banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 16:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 434 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 20 Jul 2013, 10:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
http://www.24sata.rs/novi-sad/vesti/ves ... 8351.phtml


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 22 Jul 2013, 19:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39426
Lokacija: Месечева икра
Kad ljudi zaborave na politiku i budu samo ljudi...

Citiraj:
Dok je trajao ukop trojice dječaka, viđena je - za vrijeme u kojem živimo - nesvakidašnja slika: zagrljaj saučešća sveštenika Bojana Čačara i Omera ef. Camića, glavnog imama u Janji, čiji je sin Ejjub jučer ukopavan.


http://www.6yka.com/novost/41529/je-li- ... mu-u-janji

Takođe, nekidan je radnoj koleginici od moje stare umro sin. Hrvat, katolik. Na sahrani je bio katolički sveštenik ali i komšija umrlog, pravoslavni sveštenik. Ne zvanično ali je bio u mantiji i cijelo vrijeme dok je katolički sveštenik čitao molitvu to je radio i pravoslavni samo sebi u bradu. Bilo je interesantno za vidjeti....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 23 Jul 2013, 00:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jadni smo svi mi ako se sahrane jedne konfesije, prikazuju kao vijest gdje su učestovali i prirpadnici druge vjere. Valjda to treba biti jedan normalan ljudski čin.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 23 Jul 2013, 14:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
A gdje je tu efendija Ceric?

Naravno da treba da bude normalno. Bilo je u ratu xy slucajeva gdje u nedostatku jednog svestenika, obred pokopa obavi drugi (druge vjere). Šta ima veze, svrha i cilj su isti, je li tako?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 23 Jul 2013, 17:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Novinari i novinski napisi :) cuj nesvakidasnji prizor??

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 23 Jul 2013, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Talija je napisao:
Novinari i novinski napisi :) cuj nesvakidasnji prizor??

Postratni novinari... Oni ne znaju za ono što je bilo normalno.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 29 Avg 2013, 19:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nadjoh danas podatke da Derventa ucestvuje u izvozu RS-a sa 11% a da na jednog penzionera idu 2.3 zaposlena sto je najmanja stopa nezaposlenosti... o.O

Ima li neko podatke za RS, da vidim koliko je ovo tacno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 29 Avg 2013, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Juče su ih hvalisali na nekom dnevniku kako su jedina opština u RS u kojoj je zabilježen suficit, i to pestoiljada, mhm. Svaka čast.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 05 Sep 2013, 14:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Goran Jazović, službenik u Osnovnom sudu Banjaluka, pronašao je u utorak u sudu novčanik sa 6.000 evra i vratio ga vlasniku!
Jazović, koji je prvo odbio bilo šta da komentariše o svom dobrom djelu, naveo je da je morao trčati za vlasnikom koji nije ni primijetio da je ostao bez novčanika punog novca.
Nažalost, vlasnik koji je zahvaljujući dobrom djelu Jazovića izbjegao veliki gubitak, nije nagradio "spasioca", pišu "Nezavisne".
Skromni Jazović, koji živi u Srpcu, objasnio je da je u utorak bio na radnom mjestu kada je na podu u haustoru suda, pored klupe, primijetio novčanik.
Kaže da ga je otvorio kako bi vidio kome pripada, kada je primijetio da je u novčaniku veći broj papirnatih novčanica.
"Odmah mi je kroz glavu prošao lik čovjeka koji je minut-dva ranije sjedio na tom mjestu, a vidio sam ga kako izlazi iz suda. Otrčao sam ispred suda, okrenuo se lijevo pa desno i vidio da je taj čovjek već odmakao kod crkve Svete trojice. Ljudi na ulici su me zbunjeno posmatrali kako istrčavam iz suda i obezglavljeno trčim prema nepoznatom čovjeku", ispričao je Jazović kojem ovo nije prvi put da pomaže drugima.
Kada je sustigao vlasnika, upitao ga je da li mu nešto nedostaje.
"Pogledao me je zbunjeno, a zatim se uhvatio za stražnji džep hlača pa rukama za glavu i zajaukao rekavši: 'Nestao mi je novčanik!' Kada mi je opisao novčanik i rekao da se u njemu nalazi oko 6.000 evra, bilo mi je jasno da je novčanik iz suda njegov", ispričao je Jazović.
Kako list saznaje, ovaj službenik Osnovnog suda u Banjaluci i 2008. godine napravio je podvig koji ga je mogao stajati života.
Naime, iz zapaljene prodavnice u Srpcu spasio je dvije radnice.
Iako su pred prodavnicu tada stigli i policija i vatrogasci, nisu smjeli ulaziti u objekat zbog detonacija boca.
"Znao sam da su u prodavnici, za pultom ostale dvije radnice koje su pozivale u pomoć. Vatrogasci su pokušavali ugasiti vatru šmrkovima, ali nisu uspijevali, jer su detonacije od sprejeva bile svake sekunde. Jednostavno sam utrčao u prodavnicu i izvukao obje radnice, iako su mi govorili da bih mogao nastradati. Dobro je da se sve završilo kako treba", zaključio je Jazović.


Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/drustvo/ba ... z2e1WcchP2


Kakav heroj.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 19 Sep 2013, 07:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Na crkvi u Kotezima zvono zvoni i za katolike i za pravoslavce

Slika

Posve neočekivano u naselju Kotezi u trebinjskoj općini, naišli smo na odsjaj tradicijske Bosne i Hercegovine, kojeg nisu netragom ugasili ratovi dvadesetog stoljeća.

Iako je knjiga stalnih stanovnika skoro zatvorena, ovo selo dva kilometra udaljeno od Popovog polja uz prometnicu Ljubinje – Trebinje, priča svoju priču kojoj ne treba kovanica suživot.

U stvari prefiks ''su“ je među njegovim stanovnicima kako stalnim, tako i onim povremenim, izlišan. Priča iz Koteza jednostavno je život, a on je isti ili sličan za sve ljude jednog podneblja bez obzira na vjersku ili nacionalnu pripadnost.

Dokaz tomu je i činjenica da je isto zvono oglašavalo smrt i sahranu, pravoslavnih i katolika u tom mjestu, o čemu Vide Ćorak – Bokin, Dubrovčanin koji tu provodi vikende, kaže: ''Pravoslavne crkve u Kotezima nije bilo, ima tu u Strujićima selo do, ali do rata kad bi netko od pravoslavnih umro zvono na našoj crkvi je klecalo, kao i kad umre katolik. Stariji ljudi bi znali reći da je zvono jedno, i od jednih i od drugih“.

Jedinstven slučaj, primjećujemo, a Vide nastavlja: ''Vjerojatno, vjerojatno. Imamo u selu i džamiju koja nije u funkciji još od onoga rata. To mi je isto malo čudno, jer je to jedna starina, jedna kulturna vrijednost“.

Iako je prošli rat tradicijske odnose nategao do krajnosti, sudeći po riječima Stojana Marića, rođenog Dubrovčanina, koji vikende također provodi u očevom rodnom selu, ipak nisu popucali.

''U Kotezima trenutno živi sedam ljudi, sve drugo su vikendaši. Živalj je većinski katolički, ima nešto muslimana i jedna kuća pravoslavnih. Jedini stalni stanovnici je tih sedmoro katolika, svi u poodmakloj dobi.

Čim se moglo doći godinu, dvije nakon rata, obnovili smo što se moglo svojim sredstvima. Negdje je nešto pomogla i Republika Srpska, ali većina nije imala uvjete, prije rata nije tu živjela. Tijekom rata u selu je ostalo dvanaestoro ljudi, nisu htjeli ići od kuće, rekli 'nikome ništa nismo napravili, tu ćemo ostat'.

Stvarno, ne može se reći da je netko stradao. Kao i u svakoj vojsci imate nekih problem, netko se napije, nešto napravi na svoju ruku, ali planski ih se nije ugrožavalo.

Tamo negdje mislim '94-te, Crveni križ došao i odveo ih sve u Dubrovnik, ostali godinu dvije i ponovo se počeli vraćati. Svi koji su se vratili još su živi, a što su dole ostali oni su umrli“, zaključuje Stojan svoju zanimljivu storiju.

Nakon rata priča se nastavlja, počeli katolici obnavljati oronulu crkvicu u središtu sela, priskočili susjedi muslimani koji navrate vikendom.

''Kad smo obnavljali crkvu, svi muslimani iz sela, gdje god da se nalaze dali su neku donaciju. Svaki!“, govori nam gospar Vide.

Rado bi se katolici sada revanširali susjedima muslimanske vjeroispovijesti, samo da se krenu u obnovu džamije koja je ruševna još od Drugog svjetskog rata.

Vide naglašava: ''Mi smo im još tada rekli – krenite s obnovom džamije, mi ćemo vam pomoći, i u radu i u novcu. Samo krenite“,

Koteška džamija ili Džamija Muje Kotezlije kako je mještani zovu, nije bilo kakva džamija, nego najstarija na jugu Hercegovine, a možda i šire.

Od strane Komisije za očuvanje nacionalnih spomenika 2003. je uvrštena na popis nacionalnih spomenika BiH. Mještani u obnovi džamije vide i praktičnu stranu, pošto zauzima središnji dio sela njezinom obnovom živnulo bi cijelo naselje, a bila bi zanimljiva i turistima.

Dakle, različite bogomolje Kotežanima nisu smetnja, dapače gledaju na život praktično – što će dva zvona kad je dovoljno i jedno ili obnovljena džamija novi život selu...

Umjesto zaključka moglo bi se reći da se u Kotezima potvrđuje izreka – Dobar susjed je najbolja ograda.


http://bljesak.info/web/article.aspx?a=1597b925-ef88-41ec-b2f7-3d32617a1a3a&c=574044e8-c8c8-449a-85dd-05d49eb9b572

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 03 Okt 2013, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Čokoladni neredi pokazali slatku sliku Mostara: Od svih djelidbi, najdraže je dijeliti čokoladu

Čokoladni neredi i ove godine su na Španjolski trg doveli velik broj naših sugrađana, koji su jedni drugima dijelili osmjehe i čokolade.
Podjele, neredi, neuređena gradska politika, slika su Mostara koja se svakodnevno plasira u svijet. Mostar je večeras još jednom pokazao kako ovo nije grad slučaj, i da jedino što ima smisla u Mostaru da se dijeli je čokolada.

http://bljesak.info/web/article.aspx?a= ... 06af0d3357

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 16 Okt 2013, 12:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
"Punih 12 sati trajala je drama u porodici Stevanović nakon što je majka Slađana, uz pomoć svekrve, na svijet donijela bebu, ali nije znala šta da radi jer je beba neprestano plakala.

Onda je stigla mlada doktorka Vladana Brodski i najprije sama podojila dječaka, a onda ga i pregledala."

http://www.magazin.ba/featured/okoncala ... 26572.html

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 16 Okt 2013, 14:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Haha koja kraljica :D
Omnia mea mecum porto u bukvalnom smislu! Osim ljekarske torbe nosi i sise mlijeka. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 16 Okt 2013, 15:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23494
Mene boli glava. Mogao bih otići kod nje da me pregleda.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 17 Okt 2013, 15:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ima nade za čovječanstvo
Citiraj:
Slobodan Janjušević, vlasnik preduzeća „Kirka Suri", zaposlenima je podelio na desetine kuća, stanova, automobila, beskamatnih kredita... Kaže da bi se pre ubio nego što bi spiskao milione evra na jahtu, a da prethodno nije rešio probleme svojih ljudi


http://www.pressonline.rs/zabava/life-s ... icima.html

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 17 Okt 2013, 15:42 
Zar nije bilo vec ovo, je li to isti gazda?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 17 Okt 2013, 16:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Citas i ne vjerujes da jos uvijek ima ovakvih medj' Srbima. Naklon do poda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 17 Okt 2013, 17:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
tensSa je napisao:
Zar nije bilo vec ovo, je li to isti gazda?

:D
viewtopic.php?f=27&t=53798&p=1203805&hilit=Slobodan+Janju%C5%A1evi%C4%87#p1203805
Nisam ni gledao ali vrijedi se podsjetiti

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 26 Okt 2013, 14:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
"Brand od nedavno piše za list New Statesman te se u svojim tekstovima ne ustručava pisati o potrebi za revolucijom." :lol:

http://www.advance.hr/vijesti/russell-b ... i-na-kraj/

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 26 Okt 2013, 14:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Evo jos pozitive :-)

http://www.klix.ba/vijesti/bih/venecija ... /131022087


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 434 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs