banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 06:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19258 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 785, 786, 787, 788, 789, 790, 791 ... 963  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Sep 2015, 19:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Za tebe i ruku u vatru, a kamo li nešto drugo...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2015, 21:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Mišn imposbl

Koliko god se trudio da prezirem Kruza, ne ide, em snimi neki ok film plus sto dize ocjenu filmu.

Ovo je zanimljiv film, radnja lagana i po meni najbolja MI.

7,5/10


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2015, 21:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Kent bruz d Kruz

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2015, 22:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ne znam do čega je, al Vanja na ovom podforumu zadnjih par dana ima baš pametnih stvari da kaže...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2015, 17:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
The Walking Deceased

Slika

Зајебанција на рачун TWD. Како је нискобуџетна остварење у питању, нисам много очекивао. Међутим, испало је боље од очекиваног, па дајем слабу 6-ицу. Оцјена: 6/10.

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2015, 23:43 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Popokatepetl je napisao:
Погријешио сам термин, "изгубљена" је Хемингвејева генерација; ова је позната под именом generation Y или Петар Пан генерација.

Spoiler:
https://en.wikipedia.org/wiki/Millennials
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... shes-.html


Та генерација је сад негдје на прелазу између конзумената и креатора садржаја, тј. садржи елементе и једног и другог. Да се садржај креира имајући на уму особености те генерације - врло вјероватно. Е сад, да ли он заиста одговара њеним потребама и тежњама, то је већ питање. Што више читам о томе, све сам мање сигуран у то да се ради о иманентном проблему "миленијумоваца" - можда је проблем баш у претходним генерацијама, и њиховој пројекцији изгубљених снова и илузија. Што само по себи и није чудно, скоро свака генерација је то радила на овај или онај начин.


Američki i neamerički sociolozi / antropolozi / kolumnisti, koji nerijetko pišu o posljednjih par američkih generacija, jako često, da izviniš, seru. NYTimes, po meni najugledniji američki društveni komentator, ima u prosjeku takve članke par puta sedmično.

Millennials have a trouble connecting with people, ovi raniji su izgubljeni, a ovi prije njih imaju ožiljke od rata, pa ni oni nisu dobri.

Ono što je zasigurno očigledno u proteklih par decenija je: 1) rast nejednakosti u primanjima, kako u Americi, tako i vani, zbog sistema koji je postavljen da favorizuje manjinu; 2) tehnološki napredak, koji ove što se ne navikavaju / edukuju dovoljno brzo ostavlja u prašini. Sve ostalo je interpretacija, ovakva ili onakva, društvenih reakcija na to... I prijašnje, i sadašnje, i buduće generacije imaju svoja previranja, nesigurnosti i izazove, ali nešto sumnjam u unikatnu "izgubljenost" jednih ili drugih.

Vezano za ovo da današnje mlade, 15-25+ generacije nemaju posla u Americi... Nešto ne znam baš da je situacija tako crna. Juče objavljene statistike daju cifru od 5.1% nezaposlenosti...

Nego, da prestanem sa trabunjanjem, da se vratimo na film:

Nisam ništa novo gledao. :D

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2015, 00:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Tinker, taylor, soldier, spy


Jebiga, svaki put kad vidim hrpu dobrih glumaca zajebem se i pomislim kako će biti sjajan film. I popušim skoro svaki put.

Ovo sam odustao nakon sat i nešto, nisam mogao do kraja gledati, toliko je nezanimljivo a moglo se od price napraviti film da zvoni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2015, 11:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
FLASH je napisao:
Popokatepetl je napisao:
Погријешио сам термин, "изгубљена" је Хемингвејева генерација; ова је позната под именом generation Y или Петар Пан генерација.

Spoiler:
https://en.wikipedia.org/wiki/Millennials
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... shes-.html


Та генерација је сад негдје на прелазу између конзумената и креатора садржаја, тј. садржи елементе и једног и другог. Да се садржај креира имајући на уму особености те генерације - врло вјероватно. Е сад, да ли он заиста одговара њеним потребама и тежњама, то је већ питање. Што више читам о томе, све сам мање сигуран у то да се ради о иманентном проблему "миленијумоваца" - можда је проблем баш у претходним генерацијама, и њиховој пројекцији изгубљених снова и илузија. Што само по себи и није чудно, скоро свака генерација је то радила на овај или онај начин.


Američki i neamerički sociolozi / antropolozi / kolumnisti, koji nerijetko pišu o posljednjih par američkih generacija, jako često, da izviniš, seru. NYTimes, po meni najugledniji američki društveni komentator, ima u prosjeku takve članke par puta sedmično.

Millennials have a trouble connecting with people, ovi raniji su izgubljeni, a ovi prije njih imaju ožiljke od rata, pa ni oni nisu dobri.

Ono što je zasigurno očigledno u proteklih par decenija je: 1) rast nejednakosti u primanjima, kako u Americi, tako i vani, zbog sistema koji je postavljen da favorizuje manjinu; 2) tehnološki napredak, koji ove što se ne navikavaju / edukuju dovoljno brzo ostavlja u prašini. Sve ostalo je interpretacija, ovakva ili onakva, društvenih reakcija na to... I prijašnje, i sadašnje, i buduće generacije imaju svoja previranja, nesigurnosti i izazove, ali nešto sumnjam u unikatnu "izgubljenost" jednih ili drugih.

Vezano za ovo da današnje mlade, 15-25+ generacije nemaju posla u Americi... Nešto ne znam baš da je situacija tako crna. Juče objavljene statistike daju cifru od 5.1% nezaposlenosti...

Nego, da prestanem sa trabunjanjem, da se vratimo na film:

Nisam ništa novo gledao. :D


Па да, то сам некако и сам на крају закључио, не ради се о некој изванредној појави, већ просто, свака генерација се са тим својим проблемима, између осталог, обрачунава и кроз креацију културних садржаја.

Читао сам недавно нешто у вези са тим статистикама (иако се у то не разумијем нити ме посебно занима), углавном се та цифра врти око 5-6%, али такође кажу да се ти подаци мало фризирају, не узимају се у обзир људи који раде више послова и сл.

На тему, ја сам на прескок погледао пар класика култног режисера Годфрија Хоа познатог као и Томи Чеунг или Брус Ламберт или Чарлс Ли или Џо Ливингстон или Виктор Серс и не бих их препоручио ником (осим гдину Фрискију Дингу, али их је он ионако вјероватно гледао) :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2015, 20:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
jebo mater kad god sam krenuo gledati FIr and Loatig u Lav vegasu uvijek mi desi neki prebacaj tipa zaspem u pofla filma opsadne secer i ondaa kad se probudim otprileke kad bensiof deltoeoro pjessva vajatebit u kadi i onda me vile nosse jebovte koji trip grcenje daj mati secera nekog makar iz kese, onda ide nesvjesno prezdreavanje ko da nema sutra, znaci vujek mi se to dasei a veceras mi bas nije trebalo ni malo, a filmadzije jer neko od vas ovako fodzivio neki film a jeli neko dozivoi jel d se nekadf neko migoljio kao jegulja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2015, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
A?

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2015, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Uzmi Snickers

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2015, 01:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Salting the batlefield, treci dio trilogije nakon Page eight, Turks and Caicos.

Odlična špijunska drama, ekstra glumačka postava, sve preporuke.


8/10


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2015, 16:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Black Mass ili "Ko bi rekao, ali Johnny Depp može biti i u dobrom filmu".

Shvatam ja da je Benedict Cumberbatch dobar glumac, usput poznat i popularan, ali slušati njega kako se muči kopirati bostonski naglasak i kako ga mrcvari, loše...Pored onoliko glumaca iz "Departed" koji su pokazali da to mogu...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2015, 18:02 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Dzoni je odradio dobar posao sto se tice glume..Benedict I jos par dobrih glumaca slabo iskoristeni..film ko film, bez poente..najbolje dio filma je kad klinca savjetuje kad I kako treba polomiti protivnika..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2015, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Creep (2014)

Slika

Aron se javio na oglas u kome se traži kamerman koji će nešto snimati, a dnevnica je 1000 dolara. Konta on tako šta li će, koga li će snimati za tu lovu, da li je riječ moždaaa o nekoj četrdesetogodišnjoj ženi željnoj maze, ili ovo ili ono, kako god kontao, pa makar se malkac i prepao čudne ponude, ipak je lova ta koja motiviše da krene u susret izazovu i dobro zaradi.
Josef je taj koji ga je unajmio, od starta se čudno ponaša, Aron je prepadnut, ali sa puno vjere u ljude i ljudsku dobrotu, nastavlja saradnju s njim dalje, uprkos sve čudnijem Josefovom ponašanju. I tako do kraja.
Zasmetala mi je naivnost Aronova, ali ako je poruka morala biti što jasnija i crnobjelja, a glasi: nikad ne vjeruj frikovima, onda ok, nikad ne vjeruj frikovima i bjež što dalje.

6/10

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2015, 14:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Juče gledam Get gringo na TV. Mel Gibson radi ruku pod ruku s Meksikancima. Let that sink in.

Elem prvih pola sata filma gledljivo, onda postaje sranje. Ko pogleda, šokac je.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2015, 16:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Spoiler:
Slika


Southpaw

https://en.wikipedia.org/wiki/Southpaw_(film)

Nju ejdz Roki
I Gyllenhaal koji je iznenadjujuce neiritantan

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2015, 17:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Ako me zajebeš, naći ću te.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2015, 17:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Aj i ti pogledaj pa javi kakav je. :D Iako izgleda obecavajuce.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2015, 18:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Daljac je napisao:
Ako me zajebeš, naći ću te.


Ne ocekuj cudo

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19258 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 785, 786, 787, 788, 789, 790, 791 ... 963  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs