banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 08:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Sep 2007, 21:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Smijemo li mi u bosni da nabacimo npr. sipke naprijed kao dodatno osiguranje kao na ovom primjerku policijskog dodge sedana iz 1974 narodu poznatijem kao Bluesmobile?
Slika
Ili nazad, samo bez ove horne na krovu....
I npr. na sta bih ih navario kada bih ih stavljao... ima li se za sta ufatiti na mom R21 da se to povari.... nesto mi je on naprijed supalj, ne vidim dole kakve cvrste sasije za prvatit se za nju. Pretpostavljam da bi na jumbasu ili 124ci to bilo mnogo lakse.....

Sta smijem, i sta uopste mogu da prepravim npr. na motoru svog novog cruiser-a?
Hocu da ga maksimalno umirim, olaksam, ohladim, podmazem, rasteretim.... da ga ususkam i da lagano klizimo po dugra, on i ja....

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 21:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20443
Lokacija: SAO Krmine
Vidis .. nije losa ideja .. maloprije sam gledao xXx .. i pravo se nalozio da stavim lanser raketa umjesto prednjih farova kod sebe u Bravu .. cisto da se mogu revansirati nekome kad me pretekne :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 22:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Samo pazi da sprovedes gasove koji nastaju nakon lansiranja.

Mogu se koristiti za dodatno ubrzavanje automobila, ali licno predlazem instaliranje susane za meso na zadnjem kraju vozila, pri cemu bi se gasovi od sagorenog raketnog goriva koristili za postizanje autenticnog ukusa i mirisa mesa.

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 22:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
Ajd kad vec ima tema da malo prozborimo i o folijama za staklo. Koliko je dopusteno zatamniti stakla, kakvi sertifikati trebaju, kod nas, u inostranstvu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 22:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
malizarko je napisao:
Ajd kad vec ima tema da malo prozborimo i o folijama za staklo. Koliko je dopusteno zatamniti stakla, kakvi sertifikati trebaju, kod nas, u inostranstvu...

Ima neko sranje, neki uredjaj koji murija u HR mjeri providnost zatamljene sajbe.... tako nekako to ide, a ja cu ti do sutra saznati ko u BL zna sta se gdje smije furati.... uglavnom u Austriji ne smijes nista lijepiti na sajbu....

Ali dajte zbilja komentra, smijem li variti ove bull barove i spketine na manja auta, kao sto ih je masa navarila na terence?

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 22:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Ja sam juce gledao za zatamnjivanje, i rece mi covjek koji to radi lumarom da se moze sve zatamniti, sem sajbe, a da policija ne pravi probleme? ovde smo raspavljali o folijama, i receno je da se samo zadnja polovina moze raditi a da policija ne pravi probleme.


Nego, back on topic
navratio sam na forum da postavim pitanje sta se smije sta ne, kad ono vec ima topic o tome.Kakva je kazna ako bi stavljali rotaciju na svoja kola. Vidio sam u tropicu one rotacije kao u policije za 12KM, bilo bi ludnica ih ponekad staviti na autu. Znam da bi haos nastao po gradu kad bi svi to imali, al' meni bi bilo prejako da je nakacim ponekad :lol:

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 23:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2004, 17:04
Postovi: 1082
Lokacija: Banja Luka - R.S. (BiH)
...

_________________
Auto Klub Crankshaft - jer MI smo na prvom mestu
http://www.akcrankshaft.com

Prijatelji kluba:
-A3M BANJA LUKA-
-zatamni-auto zatamnjivanje automobila-


Poslednji put menjao zex-tuning dana 14 Sep 2007, 18:20, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 23:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2004, 17:04
Postovi: 1082
Lokacija: Banja Luka - R.S. (BiH)
Sta ce ti bull bar na Renault-u 21??? Samo ce ti se ljudi smejati,ako si hteo cvrst prednji kraj onda si trebao ganjati nekog dzipa pa staviti na njega.Secam se do skora se po gradu vozao neki GTI golf 2 sa tim fazonom napred,to je teska ciganija.Koliko znam trebao bi raditi neke ateste po pitanju mesta na koje kacis bull bar te zbog toga sto se povecavaju gabariti vozila.Ako vec radis na legalno.


A da se nadovezem na pitanje o folijama.Ja ih postavljam vec vise od 4godine.Ako uzimas neke svetlije folije niko te nece smarati,pod uslovom da se ne kacis sa drotovima,ako se kacis,nace ti bilo sta da te smara.Znaci razlog sto handre za folije je zbog njihove sigurnosti (jer te oni ne vide kada te zaustavljaju i ne znaju da li mozda potezes neko oruzje na njih).Po novom zakonu prednja stakla ne smeju biti zatamnjena vise od 25% (fabricko zatamnjenje),a iza vozaca mogu biti zatamnjena pod usovom da automobil poseduje desni retrovizor.Ali kazem vam,nikoga ne smaraju dok se ne pravis pametan,i sam imam zatamnjen auto i niko mi nije A rekao za folije,jednom me samo pitao za stakla, ja rekao da je auto uvezen iz Italije tako i on je rekao OK.
Sto se ostalih zemalja tice,ista situacija,iza vozaca mogu biti zatamnjene i najtamnijom folijom,ali prednje tri sajbe moraju biti ciste (kod njih je to rigoroznije).Ali npr. u HR kolega ide svako malo,samo na granici spusti oba prozora da ga ne cimaju i posle se vozi bez ikakvih problema.

_________________
Auto Klub Crankshaft - jer MI smo na prvom mestu
http://www.akcrankshaft.com

Prijatelji kluba:
-A3M BANJA LUKA-
-zatamni-auto zatamnjivanje automobila-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 14:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Konkretno pitanje.

Sta treba da uradim da promjenim boju autu... zapravo ne mijenjam boju vec dodajem drugu. Umjesti sivi bice sivo-crni.... cuo sam da ima neka zakonska regulativa koja kaze da neki dijelovi... npr... krov ako je te boje, onda nije bitno ima li negdje na vratima ili haubi druge boje...

Kako to kod nas ide regularno .. atest boje 30KM i koliko i kosta dokucavanje u saobracajnu ili moras novu saobracajnu uzimat skroz 50 KM?

Vidim dosta auta sa dve boje, vidim haube druge boje, vidim bivsa kola hitne, bez-naranzdasto vidim razne tunere u vise boja.... uputite me moli, ako znate... hocu sivi-crno...

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 17:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2004, 17:04
Postovi: 1082
Lokacija: Banja Luka - R.S. (BiH)
Po starom zakonu je bilo do 25% da se tolerise,ne znam kako je sad po novom.
I boja se ne dopisuje vec se radi nova saobracajna.

_________________
Auto Klub Crankshaft - jer MI smo na prvom mestu
http://www.akcrankshaft.com

Prijatelji kluba:
-A3M BANJA LUKA-
-zatamni-auto zatamnjivanje automobila-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 18:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
pa na sto ce liciti taj reno sunce mu ? :)

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 18:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Tommy Vercetti je napisao:
pa na sto ce liciti taj reno sunce mu ? :)

Ma imam ja neke fix ideje... :) al me Worlock jebe... kaze da mi je tema bezzeze i da sam se ufuro previse.... kao kupio R21, zamisli, sad nas ovdje maltretira ko da je Lamburdjinija uzeo...

Pa licice na nesto... zlo i naopako.... imam novi Mp3 player i Pioneer staro 100W pojacalo, jos samo da nadjem zvucnike i nacin da izbusim "limenu" zadnju onu klupo ispod zadnje sajbe... :)

Mislim farbat srednji dio haube onaj sto ide u V, gepek i donji dio vrata ispod plasticne lajsne u crno mat.... eto krov ostaje original i blatobrani i vrata iznad lajsne.... pogledajte auto na http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=32353&start=20 , pa procijenite moze li se to i koliko kosta, ako neko zna. Tacnije, kako ide procedura. To me interesuje....

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 19:58 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2007, 19:37
Postovi: 23
Lokacija: Prijedor
Za mjenjanje boje ili dodavanje druge boje moras da uradis atest..posto nisam iz BL ne mogu ti reci gde se to kod vas radi ali kosta 50 KM zajedno sa novom saobracajnom..znaci i atest i nova saobracajna 50 KM....Nije losa ideja sto si kontao farbati...Puno srece u radu!!!

_________________
Strictly from Japan!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 23:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2004, 17:04
Postovi: 1082
Lokacija: Banja Luka - R.S. (BiH)
Imas neku sliku u boljoj rezoluciji da ti to probam odraditi u Photo Shopu,ja sad nesto pokuaso,ali mi se ne dopada.

_________________
Auto Klub Crankshaft - jer MI smo na prvom mestu
http://www.akcrankshaft.com

Prijatelji kluba:
-A3M BANJA LUKA-
-zatamni-auto zatamnjivanje automobila-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2007, 00:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
zex-tuning je napisao:
Imas neku sliku u boljoj rezoluciji da ti to probam odraditi u Photo Shopu,ja sad nesto pokuaso,ali mi se ne dopada.

Pa haj nadji na netu R21 u velkoj rezoluciji, pa na njemu radi.... ili cekaj utorak... sve mi slike na poslu.

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Rider on the storm i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs