banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 03:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1400 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 70  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 18:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Hertzog je napisao:
Sutra pravimo forumsku kontroli semafora :)


Idemo na lice mjesta...idemo na lice mjesta.
Stvarno ću ujutro otići i zapisati raspored paljenja svjetala na semaforu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 18:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Cartman daje novo značenje pojmu dokonosti.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 18:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Pa, nervira me - jer svaki put i ja upadnem u dilemu...ne znam da li je moje sviranje ispravno ili nije :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4182
Lokacija: Banja Luka
ama nema potrebe da zapisujete raspored palenja svjetala na semaforu, sta ako covjek dodje iz njemacke, otkud on zna kako se koje svjetlo na semaforu pali u BL??? samo treba pratiti znakove

@tatamata - e ako ima znak stop ovima od tempa, onda si ti u pravu... vrlo jednostavno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3818
Pa ima i njemu znak STOP kad ide od a.stanice, a i ovim kad idu od tempa. Znaci i jedni i drugi nailaze na ulicu sa pravom prvenstva prolaza.
U svakom slucaju ovaj sto skrece desno od tempa ima prednost u odnosu na ove sto skrecu lijevo od a.stanice. Tako je na svakom semaforu, tako je i na tom.

Tebe sa druge strane boli uvo da li je meni zeleno ili uslovno zeleno, tvoje je da postujes pravilo desne strane.
To sto se sa jedne strane na semaforu ranije pali crveno je zbog vjerovatno vece frekvencije auta sa druge strane pa se njima daje vise lufta za kretanje.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 19:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
U momentu kad se upali crveno vozilima iz pravca Tempa ovaj što skreće desno nikako ne može imati prednost u odnosu na vozilo iz suprotnog pravca koje skreće lijevo.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Одг: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 19:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 10:52
Postovi: 3285
richa je napisao:
Pa ima i njemu znak STOP kad ide od a.stanice, a i ovim kad idu od tempa. Znaci i jedni i drugi nailaze na ulicu sa pravom prvenstva prolaza.
U svakom slucaju ovaj sto skrece desno od tempa ima prednost u odnosu na ove sto skrecu lijevo od a.stanice. Tako je na svakom semaforu, tako je i na tom.

Tebe sa druge strane boli uvo da li je meni zeleno ili uslovno zeleno, tvoje je da postujes pravilo desne strane.
To sto se sa jedne strane na semaforu ranije pali crveno je zbog vjerovatno vece frekvencije auta sa druge strane pa se njima daje vise lufta za kretanje.


Kakvo bolan pravilo desne strane covjece imaš znak stop, dok ti staneš na znak stop meni je zeleno i ja sam vec na glavnoj ulici koja ima pravo prvenstva, znaci zaboravi da ja uopšte skrećem lijevo zamisli da se želiš uključiti na prometnu ulicu gdje auta idu velikom brzinom iz sporedne ulice ja ne Kontam stvarno sta je ovdje nejasno.

_________________
Robin je saren,al je Betmen crn.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4339
Lokacija: Bojica Han
vase instruktore treba streljati

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 20:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3818
tatamata je napisao:
richa je napisao:
Pa ima i njemu znak STOP kad ide od a.stanice, a i ovim kad idu od tempa. Znaci i jedni i drugi nailaze na ulicu sa pravom prvenstva prolaza.
U svakom slucaju ovaj sto skrece desno od tempa ima prednost u odnosu na ove sto skrecu lijevo od a.stanice. Tako je na svakom semaforu, tako je i na tom.

Tebe sa druge strane boli uvo da li je meni zeleno ili uslovno zeleno, tvoje je da postujes pravilo desne strane.
To sto se sa jedne strane na semaforu ranije pali crveno je zbog vjerovatno vece frekvencije auta sa druge strane pa se njima daje vise lufta za kretanje.


Kakvo bolan pravilo desne strane covjece imaš znak stop, dok ti staneš na znak stop meni je zeleno i ja sam vec na glavnoj ulici koja ima pravo prvenstva, znaci zaboravi da ja uopšte skrećem lijevo zamisli da se želiš uključiti na prometnu ulicu gdje auta idu velikom brzinom iz sporedne ulice ja ne Kontam stvarno sta je ovdje nejasno.


Kakav crni znak stop ako radi semafor i ako je zeleno na njemu?

@zoka previdio sam tu situaciju,moguce da si u pravu.

Sent from my GT-I9100

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 20:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3818
Ja koliko se sjecam kad sam polagao na raskrsnici gdje je semafor koji radi znak stop ne igra ulogu (jedino ako se nije sta mijenjalo?). Uostalom zato i sluzi semafor.
Uzmi bilo koju raskrsnicu u gradu, kod pozorista u oba smjera zeleno ajd ti skreni lijevo prije onog iz suprotnog smijera sto skrece desno.

Edit. Izbrisa davor post.

Sent from my GT-I9100

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Poslednji put menjao richa dana 02 Jun 2014, 20:21, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4182
Lokacija: Banja Luka
zna li iko 100% kakvi su znakovi kome na toj raskrsnici, mimo semafora?
ima li znak stop u desnoj traci kad se ide od tempa? ako ima, sve je jasno
slicna situacija je i na ovoj velikoj raskrsnici kod ninona, kad ides odozgo sa tranzita, iz pravca pecine i skreces na semaforu desno prema zelenom odvojena je traka fizicki skroz i ima uslovna, jer tada ovi sto idu odozdo iz pravca gradskog mosta i skrecu lijevo oni se vec racunaju kao da su na glavnoj cesti, i oni imaju prednost... mislim da je to ista situacija


Poslednji put menjao davorr3 dana 02 Jun 2014, 20:24, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 20:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3818
Ajd skontajte se malo....
Gdje u gradu postoji raskrsnica sa vise traka da postavljaju znak stop za svaku traku. Ako postoji znak stop sa strane tempa onda postoji i znak stop sa druge strane. Od sladabonia je znak za put sa prvenstvom prolaza kao i sa suprotne strane.

Sent from my GT-I9100

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 20:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9874
Lokacija: Далеко од раја
chils je napisao:
vase instruktore treba streljati

Sve odreda. :lol:
Uhvatili se stopa i pravila desne strane koji su potpuno nebitni u cijeloj priči kad radi semafor. :)

Ljudi jedan ima zeleno, drugi uslovno situacija je jasna kao dan ko ima prednost.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4182
Lokacija: Banja Luka
Philby je napisao:
chils je napisao:
vase instruktore treba streljati

Sve odreda. :lol:
Uhvatili se stopa i pravila desne strane koji su potpuno nebitni u cijeloj priči kad radi semafor. :)

Ljudi jedan ima zeleno, drugi uslovno situacija je jasna kao dan ko ima prednost.

mislim da je stop vrlo bitan, otkud ti znas da je njemu uslovna a ne zeleno? kako znas da ce stati? a ne vidis njegov znak stop niti njegov semafor. e zato je znak stop bitan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 20:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 10:52
Postovi: 3285
Ja stvarno vise ne znam kako da objasnim bolje... Ljudi ne možete imati prednost nikako sta je s vama, razmišljajte logično. Morate propustiti automobile, i onda se uključiti... Ne mogu vas puštati svi i zakrciti raskrsnicu, sta je s vama. Zamislite da 10 automobila da stoji i pušta da se uključe na sta bi to ličilo?

_________________
Robin je saren,al je Betmen crn.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Одг: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 20:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 10:52
Postovi: 3285
chils je napisao:
vase instruktore treba streljati


Nek si nam reko jarane, bas ono sukno momački. Normalno da znam da je semafor bog i otac, ali vidiš da ljudi ne shvataju da im bukvalno moraš crtati ili napraviti prezentaciju. Drugačije izgleda ne ide.

_________________
Robin je saren,al je Betmen crn.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9874
Lokacija: Далеко од раја
davorr3 je napisao:
mislim da je stop vrlo bitan, otkud ti znas da je njemu uslovna a ne zeleno? kako znas da ce stati? a ne vidis njegov znak stop niti njegov semafor. e zato je znak stop bitan

1. policajac
2. semafor
3. vozilo pod pratnjom
4. vozilo s prvenstvom prolaza
5. saobraćajni znak
6. šinsko vozilo
7. pravilo desne strane

Slažem se da ne možeš znati kakav je znak njemu, ali čim stanu ovi koji idu pravo crveno je i onima koji idu desno. Njihova obaveza je da stanu na uslovno, sad što su navikli ljudi da strelicu gledaju kao apsolutnu prednost to je druga tema.
Teoretski ako bi bila samo dva vozila u trenutku kad svi imaju zeleno morao bi ga propustiti, ali to se na toj raskrsnici nikad ne dešava.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 20:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 10:52
Postovi: 3285
Navikli da gledaju kao apsolutnu prednost. Poenta čitave priče i to je to. Držati se lijeve trake i Cao.

_________________
Robin je saren,al je Betmen crn.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 21:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Mislim da je najbolje da ovaj odgovorni zadatak poverimo filozofu, jer je on jedina osoba koja ce to odgovorno i pravilno odraditi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Jun 2014, 21:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4182
Lokacija: Banja Luka
Philby je napisao:
davorr3 je napisao:
mislim da je stop vrlo bitan, otkud ti znas da je njemu uslovna a ne zeleno? kako znas da ce stati? a ne vidis njegov znak stop niti njegov semafor. e zato je znak stop bitan

1. policajac
2. semafor
3. vozilo pod pratnjom
4. vozilo s prvenstvom prolaza
5. saobraćajni znak
6. šinsko vozilo
7. pravilo desne strane

Slažem se da ne možeš znati kakav je znak njemu, ali čim stanu ovi koji idu pravo crveno je i onima koji idu desno. Njihova obaveza je da stanu na uslovno, sad što su navikli ljudi da strelicu gledaju kao apsolutnu prednost to je druga tema.
Teoretski ako bi bila samo dva vozila u trenutku kad svi imaju zeleno morao bi ga propustiti, ali to se na toj raskrsnici nikad ne dešava.


u pravu si, znak je nebitan potpuno na raskrsnici ako radi semafor

ali, ko mi odgovori na sledece pitanje, ima gajbu piva od mene:
sta ako meni nije uslovna vec puno zeleno i skrecem desno?
a ti ides od autobuske i skreces lijevo i mislis da imas prednost i da je meni uslovna, ja te ne pustim i sudarimo se... ko je tu imao prednost? sta je tu moja krivica? taman i da mi je bila uslovna, ti to ne mozes znati, i moras me pustiti
znam ja da je tu uvijek guzva, ali ja sam znao proci ljeti puno puta da nema niko na raskrsnici, sto znaci da se ova situacija i te kako moze desiti


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1400 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 70  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs