banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 19:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 17:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
nerevar je napisao:
ružo nemoj da mi diraš nadrealiste. NI JEDNOG OD NJIH! bili su bogovi. najpametniji ljudi na ovim prostorima. i niko od njih ništa nije napravio nakon raspada. ni nele. ni đuro. a najmanje sejo. kraj diskusije.


Pa cim je izdvojila Neleta,znas o cemu se radi. :wink:

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
nerevar je napisao:
ružo nemoj da mi diraš nadrealiste. NI JEDNOG OD NJIH! bili su bogovi. najpametniji ljudi na ovim prostorima. i niko od njih ništa nije napravio nakon raspada. ni nele. ni đuro. a najmanje sejo. kraj diskusije.


Greska u koracima nerevar. Nisam dirala ni jednog od njih, samo priznaces da nije fer da se TLN poistovjecuje s jednim likom ? I opet se ne bih javila ( da bih izbjegla maltretiranje likova tipa F-F ), nego Vader sa Svetim Duhom 'malo' pretjera. :lol:

A to da smo svi zrtve je za neku drugu temu .

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 17:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Japanese_rose je napisao:
Flavoure-Flave je napisao:
Japanese_rose je napisao:
TLN je sacinjavala grupa prijatelja. Scenarije za pojedine epizode su radili zajedno. Najvecu ulogu u pravljenju scenarija su imali Zena ( Zenit Djozic ), Djuro ( Branko Djuric ) i Sejo Sexson ( Davor Sucic, lider Zabranjenog Pusenja ). Tu je bilo jos likova koji su zasluzni za njihov uspjeh. TLN je nastavila sa uspjesnom produkcijom gegova u prvoj polovini agresije ili ako zelis rata ( :D ), kada je 'Nele' vec odavno bio u BG. Inace su se bavili ismijavanjem ( uz neophodno preuvelicavanje ) stvarnosti, za koju im nije nedostajalo inspiracije u blizoj i daljoj okolini. Stravicno je kako stvarnost zna biti mnogo gora od bilo kakvog crnog humora.



Tipicno....

Nele nema pojma o humoru,on nije bio u TLN,on nema nikakve zasluge,on bio u Beogradu...kakva sranja... :-?


Tipicno ( Vader, znala sam da ce se sada F-F javiti, Sveti Duh mi shanuo... :lol: :lol: :lol: ).

Pokusaj diskutovati sluzeci se argumentima. Nele sa svojim 'raskosnim' talentom u Bg, je u posljednjih 15 godina napravio - sta ? Za one koji hoce znati, Djuro je napravio uspjesnu glumacku i rezisersku karijeru, Sejo nekoliko uspjesnih albuma, a Zena se okrenuo sasvim drugim stvarima u zivotu. Nele je ostao isfrustriran vlastitom nemoci da bude ono sto je mislio da moze biti. :D
Javila se prava osoba da prica o argumentima...

Skoro je bio neki intervju za Zenitom u kojem je on licno naveo da je kao koautor sudjelovao u samo par epizoda, tako da nema potrebe za izmisljanjem i preuvelicavanjem...

I kakvo je to zamagljivanje losih argumenata besmislenom demagogijom?

Nemoj samo kasnije da opet brises svoje poruke. Stani malkice iza svojih rijeci...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 17:19 
Da vam nadrealac kaze: :D

Nele i Nemanja su furnuli, kao i mnogi drugi da zastite svoju djecu od sranja (za koje covjek nije morao biti vidovit da ga skonta, vec samo imati jedno od: usi ili oci)... znaci, normalni ljudi otisli da sacuvaju zivote i djecu..

onda - gdje da se stura?

U srbiju brale.. isto govorno podrucje, Nele i jeste pravoslavac, sve je lakse... i ne treba ga za to opanjkavati.... pjesma o tri prijatelja i "vidio je glavu..." je po meni nista vise nego vizija situacije u haosu i ubiranje poena.. valja negdje nesto prodati... a ko malo obrati paznje na tekst izmedju redova i u toj pjesmi na kraju je "prava raja znala u cemu je fol"..

A za Kustu postoji vec odavno prica iza koje stoji dobar dio uglednih licnosti kako mu je Miloseviceva propagandna masinerija ponudila da radi za njih... i kojem su se jos desile blesave stvari kada su se sarajevske ratne bande "omastile" pljackajusi i maltretirajuci njegovu familiju, nakon cega je ovaj pukao i postao Nemanja...

Licno mi je bezvezan taj njegov potez.. jer ima jedna stvar koju svi dobijamo kao prvi dar u nasem zivotu, od ljudi koji nas najvise vole, a to je IME.. ja mogu promijeniti uvjerenje i religiju i sta ti ja znam ali ime bih sacuvao u znak postovanja mojih roditelja...

postoji i prica da je emir kokainista koji je odlijepio od stvarnosti.. a to prepustam vama da procijenite...

Niko ne primjecuje da njihove pjesme koje su uradjene sa No smoking orchestra, nemaju nikakav propagandni sadrzaj niti vrijedjaju nekoga u svojim izjavama u zadnje vrijeme...

Ja mislim da su njih dvojica ipak vecinom zrtve ratne propagande (sjetite se isceniranih slika kuste kako dize tri prsta) zbog koje su obojica digli ruke od sarajeva.. (ponajvise nemanja)...


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 17:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
BMW8 je napisao:

Jedan od najsrecnijih dogadjaja za srpsku porodicu (kao i sve porodice ove planete) je vjencanje djece.

Zasto bi to bio najsrecniji dogadjaj, ima mnogo drugih razloga u zivotu za biti najsrecniji.
Za mene najveca sreca je napraviti od moje djece postene ljude koji ce biti zadovoljni u zivotu , a sada da li ce se oni ikada vjencati , ostati sretni samci ili ce zivjeti sa svojim partnerom nevjencano....... neka su oni zadovoljni i ja sam najsrecnija na svijetu.
BTW odoste vi opet u duboku politiku u kojoj nema ispravnog odgovora samo individualno misljenje.

_________________
May God Bless The Whole World


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Japanese_rose je napisao:

Greska u koracima nerevar. Nisam dirala ni jednog od njih, samo priznaces da nije fer da se TLN poistovjecuje s jednim likom ? I opet se ne bih javila ( da bih izbjegla maltretiranje likova tipa F-F ), nego Vader sa Svetim Duhom 'malo' pretjera. :lol:

A to da smo svi zrtve je za neku drugu temu .


Nece tebe cika F-F maltretirati ,likuso :wink: !!!Upravo si ti izdvojila Neleta iz TLN i slijedila je reakcija.
I niko ne poistovjecuje TLN sa Neletom i niko ne negira Zenita,Djuru i ekipu kao sto ti negiras Neleta baveci se njegovim privatnim zivotom u poslednjih 15 godina. :-? Ali to je opsti stav raje sa sarajevo-x i uopste me ne iznenadjuje.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 17:26 
ljepota poroka je napisao:
BMW8 je napisao:

Jedan od najsrecnijih dogadjaja za srpsku porodicu (kao i sve porodice ove planete) je vjencanje djece.

Zasto bi to bio najsrecniji dogadjaj, ima mnogo drugih razloga u zivotu za biti najsrecniji.
Za mene najveca sreca je napraviti od moje djece postene ljude koji ce biti zadovoljni u zivotu , a sada da li ce se oni ikada vjencati , ostati sretni samci ili ce zivjeti sa svojim partnerom nevjencano....... neka su oni zadovoljni i ja sam najsrecnija na svijetu.
BTW odoste vi opet u duboku politiku u kojoj nema ispravnog odgovora samo individualno misljenje.


Naravno da je vjencanje jedna divna stvar koju svi treba da vole i postuju...

Ali da je pucanje na svate od strane dvije budale razlog za ono krvoprolice, je prica za glupe i zadrte budale!

To je kriminalno djelo kojeg treba rijesiti policija... a ne rat, vojska, artiljerija, koncentracioni logori, pokolji, silovanja itd...


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 17:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
Japanese_rose je napisao:
nerevar je napisao:
ružo nemoj da mi diraš nadrealiste. NI JEDNOG OD NJIH! bili su bogovi. najpametniji ljudi na ovim prostorima. i niko od njih ništa nije napravio nakon raspada. ni nele. ni đuro. a najmanje sejo. kraj diskusije.


Greska u koracima nerevar. Nisam dirala ni jednog od njih, samo priznaces da nije fer da se TLN poistovjecuje s jednim likom ? I opet se ne bih javila ( da bih izbjegla maltretiranje likova tipa F-F ), nego Vader sa Svetim Duhom 'malo' pretjera. :lol:

A to da smo svi zrtve je za neku drugu temu .

priznajem da nije fer. nisam se ja javio zato što omalovažavaš neleta. pa ja ću prvi reći da je sve što je radio posle nadrealista nula. javio sam se zato što si počela dizati u nebesa ostatak družine. e pa neće ići. kakva đurina filmska karijera? kakvi dobri albumi zabranjenog pušenja? sve je to nula. neću reći ni veća od neletove ni manja od neletove već jednaka neletovoj (bože blagoslovi matematiku).
ja sam svoje rekao. a sad vas ostavljam da raspirujete vatre nacionalne netrpeljivosti. adios!

p.s. zaboravih dodati gore najvažnije: KAKVA POST-NELE TOP LISTA NADREALISTA?????


Poslednji put menjao nerevar dana 20 Jan 2008, 17:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 17:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Digresija je napisao:
Javila se prava osoba da prica o argumentima...


Javila se prava osoba da mi odgovori.

Citiraj:
Skoro je bio neki intervju za Zenitom u kojem je on licno naveo da je kao koautor sudjelovao u samo par epizoda, tako da nema potrebe za izmisljanjem i preuvelicavanjem...

I kakvo je to zamagljivanje losih argumenata besmislenom demagogijom?

Nemoj samo kasnije da opet brises svoje poruke. Stani malkice iza svojih rijeci...


Brisati poruke ne znaci ne stajati iza svojih rijeci.

Poruke mozes brisati ako ti neko ili nesto postane jako dosadno npr.

A ako cemo o demagogiji, mislim da tu imas neprepoznati doktorat btw.

Izvoli postaviti link sa Zeninim intervjuom. Cak i ako je to tacno, to ne umanjuje cinjenicu da su Nadrealisti podjednako ( uglavnom ) zasluzni za uspjeh TLN. Za to svakako, a ni prvenstveno nije bio zasluzan Nele.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 17:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
nerevar je napisao:
Japanese_rose je napisao:
nerevar je napisao:
ružo nemoj da mi diraš nadrealiste. NI JEDNOG OD NJIH! bili su bogovi. najpametniji ljudi na ovim prostorima. i niko od njih ništa nije napravio nakon raspada. ni nele. ni đuro. a najmanje sejo. kraj diskusije.


Greska u koracima nerevar. Nisam dirala ni jednog od njih, samo priznaces da nije fer da se TLN poistovjecuje s jednim likom ? I opet se ne bih javila ( da bih izbjegla maltretiranje likova tipa F-F ), nego Vader sa Svetim Duhom 'malo' pretjera. :lol:

A to da smo svi zrtve je za neku drugu temu .

priznajem da nije fer. nisam se ja javio zato što omalovažavaš neleta. pa ja ću prvi reći da je sve što je radio posle nadrealista nula. javio sam se zato što si počela dizati u nebesa ostatak družine. e pa neće ići. kakva đurina filmska karijera? kakvi dobri albumi zabranjenog pušenja? sve je to nula. neću reći ni veća od neletove ni manja od neletove već jednaka neletovoj (bože blagoslovi matematiku).
ja sam svoje rekao. a sad vas ostavljam da raspirujete vatre nacionalne netrpeljivosti. adios!


I ja sam svoje rekla. Adios !

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 17:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Citiraj:
privatnim zivotom u poslednjih 15 godina


Njegov privatni zivot me zanima manje nego tvoj. Tvoj me uopste ne zanima ( ocigledno se mora reci eksplicitno da bi se razumjelo ).

Citiraj:
Ali to je opsti stav raje sa sarajevo-x i uopste me ne iznenadjuje.


Ne ucestvujem u diskusijama na sa-x. Toliko o tvojim stavovima ( predrasudama ).

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 17:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Japanese_rose je napisao:
[i]Ne ucestvujem u diskusijama na sa-x.


Ali ih zato pazljivo citas,sve gluposti koje se tamo mogu procitati ti ovde pises,ili je to samo slucajnost? :D

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 18:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
SIJUKS je napisao:
Japanese_rose je napisao:
Ne ucestvujem u diskusijama na sa-x.


Ali ih zato pazljivo citas,sve gluposti koje se tamo mogu procitati ti ovde pises,ili je to samo slucajnost? :D


Uopste ne otvaram taj link, za razliku od tebe izgleda. Slucajnost ? :D

Citiraj:
p.s. zaboravih dodati gore najvažnije: KAKVA POST-NELE TOP LISTA NADREALISTA?????


Moze li ikako bez ogromnog fonta ?

'Top Lista Nadrealista continued to air during the part of Siege of Sarajevo, mostly as a radio show, opening with lines such as "good evening all three of you who still have generators", but with some television appearances as well. As a comedy show in a war torn city, it arguably had an impact on citizens' morale. The show was more directly dealing with the surrounding reality of war, making fun of all sides involved and everyday situations in which citizens of Sarajevo were during the city siege.

E.g. One war-time sketch showed Serbs arresting obviously innocent Czech tourists who got lost on their way to seaside as Muslim extremists and terrorists. Other sketch shows how a Muslim "Super Hodža" heals a child of Chetnik spirit.'

Radio program je vodio Elvis J. Kurtovich. Skeceve su radili on, Zena i nesto novih likova. Das ist Walter.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 18:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
Japanese_rose je napisao:
Citiraj:
p.s. zaboravih dodati gore najvažnije: KAKVA POST-NELE TOP LISTA NADREALISTA?????


Moze li ikako bez ogromnog fonta ?

'Top Lista Nadrealista continued to air during the part of Siege of Sarajevo, mostly as a radio show, opening with lines such as "good evening all three of you who still have generators", but with some television appearances as well. As a comedy show in a war torn city, it arguably had an impact on citizens' morale. The show was more directly dealing with the surrounding reality of war, making fun of all sides involved and everyday situations in which citizens of Sarajevo were during the city siege.

E.g. One war-time sketch showed Serbs arresting obviously innocent Czech tourists who got lost on their way to seaside as Muslim extremists and terrorists. Other sketch shows how a Muslim "Super Hodža" heals a child of Chetnik spirit.'

Radio program je vodio Elvis J. Kurtovich. Skeceve su radili on, Zena i nesto novih likova. Das ist Walter.

to je bilo retoričko pitanje. znam ja vrlo dobro da je postojala posleratna top lista nadrealista. gledao sam je u par navrata. i na skali od 1 do 10 znaš kako je ocenjujem? NULA! naspram njih i ovaj naš klozetski humor zvan "bez pardona" je osvežavajuć kao prolećni povetarac koji provetrava vojničku baraku.

i zato još jednom, bez ogromnog fonta: KAKVA POST-NELE TOP LISTA NADREALISTA?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 18:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Ruzo izvoli...
Uzmi 3 slobodno...
http://www.youtube.com/watch?v=tyQcIuLjnEg

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 19:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
dok se na Srpskom ta recenica totalno drukcije izgovara..Nele rulz

http://www.youtube.com/watch?v=DztrX5dXmxU

_________________
We are the knights who say Ni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 22:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
nerevar je napisao:
to je bilo retoričko pitanje. znam ja vrlo dobro da je postojala posleratna top lista nadrealista. gledao sam je u par navrata. i na skali od 1 do 10 znaš kako je ocenjujem? NULA! naspram njih i ovaj naš klozetski humor zvan "bez pardona" je osvežavajuć kao prolećni povetarac koji provetrava vojničku baraku.


To je samo tvoje misljenje.

Citiraj:
Ruzo izvoli...
Uzmi 3 slobodno...


Tebi ne bi ni 333 pomoglo.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2008, 23:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Japanese_rose je napisao:
nerevar je napisao:
to je bilo retoričko pitanje. znam ja vrlo dobro da je postojala posleratna top lista nadrealista. gledao sam je u par navrata. i na skali od 1 do 10 znaš kako je ocenjujem? NULA! naspram njih i ovaj naš klozetski humor zvan "bez pardona" je osvežavajuć kao prolećni povetarac koji provetrava vojničku baraku.


To je samo tvoje misljenje.


Koliko se danas fazona koristi iz tog perioda nadrealista?
A pogledaj koliko se fraza iz "zlatnog" perioda ustalilo u svakodnevnom govoru. To ti sve govori. Ne treba ti nerevar da ti to kaze.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2008, 00:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
guess who je napisao:
Koliko se danas fazona koristi iz tog perioda nadrealista?


Mozda se ljudi ne zele sjecati tih 'fazona' ? Ma...nema veze, neka misli ko sta hoce.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2008, 13:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Citiraj:
20. 01. 2008.
Ništa nije gotovo dok
Hollywood ne pokori Srbiju!
Petar Luković

Šest dana pre prvog kruga predsedničkih izbora na kojima će među svojim omiljenim kandidatima – zvali se oni Velimir Ilić, Boris Tadić ili Tomislav Nikolić – odabrati najomiljenijeg i kosovski najpotentnijeg piona, srpski premijer Vojislav Koštunica, leden kao špricer, superiorno je ignorisao tzv. dileme srpskog društva (hoćemo li ili nećemo sa Evropskom Unijom potpisati ugovor o suradnji; hoćemo li ili nećemo pitanje Srpskog Kosova vezivati za Sporazum o pridruživanju EU; nećemo li ili nećemo u NATO) i čitav 14. januar ugodno proveo u kulturološkoj instalaciji na koju ga je obesio Nemanja (ex-Emir) Kusturica, fundametalni pravoslavni umetnik. Pomenuti filmadžija koji po racionalnim mentalnim potezima sve više duhovno, pa i fizički liči na kolegu-umetnika-reditelja Bin Ladena, na planini Mokra Gora, u selendri koju je nazvao Drvengrad – gde vlada svojom gvozdenom neglobalističkom rukom, naplaćujući vlastite poreze, birajuće televizijske kanale koje robovi smeju da gledaju, igrajući se arhitekte-amatera uveren da je samo pitanje dana kad će objaviti da je postao hirurg ili biolog, jer je Nemanji u ovakvoj Srbiji sve dozvoljeno – napravio je, uz logičnu pomoć ovdašnjeg Ministarstva kulture Festival pod hommage-imenom „Kustendorf“ što je kao melem na kosovsku ranu palo na ranjivu dušu Vojislava Koštunice koji nije sakrio oralno divljenje spram univerzalne Nemanjine izjave („Sve što se radi, od ishrane do filma, ako hoćemo da bude dobro, mora da bude selektivno i ne sme da se omasovi do one mere u kojoj postaje puko tržište“).
Ošamućen osebujnim ludilom koje u Drvengradu memljivo opstaje mirisom tamjana, Koštunica je pohitao da pohvali Nemanju i njegovo ognjište: „Drvengrad je verni odraz njegovih filmova, gde je vizuelna ideja pretočena u opipljivu stvarnost. Otuda nema ništa prirodnije nego da takav grad preraste u veliki kulturni centar, gde će se stvarajući i učvršćujući bratstvo po talentu okupljati afirmisani umetnici i oni koji su tek na putu uspeha, gde će se smenjivati i koncerti i izložbe i festivali", dodajući da je "posebnost ove manifestacije njena okrenutost mladim stvaraocima i težnja da se kroz razmenu misli i ideja ostvari ukrštaj mladalačke svežine i izvornosti sa iskustvom dokazanih umetnika, jer iz tog ukrštaja treba da proistekne i neka vrsta zajedničkog osećanja za prave umetničke vrednosti, koje su suprotnost globalizacijskoj komercijalnosti i kiču".

Kad se normalan čovek provuče kroz ovakvu Koštuničinu rečenicu i sačuva polni organ od dss-oštećenja, ostaje mu da praktično vidi šta su to Voja & Nemanja osmislili u Srpskom Drvengradu, što se, možda docnije, može upotrebiti kao Memento Mori srpske politike; recimo, retardirana Kusturičina ideja da se otvori Groblje loših filmova i da se ceremonijalom sahrane filma „Die Hard: 4.0“ otvori najnoviji srpski religiozni festival; uz dirljiv Nemanjin govor i muzičko prisustvo takvih budalastih prikaza kakve su „No Smoking Orchestra“ ili „Vrelo“. Simbolična sahrana filma „Die Hard:4.0“ sa sve rediteljem Len Wisemanom, uz glavnog junaka (John McClane) kojeg uvek maestralno igra Bruce Willis – onaj je delikatni trenutak Srpskog Društva kad zvanično počinje Državno Ludilo samoproglašeno Koštuničinim prisustvom na opelu holivudskog junaka po imenu John McClane kojeg, by the way, on nikad nije gledao, jer Voja gleda samo ruske filmove do 1953. godine (nakon Staljinove smrti postali su mu dekadentni), sa izuzetkom reditelja Nikite Mihalkova koji se, gle, lično pojavio u Drvengradu da na licu mesta odbrani Koštunicu/Kusturicu i lopatom udari u Die Hard-grob, valjda da nam se takav Hollywood više nikad ne uslika, Kusturica će sve to lično, sekirom ako treba, sprečiti!

Detalj da je film „Die Hard: 4.0“ pojedinačno profesionalniji i bolji od svega što je Nemanja sa svojim letećim ćilimima napravio (svoje poslednje „delo“, film „Zavet“ povukao je iz bioskopa, jer mu se kritike nisu dopale; a kritike u Kanu su, recimo, bile takve, da je bilo vrlo tužno čitati ih – sa porukom da je Kusturica uspešno pokazao svoju debilnu stranu na superiorno trijufmalan način da je napravio jedan od najglupljih filmova ikad snimljenih u Evropi poslednjih pedeset godina), takav detalj je tek vrh ledenog brega u ovoj priči koja sa filmom – usred predizborne kampanje – tobožnema nikakve veze.

„Kustendorf“ je, u stvari, javno pokazivanje srednjeg prsta čitavom svetu; poruka „Ko vas jebe“ prepoznaje se ne samo u 300 ekskluzivno pozvanih posetilaca, ne samo u samoizolaciji straha od Holivuda, ne samo u naznakama Srpske Vlasti i tobožnjeg Srpskog Ponosa – već u poremećenoj potrebi da se Nemanja Kusturica danas obračunava sa civilizacijom na isti način kao što je to radio Slobodan Milošević 1999. godine, s tom razlikom što ni Miloševiću nije palo na pamet da sahranjuje Bruce Willisa!

Iz ove Koštuničino/Kusturičine filozofije (isti nježnik, drugo filmsko pakovanje) da se poseremo na komercijalu, na hitove, na akcione blockbustere, a usput se pokenjamo na njihovu politiku sile jer hoće da nam uzmu Kosovo a ostave B&H u celini i celosti, dolazimo do suštine čitave priče: „Kustendorf“ je šifra za buduće zdravstveno ponašanje Srbije, nervozne na Ameriku, Europu, a posebno fucking Hollywood koji nije digao glas na pokušaj otimanja čitavih petnaest odsto naše suverene forever teritorije! Šta je sledeći korak: da sahranimo „Titanic“ u centru Beograda i da se Vojislav Koštunica popiša na grob Leonarda De Caprija?

Iz filmskog svetla poludelog Drvengrada gde se ekskluzivno vraća XIV vek – ozbiljno se razmišlja da se ukinu toaleti, kako bi ljudi u prirodi Mokre Gore prirodno radili one smrdljive stvari, što bi ekološki nivo podiglo na neslućeni nivo, ne zove se slučajno ovo Mokra Gora – eho predsedničkih izbora udara svojim sahranjenim „Die Hard“ zaklinjanjima. Nesrećni Boris Tadić koji sve više liči na najlošijeg glumca u lažnim replikama gde večito kasni za stvarnošću ( „Ljudi, mi moramo da nastavimo da okrećemo pedale“) izgleda kao totalni gubitnik; njegova patetika sukladno prevedena na svaku špansku tv seriju uverljivo je bljutava, što je, pretpostavljam, bio i vrhunski cilj fanatične ispraznosti njegove totalno šuplje partije; s druge strane, retko odvratni Tomislav Nikolić čini sve ne bi li nam se uvukao u dupe – ta vrsta ljigave radikalske korektnosti u koju niko, prvi Nikolić, ne veruje, s tezama da su mu svi ljudi jednaki, da on neće u rat, da mu je EU velika ljubav... izgleda kao vrsta klistira, još samo da crevo dobijemo uz glasački listić!

Velimir Ilić bio bi glavni junak filma „Die Hard:4.1“ kad bi ga režirao Nemanja Kusturica: nije isključeno da će se tako desiti kao Tribute To Velja nakon spektakularnog poraza koji se Iliću kao predsedničkom kandidatu sprema; nedovoljno radikalan da se suprostavi Tomi Nikoliću, dovoljno glup da nema šanse pred Čedomirom Jovanićem, dovoljno neartikulisan da uđe u borbu sa empty-blagoglagoljivim Borisom Tadićem, nedovoljno inteligentan da shvati koliko je vaistinu retardiran, ali zato bahat i drzak jer iza sebe ima logističku podršku novca kojim se jedino može ponositi Mlađan Dinkić – Velimir Ilić viđena je žrtva predsedničke nedelje. Konačno: nešto lepo da se u Srbiji desi!

A što se drugog kruga tiče, da malo pričekamo: John McClane je tek sahranjen! Treba malo vremena da nam se Bruce Willis vrati sa osvetom u „Die Hard:5.0 – Serbia Aloud“, digne Drvengrad u vazduh, Koštunicu nagog veže u centru Prištine, Kusturicu priloži na tihu vatru, Srbiju privede k svesti, Ljiljanu Smajlović svuče do golih grudi i stavi na lomaču, natera svakog Lukovića da prizna da mu je „puszi“ najuzbudljivija riječ koju je čuo godinama, ukratko: ništa nije gotovo dok Hollywood ne pokori Srbiju!


BH Dani


Slika

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs