banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 16:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 01 Avg 2014, 08:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
V@nja je napisao:
Pre neki dan na Slaviji .. uredno lola krenu u suprotnom pravcu u KT .. voimjaoca :lol:


Herc, jesi to ti? :lol: :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 01 Avg 2014, 09:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
:lol: :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 03 Avg 2014, 20:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Okt 2007, 00:46
Postovi: 154
Čiko je napisao:
Kažu da je tendencija u svijetu postavljeti kružne tokove prije nego semafore. Jer promet je manje usporen na kružnim tokovima. To sam se uvjerio ovdje kod nas. Volio bih kada bi svugdje gdje postoji mogućnost semafor zamjene kružnim tokom. Neusporedivo je brži promet, nema dosadnog čekanja.


Eno stavili semafor na raskrsnici kod škole Borislav Stanković, u Lazarevu iako je imalo prostora za tri kružna toka :D :evil3:

_________________
Live long, and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 03 Avg 2014, 21:22 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
BSE je napisao:
davorr3 je napisao:
vidim da definitivno nema nista od kruznog toka na bulevaru kod ekvatora, prosiruju (dodaju jos jednu traku) za desno, ispred kulture...
a ubilo se za kruznog toka

rekose da ove godine vise nema para za takve aktivnosti :S


Normalno da nema, kad kod nas kružni tok mora imati fontanu i ostala g_ _ _ _ . Samo da mi je znati kojem je idiotu palo na pamet da sklanja kružni tok odatle... :mad:

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 03 Avg 2014, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
na kraju, nisu dodali trecu traku za desno ispred kulture kako mi se ucinilo, vec dodali drugu tamo do ekvatora, vjerovatno da bi se smanjila guzva koja se stvori u ulici pored trznice prema bulevaru...
sad ce odozdo od trznice obe trake moci i pravo, jer sad imaju dve trake pored ekvatora a nisu bile... mada mi jos uvijek nije jasno zasto nisu tu stavili kruzni tok??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 03 Avg 2014, 23:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2010, 15:48
Postovi: 2079
Lokacija: Dystopia
davorr3 je napisao:
na kraju, nisu dodali trecu traku za desno ispred kulture kako mi se ucinilo, vec dodali drugu tamo do ekvatora, vjerovatno da bi se smanjila guzva koja se stvori u ulici pored trznice prema bulevaru...
sad ce odozdo od trznice obe trake moci i pravo, jer sad imaju dve trake pored ekvatora a nisu bile... mada mi jos uvijek nije jasno zasto nisu tu stavili kruzni tok??


Kriza, nema se...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Avg 2014, 14:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
https://www.facebook.com/video.php?v=10 ... =2&theater

nadam se da se vidi kako gospoja ulazi u kruzni tok kod Centruma :D

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Avg 2014, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Ne, ne vidi se...vozačku na malu giljotinu...giljotinicu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Avg 2014, 14:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Može li to nekako da se pogleda bez fb, ima nas koji ga ne koristimo?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Avg 2014, 14:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
nemam pojma .. preko prijateljice na fb sam pogledao, ona sherovala od nekog

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Avg 2014, 14:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
despot777 je napisao:
Može li to nekako da se pogleda bez fb, ima nas koji ga ne koristimo?!

Otvoris bezvezni nalog, cisto da mozes otvoriti ovakve klipove, a i da se preko FB-a registrujes na neke glupe sajtove, lakse je i ne smaras se... Ne moras dodavati prijatelje i kaciti slike i statuse :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 27 Sep 2014, 14:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Evo za one koji koriste FB (ne mogu naći na yt)

https://www.facebook.com/video.php?v=10201679432266933

Ovako to pismeni ljudi rade, sinhronizovano! :lol: :lol:
Niko ne žuri, niko nikome ne smeta. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 27 Sep 2014, 18:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Šta je ovo???

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 01 Mar 2015, 20:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Banjaluka bi uskoro mogla dobiti novi kružni tok

Slika

Problem sa oborinskim vodama na raskrsnici Bulevara srpske vojske i Ulice Ivana Gorana Kovačića uskoro bi mogao biti riješen izgradnjom kružnog toka.
Prema riječima Natalije Kostrešević, portparola JP "Putevi Republike Srpske", koje je zaduženo za ovu dionicu puta, preduzeće ima urađen projekat izgradnje kružne raskrsnice na magistralnom putu M4.
"Projekat je uvršten u "Plan investicionih ulaganja za 2015. godinu" i u procesu je usvajanja, a nakon toga će se pristupiti obezbjeđivanju finansijskih sredstava". navela je Kostreševićeva za "Euro Blic".
Ona je istakla da će predstavnici JP "Putevi Republike Srpske" u narednom periodu organizovati sastanak sa predstavnicima Gradske uprave, čija će tema biti način i dinamika rješavanja imovinsko-pravnih odnosa na tom dijelu magistralnog puta.
Banjalučani ističu da spoj Bulevara srpske vojske i Ulice Ivana Gorana Kovačića za vrijeme padavina, zbog nakupljanja vode, postaje skoro neprohodan te dolazi do saobraćajnog kolapsa.
"Dio raskrsnice od pijace do Lesnine jedan je od najkritičnijih, naročito kada pada kiša. Ovaj dio grada jedan je, od najprometnijih, jer je, pored pijace, u blizini tržni centar, autobuska stanica, autobuska stajališta i škola. Čim su i najmanje padavine, raskrsnicom je skoro nemoguće proći, jer zbog vode teško prolaze i automobili i pješaći", tvrde Banjalučani.
Zoran Novaković, načelnik Odjeljenja za komunalne i stambene poslove i poslove saobraćaja, rekao je da je ova raskrsnica spremna za detaljnu rekonstrukciju ističući da bi se kružnim tokom, pored rješavanja dugogodišnjeg problema sa nakupljanjem vode, i bezbjednost saobraćaja podigla na viši nivo.
"Ove godine u planu je i rješavanje pitanja oborinskih voda koje se sa Petrićevca i Paprikovca slivaju na Zapadni tranzit i, u skladu s tim, raspisali smo javnu nabavku za izradu projektne dokumentacije", rekao je Novaković, a objavio "Euro Blic"


http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ ... i-tok.html

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 26 Mar 2015, 20:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Kružni tok i na Rebrovcu

Saobraćajne gužve na raskrsnici bulevara Stepe Stepanovića i Desanke Maksimović uskoro bi mogle da postanu prošlost, jer je u tom dijelu grada planirana gradnja kružnog toka.

U JP "Putevi Republike Srpske", preduzeća u čijoj je nadležnosti raskrsnica kod crkve na Rebrovcu, kažu da imaju urađen projekat izgradnje kružnog toka na magistralnom putu M44.

"U narednom periodu nadležni sektor će raditi na reviziji tehničke i planske dokumentacije, zatim slijedi procedura obezbjeđivanja neophodnih sglasnosti i rješavanje imovinsko-pravnih odnosa te obezbjeđivanje finansijskih sredstava", pojasnila je za "Euro Blic" Natalija Kostrešević, portparol JP "Putevi Republike Srpske".

Zoran Novaković, načelnik Odjeljenja za stambene i komunalne poslove saobraćaja u Gradskoj upravi, kazao je da su sa predstavnicima nadležnpg preduzeća već obavili jedan razgovr.

"Trenutno usaglašavamo projektnu dokumentaciju nakon čega ćemo provjeriti imovinsko-pravne odnose za koje smo zaduženi i koje ćemo da riješimo", rekao je Novaković.

Banjalučane je obradovala vijest o izgradnji kružnog toka na jednoj od najprometnijih raskrsnica u gradu. Napominju da su u posljednje dvije godine saobraćajne nezgode u tom dijelu grada sve učestalije, često i sa težim posljedicama. Ističu da su gužve velike, naročito rano ujutro i poslije podne - između 16 i 17 časova, a dodatno zagušenje stvara i autobusko stajalište koje se nalazi na početku raskrsnice kod crkve


http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ ... rovcu.html

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 26 Mar 2015, 21:02 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
Stižemo Derventu po broju kružnih tokova :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 26 Mar 2015, 22:43 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Šta se toliko čekalo ? Jel' mora kružni tok biti od 2 miliona sa pozlaćenom fontanom ? Rupa na sred raskrsnice, traka za skretanje udesno iz pravca Vrbanje katastrofalna, šaht up'o pola metra... Staviti montažni kružni, popraviti to i računica bi trebala biti mizerna (još će ostati para da obnove i asfalt na Rebrovačkom). Ali tako neće biti, garant.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2015, 12:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
http://www.atvbl.com/na-kruznim-tokovim ... obracajki/

Veliki broj Banjalučana još uvijek nije naučio kako da vozi u kružnim tokovima, a u prilog tome govori podatak da se za posljednje tri godine na ovim raskrsnicama dogodilo čak 129 saobraćajnih nezgoda.

Prema policijskoj statistici, najveći problem predstavljaju kružni tokovi sa dvije trake, na što najbolje ukazuje podatak da je najviše saobraćajnih nezgoda evidentirano na kružnim tokovima na Petrićevcu i Laušu.

Po podacima Centra javne bezbjednosti Banjaluka (CJB), apsolutni rekorder je kružni tok na Petrićevcu – ujedno i najveći u gradu – na kojem se dogodilo čak 60 saobraćajnih nezgoda, pokazalo je istraživanje Banjaluka.net-a.

Na neslavnom, drugom mjestu je kružni tok na Laušu sa 41 evidentiranom nezgodom, Obilićevo 11, Gradski most devet i kružni tok na Starčevici (kod “Centruma”) sa osam nezgoda.

Nepropisno prestrojavanje najčešći uzrok

“U analizi saobraćajnih nezgoda, utvrđeno je da je najčešći uzrok bilo nepropisno prestrojavanje vozila iz unutrašnje u vanjsku traku i tom radnjom izlaze iz kružnog toka. U navedenim nezgodama bilo je 10 lakše povrijeđenih”, kaže za Banjaluka.net portparol CJB Marija Markanović.

Za saobraćajne stručnjake, ovi podaci ne predstavljaju posebno iznenađenje. Oni, naime, ukazuju da ni sam Zakon o osnovama bezbjednosti saobraćaja BiH nije precizirao pravila kojih bi se vozači morali pridržavati na kružnim tokovima.

Šef Odsjeka za saobraćaj u Gradskoj upravi Slavko Davidović kaže da nijedan zakonski niti podzakonski akt nije definisao na koji način se kreće vozilo u kružnom toku.

“Ako kružni tok ima dvije saobraćajne trake, zakon ne kaže ukoliko se izlazi odmah desno ili se nastavlja ići pravo iz koje trake se ulazi u kružni tok. Ono što su preporuke vozačima od strane stručnjaka iz oblasti saobraćaja da oni koji će kružni tok napustiti na prvom desnom izlazu ulaze u vanjsku traku, a oni koji će nastaviti dalje u unutrašnju traku. Ulazak u kružni tok je definisan saobraćajnom signalizacijom. Unutar kružnog toka, bez obzira na to ko se nalazi u kojoj traci, prednost ima onaj ko ne mijenja traku. Ukoliko neki vozač u kružnom toku, unutar kružnog toka mjenja traku on mora da propusti sva vozila koja se nalaze u traci u koju on ulazi”, kaže Davidović.

Najveća greška: “Iskusan sam i znam šta radim”

Da stvar bude zanimljivija, najveći broj onih koji su se sudarali na kružnim tokovima spadaju u kategoriju iskusnih vozača. Policijska statistika, naime, ukazuje na to da su u ovim nezgodama učestvovali vozači koji imaju od 16 do 25 godina vozačkog iskustva.

Predsjednik Udruženja za unapređenje bezbjednosti saobraćaja RS Milenko Jaćimović opominje da se vozači na kružnim tokovima moraju pridržavati opštih pravila saobraćaja.

Vozač je, kaže, obavezan da se kreće desnom stranom kolovoza u pravcu kretanja, a da lijevu traku može povremeno da koristi i prilikom prestrojavanja, s tim da je dužan propustiti vozilo sa desne strane.

On dodaje da je od intenzivnijeg uvođenja kružnih tokova kod nas od prije nekoliko godina primjećeno da vozači slabo poznaju pravila u pitanju prestrojavanja i isključivanja iz kružnog toka.

Upravo ti razlozi su, kaže Jaćimović, gradske vlasti primorale da buduće veliko saobraćajno čvorište kod Kastela projektuju kao kružni tok sa jednom saobraćajnom trakom.

“Na to rješenje smo se opredijelili zbog velikog broja nezgoda na kružnim tokovima sa dva prstena. Svjesni da je najteže mijenjati navike, odlučili smo da ovu saobraćajnicu prilagodimo našim vozačima, pa je predviđena samo jedna traka. I takav kružni tok daje pet puta veću protočnost saobraćaja”, zaključuje Jaćimović.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2015, 13:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Taj kružni na Bulevaru ima da bude pravo zabavan :)
Ako ne naprave na par strana da oni koji skreću desno ne moraju da uđu u kružni, biće to veselo sa jednom trakom.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2015, 13:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Dce/02 je napisao:
“Na to rješenje smo se opredijelili zbog velikog broja nezgoda na kružnim tokovima sa dva prstena. Svjesni da je najteže mijenjati navike, odlučili smo da ovu saobraćajnicu prilagodimo našim vozačima, pa je predviđena samo jedna traka. I takav kružni tok daje pet puta veću protočnost saobraćaja”, zaključuje Jaćimović.


da, pogotovo od 15:30 pa negdje do 17:00 :lol:

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Karbo i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs