banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 08:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 77  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 27 Jul 2009, 13:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
Kakva noć.

Ovaj festival je vrhunski odrađen, sitni tehnički problemi tu i tamo ali sve je to zanemarivo. Ovo je brend za BL, jedina dobra stvar koja prelazi granice naše primitivne sredine. Stvarno neću komentarisati nagrade jer sve su manje više zaslužene (žao mi je malo onih što su pjevali kroz megafon), posebna čestitka Tankeru, obistinilo se moje predviđanje... I kako sve to profi izgleda. Ovo je nešto najbolje što se moglo dogoditi ovom gradu!

Kastel prepun, bendovi maksimalno ispraćeni - ispoštovani od strane publike. KJHCB solidno odradio posao, ADF razvaaaalio. Svaka me kost u mom tijelu boli. Stvarno ih ne slušam ali sinoć sam se odvalio na svaki beat, čista energija 8) Tek što sam se osušio - Afrodizijak. I oni standradno... E šta bi s Rahmanijem? 20 minuta i puf* gotova emisija!

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 27 Jul 2009, 14:38 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 09 Sep 2008, 01:24
Postovi: 9
Je li neko cuo kad je pjevac u ADF rekao nesto kako su primali mejlove o tome kako ne treba da dodju ovamo. Pa je poceo da nabraja kako imaju muslimana, sika itd u bendu, a mi odusevljeni?? Mozda sam ja to pograsno razumio, ali ko je slao te mejlove, bas me zanima.. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 27 Jul 2009, 15:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Nema sta, svaka cast organizatorima, cijeli demofest je bio super odradjen...ADF je nakon sinoc stekao novog fana, proveo sam citav nastup skakajuci...uostalom, svi su...a i pretjerao sam s rakijom pa sam jutros jedva stigao na posao :D ...

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 27 Jul 2009, 15:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2007, 13:48
Postovi: 582
Пропаганда, KJHCB и Афродизијак су сасвим довољни за добру журку :D. ADF ме баш и не могу покренути, али је било фасцинантно видјети публику за вријеме њиховог наступа.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 27 Jul 2009, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
vidbor je napisao:
Je li neko cuo kad je pjevac u ADF rekao nesto kako su primali mejlove o tome kako ne treba da dodju ovamo. Pa je poceo da nabraja kako imaju muslimana, sika itd u bendu, a mi odusevljeni?? Mozda sam ja to pograsno razumio, ali ko je slao te mejlove, bas me zanima.. :roll:


Pa jasno je ko je slao mejlove i jasno je sta je htjeo reci. Mejlove su slali ovi nasi muslimani. A on je nabrajao kako u bendu imaju razlicite rase, vjere, nacije, u smislu da im to ne smeta, da nemaju predrasuda, da su svi prijatelji i mi smo onda pozdravili tu razlicitost i toleranciju.

A stvarno ovi likovi sto su to pisali su odvratni. Sve pokusavaju da nam opstruisu. Danas sam bas slusao na BiH radiu (neki omladinci) kako se kao nesto sprdaju sa Demo festom i Lenijevim koncertom. Ljudi su ocigledno puni mrznje. A to bi trebali kao neki napredni, obrazovani likovi. Nema brate s njima nista nego se ograditi od njih.
E samo za likove sto su pisali mejlove:
:fist: :fist: :fist:

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 27 Jul 2009, 16:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
shoole je napisao:
4 фина дана када је било пријатно бити у БЛ... А и Лени је са својим концертом "увећао" ова четири дана!

Нисам чуо лош коментар о НДФ, то је јако занимљиво! Људи који су дошли са стране можда то говоре из куртоазије, али мислим да је и њима било ОК овдје. Атмосфера је била лагана и опуштена, то је основно, пуно музике и пуно занимљивих људи на једном мјесту...

Иако ће се још износити коментари и утисци, пар приједлога:

НДФ би требао да колико толико живи и током године. На примјер, бар да му сајт буде активан током године, са вијестима о бендовима који су свирали ове и прошле године (ко гдје свира, ко је издао албум, ко је објавио спот).

На сајту НДФ би требало активирати форум. Да људи могу да пишу о бендовима, да се чују размишљања људи о НДФ и бендовима. Мислим, имамо и ми овдје ову тему, али на сајту НДФ би то било још боље и са више учесника ван БЛ...

На сајту направити гласање (ако не одмах, онда догодине већ на прољеће) кога би људи вољели видјети у ревијалном дијелу НДФ. Наравно да су могућности лимитиране, али нека се понуди људима да предложе велике бендове које би вољели видјети на НДФ. Људи из организације НДФ су се потрудили ове године и баш довели бендове искључиво у БЛ, није ријеч о концертним активностима у овом дијелу Европе па онда и у БЛ. Дакле, нису на примјер Nouvelle Vague свирали у Загребу или Београду, па их онда ови наши свратили у БЛ, колико сам сконтао, сви бендови из ревијалног дијела су концерте имали искључиво у БЛ!

Пошто је НДФ показао највише ове године у БЛ (и организацијски и маркетиншки и на сваки други начин), можда би се требало размишљати да ти људи, та организација (а ријеч је о Акваријусу) буде организатор и других манифестација у БЛ. На примјер, толико се настојало да Бања Лука има и филмски фестивал, можда би такав фестивал заживио ако би организација била повјерена овим људима (слично су и људи из Егзита покренули филмски фестивал у НС)...

И једна шира прича би била шта Бањалуци треба догодине? Колико и каквих фестивала?

Какав треба бити Демофест догодине? Уводити још бина (рецимо да од 20 до 23 часа буде само једна бина да свирају такмичарски бендови, а након тога две бине или три бине за афтерпарти)? Да ли треба ширити причу (више наглашавати ревијални дио)? И да ли је то уопште могуће у оном рушевном Кастелу?

Napisi im mejl,kopiraj ovaj post od slova do slova i posalji.
Ja se apsolutno slazem sa ovim.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 27 Jul 2009, 17:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Jos jednom sve naj naj o demo festu..sve pohvale organizatorima i tv RTRS kako su samo sve dobro to ispratili, snimanje je bilo vrhunsko..kako su samo kamermani snimali a arenzeri sve to upakivali kao da sam gledao neki najbolji svjetski festival!!!

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 27 Jul 2009, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
...a da..sve nagrade su svakako zasluzene :)

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 27 Jul 2009, 22:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
krajo je napisao:
Jos jednom sve naj naj o demo festu..sve pohvale organizatorima i tv RTRS kako su samo sve dobro to ispratili, snimanje je bilo vrhunsko..kako su samo kamermani snimali a arenzeri sve to upakivali kao da sam gledao neki najbolji svjetski festival!!!


Ma za*ebi RTRS... da su se oni trudili oko vizuelnog kvaliteta, i DF bi izgledao kao "Najkutak Srpske" :lol: :lol: :lol:
DemoFest izgleda kako izgleda zahvaljujući kreativnim ljudima iz Aquariusa! :wink: (i saradnicima)

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 28 Jul 2009, 10:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
shoole je napisao:
Ето видите колико је све ствар укуса, мене су Французи сморили! ОК све, фина је то музикица, две рибе, плешу, скачу, оно еротизовано пјевање као шапутање, али је безвезе пјевати God Save The Queen или Guns of Brixton у том аранжману. На примјер, нема ништа секси у тексту No future for you...

Овдје је јасан рецепт: пробери хитове, мелодије које свако зна или је бар рефрен чуо и обради их у тој кабаретско-акустичној верзији. Али добро, све је ствар укуса... Можда је на моју перцепцију утицала и количина пива...


To shoole brate, jedino ti ovdje govoris sto ja mislim...ti si jedini horizont, jedino svjetlo u ovom rudniku :D ! Ne, ozbiljno, citam ove kritike za francuze i ne mogu vjerovati sta sve ljudi mogu da pohvale. Ne smijem progovoriti jer me zastrasuju tolikim brojem pozitivnih kritika. Alo, znaci ALO!!! :D narode, ne moze, ali ne moze se onako svirati ''Too drunk to fuck''. Ne moze ''Ever fallin' in love'' biti plesna latino pjesma itd. Mislim, moze, ali ne moze se to hvaliti kao da je deset puta bolje od originala.
A i ovaj nas narod je tacno glup...gledam juce na snimcima...francuskinja im pokaze malo noge i malko zastenje, i svi se automatski prime k'o saucesce. A oni jadni klinci se prebise od truda, izlaze munje i gromovi iz razglasa a svi stoje namrgodjeni kao da ih neko zajebava. Ma daj!...
Gledam neku glupacu u publici Nouvelle-a, pokriva lice rukama u ekstazi i vristi k'o tinejdzerka na Ricky Martina. Pozeljeh da me nema. I sad kad se sjetim, nesto me presijece po trosnome srcu mome.



Nego, sto oni FM-ovci ostadose kratkih rukava?! Dobro, sviraju rege, pa sta? Reakcija publike je bila krajnje afirmativna, onaj mali ima glas kao 2 hora zajedno, a ljudi sviraju taj svoj fazon skoro kao Cubismo svoj. Znaci, jedno 5 klasa su bolji od svih ostalih...i prc. Zasto?

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 28 Jul 2009, 11:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2003, 01:20
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
cuo sam da ih ziri uopshte nije tretirao kao demo bend?!?!?!?! kad sam vidio da su primljeni za demo fest odmah sam pomislio da ce uzeti nesto... jer slushao sam ih par puta na vecim binama i znam kako to dobro zvuchi... al et prc...jbga

Prophaganda 32
Discopath 30
Zaa 28
Tanker 28
Irie fm 26
KOH 23
Memlah 23
Monera 19
the SYnergy 17
Constantine Odessa 15

_________________
https://www.facebook.com/tanker.metal.music
http://www.reverbnation.com/tankerband
http://tanker.bandcamp.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 28 Jul 2009, 12:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
nasmjeshiti luzer je napisao:
shoole je napisao:
Ето видите колико је све ствар укуса, мене су Французи сморили! ОК све, фина је то музикица, две рибе, плешу, скачу, оно еротизовано пјевање као шапутање, али је безвезе пјевати God Save The Queen или Guns of Brixton у том аранжману. На примјер, нема ништа секси у тексту No future for you...

Овдје је јасан рецепт: пробери хитове, мелодије које свако зна или је бар рефрен чуо и обради их у тој кабаретско-акустичној верзији. Али добро, све је ствар укуса... Можда је на моју перцепцију утицала и количина пива...


To shoole brate, jedino ti ovdje govoris sto ja mislim...ti si jedini horizont, jedino svjetlo u ovom rudniku :D ! Ne, ozbiljno, citam ove kritike za francuze i ne mogu vjerovati sta sve ljudi mogu da pohvale. Ne smijem progovoriti jer me zastrasuju tolikim brojem pozitivnih kritika. Alo, znaci ALO!!! :D narode, ne moze, ali ne moze se onako svirati ''Too drunk to fuck''. Ne moze ''Ever fallin' in love'' biti plesna latino pjesma itd. Mislim, moze, ali ne moze se to hvaliti kao da je deset puta bolje od originala.
A i ovaj nas narod je tacno glup...gledam juce na snimcima...francuskinja im pokaze malo noge i malko zastenje, i svi se automatski prime k'o saucesce. A oni jadni klinci se prebise od truda, izlaze munje i gromovi iz razglasa a svi stoje namrgodjeni kao da ih neko zajebava. Ma daj!...
Gledam neku glupacu u publici Nouvelle-a, pokriva lice rukama u ekstazi i vristi k'o tinejdzerka na Ricky Martina. Pozeljeh da me nema. I sad kad se sjetim, nesto me presijece po trosnome srcu mome.

Nisam bio ali sam nakon silnih hvalospjeva malo tražio po youtube-u i.............bezze.Samo nisam htjeo prvi da se eksponiram.Rekoh ima da me iskritikuju pravo. :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 28 Jul 2009, 13:59 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Dec 2007, 18:14
Postovi: 76
niko ali niko nije rekao da obrada nouvelle vague zvuci bolje od originala, meni je uopste tesko i porediti new wave , punk rock sa bossa nova fazonom. mislim da vecina curica koje su vristale u publici i ne znaju da se radi o obradi, jednostavno im se svidjela muzika i to je to. nije mi jasno sta se imate zgrazati.
mislim da nv treba posmatrati kao bend koji pokusava da oda pocast svim kreativnim bendovima iz vremena kad je muzika i valjala necemu. i usljed silne ogorcenosti (na bendove kao sto je npr lupam sad oasis:) dosli su na ideju da osnuju ovaj bend :) i na taj nacin pokusaju dati do znanja da neko mora to da sprijeci :confused1:
e sad da li je bossa nova pravi izbor, fanovima je to skrnavljenje muzike njihovih omiljenih bendova. iskreno mislim da su sa god save the queen malo pretjerali, i meni je to bilo malo bezveze. ali too drunk to fuck i human fly mi je super.
problem nastaje ako si ogranicen :o i ne prihvatas drugaciji vid izvodjenja muzike 8)

glupaca koja je vristala ko tinejdzerka u ekstazi :cat:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 28 Jul 2009, 14:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
nasmjeshiti luzer je napisao:
To shoole brate, jedino ti ovdje govoris sto ja mislim...ti si jedini horizont, jedino svjetlo u ovom rudniku :D ! Ne, ozbiljno, citam ove kritike za francuze i ne mogu vjerovati sta sve ljudi mogu da pohvale. Ne smijem progovoriti jer me zastrasuju tolikim brojem pozitivnih kritika. Alo, znaci ALO!!! :D narode, ne moze, ali ne moze se onako svirati ''Too drunk to fuck''. Ne moze ''Ever fallin' in love'' biti plesna latino pjesma itd. Mislim, moze, ali ne moze se to hvaliti kao da je deset puta bolje od originala.
A i ovaj nas narod je tacno glup...gledam juce na snimcima...francuskinja im pokaze malo noge i malko zastenje, i svi se automatski prime k'o saucesce. A oni jadni klinci se prebise od truda, izlaze munje i gromovi iz razglasa a svi stoje namrgodjeni kao da ih neko zajebava. Ma daj!...
Gledam neku glupacu u publici Nouvelle-a, pokriva lice rukama u ekstazi i vristi k'o tinejdzerka na Ricky Martina. Pozeljeh da me nema. I sad kad se sjetim, nesto me presijece po trosnome srcu mome.

Meni je bilo sjajno.
Možda nisu reagovali na klince jer ih PRVI PUT ČUJU U ŽIVOTU, a svirali su po jednu pjesmu.

Nije stvar u nogama, nego u atmosferi i dobroj svirci. Pošto se nazivaš jako pametnim momkom, trebalo je sam da skužiš.

Kelly_Bundy je napisao:
glupaca koja je vristala ko tinejdzerka u ekstazi :cat:

8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 28 Jul 2009, 16:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
nasmjeshiti luzer je napisao:
To shoole brate, jedino ti ovdje govoris sto ja mislim...ti si jedini horizont, jedino svjetlo u ovom rudniku :D ! Ne, ozbiljno, citam ove kritike za francuze i ne mogu vjerovati sta sve ljudi mogu da pohvale. Ne smijem progovoriti jer me zastrasuju tolikim brojem pozitivnih kritika. Alo, znaci ALO!!! :D narode, ne moze, ali ne moze se onako svirati ''Too drunk to fuck''. Ne moze ''Ever fallin' in love'' biti plesna latino pjesma itd. Mislim, moze, ali ne moze se to hvaliti kao da je deset puta bolje od originala.
A i ovaj nas narod je tacno glup...gledam juce na snimcima...francuskinja im pokaze malo noge i malko zastenje, i svi se automatski prime k'o saucesce. A oni jadni klinci se prebise od truda, izlaze munje i gromovi iz razglasa a svi stoje namrgodjeni kao da ih neko zajebava. Ma daj!...
Gledam neku glupacu u publici Nouvelle-a, pokriva lice rukama u ekstazi i vristi k'o tinejdzerka na Ricky Martina. Pozeljeh da me nema. I sad kad se sjetim, nesto me presijece po trosnome srcu mome.

Nije mi jasno nešto.
Podebljao si "ne može se onako svirati", da bi poslije napisao "može se svirati" :D
Komentarišeš svirku NV, da bi u jednom momentu napisao "gledam juče na snimcima".
Jesi li ti uopšte bio na koncertu?

Sam sam napisao u prethodnim postovima da generalno ne volim "cover" bendove, ali me stvarno svirka Nouvelle Vague oduševila! :D
Ozbiljni su kandidati za koncert godine u BL!

Kelly_Bundy je napisao:
niko ali niko nije rekao da obrada nouvelle vague zvuci bolje od originala, meni je uopste tesko i porediti new wave , punk rock sa bossa nova fazonom. mislim da vecina curica koje su vristale u publici i ne znaju da se radi o obradi, jednostavno im se svidjela muzika i to je to. nije mi jasno sta se imate zgrazati.
mislim da nv treba posmatrati kao bend koji pokusava da oda pocast svim kreativnim bendovima iz vremena kad je muzika i valjala necemu. i usljed silne ogorcenosti (na bendove kao sto je npr lupam sad oasis:) dosli su na ideju da osnuju ovaj bend :) i na taj nacin pokusaju dati do znanja da neko mora to da sprijeci :confused1:
e sad da li je bossa nova pravi izbor, fanovima je to skrnavljenje muzike njihovih omiljenih bendova. iskreno mislim da su sa god save the queen malo pretjerali, i meni je to bilo malo bezveze. ali too drunk to fuck i human fly mi je super.
problem nastaje ako si ogranicen :o i ne prihvatas drugaciji vid izvodjenja muzike 8)

glupaca koja je vristala ko tinejdzerka u ekstazi :cat:

Ovo što sam podebljao u tvom postu stoji!
Problem je što su neki ljudi u BL ograničeni...

a što se "bossa nova" stila tiče, meni su draži kubanski "son" ili "blues" iz Sahare (a muzika naših trubača još draža :wink: ), ali moram priznati da su NV odlično "obavili posao".
(OK, priznajem, par pjesama su promašaj :wink: )

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 28 Jul 2009, 17:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Stenjanje i prenemaganje nije dobra svirka. Da cititram jednog komicara: What's wrong with the music these days? Where's the fuckin' balls? When I was 20 I wanted to fuck on the floor and break shit, now I'm 40 and I still wanna fuck on the floor and break shit!
A ono ''nazivas se pametnim momkom'' ... sta da ti kazem na to...bas je bezze. Sad cu da se uvrijedim kao neka zena :D . Al' dobro...

P.S. Pogledajte postove...Zoka i Shoole ne vole Nouvelle, a to su jedini ljudi koji su zaista slusali pank ovdje. Ne govori li to nesto?

P.S.2 - cuj, kaze ''ograniceni'' i onda jos stavi smajlija sa cvikama... Sticajem okolnosti slusam sve i jedan zanr muzike. Nije u tome stvar. Stvar je u promasenoj ideji pjesama.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Poslednji put menjao nasmjeshiti luzer dana 28 Jul 2009, 17:19, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 28 Jul 2009, 17:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
nasmjeshiti luzer je napisao:
Stenjanje i prenemaganje nije dobra svirka. Da cititram jednog komicara: What's wrong with the music these days? Where's the fuckin' balls? When I was 20 I wanted to fuck on the floor and break shit, now I'm 40 and I still wanna fuck on the floor and break shit!

Pitah te ja jesi li bio na koncertu?
(jer si napisao "gledam juče na snimcima")

Ja sam bio i,koliko mi se čini, nije se sve svodilo na "stenjanje i prenemaganje".
Ona što je skakala (neko napisa da bi joj dao da mu gazi kupus :) ) ima zaista impresivne glasovne mogućnosti (jeste se malo zaj... dok je pjevala, ali...), a Laughing Man je odlično prokomentarisao drugu "pjevaljku". :D

Uostalom, znaš li ti šta je "bossa nova"?

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 28 Jul 2009, 18:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
muT@_6€kpuJ@ je napisao:
nasmjeshiti luzer je napisao:
Stenjanje i prenemaganje nije dobra svirka. Da cititram jednog komicara: What's wrong with the music these days? Where's the fuckin' balls? When I was 20 I wanted to fuck on the floor and break shit, now I'm 40 and I still wanna fuck on the floor and break shit!

Pitah te ja jesi li bio na koncertu?
(jer si napisao "gledam juče na snimcima")

Ja sam bio i,koliko mi se čini, nije se sve svodilo na "stenjanje i prenemaganje".
Ona što je skakala (neko napisa da bi joj dao da mu gazi kupus :) ) ima zaista impresivne glasovne mogućnosti (jeste se malo zaj... dok je pjevala, ali...), a Laughing Man je odlično prokomentarisao drugu "pjevaljku". :D

Uostalom, znaš li ti šta je "bossa nova"?

Bas je nasmjesiti luzer bio na koncertu.Malo sutra!Da je bio ne bi napisao da je gledo na snimku.Najjaci su likovi koji komentarisu koncert na kome nisu bili! :lol:
I N.V.nisu svirali samo punk obrade,jer je koncert trajao sat i po i bilo je i obrada stvari iz drugih pravaca.Njihov koncert je bio bolji od ostalih koje sam gledao(nisam bio sve 4 veceri).
Svaka cast organizatorima.Demofest je najbolji festival u Banjaluci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 28 Jul 2009, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Мало вам је безвезе прозивање ко је глупача или ко је паметан. Већ сам рекао, ствар је укуса да ли је нека обрада (или начин обраде) добра или није, а о укусима се, као што сви знамо, не раправља....

Французи су направили концепт бенда, концепт обрада, направили бенд са акустичном гитаром и двије пјевачице и рекли: ми ћемо да обрађујемо хитове осамдесетих година прошлог вијека! Супер, али и то мора да има смисла...

Мислим, замислите да ја направим такав бенд, нађем пјевачицу са тим тихим милозвучним гласом и онда она у неком лаганом ритму сексипилно пјева: "Поји Миле волове на реци"! Спрдам се? Не, тај евергрин народне музике је хит, а има еротичнији текст од God Save the Queen (у тексту се бар помињу неке цуре и момци чега нема код Пистолса).

ОК ми је обрадa Joy Division (Love will tear us apart), они су мало тамни, Французи су ту пјесму обојили потпуно другим бојама, али обрадити Too Drunk To Fuck на тај начин је по мени безвезе (еј, Dead Kennedys, шта ту има сладуњаво или еротично?)!

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 28 Jul 2009, 22:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Otrcao sam na koncert, bio svega 5-6 min, cuo Too drunk to fuck, isfur'o se i otisao nazad na posao. Na poslu sam(montaza) gledao snimke koncerta snimljene sa 7 kamera i nekoliko kamera medju publikom. Tako sam mogao da vidim sto mnogi nisu i sad mi je zao zbog toga. Vidio sam curice sa tetovazicama na vratu koje vriste u ekstazi, vidio sam baje koji prolivaju sebi i drugima pivo po majicama i zovu pjevacicu da im...znate...Cuo sam omiljene rifove koji u originalu nose neku prkosnu energiju, a ovom slucaju zvuce kao ''Smooth operator'' i sl. Mislim, sve je to u redu, ali nisam bez veze rekao da je ideja promasena. A vidjevsi koliki je broj pozitivnih kritika, znao sam da nema smisla nista govoriti na ovu temu. Over and out.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 77  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs