banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 12:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Dec 2010, 23:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Често се данас може чути како је скоро све што је потребно пронађено и да нема неких значајнијих изума који нису пронађени.

Ја сам се сјетио неких:

-Машина за путовање кроз вријеме
-Крема, или неки уређај да човјек постане невидљив-невидљивост
-Телепортација
-Антигравитациона машина-машина која неутралише гравитацију
-Машина за прочишћавање ваздуха у великим количинама што би ријешило проблем загађења итд.

Што је најгоре теоретски сви ови изуми су научно могући и изгледају релативно једноставни, а још нису пронађени.

Можете ли се ви сјетити неких великих проналазака поред ових што сам навео а да нису пронађени?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2010, 23:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Машина за мјерење људске глупости...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2010, 00:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
јан_де je napisao:
Машина за мјерење људске глупости...


Dobar prijedlog, ali mislim da bi takvu masinu bilo nemoguce napraviti jer je ljudska glupost relativna stvar i sto je nekom glupost drugom nije, ili vremenski mozemo gledati sto se pokazalo u jednom vremenu kao glupost, u drugom vremenu se pokazalo kao pamet i sl.
Osnovni nedostatak za pravljenje ove masine bi bio nedostatak mjerne jedinice koja se ne moze objektivno odrediti, pa onda ne znamo kako da podesimo masinu cak i kad bi funkcionisala, a drugo nemoguce ju je i projektovati kad ne znamo sta trazimo od nje iako bi mozda mogla da obavlja neke jednostavnije logicke zadatke, ali to je vec na nivou kompjutera i robota koji razmisljaju iskljucivo logicki i ne prave nikakve logicne gluposti. Medjutim, problem sa ljudskom gluposcu nije uglavnom logicke prirode pa je tesko odrediti standarde.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2010, 00:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
jellyfish je napisao:
-Крема, или неки уређај да човјек постане невидљив-невидљивост
-Телепортација
-Антигравитациона машина-машина која неутралише гравитацију


Ниси у току, ово је већ постигнуто...

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2010, 01:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ma jebeš teleportaciju ali kad smo već kod izuma, ima'l neko neku ideju, nacrt kako da napravim uređaj koji će me češati po leđima dok gledam tv ili blejim za kompom, a da to bude od stvari koje se nađu pri ruci koristeći neki elektro motor od fena, brisača za auto ili slične improvizacije ?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2010, 01:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
jellyfish je napisao:
Често се данас може чути како је скоро све што је потребно пронађено и да нема неких значајнијих изума који нису пронађени

Zapravo nas tako uče jer im tako odgovara, da ne bismo ne daj bože nešto novo pronašli, naročito nešto što bi štetilo onima koji drmaju svijetom.

Ima još mnogo toga što treba da se pronađe. Mnogo toga. Ima i mnogo toga što je već pronađeno ali je gurnuto pod tepih jer moćnicima ne odgovara da izađe na vidjelo.

Mnogo toga što se danas "zna" će doživjeti totalni redizajn i preispitivanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2010, 11:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Vader je napisao:
Ima još mnogo toga što treba da se pronađe. Mnogo toga. Ima i mnogo toga što je već pronađeno ali je gurnuto pod tepih jer moćnicima ne odgovara da izađe na vidjelo.


Ovo je kljucno! Sta god inovativno izroni iz mora smeca i bespotrebnih spravica za mrsavljenje i osvjezavanje vazduha, nadje se na ostrom udaru. X ljudi je napravilo prototip auta koji ne koristi naftu. Nakon 2-3 mjeseca poginuli bi u saobracajnim nesrecama, od srcanog udara itd. Ili bi se odrekli svog koncepta i nazvali ga nemogucim. Skoro je bio jako dobar dokumentarac, mislim na Nacionalnog geografiji... Dugacak je spisak ljudi koji su se okliznuli na koru banane i poginuli.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2010, 12:23 
Zamisli kako bi opala cijena nafte kada bi se nasao automobil na solarni pogon...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Dec 2010, 12:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Automobil na solarni pogon je vec pronadjen samo sto jos nije usao u upotrebu. Iako ima mozda i politickih razloga kljucni razlog je slaba snaga ovog automobila. Koliko vas bi kupilo automobil koji bi bio skuplji od mercedesa a koji ide 80 na sat, a uz vece brdo ne moze ni 30? A uz to jos zavisi od toga je li suncan dan ili nije, o noci da ne govorimo.

Ono sto je alternativa su auta na vodonik jer kao produkt sagorijevanja ispustaju vodu umjesto stetnih gasova. Jednostavno, dva atoma vodonika se jedine sa atomom kiseonika i otpadni gas je vodena para.
Ovaj auto se vec proizvodi nekoliko godina i vec postoje benzinske sa vodonikom u razvijenim zemljama. Ima istu snagu kao klasicni, a ne zagadjuje.
Jedini problem je dobijanje vodonika. Vodonik se najlakse dobija pomocu elektrolize i potrebno je puno struje, a da bi se dobila struja to stvara zagadjenje. Danas je toliko struje moguce dobiti samo pomocu nuklearnih centrala koje su u sustini daleko manji zagadjivaci od fosilnih centrala ali ipak se javlja problem sa otpadom.
Dugorocno rjesenje bi bilo postavljanje solarnih ploca preko cijelih pustinja koje bi proizvodile struju bilo za proizvodnju vodonika ili struju za punjenje elektricnih akumulatora auta velikih snaga.
Znaci alternativa solarnom autu koji nema dovoljno snage je elektricni ili vodonicni auto, a on nije jos usao u uptrebu zbog gore navedenih, a i stvari koje ste i vi naveli, a to je moc odredjenih pojedinaca. Naravno, nestankom nafte za nekih 50 godina ni ovi monopolisticki pojedinci nece imati izbora nego da prihvate elektricna i vodonicna auta.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2010, 22:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Не дају гузоње ништа што би угрозило њихов џеп.
А тек колико су ми лицемјерни они њихови састанци око глобалног загађења и загријавања.
А нико не би угрозио своју производњу, па макар да се сви потрујемо... Иако постоје многа екеолошка рјешења, али као ште већ рекли многи од тих проналазача су се оклизнули на кору банане, мистериозно нестали, или се једноставно одрекли свог изума...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 00:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ma problem zagadjenja je jos jedan od manjih ako ih poredimo sa drugim problemima planete.
Je li neko razmisljao o izumu sprecavanja udara asteroida koje se ponavljalo vec vise puta u istoriji i ponovice se opet?
Zatim glad u svijetu, zemljotresi, ratovi itd. Sve relativno jednostavne stvari i izumi ali se ne mogu rijesiti, bas kao ni zagadjenje.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 00:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Gledao sam jako finih emisija o eventualnim udarima asteroida u Zemlju. I moram reci da sam optimistican :)
Ako, ne daj boze, dodje do toga jednog dana, da strepimo od takve katastrofe, ja mislim da su nam dobre sanse da se izvucemo. Najvaznije je sto postoji vise metoda za unistavanje tih nebeskih tijela usmjerenih ka Zemlji. Ili za njihove skretanje sa putanje. Glavno je, zna se, nuklearno oruzje. Pa onda neke fore sa ogromnim ogledalima i suncevom energijom; rakete-motori(Valjda bi se "zeljepile" za tu veliku kamencugu i onda ukljucile pogon te je skrenuli sa kursa)... I siguran sam da ce guzonje dati sav novac da se tako nesto sprijeci. Jer i njihovo dupe je u pitanju.

Sramno je i jadno da danas ovoliko djece umire od gladi. Sramno je da je i jedan jedini covjek gladan. A o ratu da ne govorim... Problem je sto se ratom najvise zaradjuje... "Napast' cete komsija. Ali ne brini. Imam povoljnu pusku za tebe". Pa onda skoknes i do komsije. I onda gori sveta zemlja.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 00:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
TaškoBL je napisao:
Gledao sam jako finih emisija o eventualnim udarima asteroida u Zemlju. I moram reci da sam optimistican :)
Ako, ne daj boze, dodje do toga jednog dana, da strepimo od takve katastrofe, ja mislim da su nam dobre sanse da se izvucemo. Najvaznije je sto postoji vise metoda za unistavanje tih nebeskih tijela usmjerenih ka Zemlji. Ili za njihove skretanje sa putanje. Glavno je, zna se, nuklearno oruzje. Pa onda neke fore sa ogromnim ogledalima i suncevom energijom; rakete-motori(Valjda bi se "zeljepile" za tu veliku kamencugu i onda ukljucile pogon te je skrenuli sa kursa)... I siguran sam da ce guzonje dati sav novac da se tako nesto sprijeci. Jer i njihovo dupe je u pitanju.

Sramno je i jadno da danas ovoliko djece umire od gladi. Sramno je da je i jedan jedini covjek gladan. A o ratu da ne govorim... Problem je sto se ratom najvise zaradjuje... "Napast' cete komsija. Ali ne brini. Imam povoljnu pusku za tebe". Pa onda skoknes i do komsije. I onda gori sveta zemlja.


Зато Америкаи јесте најјача и најразвијенија.
А продају се као неке демократе. А реално су највећи терористи!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 09:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Бежични пренос ел. енегрије. Највећи изум који нам треба.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 10:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
I zbog kojeg je Tesli "slucajno" izgorila labaratorija i svi dokumenti i nacrti.
Najveca nepravda u istoriji.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 10:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da, besplatan prenos neograničene energije dobijene na ne-štetne načine i koju bi svako koristio potpuno besplatno jeste jedan od najvećih izuma, ali i jedan koji moćnici nikako ne bi dozvolili. Tesla je radio na tome i znao je kako to izvesti ali su mu rekli ono poznato: ako će to biti tako gdje ću ja staviti sat za potrošnju da znam kome koliko da naplatim? Mislim da mu je to rekao onaj Morgan finansijer.

Ali ima vremena za sve, kad se sadašnji moćnici sklone, kad izgube svu moć, onda će krenuti ono što treba da krene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 23:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Jedan od izuma koji nije pusten u upotrebu, je Teslin toranj za besplatno slanje energije,tekstovnih poruka,muzike, slika??? kroz zemljinu koru, za citav svijet.
nakon sto istrazivao oko godinu dana u Colorado Springs-u, U blizini New York-a (Long Island) je izgradio toranj visok 57, na vrhu sa kupolom promjera 17 metara.
Nazvao ga je Magnifying transmitter. (pojacalo odasiljac).Sagradjen je 1900, nikad zvanicno nije pusten u upotrebu i srusen je 1917.
Pare je dao Bankar J.P.Morgan, dao ih je "na slijepo". Nije znao, dok nije bio sagradjen sta ce biti stvarna namjera tornja. Interesovala ga je samo zarada.
Tesla je malo rekao o principu rada tornja:
Malo dijete moze da zaljulja odraslog covjeka na ljuljasci (ako ga u pravom trenutku uvijek lagano gurne) do te mjere da ovaj ispadne sa ljuljaske.
Tako i elektricni impulsi koji se "pumpaju" u zemljinu koru. Slao sam elektricne impulse u zemlju i zemlja mi je odgovorila.

Mogao bih prepoloviti zemaljsku kuglu kao jabuku, zato je bitno "drzati impulse pod kontrolom", ali to nije problem

Slika

.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2010, 08:20 
Citiraj:
Ali ima vremena za sve, kad se sadašnji moćnici sklone, kad izgube svu moć, onda će krenuti ono što treba da krene.

Nadam se da ce doci i taj dan...


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Dec 2010, 08:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Hm, šta bi valjalo kad bi smislili.... :roll:
Pošto je hladno sjetih se:
- Rukavice koje griju ruke (ne vunene) nego da ima nešto u njima da održava istu temperaturu.
- Ili zimske jakne s nekakvim termostatom koji čuva toplotu tijela. Nešto kao električno jastuče, ali bez struje, koje takođe vrši ventilaciju i s podizanjem temperature tijela smanjuju temperaturu u jakni.
- Pokretne (multimedijalne) fotografije sa mirisom :D (npr. fotografija mora i osjetiš miris soli)
- Poklopac na wc školjki koji sam vrši dezinfekciju (ovo bi valjalo za javne wc-ove); poklopiš, otklopiš - izvršena dezinfekcija daske. :D
- Laptopovi na savijanje, ekran od tečnog kristala, odmotaš i radiš, smotaš i pod pazuh. :D
- Aparati koji privlače i eliminišu prašinu.

Sjetiću se još...

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2010, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Dobre ideje Talija. :P

Sto se tice Tesinog posta, da. Moguce da je Tesla pronasao bezicni prenos, ali kao sto vidimo iz govora koji si naveo postojala je velika opasnost da taj izum bude iskoristen u ratne svrhe, tako da je mozda i sam Tesla ucinio da se izum ne rasiri.
Podsjeticu, Tesla je umro 1943, dakle prije prve nuklearne bombe. Zamislite da su ljudi tad imali to oruzje kojim bi mogli "prepoloviti" ili "razbiti" zemlju na komadice. ili da je to doslo u posjed Hitleru ili nekom drugom diktatoru. To oruzje bi bilo nesumnjivo jace i od nuklearnog, tako da mislim da je vjerovatno dobro da taj izum nije zazivio jer bi mozda do sad sve bilo unisteno.
Posto je i sam Tesla imao natprirodna iskustva, moguce da i izumi poticu od daleko vecih inteligencija i uzimajuci u obzir sta se moglo desiti nebi bilo cudo da je neko ili cak sam Tesla onemogucio rasirenje ovog pronalaska.
Ipak civilizacija nije jos dorasla ni daleko manjim izumima kao nuklearna energija, a pogotovo ovakvim izumima. Vjerujem kad dodje vrijeme i civilizacija dodje na odredjeni nivo da ce i ovaj izum biti otkriven od vise inteligencije bas kao i svi ostali izumi sto su otkrivani u skladu sa napretkom civilizacije.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs