banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 08:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2120 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 106  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 12:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Ja uopšte ne znam kako BHT i dalje opstaje. I ko zna gdje troše onih 50% prihoda od pretplate jer na kvalitet programa i slike sigurno ne troše. Bel i Slobomir bukvalno imaju bolji kvalitet slike od BHT i FTV. I to mnogo bolji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ја знам да моје паре нису видјели вјероватно пола деценије... И неће. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 12:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Daky je napisao:
Ja uopšte ne znam kako BHT i dalje opstaje. I ko zna gdje troše onih 50% prihoda od pretplate jer na kvalitet programa i slike sigurno ne troše. Bel i Slobomir bukvalno imaju bolji kvalitet slike od BHT i FTV. I to mnogo bolji.

Moraš se update-ovati, vidjećemo šta će biti od ovog što su naveli. Iščupali su "stari matrix" :lol: i sad će valjda biti puno bolje. Ima tu svega nema kakve žabe ne plivaju u FBiH šanera i uhljebljivača na svakom koraku. Ima sabotaža i kod njih dosta.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 14:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Da je ovo država bar u pokušaju, neko bi odavno morao nadoknaditi RTRS-u, pionirima digitalizacije u BiH, sve ono što su im druga dva tzv partnera u okviru tzv Jav/dnog servisa učinila i još čine na kočenju prelaska na digitalno emitovanje. O RAK-u da i ne govorimo. Kad se samo sjetim da je prošlo 5-6 godina od prvog digitalnog emitovanja, a danas smo još uvijek crna rupa Evrope. Zahvaljujući - tzv partnerskim odnosima u partnerskom pokušaju od države.

Sve sami partneri rodila ih majka.

No, ovo nije država ni u pokušaju, ovo je tamni vilajet iz kojeg je otišao svak ko valja. Dobro je rekao Rambo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Sad će se neko javiti i reći da RTRS koči digitalizaciju. Kao što kažeš, RTRS je prvi započeo digitalno emitovanje i sigurno je sposobniji za to od ostala 2 emitera zajedno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 15:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Najlakše je obrnuti teze i praviti se pametan/lud. Evo mog posta iz 2013.

Tema:Digitalni signal u RS - pocelo emitovanje RTRS, BHT, FTV
viewtopic.php?f=29&t=62827&start=60

Citiraj:

RTRS Digital - RTRS Mux - 32 UHF - Dom

Bitrate digitalnog RTRS preko 4 Mbps dok je BHT jedva 2,5. Razlika itekako vidljiva.

Slika

Slika

Info:

Kod:

General
Complete name                    : \\Korisnik\d\RTRS_03_30_2013_15_40_20.mpg
Format                           : MPEG-TS
Format profile                   : No PAT/PMT
File size                        : 6.90 MiB
Duration                         : 12s 984ms
Overall bit rate                 : 4 457 Kbps

Video
ID                               : 111 (0x6F)
Format                           : AVC
Format/Info                      : Advanced Video Codec
Format profile                   : Main@L3.0
Format settings, CABAC           : Yes
Format settings, ReFrames        : 3 frames
Format settings, GOP             : M=1, N=40
Duration                         : 12s 500ms
[b]Bit rate                         : 4 043 Kbps[/b]
Width                            : 720 pixels
Height                           : 576 pixels
Display aspect ratio             : 4:3
Frame rate                       : 25.000 fps
Standard                         : PAL
Color space                      : YUV
Chroma subsampling               : 4:2:0
Bit depth                        : 8 bits
Scan type                        : Interlaced
Scan order                       : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame)               : 0.390

Audio
ID                               : 112 (0x70)
Format                           : MPEG Audio
Format version                   : Version 1
Format profile                   : Layer 2
Duration                         : 12s 984ms
Bit rate mode                    : Constant
Bit rate                         : 192 Kbps
Channel(s)                       : 2 channels
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Compression mode                 : Lossy
Delay relative to video          : -910ms
Stream size                      : 304 KiB (4%)


Slika

Info:
Kod:
General
Complete name                    : G:\BHRT_03_17_2013_16_59_34.mpg
Format                           : MPEG-TS
Format profile                   : No PAT/PMT
File size                        : 2.36 MiB
Duration                         : 7s 104ms
Overall bit rate                 : 2 790 Kbps

Video
ID                               : 201 (0xC9)
Format                           : AVC
Format/Info                      : Advanced Video Codec
Format profile                   : Main@L3.0
Format settings, CABAC           : Yes
Format settings, ReFrames        : 3 frames
Duration                         : 6s 280ms
[b]Bit rate                         : 2 459 Kbps[/b]
Width                            : 720 pixels
Height                           : 576 pixels
Display aspect ratio             : 4:3
Frame rate                       : 25.000 fps
Standard                         : PAL
Color space                      : YUV
Chroma subsampling               : 4:2:0
Bit depth                        : 8 bits
Scan type                        : Interlaced
Scan order                       : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame)               : 0.237


Audio
ID                               : 202 (0xCA)
Format                           : MPEG Audio
Format version                   : Version 1
Format profile                   : Layer 2
Duration                         : 7s 104ms
Bit rate mode                    : Constant
Bit rate                         : 192 Kbps
Channel(s)                       : 2 channels
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Compression mode                 : Lossy
Delay relative to video          : -1s 190ms
Stream size                      : 167 KiB (7%)



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 16:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Daky je napisao:
Najbolje bi bilo da ugase BHT, svakako taj kanal nema svrhu postojanja a RTRS i FTV bi dobili veći dio pretplate i mogli bi pokrenuti po još jedan kanal.




Ima li vece kazne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 16:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Gledam malo onaj HRT 1,2,3,4.. listam program, uporedjujem... jebote kakav su oni pojam za nas. Oni su pojam pojmova za javne servise BIH i Srbije.

Ali ima razlike i sa koliko se para raspolaze, tako da...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 16:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
@shakal ta dva svakako treba ukinuti i da nemamo nikavu javnu televiziju, svejedno guzičari na vlasti kupe ove tzv privatne pokušaje od televizija. Ako ćemo ukidati da ukinemo kako treba sve. Svejedno tu nema ozbiljne tv kuće. Samo napraviti neki dobar digitalni muzej u kome bi sva ova ***nja RTRS/FTV/BHT bila konzervisana za neke buduće naraštaje koji bi studirali divlji zapadni balkan RS i FBIH u 2000-tim. Kako su divljaci iz sva tri naroda unatoč najlošijim ekonomskim i svakim drugim uslovima uspjevali da odole bilo kakvom prosperitetu i napretku na temu "Ljudska glupost - dvadeset i kusur godina nakon ludosti". Sve bih ja to resetovao počev od vlasti pa do svake pore društva. Religije bih udaljio iz kulturnog života i ograničio bih njihovo djelovanje samo na njima namjenjene objekte. Ovako nema šanse da ikad nešto uradimo dok se lopovi brane pod krinkom ugroženosti jednog od tri naroda plus ostalih. Veto na takve nesposobnjakoviće. Stručan kadar ili ništa. Taksa da ali za stručne ljude ili nema ništa. Tako u svakoj pori života. Ministri i političari prave greške a mi plaćamo greške. Vidjećemo iduću godinu kad sve krene poskupljivati ko da već nije nemoguće. Dok mi Faktička gospoja kaže kako mi je savršeno dobro, posebno u mojoj opštini (tzv. najbolja opština u RS). Pitam se u kojem oni svemiru žive.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
BeckaSkola je napisao:
Gledam malo onaj HRT 1,2,3,4.. listam program, uporedjujem... jebote kakav su oni pojam za nas. Oni su pojam pojmova za javne servise BIH i Srbije.


Slažem se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 16:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
@CopyLeft

Ne kontam zašto cijelo vrijeme izjednačavaš RTRS sa BHT ili FTV? Osim ako ti dioptrija nije dobra. Kvalitet slike pa i programa je daleko na strani RTRS.

Zna se dobro ko je prije nepar godina zakočio digitalizaciju. Sve što se dogodilo poslije toga smo - zaslužili.


@BeckaSkola

RTV taksa u Hrvatskoj je preko 20 maraka. Kod nas se i ovo što se daje dijeli na tri dijela, i to tako što 50% ide BHT-u a po 25 % entitetskim emiterima. Dobro je poznato i gdje je naplata takse - najbolja i ko uopšte ne plaća taksu. Tako da...Mislim da to sve samo govori. Onome ko želi da čuje. I onome ko želi da vidi. Ko ne želi, džaba mu i dioptrija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 16:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
RTV pretplata u Hrvatskoj jeste velika, ali opravdava cijenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 16:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Nedostaje im HD kanal. Zvuči nevjerovatno da su ugasili a prvi su ga pokretali. Zvuči nevjerovatno da čak i RTS tjera HD kanal, a HRT ga nema.

4 kanal HRT-a je odličan, takvo nešto bi i nama u RS bilo potrebno, ali kad vidim da se dešava da se lokalni emiteri gase i propadaju, poput RTV IS shvatim da smo miljama daleko od takvog projekta, ili kanala...

Citiraj:

RTV Istočno Sarajevo pred gašenjem (VIDEO)
Nakon 18 godina postojanja Radija i 6 godina Televizije Istočno Sarajevo ova medijska kuća je pred gašenjem.

Slika


Po nalogu nadzornog odbora vd direktora Brane Ilić podnio je zahtjev nadležnom sudu u Istočnom Sarajevu za pokretanje stečajnog postupka.

Od medijska kuća od strateškog interesa za ovaj dio RS, godinama je u finansijskoj dubiozi. Na to su više puta ukazivali i radnici- posljednji put polovinom prošle godine, kada su zbog neisplaćenih plata i doprinosa stupili u generalni štrajk.

Dugovanja RTV Istočno Sarajevo iznose preko 2,3 miliona maraka. Plate za 42 radnika nisu uplaćivane mjesecima. Spremni su ipak da se odreknu svojih potraživanja, samo da ova medijska kuća nastavi da radi.


http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=131017

U ovom konkretnom slučaju Grad Istočno Sarajevo - osnivač lokalnog medijskog servisa je pare dao privatnom mediju iz druge opštine ( RTV BN ) a ne "svojoj" televiziji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 17:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Daky je napisao:
Sad će se neko javiti i reći da RTRS koči digitalizaciju. Kao što kažeš, RTRS je prvi započeo digitalno emitovanje i sigurno je sposobniji za to od ostala 2 emitera zajedno.


Evo ja se javljam i kažem da je tako, a to mi je rekao njihov uposlenik, kojeg naravno neću zbog njega imenovati, a koče sa razlogom a to je pitanje vlasništva opreme. Ovi bi iz BHRT htjeli da je sva oprema u Sarajevu i da oni sve kontrolišu, a RTRS to ne želi da dopusti.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 17:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
drug je napisao:
Nedostaje im HD kanal. Zvuči nevjerovatno da su ugasili a prvi su ga pokretali. Zvuči nevjerovatno da čak i RTS tjera HD kanal, a HRT ga nema.


A još nevjerovatnije da i BHT ima (kakav takav) HD kanal, doduše kablovski ali ipak ga ima, a i HRT bi mogao imati, ako ne zamljski, onda sigurno kablovski.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 17:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Ne kontam ja tebe drug nikako. Kojom kvalitetom programa? Tim što se ulizuju poziciji? Nema tu ni n od novinarstva. Svaki dobar pokušaj emisije ugase jer smeta "visokim" političarima. Tipa kontakt emisija. Što se tiče kolaž programa muzička emisija koja emituje zabavnu muziku je trajala preko 20 godina (zaboravih ime) i vodila je ona Brankica (crnka) zaboravih kako se zove tačno. Uglavnom emisija je nedavno uskrsla i gospoda sa RTRS-a je broje od nule ponovo. A ono što iole valja nije iz produkcije RTRS-a nego preuzeto sa Prve ili RTS-a. Jedino je slika dostojna DVB-Ta ali samo tehnički pričamo a sadržajno su nula žešća. Ono što oni kupuju od preprodavača filmskih prava polumafijaša ili kako se danas kaže sivih eminencija-biznismena iz Bijeljine itd pa nekad ubodu i koji dobar festivalac to im priznajem ali samo zato što su vođeni pukom srećom. Trebalo im je sto godina i gostovanje ljudi da se sjete npr da od RT Vojvodine otkupe "Državni posao".

RTRS bi bila prava kuća kad bi imali i zrno kritike ka vlasti i neke parodije i srpdačine s političarima. Ovako se čini ko da živimo u diktaturi pa ne čude raznorazni nadimci tipa Laktašenko i šta ja znam. Kad prestanu razmjenjivati kadar sa SNSD-om onda ću RTRS smatrati normalnom tv kućom. Danas oni to nisu nego su direktna web kamera-Skype pozicije sa povremenim zabavnim programom. Svi udarni termini su servis političke partije na vlasti. Kad god zatreba eto ih na ekranu. Nek naprave Narodna skupština TV na kablovskoj i nek tamo lamataju koliko hoće. Ovako na koji god kanal prebaciš isti shit, K3, RTRS, ATV sve u službi stranke. Znači pranje mozga nikad ne prestaje. Ne kažem da je išta bolje u FBIH možda je i gore ali sad pričamo o nama koji tu živimo. Nije to uopšte ozbiljan servis kakvim se predstavlja.

Jel sve mi moramo kopirati iz Srbije i Hrvatske. Žive li kod nas invalidi, nemaštoviti i nesposobni ljudi ili šta? Može li se na prste nabrojati od filmova i serija koje smo proizveli sami ili koju je proizvela RTRS kao TV film ili TV seriju. Vjerujte postoji razlika jer uvijek se vade na manjak bužeta a TV film se pravi sa sredstvima TV kuće plus suradnici, sponzori i slični sponzori projekta, na kraju krajeva postoje koprodukcije. Nekad nešto inicirajte prvi. Jel za sve treba dovoditi nekog prdonju iz BG-a kao npr za Izbornu noć ili praviti propale bolesne proizvode kako izrodili neku političku ideju. Filmovi u koje se petljala politika po običaju su osuđeni na propast jer iz toga ispadne čisto smeće koje istorija najbolje ocijeni. Postoje toliki glumci iz banjalučkih pozorišta samo a da ne spominjem ostale s kojima RTRS ne radi ništa niti ih cijeni. Ugledajte se na neke možda nekima neomiljene TV kuće iz komšiluka koje usko surađuju sa glumcima iz raznih pozorišta i fakulteta.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 20:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ало (о)позиционар, какве то све има везе са темом?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Dec 2014, 21:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Ima veze sa tim da je drug povezao kvalitet slike i sadržaj programa ocjenivši ih jako dobrim. Kvalitet slike ne sporim ali sadržajno su loši što sam obrazložio gore. Više je to bilo vezano za program. Ništa nisam slagao, samo sam bio iskren kod svog mišljenja. Molim za oprost one koje sam duševno povrijedio svojim postom jer mi to nije bio cilj, nego htio sam opisati kakav sadržaj dobijamo od RTRS-a i ko to isto proizvodi.
Ako je išta offtopic onda su to "molitve" za gašenje BHT-a koje baš ništa nemaju s temom. Moji postovi imaju s temom veze s obzirom da se odnose na kvalitet slike koje emituju javni servisi a to su BHT, RTRS i FTV. Druga stvar je što ja nisam kriv što digitalizacija nije počela nego gospoda ne rade svoj posao. Jedni su krenuli ditializaciju na svoju ruku kako bi napravili konflikt i sad se prave ludi kad je počela planska digitalizacija spore se oko opreme.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 21 Dec 2014, 00:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Ako gledamo sadržaj koji kupuju (filmove, serije i neke emisije) tu su itekako dobri. Po mom mišljenju RTRS i TV1 su jedine gledljive bh tv stanice. I Elta 1 sa njima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 21 Dec 2014, 20:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
CopyLeft je napisao:
Ne kontam ja tebe drug nikako. Kojom kvalitetom programa? Tim što se ulizuju poziciji?


Izbori su završeni. Sviđalo se to meni, tebi ili Janku ili Marku.

Dalje, ne postoji - objektivan Javni servis. Ko živi s tom mišlju da postoji, živi u veoma gadnoj zabludi. Dovoljno je bilo pratiti šta su to izvještavali ZDF, BBC, TF1 ili RTR oko rata na istoku Ukrajine. Neko je tu bio objektivan? Ne budimo smiješni!

Pratio sam usput ovih dana pisanije Index-a, pa vidim da se i HRT napada da favorzuje Josipovića u predizbornoj kampanji u susjedstvu. Znači ni HRT ne valja.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/kara ... 88289.aspx

Tačno je da treba znati i imati mjeru, ali da baš objektivan Javnis servis postoji - pa i ne baš. To, počesto može zavisiti i od urednika, a posebno od prvog čovjeka Javnog servisa.
Dovoljno je vidjeti gdje je bio RTS za vrijeme Tijanica a gdje je danas. Gdje je na ekranu tada bio Vučić, a gdje danas.

No, kao što rekoh, izbori su završeni. I da dodam - hvala Bogu.


Dalje, program RTRS-a uopšte nije tako loš. Daleko, od toga. Domaći program stvarno zadovoljava potrebe dobrog dijela stanovništva RS, od SNOP-a i Srpske danas, pa do Jutarnjeg programa i Art mašine. Ovo sam samo nasumično uzeo, jer se u mojoj kući to gleda.

Kupljeni sadržaji su takođe dosta dobro izabrani. Rijetko kad se desi promašaj. Jedan od promašaja je recimo ova hrvatska sapunjara, koja je totalni treš. Ostalo, uglavnom sve dosta dobro, i u granicama finansijskih mogućnosti - a ja vrlo često stičem utisak, pogotovo nakon projekata poput TLZP, da RTRS toliko ganja gledanost da to prelazi granice ukusa...

Uostalom to pokazuju i istraživanja po kojima je gotovo cijelu godinu - RTRS najgledanija televizijska kuća u RS.

Dalje, kvalitet slike je jako, jako dobar. Zamjeram im što nisu prešli na 16:9 i što još uvijek nije pokrenut Drugi program, koji bi po meni, trebao biti više regionalni. Ovako mi RTRS sada, previše centralistički izgleda, ili u prevodu, čemu služe IT centri?

Da se razumijemo, sve to ne daje pravo nikome, bilo kome, da piše hvalospjeve o RTRS, već ih treba toljagom tjerati da budu: objektivniji, kvalitetniji, profesionalniji...Za početak - hoćemo krštenog sportskog novinara... :D

A mi opet, mislim na korisnike, moramo steći naviku plaćanja rtv takse.

I da, naše političke predstavnike tom istom toljagom treba natjerati da poprave poziciju RTRS-a u okviru Javnog servisa. Ovu glupu i nametnutu nam poziciju. Od raznoraznih visokih. I viših od visokih.
Dajte da mi plaćamo pretplatu sami sebi, a Tuzlanski kanton i ostalih devet neka plaćaju FTV.

Ovako plaćam i nekome idiotu kojem još tutnjaju topovi u glavi. Topovi koji ispaljuju salve uvreda pa vaskolikom srpskom narodu. Šta to, pobogu, plaćamo?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2120 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 106  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs