banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Sep 2012, 18:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Spoiler:
jellyfish je napisao:
old fashion men je napisao:
Samo se vi tješite, HR je samostalna da samostalnija ne može biti, možda čak najsamostalnija država u Evropi.


Zasto onda i Hrvati kukaju za Titom ako im je sad bolje?



Ne kukaju vjeruj mi nema ni 2 sedmice da sam bio u Hrvatskoj ljube Antu i Franju u dupe za ono sto su im napravili a to je drzavu bez puno manjina(pogotovo Srba) koje bi nesto kenjale o autonomijama i pravima unutar lijepe njihove !

Pazi koliko dodje u Cavoglave Hrvata kad je Oluja(ove godine 80.000 cini mi se) a koliko ih dodje Titi na grob na dan kad je ovaj riknuo pa procjeni sam.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 18:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
apokalipto je napisao:
i to drzava u NATO clanstvu znaci Hrvati su se fino ustelili


Jako su se fino ustelili, daju pare a zauzvrat će po nalogu NATO-a morati obnoviti vojni park, i to pazi čime, oružjem i tenkovima koji su Amerikanci i saveznici koristili po orgijanju u Afganistanu i Iraku, dakle polovno.

apokalipto je napisao:
To uredu ali i EU i krediti koje imaju su prolazni nece recesija trajati zauvijek upamti oni kakva je takva je D.R.Z.A.V.A


Da, ali niske i nosate čike iz MMF-a kredite neće otpisati. Jedina stvar koja se može desiti sa kreditima je da budu povećani. A ako para nemaš.. ima i drugi način.

Nešto sa čim su Hrvati krenuli, a mislim i Grci, a to je.. prodaja ostrva i prostora na primorju. E to je već prava gabula.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Poslednji put menjao Daniel. dana 09 Sep 2012, 18:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 18:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Hrvatska je država u istoj mjeri u kojoj je to i Bosna....nemaju svoje banke, nemaju svoje fabrike, nemaju svoja ljetovališta, nemaju svoju vojsku. Imaju svoju fudbalsku reprezentaciju. Hljeba i igara....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 18:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
apokalipto je napisao:
Ne kukaju vjeruj mi nema ni 2 sedmice da sam bio u Hrvatskoj ljube Antu i Franju u dupe za ono sto su im napravili a to je drzavu bez puno manjina(pogotovo Srba) koje bi nesto kenjale o autonomijama i pravima unutar lijepe njihove !

Pazi koliko dodje u Cavoglave Hrvata kad je Oluja(ove godine 80.000 cini mi se) a koliko ih dodje Titi na grob na dan kad je ovaj riknuo pa procjeni sam.




Ja sam gledao na televiziji da kukaju i skoro svi kazu da im je bilo bolje koji su dovoljno stari da se sjecaju.

edit Ti sto dodju u Cavoglave su mladji, koji se ni ne sjecaju Titinog vremena.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 18:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Kakve su to zamjene teza, pa nije Tito unistio Jugoslaviju, vec nacionalne ideologije predvodjene bolesnim umovima zeljnim vlasti, uz blagonaklonost zapada naravno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 18:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
One question, htio bih iskren odgovor.

Šta bi bilo sa Jugoslavijom da je nakon smrti Tita, dolaskom Markovića izvršeno da se na primjer pošalju u zatvore i rudnike ti koji su bili najglasniji oko nacionalizma?

I da se samo nastavilo gdje je Tito stao, ali nešto bliže zapadu (neki oblik demokratije, ali ne ove što donose Ameri) a dalje Rusiji.

Da li bi YU bila recimo na nivou Italije?

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Spacedwarf je napisao:
Kakve su to zamjene teza, pa nije Tito unistio Jugoslaviju, vec nacionalne ideologije predvodjene bolesnim umovima zeljnim vlasti, uz blagonaklonost zapada naravno.



Krivo shvatas nije on unistio Jugoslaviju ali je gradio na temeljima koji su se morali srusiti kad gradis kucu na cvrstoj zemlji i na klizistu veelika je razlika...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 18:52 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Samo što te temelje nije on ozidao :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 18:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Sigurno bi, doduše više kao današnja Češka, ali Tito je jedino pogriješio što nije ostavio valjanog nasljednika onda bi priča bila drugačija danas.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 18:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Upravo, Jugoslavije je bilo i pre Tita...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 18:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Naši sportisti, svi veliki naučnici, dosta mojih bivših profesora, Pedro Eustache, Celine Dion, Nik Vujičić, M.L.King, Jackie Chan. To su uglavnom ljudi koji su na mene djelovali inspirativno, na ovaj ili onaj način.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 18:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Spoiler:
Danny ^_^ je napisao:
One question, htio bih iskren odgovor.

Šta bi bilo sa Jugoslavijom da je nakon smrti Tita, dolaskom Markovića izvršeno da se na primjer pošalju u zatvore i rudnike ti koji su bili najglasniji oko nacionalizma?

I da se samo nastavilo gdje je Tito stao, ali nešto bliže zapadu (neki oblik demokratije, ali ne ove što donose Ameri) a dalje Rusiji.

Da li bi YU bila recimo na nivou Italije?


Da bi shvatio odgovor na ovo pitanje moras znati da je je odcjepljivanje i osnivanje vlastitih drzava bila volja naroda a ne pojedinih politicara dakle raspala bi se bez obzira ko je dosao na vlast....kad bi se kladio kladio bi se na ovaj scenario...

Mozda je bolje pitanje sta bi bilo sa Jugom da nije bilo drugog svjetskog rata.

al odosmo u off

dalje osoba koju cijenim Emira Kusturicu zbog odlicnih filmova i tematike u istima :)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
_зока je napisao:
Samo što te temelje nije on ozidao :wink:



da,ali je znao na cemu nastavlja da gradi

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
apokalipto je napisao:
Mozda je bolje pitanje sta bi bilo sa Jugom da nije bilo drugog svjetskog rata.


I to je dobro pitanje, ali je nekako previše godina, i gomila se događaja tu mogla desiti. Ima mnogo faktora i malo bi bilo teže to odrediti, ali neka neko pokuša ako ima kakve argumente.


nepokoreni je napisao:
Sigurno bi, doduše više kao današnja Češka, ali Tito je jedino pogriješio što nije ostavio valjanog nasljednika onda bi priča bila drugačija danas.


Više bi "vukla" na češku? Po čemu :)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Poslednji put menjao Daniel. dana 09 Sep 2012, 19:04, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 19:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
E sta bi bilo kad bi bilo, pod Totijem je bilo dobro Juga je tad bila faktor i mi kao narodi ljudi ili sta vec nikad to vise necemo biti, a to znaci da necemo vise nikad imati onaj standard i sigurnost koju smo imali. I sta kaze cova, nije Tito razbio Jugu vec blentavi narodi koji su glasali za svoje vjersko nacionalne lidere, i gdje smo sad, sad vjerski objekti mrznja i glupost nicu kao gljive poslije kise, a fabrika i zdrave misli nigdje. Mogu samo da kazem dole lopovska burzoazija, zivjela radnicka klasa !

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 19:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Danny ^_^ je napisao:
Više bi "vukla" na češku? Po čemu

Standardu i ekonomiji :wink: oni su Švedska za nas sad...a mi nekad za njih bili ljubili nam dupe za kilo Vegete :(

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Znam za to. Pričala mi je rodbina o izletima u Poljsku, Čehoslovačku, Mađarsku.. Gdje nakupuju stvari, odvale se od alkohola i još im ostane para :D

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Spoiler:
LemiGO je napisao:
E sta bi bilo kad bi bilo, pod Totijem je bilo dobro Juga je tad bila faktor i mi kao narodi ljudi ili sta vec nikad to vise necemo biti, a to znaci da necemo vise nikad imati onaj standard i sigurnost koju smo imali. I sta kaze cova, nije Tito razbio Jugu vec blentavi narodi koji su glasali za svoje vjersko nacionalne lidere, i gdje smo sad, sad vjerski objekti mrznja i glupost nicu kao gljive poslije kise, a fabrika i zdrave misli nigdje. Mogu samo da kazem dole lopovska burzoazija, zivjela radnicka klasa !


Itekako mozemo da zivimo kao u Titino vrijeme pa cak i bolje i bez ostalih nacija samo mi to moramo prelomiti u sebi i krenuti dalje kao sto su i drugi kod vas u RS-u npr se moze zivjeti sasvim solidno kad bi na vlast dosli "pravi" ljudi....zasto sami sebe da ponizavamo nit smo retardirani nit invalidi ako su Srbi procvjetali pod Titom mogu i bez njega...manje trlabiti sta bi bilo kad bi bilo a malo vise laprdati o onome sta moze biti kad bi htjeli i to je dobar pocetak !!

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 19:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Pa kako nešto gledam u budućnost i koliko mi je svijetla, mračna mi prošlost djeluje veoma primamljivo....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 19:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
apokalipto je napisao:
_зока je napisao:
Samo što te temelje nije on ozidao :wink:



da,ali je znao na cemu nastavlja da gradi

Jbg, kada krećeš u neki poduhvat valjda ideš sa idejom da će uspjeti,a ne da će propasti. Ženiš se sa nadom da ćeš sa tom osobom dočekati starost, a ne da će te se razvesti. Da je potrajalo još dvadeset godina sve bi ispalo ok....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs