banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 00:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1325 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Avg 2015, 08:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
Bosanska Krajina ima odličnu geografiju za prijem hrvatskih kanala, Hrvatska je "smotana" oko nje, a kako hrvati ne štede na snazi, bez problema se hvata signal i do 100 km udaljenosti od predajnika. Ista stvar je i sa Semberijom i istočnom Bosnom, bez problema hvataju srbijanske kanale. I to je sasvim u redu, pogotovo što će digitalizacijom biti otklonjene sve smetnje za prijem ovih kanala.
Što se tiče servisa ala evotv, postojaće svakako, ali će to biti payTV platforma i neće biti moguće da je prate svi (u smisli FTA, ne prijema signala). Naravno da će to biti dobra stvar, pored standardnih programa sa DVB-T-a će biti omogućen prijem premium kanala i naravno da će tu biti RTS-ovi; ipak su oni jedni od bitnijih kanala u ponudi kablovskih operatora. Tu će se nalaziti i ostali kanali... dovoljno je pogledati programske šeme kablovskih operatora. Siguran sam da će isti i krenuti u zakup dodatnih nosioca/MUX-ova na DVB-T-u, donosi to dobru zaradu onome ko upravlja zemaljskom emisijom, samo je pitanje kada će se to desiti... poznato je koliko smo agilni po tom pitanju.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 10:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7807
Lokacija: Mejdan
Daky je napisao:
Po čemu zaključuješ da su gledani i traženi?

RTS ima dobre koke koje prezentuju vremensku :D (za razliku od RTRS-a :( )
A imaju i lijepih i kvalitetnih voditeljki :D
Men' dosta :wink:

btw, gledan je RTS u Srpskoj...

PS ne znam jel' bilo na temi, ali RTS pokreće pet novih kanala
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/580869 ... RTS-paketu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 12:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
nema sumnje da je rts gledan. i da bi puno ljudi ga gledalo da se emituje zemaljski i ovdje kod nas. možda je baš to razlog zbog čega nikada i ne bi mogao dobiti dozvolu za emitovanje. Mada bi se recimo se onaj satelitski rts mogao emitovati bez problema. Vjerujem da se niko ne bi pretjerano ni bunio. Ni u Sarajevu, a ne bi ugrozio ni emitovanje našeg nam rtrs-a. Samo, moje mišljenje je da je svako ko je htio imati rts, vec sebi našao način kako da ga ima, da li kroz digi, total, iptv, polaris ili kablovsku.

Tako da je ova ideja sada već zastarjela. Jedino mi se dopada ova ideja za ovako nešto kao što je evotv, čuo sam od prijatelja u hrvatskoj da je to odličan fazon, nema ni satelitskih antena ni iptv-ija ni nerviranja, samo risiver i obična riblja kost. Jedino ne znam da li je skuplje od iptv-ija i kablovske i kako je to tamo zaživjelo?

Još jedno pitanje, gdje se sve uopšte može gledati sada – digitalna Srbija?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 12:06 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
Imaju ih ljudi na kablovskoj, svako gleda šta hoće. I ne umanjuju oni nimalo gledanost domaćih javnih emitera, naš dnevnik je i dalje najgledaniji. Što se tiče sporta, imaju mehanizme da natjeraju ljude da se gleda kod njih. I sve funkcioniše kako treba...
Što se tiče evotv-a i cijena, imaš sajt pa gledaj: http://www.evotv.hr/.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 14:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Sep 2009, 11:40
Postovi: 1376
S obzirom da je tako, da se to moze realizovati samo nema volje, predlazem osobi koja je razradila ideju da ima i volje, te zavrsi projekat RTS kanala u zemaljskoj mrezi BiH.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 20:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
<Enter_name> je napisao:
Što se tiče servisa ala evotv, postojaće svakako, ali će to biti payTV platforma i neće biti moguće da je prate svi (u smisli FTA, ne prijema signala). Naravno da će to biti dobra stvar, pored standardnih programa sa DVB-T-a će biti omogućen prijem premium kanala i naravno da će tu biti RTS-ovi; ipak su oni jedni od bitnijih kanala u ponudi kablovskih operatora. Tu će se nalaziti i ostali kanali... dovoljno je pogledati programske šeme kablovskih operatora. Siguran sam da će isti i krenuti u zakup dodatnih nosioca/MUX-ova na DVB-T-u, donosi to dobru zaradu onome ko upravlja zemaljskom emisijom, samo je pitanje kada će se to desiti... poznato je koliko smo agilni po tom pitanju.


Ovo će biti veoma dobra stvar za sve one kojima je onemogućen, na bilo koji način prijem signala Total TV-a ili IPTV-a. Nevjerovatno zvuči, ali i to se dešava. A ako budu konkurentni sa cijenom i ponudom - ko zna, operateri pay tv digitalne zemaljske usluge mogu biti konkurentni i DTH operaterima. I IPTV-u. Mada mi se čini da EvoTV nije u tome uspio. Ponuda je preslaba.


babic je napisao:
Vjerujem da se niko ne bi pretjerano ni bunio. Ni u Sarajevu, a ne bi ugrozio ni emitovanje našeg nam rtrs-a. Samo, moje mišljenje je da je svako ko je htio imati rts, vec sebi našao način kako da ga ima, da li kroz digi, total, iptv, polaris ili kablovsku.
Tako da je ova ideja sada već zastarjela.


Slažem se! Mada nikad nije kasno. :wink:

amadeus je napisao:
S obzirom da je tako, da se to moze realizovati samo nema volje, predlazem osobi koja je razradila ideju da ima i volje, te zavrsi projekat RTS kanala u zemaljskoj mrezi BiH.


Tvoj bi me gazda ipak mogao preteći :D

Choban je napisao:
PS ne znam jel' bilo na temi, ali RTS pokreće pet novih kanala
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/580869 ... RTS-paketu


Bilo je. I biće zanimljivo, ko će od operatera u Republici Srpskoj ovaj paket imati u ponudi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 20:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
To sa kanalima u nekoj pay platformi u DVB-T se ne računa. Ti kanali će biti kodirani. Onda možemo reći da imamo i RTL HR, HRT, SK, Arenu zemaljskim putem. Mada sumnjam da će se Elta time baviti. Ipak tipujem na Telemach. A Total TV faktički nigdje nije nedostupan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2015, 07:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Sep 2009, 11:40
Postovi: 1376
@drug ne znam kakve veze ima Elta koja je pay catv sa RTS-ovima u fta dvb-t zemaljskoj mrezi u BiH. Kao da kazes da ne mozes uvesti zastavino auto vozilo, jer neko vec u BiH prodaje viljuskare.

Da ne duzimo, ideja postoji, razradio si je i trebao bi krenuti u realizaciju. Ja mogu samo pitati kad ce signal za BL, a ti bi za pocetak mogao poslati mail RTS-u. Red je da ljudi znaju da ces im dizati predajnike po raznim brdima i planinama ovog regiona.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2015, 09:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
Daky je napisao:
To sa kanalima u nekoj pay platformi u DVB-T se ne računa. Ti kanali će biti kodirani. Onda možemo reći da imamo i RTL HR, HRT, SK, Arenu zemaljskim putem. Mada sumnjam da će se Elta time baviti. Ipak tipujem na Telemach. A Total TV faktički nigdje nije nedostupan.


zar hrvatske kanale koje si pomenuo već ne možemo gledati digitalno zemaljski? Logično je da kanali u platformi kao ovaj evotv budu kodirani. Meni je bitnije hoće li u jednog dana u jednoj takvoj ponudi biti rts-ovi kanali?

i pitanje još jednom vidim da mi niko nije odgovorio, gdje se sve može uopšte gledati digitalna Srbija?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2015, 09:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
amadeus Taman kad covjek pomisli da se s tobom moze normalno komunicirati i diskutovati na forumu, ti se uvijek potrudis da sagovornike uvjeris u suprotno. Ali, to ipak govori o tebi. Ako nisi shvatio ja ovdje pisem o necemu sasvim drugom, o tome kako se nasi politicari, kao svi i oni koji nas zastupaju samo deklarativno vode racuna o potrebama stanovnistva. Samo ako imaju goli interes onda se zakace za nesto. Sta mislis zasto je uopste predsjednik ovog naseg dragog nam entiteta uopste cestitao RTS-u rodjendan? Da li si uopste primijetio koliko je puta unazad dva tri mjeseca gostovao na tv-u? E, isto kao sto je vladajucoj ekipi i interesnim grupama bilo u interesu da izganjaju sistem digitalizacije koji se poklopio sa "narodnim interesom" tako bi bilo sjajno da i u ovom slucsju pokusaju isto. Sto da ne? Ali rekoh vec par puta samo sto nisi pratio da ne postoji interes za takvo nesto, iako u zemlji izuzetno slozenog drzavnog uredjenja i ako vec, ne samo deklarativno, vec i operativno hodis ka nezavisnosti preduzmi i korake koji tamo i vode. Nadji nacin da se ugradis. Zato spominjem Zonu :D A Eltu nisam spominjao u tom kontekstu nego bas u kontekstu potencijalnog pay tv operatera digitalne zemaljske tv kojoj bi dobijanje ovakvog posla na tenderu bio odlican iskorak u utakmici sa Total TV-om i IPTV-om jer cijenim da bi najveci broj korisnika platforme poput EvoTV mogao biti u ruralnim sredinama. Takva jedna platforma morala bi imati RTS. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2015, 09:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
Što da ne? Mislim da smo to razjasnili. Zašto je čestitao? Bilateralni odnosi, uvlačenje u dupe... što već ulazi u domen politike, a to nije tematika za za Medije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2015, 12:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Osim na RTRS-u, i na RTS 2 prenos iz Borika večeras. Košarka Srbija - Slovenija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2015, 17:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Ne znam odakle preuzimaju signal, ali slika je lošija nego na RTRS.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2015, 19:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Vjerovatno od RTRS-a! :D

Nego čujem da nije bilo zamračeno. Ajde de, neka se i to desilo. Pa makar na prijateljskom meču :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2015, 20:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
Kad niko ne polaže prava na prenos prijateljske utakmice.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2015, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
drug je napisao:
Vjerovatno od RTRS-a! :D


RTRS je radio prenos, ali ja sam pitao na koji način preuzimaju signal jer je slika bila lošija nego na RTRS-u.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2015, 21:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
Vjerovatno sa satelita, gdje se već enkodovani signal obradi, ponovo enkoduje i šalje opet na satelit... ako ništa drugo, imaš jedan enkoding viška, s tim da je bitrate RTRS-a na kablovskoj izdašan, na satelitu se ipak štedi.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2015, 21:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Poredio sam RTRS na satelitu (Total TV) i na posebnoj frekvenciji (Team Sat) i na obe frekvencije je slika bolja nego na RTS 2 na Totalovoj frevenciji. Nekako su boje na RTRS bile "življe". Vjerovatno je RTS i preuzimao signal sa nekog feeda na satelitu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2015, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Брутална цензура РТС-а на почетку утакмице Србија-Словенија за време интонирања химне, таман да се у Србистану не види како се то пева химна. :(

http://www.kmnovine.com/2015/08/ukljuci-al-posle.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2015, 13:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Odvratan tekst. Eto šta nam donosi dostupnost interneta svakome.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1325 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs