banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Maj 2024, 00:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 03 Jul 2016, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Друже, фулао си тему, овдје се не прича о бас гитарама.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 03 Jul 2016, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Fulao si i ti temu gore na sportu pa ti ja to nisam napisao....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 03 Jul 2016, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Немој и ти глумити паметњаковића, мислим, модератор си, понашај се мало, пружи примјер осталима. Људи на теми о куповини гитаре пишу о жицама за гитару које спадају у куповину гитаре и ти дођеш с ниђевезним коментаром "ајме колико филозофије о жицама за гитару" иако гитару у ствари ни не свираш у мјери да би могао да дајеш такве опаске, поготово тако површне.

А да би све било још и горе, упадаш с још једним ниђевезним коментаром о мом писању на сасвим другој теми, писању које је апсолутно имало везе с темом (то што ту и тамо буде колатералне штете, тако је увијек кад ураган прође), тек да би нешто рекао. а народна пословица каже, сјети се, "ћутање је злато", и мисли се управо на овакве прилике. Ако имаш нешто смислено и конкретно да ми кажеш поводом оне теме, на тој теми и реци (али без небулоза типа "ти уопште не пратиш ЕПЛ, како онда можеш да коментаришеш Еуро").

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 03 Jul 2016, 17:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Kakav sam ja short scale bas imao . . .
EKO KIWI nes ga majci nac niđe.

Hahahah

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 03 Jul 2016, 19:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Popokatepetl je napisao:
Немој и ти глумити паметњаковића, мислим, модератор си, понашај се мало, пружи примјер осталима. Људи на теми о куповини гитаре пишу о жицама за гитару које спадају у куповину гитаре и ти дођеш с ниђевезним коментаром "ајме колико филозофије о жицама за гитару" иако гитару у ствари ни не свираш у мјери да би могао да дајеш такве опаске, поготово тако површне.

А да би све било још и горе, упадаш с још једним ниђевезним коментаром о мом писању на сасвим другој теми, писању које је апсолутно имало везе с темом (то што ту и тамо буде колатералне штете, тако је увијек кад ураган прође), тек да би нешто рекао. а народна пословица каже, сјети се, "ћутање је злато", и мисли се управо на овакве прилике. Ако имаш нешто смислено и конкретно да ми кажеш поводом оне теме, на тој теми и реци (али без небулоза типа "ти уопште не пратиш ЕПЛ, како онда можеш да коментаришеш Еуро").

Ajd ne vuci me za jezik ziv bio.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 03 Jul 2016, 19:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Ma uzecu 11ke da se ljudi prestanu svadjati :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 05 Jul 2016, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ови ладно се посвађаше на свакој теми на којој дођу, тачно ми се чини да кад један напише нешто негдје, овај други стално виси на његовом профилу да види гдје је написао нови пост, па да дође тамо и започне свађу. :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 13 Jul 2016, 13:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Gitara:
Skontas koliko imas para, nadjes nekoliko komada u tom cjenovnom rangu i izaberes onu koja ti se najvise svidja. Moja check lista, gdje je najbitnija stavka 1. i slicno:
1. zvuk ("taman ili svijeto, mekan ili ostar, prigusen ili zvonak....")
2. vrat - da li mi odgovara saci, da li je dovoljno sirok/uzak, koliko mi odgovara za bendiranje, razlaganje akorda, koliko je pristupacan iza 12tog polja....
3. kvalitet izrade - ima li izgrebanih pragova, zadebljanog laka itd
4. izgled - moze biti svirljiva koliko hoce, ako mi je vizuelno ruzna, necu da bude u mom cosku :)

Npr. ja volim "dreadnought" akustare, iako vrat nije toliko pristupacan iza 14tog polja kao kod onih sa izrezom, ali je tijelo vece i vrat drugaciji i, eto, meni tako to odgovara :)

Zice:
Ko zeli "brzi vrat" i tanji zvuk, 0.10. Ko zeli cvrsci i konkretniji zvuk, 0.13. Ko zeli nesto izmedju, izabere nesto izmedju (0.11 ili 0.12). Ko ne zna sta hoce, kupi dva seta zica, proba oba pa odluci.
A prica "napatices se, bolice prsti" i slicne su bezveze. Stavi trinaestke na gitaru, vjezbaj sedam dana po dva sata i prsti ce odrveniti. Jos malo vjezbe treba za snagu i gotovo. Svirati na tanjim zicama samo zato sto te "bole prsti" a svidja ti se zvuk debljih je glupo jer samo malo vjezbe to rjesava.

Stavljati zice elektricne gitare na akusticnu je kao praviti elektricnu gitaru od lopate. Moze to, ali nije to napravljeno da tako radi i zvuk je smece. A valjda se instrument svira sa ciljem postizanja sto boljeg zvuka (muzike?) a ne sa ciljem "sto lakseg odsviravanja". Nije to posao koji ne volite (ko je rekao "sredjivanje garaze" :) ) pa da mu se pristupa sa "haj samo da otaljam" stavom.......


@Marta
Mani se tih sepeta nego kupi onog Washburn-a sto ga Roga reklamirao na YT klipu. PSX, PX, PRSX ili neka tako skracenica; nasljednik W Idol serije. Probaj, cini mi se da ce ti bas odgovarati za tvoje krljanje ;) :)

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 14 Jul 2016, 13:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Rocker je napisao:
Kakav sam ja short scale bas imao . . .
EKO KIWI nes ga majci nac niđe.

Hahahah

Bass i nije neki instrument :)
Pitali jednog mog druga je l zna da svira bass, a on odgovorio "Nisam probao, ali mislim da znam"
Toliko o tom instrumentu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 14 Jul 2016, 14:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Bass je odlican instrument, samo su basisti nikakvi muzicari.
:D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 14 Jul 2016, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Orkestri (grupe) bez basiste mogu samo na losim svadbama proc....tako da...bez uvrede al bas je najbitniji instrument u univerzumu...bitniji jos nije izmisljen....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 14 Jul 2016, 17:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Freak on a leasH je napisao:
Orkestri (grupe) bez basiste mogu samo na losim svadbama proc....tako da...bez uvrede al bas je najbitniji instrument u univerzumu...bitniji jos nije izmisljen....


No shit ?
Sta je onda ovo ?

Citiraj:
Партибрејкерс (у преводу Журколомци) су српска рок група из Београда основана у августу 1982. године. Основали су је Зоран „Цане“ Костић (певач), Горан „Манза“ Булатовић (бубњар), Небојша „Антон“ Антонијевић (гитариста) и Љубиша Костандиновић (гитариста).


Svi mi smo nekad imali najsmotanijeg druga u ekipi, i kad se pravi bend naravno da ces tog smotanog utjesiti basom.

Sta cemo dat njemu, on nema pojma ?
Dacemo mu bas jeboga ti . . .
:lol: :lol: :lol:

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 14 Jul 2016, 18:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Čemu lupanje??? Na šta bi ličila rok grupe bez bas gitare???:

RHCP
RATM
Lino Bizkit
Pantera
Korn
Partibrejkers
EKV
Oktobar 1864

Itd

Kad tako pišeš očigledno nisi poslušao bendove i ne znaš instrumentalne sastave.


Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 14 Jul 2016, 18:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Ovi što ne kontaju koliko je bas kul, zaslužuju da imaju bend bez basa pa da vide malo kako je to :) . Najtrujija stvar je svirati bubanj u bendu koji nema bas :P ...ajoj... Bin der, dan det, en' it faking saks !!!
A on topic...
Loša stvar je što kad sviraš/vježbaš/drndaš kod kuće na klasičnoj, onda ti kasnije sve ostale djeluju nekako gej :) - Uski vratovi, tanke a nefleksibilne žice, zvuk manje zaokružen i generalno manje prirodan...mnjeh. Ja toliko gotivim svoju ofucanu Melodiju Mengeš sa sjebanom čivijom za E žicu (zbog čega je uvijek u drop D-u :) ) da bih se radije odrekao ovih električnih nego nje. Najviše bih volio kad bi nekim čudom gitara imala taj osjećaj dok je sviraš, al da zvuči kao LP Standard...al' neš majci...

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 15 Jul 2016, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Kakav bass i q, vidi kako se prasilo bez basa:

https://www.youtube.com/watch?v=Q7PdxdXzskU

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 15 Jul 2016, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Gdje ti ovde vidiš prasenje???

ХТЦ паметни телефон из далеког Тајвана


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 16 Jul 2016, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
nasmjeshiti luzer je napisao:
Ovi što ne kontaju koliko je bas kul, zaslužuju da imaju bend bez basa pa da vide malo kako je to :) .

Е тако, реци им! Не свирам ја бас ни у ком бенду, али да се разумијемо, битан је то инструмент, да не кажем, најбитнији. Наравно, све зависи од пјесме до пјесме, од аранжмана до аранжмна, тако да некад може и треба без баса, а некад не, некад само бас свира, без гитара, итд. Али да је потребан бенду, потребан је. Конкертно, може и без баса, другачије звучи, али ако хоћеш богат звук, треба бас. Или клавијатуриста који ће на аранжеру од боја само да има бас и свира бас дионице лијевом :lol: . Прије свега, даје тонику (не увијек), тако да се зна који је тоналитет и која функција у том тоналитету се тренутно свира (акорд, јел'те). Кад не свира тонику, може да иде по некој мелодији, главној тј. теми, или да прави неку инверзију, па чак (што врло лијепо зна да звучи) током једне функције свира сопствену мелодију у вишљим фреквенцијама, док гитариста преузима класичну улогу баса, држећи један акорд. Елем, није бас за ниподаштавање.

А ти бендови који басисту створе од најсмотанијег лика из екипе се углавном распадну након пар проба, мјесец дана дрндања (НЕ свирања, јер о музици појма немају) и пар урађенх кавера. Басисти знају да буду повученији (не увијек) и изгледају "смотаније" јер можда ипак знају материју више од осталих у бенду. Опет кажем,не увијек ;) А басиста, да би ваљао, треба да познаје музику, теорију (квартне, квинтне кругове), врсте акорада, итд. да не дужим, треба да познаје градиво чак и средње музичке школе. Не мора, али доста тога има што би требао да зна. Бубњар - ритам, вокал - да зна да пјева (одређени жанр, не пјева се све, нешто се и повраћа :lol: ), гитаристе - ритам да зна нешто од те теорије, соло да има технику, већином је то то. Немојте бас, може басиста истућ' :P

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 16 Jul 2016, 17:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Rocker je napisao:
Kakav bass i q, vidi kako se prasilo bez basa:

https://www.youtube.com/watch?v=Q7PdxdXzskU

Имају зато двије гитаре, а у том неком блузу, класик року, бас би само свирао један тон, тако да се може без њега, али ипак се користи. Остали жанрови итекако захтјевају богате бас дионице.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 07 Jan 2017, 23:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Evo jedno pitanjce,malo offtopic,ali da ne otvaram novu temu.Prije neke 3-4 godine sam naucio svirati gitaru na nekom pocetnickom nivou,i to sve sam,preko neta,kroz neka 3-4 mjeseca ucenja.Znam sve osnovne akorde,par ritmova,u vecini pjesama solidno skidam ritam,cak sam i bare akorde solidno savladao.Od tad stagniram sa napredovanjem,uglavnom sviram po akordima za svoju dusu i nekad malo sa drugarima...E sad,htio bih da podignem svoje umijece za par nivoa vise...Zelio bih da savladam osnovu muzicku teoriju,da skidam ritmove odlicno,da skidam pjesme po sluhu bez problema i da mi svirka zvuci fino...dakle htio bih od sebe napraviti koliko toliko kompletnog gitaristu...Sta preporucujete? Mentora? Kojeg? Neku muzicku skolu? Da nastavim preko neta,jer vidim da ima gitarista koji fino sviruckaju bez da su marku ulozili u edukaciju? Koliko bi mi vremenski trebalo da izvedem ovo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina gitare
PostPoslato: 08 Jan 2017, 00:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
www.youtube.com

Ja sam naučio svirati gitaru i klavir bez ikakvog predznanja. Mentor kad dođeš do momenta kad više ne napreduješ.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs