banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 20:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Da li je moguce?
Da 60%  60%  [ 48 ]
Ne 40%  40%  [ 32 ]
Ukupno glasova : 80
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Avg 2010, 19:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
prof.Baltazar je napisao:
Nikakvo putovanje u prošlost (mimo božijeg davanja) nije moguće

Čini mi se da imaš problem sa metodologijom.

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2010, 00:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Da li je moguce?
Da
Ne
Možete izabrati najviše 1 opciju
:lol: :lol: :lol:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2010, 20:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2009, 10:14
Postovi: 37
@kliber, što bar ne prepisa čitavu rečenicu ("Tvoja poenta u reagovanju (prema ovom što si napisao i mom predviđanju reakcije) trebala bi biti: Nikakvo putovanje u prošlost (mimo božijeg davanja) nije moguće, niti je moguća izmjena događaja (ni u prošlosti niti u budućnosti) mimo božije volje i božijeg nauma."), i u kontekstu "huškanja".
Više imam problema sa finansijama nego sa metodologijom.
@yellyish, ("Savijanje prostora je dokazano vise puta".) novi "statistički" podaci neće ranije podatke učiniti "zastarjelim" (bar kada je riječ o "savijanju prostora"). Naveo si novinarski tekst koji pominje još jednog fizičara koji koristi izraz - savijanje prostora - za fizički sadržaj koji nije - prostor (već nešto drugo).
Zamisli pred sobom dio prostora i pokušaj zamisliti šta se tu može "iskriviti" , "saviti". Uopšte se ne "zakrivljuje prostor" (već se nešto drugo zakrivljuje u prostoru).
Valjda si čuo za ono: "Moramo se odreći (naših intuititivnih i uobičajenih) dosadašnjih shvatanja o prostoru i vremenu"?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2010, 18:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
Konzervapedija o Ajnštajnu

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2010, 18:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Naravno da svi možemo putovati kroz vrijeme. Uvijek smo i mogli. Ali samo u jednom smjeru.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2010, 19:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
prof.Baltazar je napisao:
@kliber, što bar ne prepisa čitavu rečenicu

Šta je od sljedećeg tvoje mišljenje, a šta si "imitirao" Taliju?
Citiraj:
Nikakvo putovanje u prošlost (mimo božijeg davanja) nije moguće, niti je moguća izmjena događaja (ni u prošlosti niti u budućnosti) mimo božije volje i božijeg nauma. Ljudi ne treba da se miješaju u božije poslove.
Ljudi nemaju "iskrivljeno" shvatanje vremena i ne odričite se vlastite pameti i vlastitih shvatanja ("šejtan" pokušava da ti nametne sumnju u tvoju vlastitu pamet, ne vjeruj mu).


Na (pretpostavljam) tvojoj stranici sam našao boldovano:
Citiraj:
Ne postoji ni jedan jedini eksperimentalni dokaz koji potvrđuje "dilataciju vremena" ili "kontrakciju dužina".

Evo ga jedan:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gdRmCqylsME[/youtube]

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2010, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Naravno, Kliber je u pravu. Teorija relativnosti je bezbroj puta dokazana na mikrocesticama, a kao sto ovaj video pokazuje i u makro svijetu. Pored toga dokazana je i u svemiru. Danas samo neozbiljan covjek moze reci da teorija relativnosti nije tacna. To je u istom rangu kao reci da zemlja nije okrugla, a eksperimentalno dokazano vise puta da jeste okrugla. Tako i teorija relativnosti je eksperimentalno dokazana vise puta.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2010, 17:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2009, 10:14
Postovi: 37
Već su mi (i ne samo meni) "lupali" linkove na "stotinu eksperimentalnih dokaza Teorije relativnosti". Istina, insistiram na STR, i ponavljam: Ne postoji ni jedan jedini eksperimentalni dokaz za dilataciju vremena ili kontrakciju dužina!
Tvoj navedeni primjer je komentarisan ovdje: http://anti-relativity.com/hafelekeating.htm , i ovdje: http://www.btinternet.com/~time.lord/ , i ovdje: http://www.newtonphysics.on.ca/info/author.html ,
ima toga još (što, vjerujem, nisi ni pogledao, a ne vjerujem ni da si o tome promišljao).
Evo još nešto od mojih ("disidentnih") tvrdnji (izjava): A. Ajnštajn nema definiciju pojma vrijeme! A. Ajnštajn pogrešno shvata pojam - vrijeme! A. Ajnštajn pogrešno tretira pojmove prostor i vrijeme!
Insistiram da vjeruješ sebi i svojim očima. Vjeruj vlastitoj pameti, ne odriči je se radi toga što su te ubijedili da imaš (imamo) pogrešna shvatanja o prostoru i vremenu i da ih se trebamo odreći. Ne, trebamo shvatiti gdje A. Ajnštajn griješi u svojim postavkama i tumačenjima relativnih istina , mogućih istina!
Ukoliko je neko stvarno zainteresovan za vlastita istraživanja u ovoj oblasti neka se posluži i linkovima na ovoj stranici: http://teorijarelativnosti1905naucnapre ... va/2010/03 .


Poslednji put menjao prof.Baltazar dana 20 Avg 2010, 18:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2010, 18:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
OK, kad budem imao vremena na pretek, pozabaviću se Paulom Marmetom. Koliko vidim Google ne zna nešto mnogo o njemu.
Do tad, probaj da napišeš neki naučni rad koji osporava STR/GTR, pa da vidimo šta kaže struka.
Teorije se ne "dobijaju" po Internet forumima, već u naučnim radovima. To mnogi samoproklamovani genijalci ne znaju.

Lijep pozdrav.

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2010, 18:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2009, 10:14
Postovi: 37
Vremena niko nema "na pretek" (nećeš ga ni ti imati). Osporavam STR na sasvim originalan način, lako razumljiv i svakome shvatljiv: http://sites.google.com/site/specijalna ... ativnosti/ .
----
Ako vjerujete sebi, vlastitim očima i vlastitoj pameti, onda se uvjerite na kojem god mogućem konkretnom primjeru, za svako moguće 0 < v < c < ... da je značenje ( i vrijednost "gama faktora"):Slika .
Pazite sad kojim argumentima mi je to osporavano: "Ma, to je suviše prosto i jednostavno za matematički aparat na kojem se zasniva STR! Znaš li ti šta su četvero-vektori?". I šta sam trebao na takvu "argumentaciju" uzvratiti? Mislim da bi jedino "pedagoška pljuska" po obrazu pomogla. Ljudi jednostavno ne vjeruju svojim očima i vlastitoj pameti:(vidi animaciju-3) .
Ni jedan matematičar ili fizičar u BiH ne može osporiti mi tu uočenu algebarsku, geometrijsku i fizičku istinu. Međutim, ni jedan matematičar ili fizičar U BiH neće da pogleda koje posljedice slijede iz te istine!
I šta misliš, koja "redakcija" će prihvatiti objavljivanje ovakvih istina (neće ni jedna)? Kako onda ubijediti "nevjerne Tome" da misle svojom glavom?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2010, 22:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
prof.Baltazar je napisao:
Vremena niko nema "na pretek" (nećeš ga ni ti imati). Osporavam STR na sasvim originalan način, lako razumljiv i svakome shvatljiv: http://sites.google.com/site/specijalna ... ativnosti/ .
----
Ako vjerujete sebi, vlastitim očima i vlastitoj pameti, onda se uvjerite na kojem god mogućem konkretnom primjeru, za svako moguće 0 < v < c < ... da je značenje ( i vrijednost "gama faktora"):[img]I šta misliš, koja "redakcija" će prihvatiti objavljivanje ovakvih istina (neće ni jedna)? Kako onda ubijediti "nevjerne Tome" da misle svojom glavom?!


Dobro, zasto onda atomski sat pokazuje razlicito vrijeme u avionu i na zemlji i to tacno po Ajnstajnovoj formuli:


Slika

Ako je njegova teorija netacna kako onda eksperiment pokazuje dilataciju tacno onoliko koliko predvidja proracun iz navedene relativisticke formule?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 00:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
Na tvojoj stranici čitam:
Citiraj:
„Ajnštajnov voz sa dva vagona (2lo , kreće se brzinom v u vakuumu. Prema Ajnštajnovom opisu kretanja svjetlosti (vidi „relativnost istodobnosti“) u vakuumu, svjetlosni signal će (ukoliko "sjedimo" u sredini S' "pokretne dužine" - 2l0 , jer se brzine c i v obistinjuju u "nepokretnom sistemu"):

a) Sustizati „prednje“ ogledalo brzinom (c-v) i vraćati nam se nazad brzinom (c+v);

b) Presretati „zadnje“ ogledalu brzinom (c+v) i vraćati nam se nazad brzinom (c-v).


Da li je stvarno moguće da misliš da za svjetlost važi njutnovsko slaganje brzina?!
Da li treba svaki put iznova da se dokazuje da brzina svjetlosti zavisi jedino od osobina prostora kroz koji se kreće, a ne od brzine izvora svjetlosti!?

Moguće je da nisam dobro shvatio šta želiš reći, jer su ti tekstovi dosta nejasni i teški za čitanje.

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 06:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2009, 10:14
Postovi: 37
@jelyfish, na tvoje pitanje "zašto" ne mogu direktno odgovoriti (jer u pitanju imaš neistinite tvrdnje)!
Nas dvojica možemo čitati šta drugi o tome pišu, vjerovati im ili ne vjerovati, te se opredjeljivati za različita shvatanja i mišljenja. Moj princip je: nikoga ne ubjeđivati ni, već samo iznositi činjenice i ostavljati mogućnost sugovorniku da sam razmišlja i stvara vlastite zaključke. Mnogo sugovornika to ne radi, već nečiji drugi, tuđi, stav i mišljenje bez ikakve provjere prihvataju kao svoje trajno opredjeljenje, ubjeđujući i druge da je to „naučna istina“. Naravno, i neki moji stavovi izgledaju kao stavovi „zadrtog magarca“ , mada sam uvijek spreman preispitati i svoje vlastito mišljenje i vlastite spoznaje i zaključke.
Ovaj „uvod“ napisan je zbog tvog izričitog i neprikosnovenog stava:
„Dobro, zasto onda atomski sat pokazuje razlicito vrijeme u avionu i na zemlji i to tacno po Ajnstajnovoj formuli?“
Ako je njegova teorija netacna kako onda eksperiment pokazuje dilataciju tacno onoliko koliko predvidja proracun iz navedene relativisticke formule?
Prije nego postaviš ovakva pitanja (u kojima iznosiš „nesumnjive“ istine i tvrdnje) bar pročitaj ovo: http://www.anti-relativity.com/hafelekeatingdebunk.htm.
Matematika ne zna za Ajnštajnove izjave i ona ti jasno kaže da je: t^'=t_0/√(1-v^2/c^2 ) , za svako moguće:
0 < v < c < ∞ . Matematici možeš vjerovati, a Ajnštajnovim izjavama vjeruj ako hoćeš (ja im ne vjerujem, jer nemaju „naučno utemeljenje“).
Ajnštajnova formula: t^'=t_0/√(1-v^2/c^2 ) je tačna (istinita) za svako moguće izmjereno l_0 = ct_0, gdje je t_0 = l_0/c „unutrašnje vrijeme“, „sopstveno vrijeme“, „vrijeme sistema u mirovanju“ (nazovi ga kako god hoćeš).
Ja te samo upućujem na svako moguće 0<l_0=ct_0<∞ , svako moguće: 0<v<c<∞ , i na značenje Ajnštajnove formule (pa ti razmišljaj i izvodi vlastite zaključke kakve god hoćeš):Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 06:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2009, 10:14
Postovi: 37
kliber je napisao:
Da li je stvarno moguće da misliš da za svjetlost važi njutnovsko slaganje brzina?!
Nije moguće, ne mislim tako kako si formulisao.
kliber je napisao:
Da li treba svaki put iznova da se dokazuje da brzina svjetlosti zavisi jedino od osobina prostora kroz koji se kreće, a ne od brzine izvora svjetlosti!?
Ne treba "iznova da se dokazuje da brzina svjetlosti zavisi od osobina prostora kroz koji se kreće"!
Ničim ti nisam sugerisao da brzina svjetlosti u "vakuumu" (ili u nekoj drugoj optičkoj sredini) "zavisi od brzine izvora svjetlosti". Čak izričito tvrdim da brzina svjetlosti u vakumu ili u bilo kojoj drugoj optičkoj sredini ne zavisi od brzine kretanja "emitera" svjetlosti niti od "detektora" svjetlosti.

kliber je napisao:
Moguće je da nisam dobro shvatio šta želiš reći, jer su ti tekstovi dosta nejasni i teški za čitanje.
Nastojim da mi tekstovi budu što jasniji. Treba ih samo čitati tako kao što u njima piše (bez podsvjesnih dodataka). Pokušaj ih čitati slijedeći svoju vlastitu pamet, svoje vlastito shvatanje prostora, vremena, relativnih kretanja (odbaci Ajnštajnove postavke tokom čitanja i razmišljanja). Dao sam ti animaciju gdje je to i očiglednije prikazano).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 12:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
prof.Baltazar je napisao:
@jelyfish, na tvoje pitanje "zašto" ne mogu direktno odgovoriti (jer u pitanju imaš neistinite tvrdnje)!
Nas dvojica možemo čitati šta drugi o tome pišu, vjerovati im ili ne vjerovati, te se opredjeljivati za različita shvatanja i mišljenja. Moj princip je: nikoga ne ubjeđivati ni, već samo iznositi činjenice i ostavljati mogućnost sugovorniku da sam razmišlja i stvara vlastite zaključke. Mnogo sugovornika to ne radi, već nečiji drugi, tuđi, stav i mišljenje bez ikakve provjere prihvataju kao svoje trajno opredjeljenje, ubjeđujući i druge da je to „naučna istina“. Naravno, i neki moji stavovi izgledaju kao stavovi „zadrtog magarca“ , mada sam uvijek spreman preispitati i svoje vlastito mišljenje i vlastite spoznaje i zaključke.


Znači sve je jedna velika zavjera?

prof.Baltazar je napisao:
Prije nego postaviš ovakva pitanja (u kojima iznosiš „nesumnjive“ istine i tvrdnje) bar pročitaj ovo: http://www.anti-relativity.com/hafelekeatingdebunk.htm.


Daj mi peer-review tog članka. U članku piše da je test Hafele&Keating provjeravao STR. Ustvari nije tako. Oni su uzimali u obzir i gravitacioni uticaj na dilataciju vremena - GTR.

Ali, hajde, zanemarimo ovaj eksperiment kao da ga nikad nije bilo. Šta je sa ostalim eksperimentima?

prof.Baltazar je napisao:
Matematika ne zna za Ajnštajnove izjave i ona ti jasno kaže da je: t^'=t_0/√(1-v^2/c^2 ) , za svako moguće:
0 < v < c < ∞ . Matematici možeš vjerovati, a Ajnštajnovim izjavama vjeruj ako hoćeš (ja im ne vjerujem, jer nemaju „naučno utemeljenje“).

Kao npr?

prof.Baltazar je napisao:
Ajnštajnova formula: t^'=t_0/√(1-v^2/c^2 ) je tačna (istinita) za svako moguće izmjereno l_0 = ct_0, gdje je t_0 = l_0/c „unutrašnje vrijeme“, „sopstveno vrijeme“, „vrijeme sistema u mirovanju“ (nazovi ga kako god hoćeš).
Ja te samo upućujem na svako moguće 0<l_0=ct_0<∞ , svako moguće: 0<v<c<∞ , i na značenje Ajnštajnove formule (pa ti razmišljaj i izvodi vlastite zaključke kakve god hoćeš):Slika

Šta želiš ovim reći? Pojasni.

Sve se nešto buniš, a ja nikako da shvatim koji je tvoj problem sa STR. Koji od dva postulata STR nije tačan?

prof.Baltazar je napisao:
kliber je napisao:
Da li je stvarno moguće da misliš da za svjetlost važi njutnovsko slaganje brzina?!
Nije moguće, ne mislim tako kako si formulisao.


De, onda pojasni šta si htio reći onim gore da svjetlosni signal putuje brzinom (c-v), odnosno (c+v).

prof.Baltazar je napisao:
kliber je napisao:
Moguće je da nisam dobro shvatio šta želiš reći, jer su ti tekstovi dosta nejasni i teški za čitanje.
Nastojim da mi tekstovi budu što jasniji. Treba ih samo čitati tako kao što u njima piše (bez podsvjesnih dodataka). Pokušaj ih čitati slijedeći svoju vlastitu pamet, svoje vlastito shvatanje prostora, vremena, relativnih kretanja (odbaci Ajnštajnove postavke tokom čitanja i razmišljanja). Dao sam ti animaciju gdje je to i očiglednije prikazano).


Pogledao sam animaciju, ali mi nije jasno šta njome pokazuješ. "Koristi svoje shvatanje prostora i vremena" ne prolazi od 1905. godine, jer nam je TR pokazala da je fizička realnost potpuno drugačija od onoga što nam razum ili intuicija govore.

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 16:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2009, 10:14
Postovi: 37
Citiraj:
De, onda pojasni šta si htio reći onim gore da svjetlosni signal putuje brzinom (c-v), odnosno (c+v).
Pročitaj Ajnštajnov opis „relativnost istodobnosti“ i njegovo pominjanje i primjenu (c+v) i (c-v) na „pokretnog posmatrača“ (koji se kreće brzinom – v).
Citiraj:
Pogledao sam animaciju, ali mi nije jasno šta njome pokazuješ.
Njome pokazujem to što vidiš i to što uz nju piše: relativne brzine c, v, 2c, 2v, (c+v) , c – v), i brzinu jednaku geometrijskoj sredini za (c+v) i (c-v), a kasnije , u nekoj drugoj animaciji ću ukazati i na brzinu koja odgovara harmonijskoj sredini brzina (c+v) i (c-v). Sve to ima u animaciji (slikom, crtežom, formulom, govornim iskazom) pokazano i tako očigledno , za svako moguće n = c/v i sve moguće brzine: 0 < v < c < ∞ . Treba to sam htjeti vidjeti i posmatrati svojim vlastitim očima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2010, 11:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
Ima li na svakom forumu neki novopeceni genije koji je siguran da su STR i OTR zablude, da je sport nastao uticajem mracnih sila, da svim rukovode ljudi iz sijenke itd itd :)
Ovde kad sam vidio c-v i c+v izgubio sam volju za daljim citanjem.

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2010, 23:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
r3d je napisao:
Ima li na svakom forumu neki novopeceni genije koji je siguran da su STR i OTR zablude, da je sport nastao uticajem mracnih sila, da svim rukovode ljudi iz sijenke itd itd :)
Ovde kad sam vidio c-v i c+v izgubio sam volju za daljim citanjem.


Čini se da ima. U svakom selu ima neko ko bolje razumije pojam vremena od Ajnštajna i ko bi da mu drži lekcije.
Ne omalovažavam ja naše ljude. Imali smo mi genijalaca po našim selima koji su nas proslavili, ali to već dugo nije tako. Danas kad čujete za nekog našeg čovjeka da je ostvario uspjeh, da mu je rad objavljen u nekom uglednom naučnom časopisu, uglavnom pročitate da se čovjek školovao u SAD ili Zapadnoj Evropi i da već godinama radi na nekom od njihovih univerziteta.

Najbolji pokazatelj kvaliteta našeg sistema obrazovanja.

Razmišljao sam da se posvetim ovome, ali sam shvatio da je to kao uvjeravati nekog našeg vozača da ne vozi bolje od svih - uzaludan posao.

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 08:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2009, 10:14
Postovi: 37
U mom selu (ne znam kako je u vašem) i djeca 7. razreda znaju izračunati dužine:Slika
(1) BC' = ct + vt = (c +v)t i
(2) BC = ct - vt = (c - v)t , i to za sve moguće brzine: 0 < v < c < beskonačno.
Znaju ovo i sabrati i oduzeti i naći geometrijsku sredinu tih dužina ( dobri učitelji!?).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2010, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
a sto ti to nama objasnjavas? Sto lijepo ne uzmes te formule i slike i pokupis se i odes na neki seminar o fizici bas kao sto je to Ajnstajn uradio.
Posto si tako siguran u to sto pricas
ne, ne zezam te. Pitam te ozbiljno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs