banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 10:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19258 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 720, 721, 722, 723, 724, 725, 726 ... 963  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Nov 2014, 15:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ташко je napisao:
Kaze, -62 C, sve se zaledi na mjestu. Ljudi umiru, avioni padaju... Nema veze sto putnicki avioni i lete na tim temperaturama, mozda i gorim.
Malo otpusti, -45 cirka, on izadje i upali auto, odveze se do apoteke. Rusi skidaju ves sa zice, a ovamo se po svijeta smrznulo.

Nocas/jutros sam mislio, glup film, bravo majstori. Ali kad sam vidio 5 miliona dolara, ne znam sta da mislim sad.


Definicija minusa:

+18°C
Na Havajima uzimaju drugi pokrivač.
+10°C
U zgradama u Helsinkiju isključuju grejanje.
+2°C
Italijanski automobili ne mogu da upale.
0°C
Destilovana voda se smrzava.
-1°C
Dah se vidi. Rusi jedu sladoled i piju pivo.
-4°C
Pas vam se uvaljuje u krevet.
-10°C
Francuski automobili ne mogu da upale.
-12°C
Političari počinju da pričaju o beskućnicima.
-15°C
Američki automobili ne mogu da upale.
-20°C
Dah se čuje.
-24°C
Japanski automobili ne mogu da upale.
-28°C
Pas vam se uvaljuje u pidžamu.
-29°C
Nemački automobili ne mogu da upale.
-30°C
Ni jedan normalan automobil ne moze da upali.
-36°C
Ruski automobil ne može da upali.
-39°C
Rusi zakopčavaju svu dugmad na kosuljama.
-50°C
Automobil ti se uvaljuje u krevet.
-60°C
Žitelji Helsinkija se smrzavaju. U Moskvi zakopčavaju kapute.
-70°C
Smrzavaju se i u paklu. Univerzitet u Kuznjecku organizuje kros-kontri.
-72°C
Advokati zavlače ruke u sopstvene džepove.
-120°C
Alkohol se smrzava. Rusi zato potpuno u kurcu.
-273,15°C
Apsolutna nula. Prekida se kretanje elementarnih čestica. Rus liže smrznutu vodku.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2014, 15:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ташко je napisao:
Kaze, -62 C, sve se zaledi na mjestu. Ljudi umiru, avioni padaju... Nema veze sto putnicki avioni i lete na tim temperaturama, mozda i gorim.
Malo otpusti, -45 cirka, on izadje i upali auto, odveze se do apoteke. Rusi skidaju ves sa zice, a ovamo se po svijeta smrznulo.

Nocas/jutros sam mislio, glup film, bravo majstori. Ali kad sam vidio 5 miliona dolara, ne znam sta da mislim sad.

http://ruskarec.ru/news/2014/11/26/na_a ... 35321.html :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2014, 00:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Locke

:lol: :lol: :lol: sta koji kurac?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2014, 13:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
Nemoj srati, bas je dobar film :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2014, 13:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Bogtipitaj šta je Šakalu bilo smiješno tamo... :)

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2014, 13:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3865
Bilo mu je smiješno što bauštelac ima X5


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2014, 16:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Bilo mi je smijesno koliko se sranje od filma prodaje pod kategorijom "dobar film""


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2014, 17:15 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sakal voli samo surove engleske filmove..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2014, 23:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
skitnica je napisao:
Dobra recenzija...
Mozda je dobro sto dosad nisi gledala film.
Tako ja nikada nisam procitala knjigu "Nepodnosljiva lakoca postojanja". Toliko mi je dobar taj naslov da mi je prakticno dovoljan, i bojim se da ga sadrzaj knjige nece dostici.


I dostici i prestici i posatati jedna od dragih knjiga. :) Nisam gledao Posljednji tango. Zapisujem!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2014, 23:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Choban je napisao:
richa je napisao:
_зока je napisao:
"Guardians of the galaxy"
Čitajući komentare očekivao sam mnogo više. Više humora ako ništa. Ovako, srednja žalost. Nije loš al' nije nešto što bih gledao opet.
6/10


x2

x3


-1
film je zaban, jako zabavan!

Interstellar je solidan film. Kao bosanski lonac je. Svasta je on tu htio prikazati: i crnu rupu, i crvotocinu, i buducnost, i planove, ali naravno ubaciti i filozofiju (jer ona kao ne pravi povrsne filmove) i dobijete nekoherentan film sa tim juznjackim mumlanjem glavnog glumca (koje je bilo ok u True detective; ovdje nije). Za pohvalu je muzika (iako scene svemira sa "klasikom" nema potrebe da iko ikada prikaže jer jednom je bilo dovoljno i sve poslije Kjubrika je nepotrebno pa čak i kao omaž), dvojac Čejnštajn/Kejn i kraj koji mi se svidio - ideju možete da volite ili ne, ali je nešto novo i njegov lični pečat, kakav je trebao biti i cijeli film ali nije.

Magic in Moonlight spada u grupu "slabijih" Alenovih filmova. Ima simpatičnih kadrova i dijaloga ali sve je slabo održivo - nepotpun cenario, nabacani likovi i kraj koji nije gledljiv. Nadam se da će se vratiti nekoj ranoj fazi i ostaviti "evropske" destinacije jer on to nije nikako. Dajan Kiton, Nju Jork i džez.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2014, 02:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Salvation, vestern na danski nacin. Vec vidjeno ali pogledati, sto da ne.

6,5/10


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2014, 03:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Ako se nekome da, napisah recenziju za Interstellar, pa evo:

Spoiler:
Када један од најпознатијих холивудских режисера сними научнофантастични филм у сарадњи са једним од водећих свјетских астрофизичара, очекивања су велика и резултат би морао да буде у најмању руку спектакуларан. Интерстелар највећим дијелом и испуњава ова очекивања, уз одређене пропусте који су већ постали стандардна норма за холивудски блокбастер.
Кристофер Нолан, режисер који још од свог дебитантског филма одржава квалитет и сасвим сигурно умјетник са снажним ауторским печатом с обзиром да углавном пише и сценарио за филмове које режира, стао је на чело пројекта који је адекватно назван Интерстелар. Он, заједно са својим братом Џонатаном, написао је сценарио за овај филм инспирисан радовима Кипа Торна, астрофизичара који је својевремено радио са умовима попут Стивена Хокинга и Карла Сејгана. Кип Торн је уједно и активно учествовао у стварању филма гдје је чак поставио услове Нолану када је инсистирао да ништа у филму не смије прекршити постојеће законе физике а одступања од научних закона ће бити у домену научних претпоставки. (Ако некоме у филму, са неке научне тачке гледишта, засметају сцене попут уласка у црну рупу и Куперовог боравка у петој димензији, сјетите се да то уопште није забринуло поменутог Торна, који је као највећу научну замјерку у филму истакао смрзнуте облаке.)
Радња Интсерстелара одвија се у блиској будућности гдје због суша и исцрпљених Земљиних ресурса влада огромна количина прашине у ваздуху праћена несташицом хране. Купер, којег тумачи сада већ свима омиљени амерички јужњак Метју Меконахи, је бивши тестни пилот НАСА-е и удовац који сада живи као фармер са тастом и двоје дјеце. Заједно са својом ћерком, са којом је јако близак, уз помоћ гравитационе аномалије, открива тајну НАСА-ину базу (овдје Нолан јасно показује да му је једна од инспирација за овај филм било и Спилбергово остварење Блиски сусрети треће врсте) која је уједно и једина преостала таква база у којој научници покушавају да спас човјечанства пронађу међу звијездама. Купер сазнаје да научници планирају да пошаљу и посљедњу мисију у удаљену галаксију како би пронашли планету која подржава живот са надом да би човјечанство своју егзистенцију могло наставити тамо. Купер као бивши пилот пристаје да буде дио те мисије и ускоро одлази, на велико разочарење своје десетогодишње ћерке.
Већ на самом почетку Интерстелар нас опомиње истицањем еколошких проблема као и питања будућности човјечанства. Ако ми сами себе не истријебимо са ове планете, она ће то урадити сама у ближој или даљој будућности, да ли онда када наше Сунце постане врелије или када нас поново погоди огроман астероид. Једно је сигурно, наша судбина на овој планети је запечаћена и већ сада би требали да тражимо рјешења за наш опстанак у овом универзуму. Овдје Интерстелар има јако занимљиву филозофску ноту. Идеја да смо ми заправо дио читавог универзума, а не само наше планете или нашег Сунчевог система некако је природан развој мисли која је почела ограниченим схватањима геоцентричног система. Нова достигнућа у науци, попут слијетања свемирске сонде на комету, могла би да докажу управо то, да смо сви ми заправо свемирска прашина. Човјек као врста одувијек је превазилазио границе а Интерстелар нам говори да ћемо еволуцијом науке успјети превазићи и ту међузвјездану границу.
Управо то је главна порука филма, та идеја о човјеку као бићу које константно напредује, које еволуира и рјешава све проблеме које му природа (и овај универзум) узрокује. Нолан је као главни утицај за филм навео Кјубрикову Одисеју у свемиру 2001, што је очигледно када се филмови упореде, како тематски тако и визуелно. Уосталом, довољно је примијетити да оба филма укључују умјетну интелигенцију, а интелигентни роботи из Интерстелара нимало случајно подсјећају на фамозни монолит из Одисеје. Међутим оно по чему се Интерстелар разликује од Одисеје је непостојање натприродног фактора који је у Одисеји био представљен у облику мистериозног монолита непознатог поријекла. У Интерстелару, непозната сила која помаже човјечанству (постављањем тесеракта као и црвоточине која повезује 2 удаљене тачке у свемиру) је заправо само човјечанство из будућности. Напредно, интелигентније човјечанство које је успјело да одгонентне све те ствари које су нам данас непознате у пољу науке. Управо ово величање човјека, његове способности да учи и да се развија је разлог због чега је Интерстелар заправо омаж цјелокупној науци и уједно и најбоља идејна тачка филма.
Филм са друге стране има и неке пропусте. Многи ће имати замјерку на тзв. парадокс дједа, односно логички проблем путовања кроз вријеме. Али ако је овај парадокс био опроштен у остварењима попут Терминатора и 12 мајмуна, не видим разлог зашто то не би био случај и са овим филмом. Оно што је мало теже за опростити су помало банализовани дијалози као и већ очекивана доза патетике која се огледа у моментима попут проглашавања љубави као пете димензије, иако су то Корбен Далас и Лилу урадили прије више од 15 година у Петом елементу.
Одличне визуелне ефекте је наравно сувишно помињати, док звучни ефекти на моменте нису били на нивоу јер је звук у неким тренуцима био naпросто прегласан. Али оно што се мора посебно истаћи је величина и рад Ханса Цимера који доказује да је тренутно водећи филмски композитор у свијету. Напетост у неким сценама не би уопште била тако осјетна без његових енергичних композиција од којих пролази језа. Што се тиче глумачке поставе, Меконахи се очекивано добро снашао у улози обичног америчког јужњака који на крају спашава човјечанство док Ен Хетавеј изгледа потврђује правило да је понекад потребно послати неке глумице у „свемир“ да би показале свој глумачки таленат (Сандра Булок – Гравитација). Што се тиче Мајкл Кејна, довољно је рећи да је ово већ шеста сарадња њега и Кристофер Нолана. Изненадно појављивање Мет Дејмона који није био најављен као дио глумачке екипе и није уопште био дио промоције филма прије премијере помало је непотребно и могло би се оцјенити као промашај кастинга. И на крају треба похвалити младу Мекензи Фој која је право освјежење у улози десетогодишње Куперове ћерке.
Интерстелар није нова Одисеја у свемиру 2001 али свакако јесте један од најбољих научнофантастичних филмова 21. вијека из простог разлога што доказује да у називу жанра сасвим оправдано прво стоји научна па тек онда фантастика.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2014, 09:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Damn! Svaka čast na recenziji- čitav esej!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2014, 09:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Баш вала. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2014, 18:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Sa druge strane stiže tekst sa naslovom 'Interstellar' Is a Three-Hour Entertainment Disaster:


Citiraj:
Enough is enough: It is not just that Interstellar is as incoherent and pretentious as a film can be at close to three hours and $160 million. It also sullies our last hallowed legend, the end of the world. How long have we labored, through diligent greed, opportunism, stupidity, cruelty, and indifference, to insist on the conclusion of business on Earth? What other large, altruistic, and merciful enterprise has such widespread support among religious extremists and rational scientists? Indeed, the coming end of the world is our best shared god. For if we must die, shouldn’t the Earth go too? Don’t we know we deserve an end to it all when Interstellar can pass itself off as an entertainment, instead of an ordeal?

Yes, I am speaking in the tongue of irony and I know that is abhorred now. So let me address what may be known as the story of this film. We are in an American heartland, and the single intriguing part of a ponderous movie. Times are growing very hard: The winds blow upon the prairies, causing heat and dust so that crops fail. There is a Biblical air in the cursed look of the place. In a world growing hungry, farmers are heroes again. Our hero is a dingbat farmer, named Cooper—and that name has resonance still in movie mythology and space history. (Cooper was Dennis Quaid in The Right Stuff, as well as a former icon named Gary.)

He lives with his father and his two children in a wooden house on the prairie in epic simplicity and alleged integrity—in short, it seems a dull life. Before that, Coop was a space pilot who did great things in pioneering flights. It’s not clear how long ago, because Matthew McConaughey can’t be much less than 45. Did he go to the Moon as an infant? But his character is nettled to have his children taught in school that the Apollo program was a propaganda lie promoted to win the Cold War. Coop knows what he knows, and he will soon be vindicated as the best terrific space pilot you ever saw. Because, you see, no less than Michael Caine (playing a scientific genius—I rest my case) reckons that since we can’t save Earth, we should leave it. This is where I began to feel a similar urging about my presence in the theater.

We’ll come to Caine, but McConaughey deserves examination. There were years when Matthew McConaughey was a handsome romantic lead in movies and a pain to watch. Then something happened. He lost weight, he gained calm or assurance, and he began to be a moody, dreamy, dangerous outsider. That welcome tendency reached a peak in “True Detective” and The Dallas Buyers Club. He had become a riveting performer, not far from crazy, and remote from any mainstream. But where could he go as an actor? Well, he is never going to be Gary Cooper; he is not a trusty pilot, a comic book champ, or a reliable family man. So Interstellar is misguided in trying to make him those things. McConaughey is hard to hear; and with this dialogue it's tougher still to understand what he's getting at. In a picture where our good guy has to know how to fly a strange spacecraft, credit a cockamamie plan to save humankind, and be a steadfast Dad who has—somehow—abandoned his children to the dusty prairie and a lousy school system, this does not work.

Well, for reasons I could not grasp, Coop and his daughter Murph (Mackenzie Foy—the best thing in the picture, by light years) one night blunder into a kind of Area 51 on the prairie where Michael Caine is leading a project to save our future. He says he’s from NASA, but it feels Nazi. His operation is implausible and apparently unfunded, and Caine stands there, peering forward like someone trying to read, let alone believe in, the lines on his cue cards. Under stress, he quotes Dylan Thomas—over and over again. But he has a vast space ship and a daughter (Anne Hathaway, as if under oath to be unappealing so we’ll believe she’s enormously intelligent—beware of any movie full of big brains). Caine’s scheme is as stupid as big brains can manage: If we can’t save Earth, leave it. All he needs is a 45-year-old pilot—thank God, Coop blundered by. Before we know it, he is aloft and Murph is left gnashing her teeth and soul at Dad splitting.

At this point, we are into the “ adventure,” special effects and the kind of thing director Christopher Nolan is supposed to do very well. And it’s not just “supposed.” Inception was one of the most beautiful and transporting futuristic epics of this young century—I realize I may have lost many of you in making that claim. But I believe it, and I know Nolan can do better than this lazy nonsense. Interstellar is a fatuous pretension that has dreamed too long on the half-baked intellect in Kubrick’s 2001, while forgetting the tough, funny sense of human detail that inspired Phil Kaufman’s The Right Stuff, a film that exulted in the glory and the goofs of the space program.

Interstellar is an entertainment disaster for reasons that have dogged our films since they began: ridiculous story; implausible segues; laughable dialogue; the absence of character, drama, and command. About 90 minutes in, I was seriously considering walking out. But providence rescued me (and Nolan has his own warped love of coincidence). The vaunted IMAX projection broke down. So I had to go back another day to discover how Jessica Chastain and Matt Damon are in the second half in an attempt at a big emotional finish.

I should say there are some critics who have been impressed with Interstellar. I think it’s laborious twaddle, and a horribly prolonged picture without adequate story or commanding spectacle. The most alarming thing about it is the piety it claims in the idea of abandoning earth for a fresh start. When are we going to realize that we can’t walk away from hideous messes (like dumping an island of plastic in the ocean, or allowing the ice cap to melt)? Big brains and responsible civilizations need to stick with their problems. It’s all very well to tell us that a film is happy escapism. But there are escapes that feel lost in space.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2014, 19:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Prvo .. Ja bas jako volim Nolana, do te mjere da mu oprastam masu pizdarija koje je uradio sa Batmanom .. iz cega slijedi ..

Drugo .. Interstellar mi je razocarenje godine .. ne nuzno zato sto je film los (iako nije pretjerano sjajan) nego zato sto meni licno je napravio par ogromnih propusta .. najveci od kojih je taj da se ne izgubi u pokusaju da bude "pametan". Na kraju umjesto pametnog filma, makar premisa kojom se vodi bila apsolutno na mjestu, imamo pretenciozan, predug i sto je najgore nimalo zabavan buckuris zacinjen banalnim "filozofskim" dijalozima

McConaghey mi je bio brilijantan u Dallasu, u True Detective takodje ali mi je malo iritantno ovo silovanje njega kao ozbiljnog glumca. OK, dokazao je da je sjajan i kad se ne skida do pasa i ganja Kate Hudson, ali sada pocinje da djeluje kao mirodjija u svakoj corbi

Matt Damon nikako, ali nikako nije trebao da se nadje u ovom filmu

Muzika u filmu je vanserijska
I vise od toga

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2014, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Jeb'o me bog sto sam procitao recenziju lika koji ocigledno fura neku ekolosko/liberalnu "kapetan treba da potone zajedno sa svojim brodom" spiku.
Ovakvo sitnicarenje i lupetanje samo radi lupetanja odavno nisam procitao a jasno je kao dan da je ovom liku najblizi dodir sa naukom namjestanje filtera na instagramu.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2014, 19:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Interstellar nikako ne pokusava da bude pametan, on je pametan onoliko koliko i sama tematika kojom se bavi. Ako neko nije uspio da pohvata odredjene stvari ili nije uspio da shvati nesto, zao mi je narode, ali mozda je do vas.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2014, 20:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Elvis Presley je napisao:
Jeb'o me bog sto sam procitao recenziju lika koji ocigledno fura neku ekolosko/liberalnu "kapetan treba da potone zajedno sa svojim brodom" spiku.
Ovakvo sitnicarenje i lupetanje samo radi lupetanja odavno nisam procitao a jasno je kao dan da je ovom liku najblizi dodir sa naukom namjestanje filtera na instagramu.


Baš velika muda da se to kaže za čovjeka koji je vjerovatno najznačajniji filmski kritičar - i malo više od toga - danas.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2014, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
I jos veca da nama ostalima, kojima se film nije svidio kaze da smo tupavi :D.

Da je Interstellar uradjen kao dokumentarac sigurno bi mi se vise svidio (iako, da se opet ponovim, mi je filozofija oko crne rupe u najmanju ruku diskutabilna ali nazovimo to umjetnickom slobodom). A ovako kako jeste, tj kao igran film, vise smrdi nego mirise. Toliko mnogo astrofizike, a onako malo prave ljudskosti i emocija (ono sto je prikazano je neuvjerljivo). Plemenita ideja koja nakon gledanja ne ostavlja takav utisak.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19258 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 720, 721, 722, 723, 724, 725, 726 ... 963  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs