raditi i razboj. Postoje jos neke vjezbe kao npr. pek-dek ali su vam potrebne sprave da bi njih izveli. Da bi kvalitetno radili vjezbe za grudi morate imati razvijene i tricepse.
Ja ipak mislim, ako vec imas tegove kod kuce, da se upises u neku teretanu bar mjesec dana i da vidis sta se i kako radi pa da to onda primjenis kod kuce. Mada ja licno mislim da je bolje ici u neku teretanu jer imate mogucnost raznovrsnih vjezbi a ujedno imate i vise volje kad mnogo ljudi radi (vjezba) tu. Moram ti jos nesto reci: neprimjerenim povecavanjem tezine ili vjezbanjem do besvjesti neces uljepsati izgled grudnih misica. Tako ih mozes samo "spaliti", tj. dobices snagu u njima ali ce velicina i oblik ostati na nekom nivou koji ti se sigurno nece svidjeti.
Pozdrav

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2003, 12:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3230
Lokacija: Banja Luka
Aleksandar je napisao:
Najgora da ti kazem da postoje i gornji i donji grudni misici. Ti si sigurno zgodna i imas lijepe grudi pa ne mozes od njih primjetiti te dvije partije misica.

:lol: :lol: :lol:

Pa hajd' mi objasni koji su gornji, a koji donji grudni mišići... Mislim, imam sutra usmeni iz anatomije, a nigdje nisam vidjela da ima ta podjela... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2003, 12:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Najgora je napisao:
Aleksandar je napisao:
Najgora da ti kazem da postoje i gornji i donji grudni misici. Ti si sigurno zgodna i imas lijepe grudi pa ne mozes od njih primjetiti te dvije partije misica.

:lol: :lol: :lol:

Pa hajd' mi objasni koji su gornji, a koji donji grudni mišići... Mislim, imam sutra usmeni iz anatomije, a nigdje nisam vidjela da ima ta podjela... :D


ovako djecoo:

m. pectoralis major-veliki grudni misic
m. pectoralis minor-mali grudni misic

pri oblikovanju misica iskljucivo se oblikuje veliki pectoralni misic koje je povrsniji vjerovatno si ga zato nazvao gornjim....ccc..ali zvuci bash laicki za jednog fizioterapeuta ccc :mad:
A ti najgora good luck, nadam se da ce Susko,Krivokuca ili Spasojevic biti OK!!!! 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2003, 14:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Djevojke znate anatomiju ali pojma nemate o vjezbanju i razvijanju misica. Ja ovdje nisam govorio kao fizioterapeut (sto i nisam) nego kao momak koji se bavi time. Posjetite malo neku teretanu ili potajte malo nekog ko se time duze bavi pa ce vam lijepo biti objasnjeno.
Posebno se vjezbaju gornji a posebno donji grudni misici. Lijepo si ti dala latinska imena tih misica ali pojma nemas kako se oni razvijaju i vjezbaju.
Raspitaj se malo.

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2003, 14:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Alex, ajd ne pricaj svasta.. to sto ti one kazu trebao bi poslusati.
NE POSTOJE gornji i donji grudni misic. Koliko je liqova koji rade
u teretanama profesionalno osposobljeno za taj posao. Bilo kakva
skola, kurs ili slicno ?
Bio sam, znam .... sve je to priuceno, neko je od njih nekad citao.
Znao sam jednog momka koji vishe nije sa nama, koji se stvarno
tome posvetio, ali je ishao do te mjere da je proucavao anatomiju
kao i mnogo drugoga. Naravno imao je iza sebe uspjehe:)

Kazem bolje da malo literaturu konsultujes nego da slusas sta pricaju
po teretanama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2003, 15:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Alex: dusho :lol: onaj ko ne zna anatomiju i bar malo fiziologije ne bi se ni smio baviti teretanama razvojem miscne mase,kondicijom...
Danas na zalost sve neki neuki liqovi otvaraju teretane prave se facama, ali u sustini sve je oto jako jako stetno po organizam.....a profesionalnog trenera u BL je tesko pronaci.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2003, 15:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Znam Misko, poznavao si Gojka.
OK, necu vas vise uvjeravati, ako neko vjeruje sta ste vi napisali onda neka radi (ako uopste hoce da radi) samo ravni ili samo kosi bendz. Meni je tako svejedno sta ce ispasti od toga. Ja govorim iz iskustva, jer sam vidio kako su se neki momci "deformisali", uslovno receno, tako sto su radili samo jednu od te dvije partije misica. Slazem se da strucno ne postoje gornji i donji grudni misici ali pri vjezbanju potrebno je raditi te dvije odvojene vjezbe (ravni i kosi bendz).
Ako bas hocete ljudi, ja vec odavno izucavam anatomiju. Istina bez nepotrebnog ucenja latinskih naziva misica, kostiju, nerava itd. Tako da znam sta je ljudsko tijelo. A "profesionalni" treneri u teretanama je izmisljeni termin. Bio sam u svijetu po nekim "svjetskim" teretanama gdje su treneri mnogo nabildovani ali su mnogo i glupi. E ako takvi profesionalci dodju kod nas, jadni mi. Kod nas je mnogo ljudi koji su zavrsili DIF i ja smatram da su ti ljudi profesionalci u tome. A pitajte malo njih da li treba raditi i ravni i kosi bendz.
Pozdrav

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2003, 14:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3230
Lokacija: Banja Luka
Aleksandar je napisao:
Slazem se da strucno ne postoje gornji i donji grudni misici


E tako već može... :D

Najgora je jutros zaradila devetku iz anatomije, pa sad ne zna šta b' od sebe od radosti... :lol: :lol: :lol: ( usta moja hvalite me sama... :wink: )

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 14:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 215
Lokacija: BL
Koji je najbolji nacin da se skine salo sa prsa? Mislim uz vjezbe sa tegovima...

Vidio sam nekog lika kak0 se umotava u najlon, ali to je vrlo opasno...neki drugi nacin? Imam mjesec dana i mnogo slobodnog vremena... :wink:

Tako ti je to...mjesec ipo ljencaranja i vidi... :( :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 19:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Nikako najlon. NIKAKO!!!!!!!!!!!!!
Obicno se salo skida sa stomaka.
Sa grudi ces ga skinuti klasicnim vjezbama sa tegovima (objasnio sam gore), uz trcanje, biciklo i sl.

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs