banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 11:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 185 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Ko je?
PostPoslato: 02 Apr 2006, 11:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2004, 11:10
Postovi: 115
Lokacija: Banja Luka
Ko je onaj lik sto stalno na vikomu tumaci nastanak svijeta. "Zna" bas sve od nastanka zemlje do prirode, stijena, geo pojava ......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2006, 11:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Zna ono što treba da zna.
Mislim da se zove Branimir/Branislav Miholjević/Mihajlović ili nešto u tom fazonu. Probaj da googlaš. Ključna riječ kreacionizam.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2006, 00:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2004, 16:27
Postovi: 524
Lokacija: Banja Luka, Borik
pa mogu rec da ima pametnih izjava, jest da sam ga prvi put slusao ali ono posteno!!! :roll:

_________________
http://www.travian.ba/?uc=ba1_16306


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2006, 10:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2004, 11:10
Postovi: 115
Lokacija: Banja Luka
Govori povrsno i neargumentovano ali ima pricu lijepu za slusati pogtovo ako neko nema blage veze o cemu prica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2006, 13:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Naučio bibliju napamet, tumači je kako mu odgovara... Zadaje niske udarce, strategija mu je zasnovana na napadu, dijalektika mu je glavno oružje - sve osobine šarlatana koji je toliko ubijeđen u svoj stav da ga samo njegov bog (kad bi direktno stao pred njega) mogao razuvjeriti.
Stari i ja smo gledali par epizoda i riknjavali od smijeha.
Inače taj lik predaje biologiju čini mi se u medicinskoj školi :(

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2006, 19:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2004, 11:10
Postovi: 115
Lokacija: Banja Luka
[quote=
Inače taj lik predaje biologiju čini mi se u medicinskoj školi :([/quote]

Nemoj zezati!!! :lol: :lol: :lol:

Slusao sam ga kako tumaci postojanje magnetnog polja zemlje. Kao u zemlji protice velika struja koja stvara magnetno polje :-? :-? :-?
Malo je reci da povrsno tumaci pojave. Reklamira on i neke svoje knjige :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2006, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Warrior of the Light je napisao:
Inače taj lik predaje biologiju čini mi se u medicinskoj školi :(

Ma samo da ne predaje seksualno vaspitanje inače bi njegovi učenici vjerovali da virus side može da prođe kroz kondom.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2006, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Not now, John! je napisao:
Mislim da se zove Branimir/Branislav Miholjević/Mihajlović ili nešto u tom fazonu.

A ne. Ovaj na kojeg pretpostavljam da ti misliš zove se Miroljub Petrović, a onaj drugi, lokalni kreacionista je Branislav Mihajlović.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2006, 23:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2004, 16:27
Postovi: 524
Lokacija: Banja Luka, Borik
samo da javim da je frajko sada presao na hrt 1 ev upravo ga gledam u emisiji na rubu znanosti

samo da ga cujete !!! :lol: :lol: :lol: :wink:

_________________
http://www.travian.ba/?uc=ba1_16306


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2006, 23:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2006, 09:59
Postovi: 27
Lokacija: Banjaluka
Nemate vi pojma o zhivotu...

_________________
...sta je civilizacija:covjekov put od pecine do atomskog sklonista...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2006, 12:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Coreman je napisao:
Nemate vi pojma o zhivotu...


wow wow. ..

ti im reci :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2006, 13:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Evo, provjereno:
Lik je u medicinskoj školi predavao pedijatriju (to je nešto u vezi s djecom) ali se pokačio s direktorom (razlog nepoznat) i ne radi tamo više

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2006, 15:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Koliko sam ja cuo od starijih kolega na faksu, doticni je zavrsio Medicinski Fakultet u BL sa poprilicno visokim prosjekom.

Sto se njega tice, mozda on i trabunja gluposti bez pokrica, ali nekome ko ima povrsno znanje iz naucnih grana o kojim on govori, moze djelovati jako, jako uvijerljivo. Takodje, bez obzira na sve, siroko obrazovanje u mnogim sferama mu se ne moze osporiti ..

U svakom slucaju, interesantno ga je slusati ..

Citiraj:
Reklamira on i neke svoje knjige


Uzima on dobre pare. Drzi predavanja po citavoj SiCG, a Boga mi ista budu poprilicno posjecena.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2006, 19:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2004, 11:10
Postovi: 115
Lokacija: Banja Luka
Juce sam ga gledao u dnevniku BN TV. Voditelji su ga predstavili kao vrhunskog naucnika.Sala u Bijeljini je bila prepuna a ljudi zinuli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2006, 21:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
V@nja je napisao:
Koliko sam ja cuo od starijih kolega na faksu, doticni je zavrsio Medicinski Fakultet u BL sa poprilicno visokim prosjekom.


tako sma i ja cula, ali isto sam cula da je poprilicno dugo studirao.
A u medicinskoj skoli je predavao farmakologiju, i radio je za neke farmaceutske kuce i propagirao preparate po klinikama.


Citiraj:
Sto se njega tice, mozda on i trabunja gluposti bez pokrica, ali nekome ko ima povrsno znanje iz naucnih grana o kojim on govori, moze djelovati jako, jako uvijerljivo.


upravo tako. To sto on govori, to su osnovne medicinske stvari, dakle nesto se mnogo mnogooo detaljnije uci u toku studija.

On to tumaci i pojednostavljuje na narodni jezik, mada ne vidim svrhu tog pojasnjavanja,pacijenti tj. sire mase moraju znati i uputiti s eu medicinske stavri koje su neophodne, ali takvo objasnjavanje i svodjenje na jendostavnost, zapravo gubi smisao teze, gubi dubinu, sirinu, i daklo je od naucnog. To je meni vishe narodski i prakticno, za laike.
Pogotovo sto govori o evoluciji, i sve to nekako svodi na neku jednostavnost, s atakvom sigurnoscu on to sve iznosi, pozivajuci s ena neka opste poznate stavri, dok na drugoj starni imamo masu stavri koje su komplikovane i uprkos savremnoj tehnici i znanjima, nerazjasnjenje....
A cula sam i komentare nekih koji su ga slusali, kada je pokusao nesto da predaje medju kolegama, ljekarima :D na slican nacion kao i na tv... :roll:

Opet kazem, neka radi sta moze i sta mu prolazi, samo iskazujem svoje skromno misljenje ali prodavati pricu da je ono nauka, prirodnacki sudij, dubioza i sirina, mi je smijesna.

Mnogo bolje su mi emisije tipa: Doktor u kuci i slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2006, 22:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Juce sam ga gledao u dnevniku BN TV. Voditelji su ga predstavili kao vrhunskog naucnika.Sala u Bijeljini je bila prepuna a ljudi zinuli.


Fino ti ja rece :)

Citiraj:
To sto on govori, to su osnovne medicinske stvari, dakle nesto se mnogo mnogooo detaljnije uci u toku studija.


O ovome cu ti vjerovati na rijec, buduci da jos uvijek nisam dogurao tako daleko :)

Citiraj:
Opet kazem, neka radi sta moze i sta mu prolazi, samo iskazujem svoje skromno misljenje ali prodavati pricu da je ono nauka, prirodnacki sudij, dubioza i sirina, mi je smijesna.


Ne znam da li je on kao sto je vec neko rekao 'budala' koja slijepo vjeruje svojim idealima, ili jedan jako jako dobar prevarant .. cuce se :)

Ja ga pogledam s vremena na vrijeme .. cisto onako da ubijem dosadu. Da li mu vjerujem? I ne bas .. :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2006, 19:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2004, 11:10
Postovi: 115
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
To sto on govori, to su osnovne medicinske stvari, dakle nesto se mnogo mnogooo detaljnije uci u toku studija.


Da li mislimo na istog covjeka. Koliko sam ja gledao a gledao sam dvije tri "epizode", on prica o stvaranju zemlje, fosilima i sl.
Mozda je govorio i o medecinskim stvarima ali ja nisam gledao. "Steta" :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2006, 19:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Kao što rekoh. Dva su lika. Jedan je sa ekavskog govornog područja i on je geolog po struci. To je ovaj što je gostovao u emisiji Na rubu znanosti.
U jednoj ranijoj emisiji su gostovala obojica. Taj drugi je sa ijekavskog govornog područja i pretpostavljam da za njega govore da je medicinar.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2006, 20:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Sad sam i ja zbunjen :)

Ja sam gledao onog sto je gostovao u 'Na rubu znanosti' i cini mi se da su mi za njega rekli da je medicinar, mada je vrlo lako moguce da sam dobio krivu informaciju.

Citiraj:
U jednoj ranijoj emisiji su gostovala obojica.


Da mi je vidjeti na sta je to licilo :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2006, 22:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2004, 16:27
Postovi: 524
Lokacija: Banja Luka, Borik
zar ih ima dvojica??? :-? :-? :-?

_________________
http://www.travian.ba/?uc=ba1_16306


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 185 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs