banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 21:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Feb 2012, 16:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
Haug! :D
Ovako ljudi, ja sam gitarista. 19god.. Gitaru sviram od malena, kad sam imao 6-7 godina.
Ono, muzicka skola, muzicka porodica i tako to..
Svirao sam do sad u 2 benda tj i dalje sviram u jednom.. i svirao sam svasta, rock, pop, sarajevski rockpop bendovi, hard rock.. just name it, nista mi nije strano.. Radim i unplugged svirke sto mi je puno draza vrsta muzike ali opet ne ono sto bi ja volio. Zasto? Zato sto u ovom gradu gdje sam ja ne mogu naci istomisljenike i ljude koji bi svirali isto sto i ja, svi se danas baziraju na ex yu ili neki hard rock ili old rock.. tuga.
E sad, u oktobru dolazim u BL na faks i vjerovatno necu vise svirati u trenutnom bendu, jer zelim da sviram nesto sto volim sa ljudima koji isto to vole. Volio bih da radim autorske stvari posto imam masu ideja i zapisanih i u glavi ali jednostavno cekaju pravo vrijeme i prave ljude.
Zanr muzike bi bio nesto tipa Ed Sheeran, James Blunt... znaci tipa singer/songwriter samo sa bendom naravno :D Alternative, alternative-folk(ne nas folk nego britanski :D)... tu bi mogli staviti bendove tipa Boyce Avenue, U2, Shinedown, The Fray, 3 Doors Down, SImple Plan...
I kad bi se sve to smuckalo nesto nase sto bi ispalo :D
Dakle radili bi se i coveri gore nabrojanih likova/bendova :D
E, sta s ekonkretno od muzicara trazi... Trazi se pjevac, najpozeljnije da svira gitaru akusticnu.. ili elektricnu nebitno samo da svira i da dobro pjeva :D Klavijaturista koji ce morati dosta da se posveti i aranzmanima i nekim detaljima ali ako voli ovo sigurno mu nece biti problem.. basista i bubnjar ili perkusionista koji ce da koristi instrumente tipa kanjon, udaraljke i slicno.. ili ono bubnjevi, metlice i to, samo da ima osjecaja za ovo. ;)
Jedan bitna stvar.. Ako niste odgovorni i ako mislite da se necete posvetiti ovome tj uzivati u ovome onda radije ne javljajte se, jer stalno sam u zivotu sa takvm osobama radio i znam da to nikuda ne vodi :S. Naravno da ne ocekujem nista puno za pocetak od autorskih stvari ali malo to sve upakovati, vidjeti kako ce i to a ostalo cemo se dogovoriti.. samo da ste dobri ljudi i zelite da probate ovo sto sam naveo :)

Kao sto sam rekao na pocetku ja dolazim tek u oktobru u BL i nadam se da ce se bar neko javiti ko dijeli isti ili slican ukus sa mnom. Eto.. javite se ovde ili u pm ili na bigdjole@hotmail.com

Poz! :)

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2012, 16:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Dec 2011, 12:32
Postovi: 59
Ne'š se ti od muzike leba najesti.. :)))

Ja svirkam pomalo, ali su nam muzički ukusi različiti, a i ne sviram ništa od traženog.... Želim ti sreću ! :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2012, 18:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
Druze sviram ja vec dugo i znam da ni u jednoj vrsti muzike na Balkanu osim cajki se ne moez dici neka ozbiljnija lova.. Jedino ako radis i imas srece kao Dubioza i ovi stariji Ex Yu bendovi.
Ja prvenstveno trazim nekoga iz ljubavi da svira to i radom i voljom mozda se moze uspjeti, nesto drugacije, novije ne samo ponavljati iste rifove i kopirati.. Valjda ce se neko javiti :S

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2012, 15:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
niko nema :(

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 00:44 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Dec 2011, 12:32
Postovi: 59
Ma ova prva rečenica je bila zajebancija ("Ko to tamo peva")

Teško da ćeš moći bilo šta novo odsvirati danas...ali ajd... srećno :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 02:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Prijatelju premekano je to :D 8) , al sve najbolje ti zelim u daljem radu :)
I da, probaj na http://rs-metal.com/ , mozda tamo budes imao vise srece

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 21:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
A znam da je mekano ali lounge band... Da vidis ti kako je to po BGu popularnom, pif.. A ovde samo metal, rock... isfur.
Napsiao sam ali niko se ne javlja jos.. valjda ce bit nesto.

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2012, 14:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Možda nekom posluži kao dobar savjet. :D

Kejt Ricards
Spoiler:
Slušaj sinko. Nema tu previše filozofiranja. Čarobna formula je skrivena u tri prava rifa. Kažu da se u dolini Graševke pojavio novi mesija. Ako malo bolje otvoriš oči shvatićeš da je u pitanju lažni mesija. Svi ti likovi koji misle da je jazz fusion vrhunac umeća sviranja gitare su izgubljeni slučajevi. Veruj mi. To su umišljeni likovi koji se bave muzikom da bi im se divili lažni intelektualci. Takvi likovi nikada nisu verovali u sveto trojstvo – gitara, bas, bubanj. Smislili su način da svoju nekreativnost sakriju iza peglanja nekih besmislenih solaža koje ničemu ne služe. To ti je kao drkanje bez svršavanja. Niko od njih ne shvata da je za dobru stvar potreban Groovy. Mora da se oseti miris ljudskog mesa, živosti, znoja. Mora da poteče krv, da se probudi dionizijska strast u tebi kao stvaraocu i izvođaču, kako bi istu preneo na slušaoca. Ne smeš sebe da štediš ni jednog trenutka. Taram Tam Tam Taram Tam Tam, kapiraš...samo distorzirano...i naravno, pažljivo koristi wah wah pedalu. Nemoj da preteruješ. Jedan je bio Hendrix. Nemoj da se ložiš kao što se prosečni gitaristi lože. Većina njih nije mrdnula dalje od Erica Claptona ili Stevie Ray Vaughana. Njima je svaki pokušaj pomeranja granica, bogohulništvo. Kloni ih se. Oni su uniformisani umovi. Mrzeće tvoju potrebu da preispituješ miteme koje se ne dovode u pitanje.
Druga bitna stvar sinko, skrivena je u jednostavnosti. Nemoj da je mešaš sa banalnošću i prostaštvom. Recimo, jednostavnost ti budi dobar osećaj koji prepoznaješ kad slušaš neke Dilanove ili Parsonsove pesme, kad čitaš Karvera koji piše o bivšim alkosima kako sede kod kuće i gledaju bejzbol utakmicu, ili kad čitaš Fantea kako kreše matoru gazdaricu, koju ne voli kao ženu, ali ipak počinje da plače u mračnoj ulici L.A-a, kada saznaje da je matorka umrla. To je ta emocija koja mora da se oseti u tvojoj muzici. Nemoj da se hvataš velikih tema koje žele da razotkriju velike istine. To je pretenciozno. Drži se malih priča o običnim ljudima. Pevaj za ljude, ne za elitu. Budi baja.
Slušaj sinko, ovo što sam ti ispričao zavređuje bar jedan dupli burbon. Ni ti ni ja nismo Bogu skrivili ništa, ali je proviđenje htelo da se rodimo i živimo u ovoj vukojebini, miljama daleko od delte Misisipija. Ništa nam drugo ne preostaje nego da osmislimo naš imaginarni Memfis i tako nađemo po koje parče slobodnog neba. Ako hoćeš pozajmiću ti svog Gibsona....da, onog crvenog...pa ti kad me vidiš na vratima kreni sa onim dobro poznatim rifom. Možda se desi čudo. Trebalo bi verovati u to.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2012, 19:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
Ali sta kad te to ne prvilaci? Kad cijeli zivot sviras te rifove i kad ih sviras pred publikom koliko god oni bilid obri, koliko god ti imao hit tebi se ne svidja?
Keith je takav lik i ima takvo misljenje, voli tu muziku.. ja nemam nista protiv "svetog trosjtva".. naprotiv, svritam u takvom bendu. Ali to moze svako, smao udri udri udri.. to nije muzika, to nije umjetnost... To je smao kopiranje drugih, ubacis drugi tekst i drugu solu.
Biti poseban, biti samo svoj! Da uzivas u onome sto radis/sviras je najbitnije! Makar niko to ne volio, bitno je ono sto ti uneses sa ljubavlju u to i kad znas da si dao sve od sebe i zadovoljan si, vjeruj mi, nema boljeg osjecaja ;)

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2012, 16:31 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Apr 2012, 15:27
Postovi: 4
sviram bass par godina..ali odmah da ti kažem nisam neki ekspert..možda ako stisnem malo više vježbat.... subjektivno jeste ali smatram se dobrom osobom.. i mene je ranije nerviralo što ljudi ne žele ozbiljno da rade... za rad sam bar spreman! ako ne nađeš nekog na pro levelu... javi se :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2012, 20:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
e bas mi je drago :D
bitno je da si odgovoran i zeljan raditi, a za ostalo cemo se pomoci :D
volis ovaj vid muzike? i znas mozda nekog ko bi svirao ovako sta? :D

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2012, 19:22 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Apr 2012, 15:27
Postovi: 4
volim ja svašta...ali mi se jedino ne svira više punk, hc, metal... to ne bih .. ostalo može.. ako si za da probamo nešto javi se...poz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 19:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
pa super, nisam ni ja vise za to, dosadilo je bas ... kazem ti, ja doalzim tek tamo u oktobru u BL pa ako se jos neko nadje, cujemo se :)

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 20:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
neko noviii da se javi? :D

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2012, 21:12 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 09 Jul 2012, 20:57
Postovi: 1
E cao..
moj bend trenutno trazi gitaristu, u bendu trenutno ima dva vokala i klavir..svi smo muzicki obrazovani (treca godina akademije) i hocemo nekog ko ne svira samo Baha i ko moze da se brzo uklopi :P , sviramo samo stranu muziku..nista ovo ex yu ''Vuk je kod nas domaća zivotinja'' i te fazone..jedini problem sto nama treba sto prije neko...oktobar hmmm ode ljeto, ode basta....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2012, 18:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1589
@Cajld

Evo posto cemo uskoro biti kolege na faksu, moj bubnjar i ja se javljamo u taj tvoj bend.
Poslacu ti na PM pjesme mog sadasnjeg benda pa ti poslusaj to malo, ne bi svirali nista ni slicno tome al eto cisto da cujes kako sviramo :D

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2012, 21:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
nindza je napisao:
E cao..
moj bend trenutno trazi gitaristu, u bendu trenutno ima dva vokala i klavir..svi smo muzicki obrazovani (treca godina akademije) i hocemo nekog ko ne svira samo Baha i ko moze da se brzo uklopi :P , sviramo samo stranu muziku..nista ovo ex yu ''Vuk je kod nas domaća zivotinja'' i te fazone..jedini problem sto nama treba sto prije neko...oktobar hmmm ode ljeto, ode basta....


Druze ako si svirao kad u bendu onda znas da je pop/akustika/alternativa neka laksa najteza za svirati, poslije dzeza vjerovatno :D ne tehnicki nego dinamicki. :D a do kraja ljeta uvjezbati neki repertoat, tesko.. ja i onako vec radim akustiku sa jednim kolegom, radimo skoro svaki vikend tkao da bi stvarno tesko mogao i vjezbati i sve... Hvala na ponudi u svakom slucaju ;)

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2012, 20:32 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Apr 2012, 15:27
Postovi: 4
evo ja sam tu još uvjek raspoložen da probamo..ako ti treba bass-ista... kažem da sam početnik... ali sada sve zavisi možda i uvježbam to što se traži :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2012, 22:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
nevjerovatno, ali pročitah sve :)
ukusi su nam različiti za sviranje, ali ne i za slušanje, taj tvoj pop ljudi vole, a i ja ponekad.
Ali prvo sviraj za sebe, a onda za ljude.
Imam 35 godina i sviram u bendu drugačijeg profila od onog kakav bi ti želio imati.

Samo da ti kažem ono što već znaš, a inače je quote pokojnog Franka Zappe, dve stvari:

1. Don't stop
2. Keep going

Ali ako za koju godinu shvatiš da to nije za tebe i odlučiš da postaneš stručnjak za informatiku ili neki PR ili političar...nije važno.
Puno sreće!

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2012, 12:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
Unbeliever je napisao:
nevjerovatno, ali pročitah sve :)
ukusi su nam različiti za sviranje, ali ne i za slušanje, taj tvoj pop ljudi vole, a i ja ponekad.
Ali prvo sviraj za sebe, a onda za ljude.
Imam 35 godina i sviram u bendu drugačijeg profila od onog kakav bi ti želio imati.

Samo da ti kažem ono što već znaš, a inače je quote pokojnog Franka Zappe, dve stvari:

1. Don't stop
2. Keep going

Ali ako za koju godinu shvatiš da to nije za tebe i odlučiš da postaneš stručnjak za informatiku ili neki PR ili političar...nije važno.
Puno sreće!

Ma naravno, nema nista ako ne sviras za sebe ili samo ako ganjas pare. :)
Ja imam neki cilj i nadam se da cu naci istomisljenike da stvaramo nesto zajedno i da uzivamo u tom sto radimo :)

DraganMaksa je napisao:
evo ja sam tu još uvjek raspoložen da probamo..ako ti treba bass-ista... kažem da sam početnik... ali sada sve zavisi možda i uvježbam to što se traži :P


Oke drug.. :D
Da vidim prvo hoce biti sta od tog, pa ako bude trebalo javljam ;)

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs