banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 11:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 590 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jun 2014, 12:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
https://www.youtube.com/watch?v=n9vdyLKQa00

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2014, 17:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
@Sexor
Komisija je ocaj,a u sve je umjesana politika.Prije par godina ets je trebala dobiti neku nagradu,a vece pre dodjele neki politicar je reagovao da bi nagradu dobila ekonomska za neki projekat prodaje auta :roll:
Obisao sam citav inost i mogu samo reci da je sve ocaj,ne mozes naci nesto autenticno,nema sanse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2014, 23:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pingvin je napisao:
@Sexor
Komisija je ocaj,a u sve je umjesana politika.Prije par godina ets je trebala dobiti neku nagradu,a vece pre dodjele neki politicar je reagovao da bi nagradu dobila ekonomska za neki projekat prodaje auta :roll:
Obisao sam citav inost i mogu samo reci da je sve ocaj,ne mozes naci nesto autenticno,nema sanse.



Nista eto me sledece godine sa televizorom onda... i to ima da bude IPS :D
Sve sam napravio u podrumu...

Slika

Hahahahhahhahahah


Poslednji put menjao Piro dana 24 Jun 2014, 00:04, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2014, 00:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ne znam kako je to bilo u vase vrijeme, ali u moje (during the war) je bio isti princip.
Prije 10ak i vise godina... Pravio neku "masinu" za recikliranje plastike.
Tj, usitnjavanje, sto je opet jedna od faza reciklaze. Bilo je tu zaebancija raznih. Prvenstveno, jer sam ja za to bio nesposoban. Od sistema za ubacivanje flasa i ostalijeh profila, do odgovarajuceg noza i odlaganja toga. Nista pretjerano, ali opet.
Na kraju, pobjedise dvije zjake iz mog razreda, napravile maketu sela, od plastelina i neku vodenicu, sa sve makaronama ko ogradom.
Kontam, ko koga tu jebe.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2014, 00:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pogledaj gore editovao sam post, kad skontas masina za reciklazu (usitnjavanje) plastike je "light years away" od Dzepne pepeljare hahah :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2014, 00:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
E jebiga sad :lol:

Pa ne kontam svrhu Inosta, ako se ne nagradjuju ideje.
Mislim, maketa od makarona? Je l' to inovator?
I, da ne izostavim gospodina sa dzepnom pepeljarom :D

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2014, 00:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sta ti je tu cudno? Pa ljudi su dosli na savrsenu ideju da kupe gotov printer i osvojili tako nagradu :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2014, 06:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Pa prije nekoliko godina je dobio nagradu momak koji je "izmislio" onaj vibrator za rastjerivanje krtica sto se zabije u zemlju. Mozda on to jeste napravio, ali nije izmislio, jer ih je vec bilo kupiti u Fisu po 30ak KM, ali su svi pricali kao da prvi put cuju za to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2014, 08:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Poenta je da na INOSTU nema inovacija :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2014, 10:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Imam ja ideju za naredni INOST. Nešto što će poslužiti mladim inovatorima. Da zagolicam maštu ima veze sa inkontinencijom i dječijim pelenama.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 21:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Počinje vijek nanoceluloze
Počinje vijek nanoceluloze
Srna - 01.07.2014 11:25

TOKIO - Stotinu japanskih kompanija ujedinilo se kako bi počelo industrijsku proizvodnju novog perspektivnog materijala - nanoceluloze, koja je pet puta jača i lakša od gvožđa!

Ovaj materijal stručnjaci smatraju za perspektivu u građevinarstvu, automobilskoj industriji i elektronici.

Nanoceluloza se razlikuje od drugih materijala i u ekološkom smislu, jer se pravi iz piljevine i slame.

Providan papir iz nanoceluloze može da zamijeni staklo na tabletima ili telefonima.

To će otvoriti put dizajniranju fleksibilnih "gadžeta", koji će moći da se upakuju u kutiju u obliku cijevi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2014, 22:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:

NASA-in svemirski teleskop Swift uhvatio je najjaču, najtopliju i najdugotrajniju eksploziju sunčevih baklji ikada viđenu u historiji.

Radi se o eksploziji plazme na zvijezdi DG Canum Venaticorum, crvenom patuljku udaljenom samo 60 svjetlosnih godina od Zemlje, a naučnike je šokirala činjenica da je bila čak 10.000 puta jača od bilo čega dosad zabilježenog.

– Vjerovali smo da izboji iz crvenih patuljaka ne traju duže od jednog dana, no Swift je zabilježio čak sedam moćnih erupcija u periodu od dvije sedmice, rekao je Stephen Drake, astrofizičar na NASA-inom Goddardovom Centru za svemirske letove, koji upravlja satelitom Swift.

Ova “superbaklja” nastala je u binarnom sistemu s dva tamna crvena patuljka, koji imaju mase od samo jedne trećine mase našeg Sunca. Te dvije zvijezde kruže jedna oko druge na udaljenosti od oko tri astronomske jedinice, što je premala udaljenost da bi Swift mogao razaznati koja je od dvije zvijezde doživjela tako nasilnu erupciju.

– Cijeli sistem nismo baš proučavali, jer nam nije bio na listi zvijezda koje bi mogle imati velike eksplozije, rekla je Rachel Osten, astronom koja radi na razvoju svemirskog teleskopa James Webb.

– Nismo imali pojma da DG CVn ima to u sebi, kazala je Osten.

NISAR

– Pune tri minute, svjetlost baklje bila je jača od svjetlosti obje zvijezde zajedno duž cijelog elektromatnetskog spektra, rekao je Adam Kowalski s Goddardovog Centra.

Ali ta eksplozija nije bila usamljena. Tri sata kasnije, pojavila se nova baklja gotovo identičnog intenziteta, a slabije redovne eksplozije nastavile su se idućih 20 dana.

Sunčeve baklje izbijaju zbog promjena na magnetskim poljima zvijezda. U aktivnim regijama dolazi do izobličavanja magnetskih polja, koja potom skladište energiju poput opruge. Kada nakupljena energija pređe određenu granicu, dolazi do strahovite eksplozije plazme, takozvane sunčeve baklje.

Kako se radi o malim, relativno mladim zvijezdama, astronomi su vjerovali da jednostavno nemaju dovoljno energije za stvaranje visokoenergetskih sunčevih baklji, no ključan element u ovom slučaju bila je izrazito brza rotacija.

Obje zvijezde u tom sistemu okreću se oko svoje osi čak 30 puta brže od našeg Sunca, što je značajno uticalo na aktivnost magnetnih polja obje zvijezde.


Ove zvijezde što igraju jedna oko druge su baš interesantne.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2014, 22:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Zanimljiv način množenja bez digitrona....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_AJvshZmYPs[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2014, 23:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2014, 14:08
Postovi: 284
Russia test-launches new space eco-rocket Angara right into geostationary orbit

Citiraj:
Russia’s space agency has launched a heavy version of the newly developed, ecologically clean rocket family Angara. The booster has delivered its mock payload right into geostationary orbit – 36,000 kilometers from the Equator.


http://rt.com/news/216663-angara-heavy-booster-launch/

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UIGKMO_twoc[/youtube]

Slika

-
Staring at the Sun: NASA takes incredible solar portrait




http://rt.com/news/217063-nasa-nustar-sun-picture/

Ogromna slika!
Spoiler:
Slika

_________________
Defeating a sandwich, only makes it tastier.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2015, 00:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
NASA pravi grad iznad Venere
4. January 2015.
Američka svemirska administracija NASA planira da iznad planete Venere postavi svojevrstan plutajući grad u kojem bi u početku živjeli astronauti.

grad iznad Venere
Tokom misije u trajanju od 30 dana NASA bi trebalo da prebaci tim ljudi koji bi u atmosferi Venere postavio velike balone slične dirižablu u sklopu kojih bi se nalazile prostorije za život.

Jedina mana je što će trebati čak nekoliko decenija prije nego što ljudi zaista počnu živjeti iznad ove planete. Poznata kao jutarnja zvijezda, Venera je vrelo mjesto puno sumpora, gdje temperatura dostiže vrijednost od 500 stepeni Celzijusa i gdje je pritisak 90 puta veći nego na Zemlji. Površina Venere je toliko vrela da se na njoj mogu topiti metali.

Međutim, iznad tog “đavolskog” mjesta, na oko 50 kilometara visine, vladaju uslovi slični onima na Zemlji. Tu je atmosferski pritisak kao na Zemlji, dok sam aeroprostor nudi dovoljno zaštite od solarne radijacije.

To je razlog što američka NASA sada planira da u taj prostor smjesti svojevrstan plutajući grad. Projekat poznat kao Havok nalazi se trenutno u fazi studije izvodljivosti, što uliva nadu da bi se misija na ovu planetu najbližoj Zemlji mogla i realno ostvariti.

“Atmosferski pojas Venere predstavlja uzbudljivo odredište, kako za naučno ispitivanje, tako i za odlazak ljudi” kaže inžinjer Kristofer Džouns, koji je uključen u ovaj projekat.

On je dodao da bi misija na Veneru zahtijevala manje vremena nego misije na ostale planete i čak bi se mogla tretirati kao trening misija za Mars. Prednost Venere je što se ona nalazi mnogo bliže Zemlji nego Mars.

Najteži zadatak biće slanje letjelice koja će ući u atmosferu Venere bez slijetanja na njoj. Naime ova letjelica, koja će prevoziti posadu i vazdušne brodove, ušla bi u njenu atmosferu brzinom od 7.000 kilometara na čas i morala bi da uspori na brzinu od samo 450 metara u sekundi. Nakon toga trebalo bi se da aktivira padobran i poslije otpadanja zaštitne oplate prikazao bi se preklopljeni vazdušni brod. Na kraju bi se uz pomoć robotske ruke rasklopivi brod naduvao helijumom da bi mogao plutati na visini od nekih 45 kilometara iznad površine.

Izvor: Glas Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2015, 00:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
ma nema nist od ovoga

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2015, 03:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Naravno da nema. Zna se da ovi iz NASA-e vole da mastaju. :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2015, 03:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Citao sam negdje da im je kongres odobrio i vise sredstava nego sto su trazili, pa mozda i nije nedostizno :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2015, 03:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Hehehe,ko zna,moze biti svasta. Ludaci su ti ameri. I sami su rekli da ce proci od svega toga par decenija. A do tad ce sve uznapredovati valjda.
Ovo gore su iznesene neke teoretske mogucnosti koje su izvedive ali praksa uvijek pokaze svoje ostre zube. :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2015, 11:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Пази сад, научно потврђен "перпетум мобиле" - http://rt.com/usa/177204-nasa-space-drive-emdrive/

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 590 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs