banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 07:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Mar 2008, 14:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
La Point je napisao:
urbana_extravaganca je napisao:
nadrealac je napisao:
urbana_extravaganca"

Рамбо Амадеус=Антоније Пушић,Србин (Црногорац) из Херцег Новог,данас живи и ради у Београду.
Јако ми је чудно да ниси чуо за њега мада могуће,тешко се одрећи Ханке Палдум и Кемала Маловчића...


antonije nije Srbin.... idi na njegovu stranu, pa provjeri...


[quote="urbana_extravaganca je napisao:
Он је човек који се изјашњава национално и њему националност није битна,и то код њега поштујем ипак његови корени су такви какви су и он то не крије.Ако ти нешто није јасно погледај на јутубу емисију која се зове мислим "Недељом у два" у емитовању ХРТ-а а гост је био Рамбо.Можда ће ти неке ствари после тога бити јасније.


Mislim da si malo nacionalno opterecen lik.


Ја нисам мало национално оптерећен лик(какав је то израз?),већ сам једном речју речено националиста.


http://www.youtube.com/watch?v=mjNB5c6O ... re=related

Забрањено Пушење - Од историјског АВНОЈ-а

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2008, 15:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
najcudnije je sto se ovima koji "govore samo o kvalitetu kustinih filmova, bez predrasuda o njemu" svidjaju kustini filmovi zakljucno sa domom za vjesanje, a svi ostali su smece. sasvim slucajno se to poklapa sa vremenom kad je napustio sarajevo.
nekako, cim je napustio sarajevo, filmovi su mu postali smece, iako je i poslije toga imao veoma zapazene uspjehe.
pa onda poneko spomene sidrana kao presudnu kariku u kvalitetu njegovih filmova, mada doticni nije imao nikakve veze sa 'domom za vjesanje' (po meni, najboljim kusturicinim filmom).
dakle, mislim da bi bilo posteno od 'bosnjaka' da lijepo kazu da ga mrze zato sto je napustio sarajevo (kao da je neko obavezan da ostane u tom gradu. svi vi ste ili vec otisli iz njega ili bi to uradili kad bi imali prvu priliku) i zato sto je 'politicki nepodoban',
a ne zato sto smatraju da snima lose filmove.
sto se mene tice, gledao sam sve njegove filmove osim 'zaveta', ali i to namjeravam da uradim. redoslijed po kvalitetu je otprilike sljedeci
1. dom za vjesanje
2. sjecas li se dolly bell
2. underground
3. zivot je cudo
4. otac na sluzbenom putu
5. crna macka bijeli macor
6. ostalo

a sto se tice neleta, vjerujem, takodje, da mnogima smetaju neki njegovi intervjui tipa nekog koji sam nedavno gledo, gdje kaze "meni je pravo smijesno kad neko kaze da su svi problemi ovde posljedica toga sto je na vlasti pocetkom 90tih bio slobodan milosevic. to je isto kao kad bi rekli da svi problemi izmedju palestinaca i izraelaca poticu od toga sto je jaser arafat dosao na celo palestinaca. a oni se tamo krkaju hiljadama godina'. dakle, problem je sto nele nema amneziju, i sto ne smatra da istorija problema ovdje pocinje 1990 godine, kao neki (ne bi da ih imenujem). a to sto su tako dobro predvidjeli sta ce se desiti u ex-jugoslaviji najbolje pokazuje da su, na celu sa neletom, malo bolje razumijeli prave probleme ovde od nekih za koje uopste ne postoji ni jedna druga verzija od one 'milosevic i srbi su jedini krivci'. a to ga, opet, cini vrlo nepozeljnom osobom u sarajevu.

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2008, 18:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Milanko Djeric je napisao:
najcudnije je sto se ovima koji "govore samo o kvalitetu kustinih filmova, bez predrasuda o njemu" svidjaju kustini filmovi zakljucno sa domom za vjesanje, a svi ostali su smece. sasvim slucajno se to poklapa sa vremenom kad je napustio sarajevo.
nekako, cim je napustio sarajevo, filmovi su mu postali smece, iako je i poslije toga imao veoma zapazene uspjehe.
pa onda poneko spomene sidrana kao presudnu kariku u kvalitetu njegovih filmova, mada doticni nije imao nikakve veze sa 'domom za vjesanje' (po meni, najboljim kusturicinim filmom).
dakle, mislim da bi bilo posteno od 'bosnjaka' da lijepo kazu da ga mrze zato sto je napustio sarajevo (kao da je neko obavezan da ostane u tom gradu. svi vi ste ili vec otisli iz njega ili bi to uradili kad bi imali prvu priliku) i zato sto je 'politicki nepodoban',
a ne zato sto smatraju da snima lose filmove.
sto se mene tice, gledao sam sve njegove filmove osim 'zaveta', ali i to namjeravam da uradim. redoslijed po kvalitetu je otprilike sljedeci
1. dom za vjesanje
2. sjecas li se dolly bell
2. underground
3. zivot je cudo
4. otac na sluzbenom putu
5. crna macka bijeli macor
6. ostalo

a sto se tice neleta, vjerujem, takodje, da mnogima smetaju neki njegovi intervjui tipa nekog koji sam nedavno gledo, gdje kaze "meni je pravo smijesno kad neko kaze da su svi problemi ovde posljedica toga sto je na vlasti pocetkom 90tih bio slobodan milosevic. to je isto kao kad bi rekli da svi problemi izmedju palestinaca i izraelaca poticu od toga sto je jaser arafat dosao na celo palestinaca. a oni se tamo krkaju hiljadama godina'. dakle, problem je sto nele nema amneziju, i sto ne smatra da istorija problema ovdje pocinje 1990 godine, kao neki (ne bi da ih imenujem). a to sto su tako dobro predvidjeli sta ce se desiti u ex-jugoslaviji najbolje pokazuje da su, na celu sa neletom, malo bolje razumijeli prave probleme ovde od nekih za koje uopste ne postoji ni jedna druga verzija od one 'milosevic i srbi su jedini krivci'. a to ga, opet, cini vrlo nepozeljnom osobom u sarajevu.




odlican post, slazem se sa svim osim sa redosljedom filmova :)

_________________
"Muzika je vise od zene, od zene se mozes razvesti, a kada se zaljubis u muziku, nema ti pomoci" - A. Piazzolla (slobodni prevod)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2008, 22:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Milanko Djeric je napisao:
najcudnije je sto se ovima koji "govore samo o kvalitetu kustinih filmova, bez predrasuda o njemu" svidjaju kustini filmovi zakljucno sa domom za vjesanje, a svi ostali su smece. sasvim slucajno se to poklapa sa vremenom kad je napustio sarajevo.
nekako, cim je napustio sarajevo, filmovi su mu postali smece, iako je i poslije toga imao veoma zapazene uspjehe.
pa onda poneko spomene sidrana kao presudnu kariku u kvalitetu njegovih filmova, mada doticni nije imao nikakve veze sa 'domom za vjesanje' (po meni, najboljim kusturicinim filmom).
dakle, mislim da bi bilo posteno od 'bosnjaka' da lijepo kazu da ga mrze zato sto je napustio sarajevo (kao da je neko obavezan da ostane u tom gradu. svi vi ste ili vec otisli iz njega ili bi to uradili kad bi imali prvu priliku) i zato sto je 'politicki nepodoban',
a ne zato sto smatraju da snima lose filmove.
sto se mene tice, gledao sam sve njegove filmove osim 'zaveta', ali i to namjeravam da uradim. redoslijed po kvalitetu je otprilike sljedeci
1. dom za vjesanje
2. sjecas li se dolly bell
2. underground
3. zivot je cudo
4. otac na sluzbenom putu
5. crna macka bijeli macor
6. ostalo

a sto se tice neleta, vjerujem, takodje, da mnogima smetaju neki njegovi intervjui tipa nekog koji sam nedavno gledo, gdje kaze "meni je pravo smijesno kad neko kaze da su svi problemi ovde posljedica toga sto je na vlasti pocetkom 90tih bio slobodan milosevic. to je isto kao kad bi rekli da svi problemi izmedju palestinaca i izraelaca poticu od toga sto je jaser arafat dosao na celo palestinaca. a oni se tamo krkaju hiljadama godina'. dakle, problem je sto nele nema amneziju, i sto ne smatra da istorija problema ovdje pocinje 1990 godine, kao neki (ne bi da ih imenujem). a to sto su tako dobro predvidjeli sta ce se desiti u ex-jugoslaviji najbolje pokazuje da su, na celu sa neletom, malo bolje razumijeli prave probleme ovde od nekih za koje uopste ne postoji ni jedna druga verzija od one 'milosevic i srbi su jedini krivci'. a to ga, opet, cini vrlo nepozeljnom osobom u sarajevu.

To sto su otisli iz Sarajeva,nije,ama bas nikakav argument ,otisli su i mnogi drugi,poput Colica,Bregovica.......
Sto se tice Kusturice i filmova,ja mu skidam kapu za "macke" i Underground,a sto se tice njih obojice kao ljudi,umjetnika,i dalje ostajem pri tom da su se uprljali politikom.To isto vazi i za druge muzicare s "druge strane",glumce,rezisere,jer smatram da kao takvi,oni su posebna vrsta ljudi,tj bog ih je obdario osjecajem za nesto vise,i umjetnik kao takav treba da ostane iznad politike,jer ionako ima previse obicnih smrtnika,seljaka i hostaplera koji se tim mogu baviti i bave se......

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2008, 00:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
A smatraš li da su se npr. Emir Hadžihafizbegović i Jasmila Žbanić (između ostalih) uprljali politikom?

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2008, 00:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
SÄFFLE je napisao:
dalje ostajem pri tom da su se uprljali politikom.


Kakvom politikom,koliko znam Kusta nije clan ni jedne stranke,ispravi me ako gresim.Covek samo ima svoje misljenje kao i svi mi.

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2008, 00:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Mar 2008, 16:10
Postovi: 51
saffle pusti tu pricu,nisam nacionalista al mi nemoj prodavati unitarizam preko umjetnosti.stavovi srpskih umjetnika i muzicara o predhodnom ratu su stotinu puta iskreniji realniji i posteniji a dasu sa druge strane i blizu takvi ovo bi sve islo mnogo bolje.pa smao uporedi lepa sela lepo gore kao ratnu trgikomediju i od ove .uje jasmine zbanic tamo neko sranje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2008, 08:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Harvester je napisao:
A smatraš li da su se npr. Emir Hadžihafizbegović i Jasmila Žbanić (između ostalih) uprljali politikom?

Da,pogotovo Emir,koji je ok kao glumac....

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 07:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008, 02:32
Postovi: 301
player je napisao:
saffle pusti tu pricu,nisam nacionalista al mi nemoj prodavati unitarizam preko umjetnosti.stavovi srpskih umjetnika i muzicara o predhodnom ratu su stotinu puta iskreniji realniji i posteniji a dasu sa druge strane i blizu takvi ovo bi sve islo mnogo bolje.pa smao uporedi lepa sela lepo gore kao ratnu trgikomediju i od ove .uje jasmine zbanic tamo neko sranje


Sranje? Zasto je sranje? Situacija po kojoj je film radjen, se sigurno desila. Ali hej, ti nisi nacionalista :wink:

_________________
Prokleta mogucnost izbora mora da postoji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 08:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Mar 2008, 16:10
Postovi: 51
filmovi koji na takav nacin par godina iza rata ponizavaju jedan konstutivni narod u visenacionalnoj drzavi naravno jesu sranje.zasto u istom filmu nije prikazala zelene beretke koji u istom gradu odvode i siluju srpkinje sto se isto desilo.
ili po vama Raji nije,srbi su se uglavnom sami sikanirali i u sali skakali naglavu u miljacku ili isli na izlete u tarcin itd.koliko god ti nabrojis stratista za jednu stranu u sa toliko ih ima i druga ,NAZALOST.
iz tog razloga je sranje zato sto je radjen u propagandno dnevnopoliticke svrhe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Taj film nije loš zbog toga što je propaganda nego zbog toga što je LOŠ.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 12:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Mar 2008, 16:10
Postovi: 51
harvester ok.i to je tacno :D
nego uvjek prozivaju nas za nacionalizam i sovinizam a niko sebe ne vidi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2011, 14:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Žbljoha i žguba Jasmila Žbanić pokušava da diskredituje Emira Kusturicu, potvrđujući da kada ne pravi političke filmove, bavi se prizemnom mahaluškom politikom što uostalom predstavlja njen krajnji domet.
Citiraj:
Zbunjeni duplim standardima festivala bh. režiseri Jasmila Žbanić i Haris Pašović uputili su otvoreno pismo direktorima Kanskog filmskog festivala u kojem su zbunjeni duplim standardima festivala.
U pismu su pozdravili odluku da se festival distancira od izrečenih stavova danskog režisera Larsa Von Triera, čovjeka je koji je otvoreni simpatizer fašizma, ali im istovremeno nije jasan odnos prema režiseru Emiru Kusturici.

"Zbunjeni smo duplim standardima festivala u vezi sa srbijanskim režiserom Emirom Kusturicom, dugogodišnjim pristalicom ratnih zločinaca iz balkanskih ratova devedesetih godina", stoji u pismu.

U pismu se dalje navodi da su "tokom opsade Sarajeva 1992-95. mnogi evropski intelektualci podigli glas protiv njegovog uništenja, dok je Emir Kusturica koji je rođen u Sarajevu snimao filmove koje je sponzorisao tadašnji predsjednik Srbije Slobodan Milošević".

Dvoje proslavljenih naših režisera Žbanić i Pašović zatražili su od direktora festivala da se "primjene isti standard na sve one koji podržavaju ratne zločince, uključujući i Emira Kusturicu".
"Čak i danas Emir Kusturica podržava Radovana Karadžića, naziva ga 'herojem' i izvodi pjesme koje 'poetski' slave njegov heroizam, bez obzira što mu Međunarodni sud za ratne zločine u Hagu sudi za genocid u Srebrenici i masovna ubistva nesrba u zarobljeničkim kampovima širom Bosne", piše u otvorenom pismu.

Sisaj mu ga aspido!!!
Slika
Citiraj:
Reditelju Emiru Kusturici francuski ministar kulture Frederik Miteran uručio je juče u Kanu orden viteza Legije časti. Na svečanosti u festivalskoj palati Miteran je podsetio na celokupnu Kusturičinu karijeru i sva priznanja koja je dobio u Kanu, uz osvrt na njegovo muzičko stvaralaštvo, kao i izgradnju Drvangrada i Kamengrada.
Miteran je za Kusturicu rekao da je veliki internacionalac, umetnik i prijatelj Francuske, koji se pridružio velikanima Feliniju, Bunjuelu, Renoaru i Formanu, koji su takođe dobili ovaj orden.
Izvor: Beta

Pozdrav talibanki sa festivala u Kanu!!!
Slika
Citiraj:
KAN - Emir Kusturica, režiser, scenarista, producent, kompozitor i glumac, trenutno je u Kanu, gde je predsednik žirija sekcije "Izvestan pogled" na Kanskom festivalu.

Tokom zvaničnog otvaranja, uoči premijere filma "Midnight in Paris", pozirao je fotografima, prošetao je crvenim tepihom, a publiku i novinare pozdravio je podižući tri prsta.
Sisaj mu ga još jednom
Citiraj:
Književna nagrada Zadužbine “Branko Ćopić” za najbolje prozno ostvarenje u protekloj godini dodeljeno je Emiru Kusturici za autobiografsko delo “Smrt je neprovjerena glasina”, saopšteno je danas iz Srpske akademija nauka i umetnosti (SANU).

http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/254843/Emiru-Kusturici-knjizevna-nagrada-Branko-Copic

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2011, 20:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0Lf3fNyBQ7U[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2011, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
filozof sa vrbasa je napisao:
Žbljoha i žguba Jasmila Žbanić

Zar ona nije JaSlina :-?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Citiraj:
Muzičar Nenad Janković, poznatiji kao Doktor Nele Karajlić, prošlog vikenda završio je u beogradskom Urgentnom centru zbog ozbiljnih srčanih problema! Kako saznajemo, njegovo stanje sad je stabilno i on se oporavlja u svojoj kući na Dedinju.

http://www.vesti-online.com/Scena/Soubiznis/140145/Dr-Nele-zavrsio-u-Urgentnom-centru-

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 07:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Okt 2009, 09:08
Postovi: 35
Dobar je Nele. Samo ne znam odkud njemu kuca na Dedinju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 07:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Pa stedio covjek,dan po dan ,koncert po koncert,film ,po film.I eto ga.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 08:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Jugoslavija je napisao:
Dobar je Nele. Samo ne znam odkud njemu kuca na Dedinju?


A otkud tebi racunar i internet?

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Citiraj:
Dvoje proslavljenih naših režisera Žbanić i Pašović zatražili su od direktora festivala da se "primjene isti standard na sve one koji podržavaju ratne zločince, uključujući i Emira Kusturicu".


Које филмове су ово двоје прослављених снимили?

Мора да се Емир опасно узменирио кад је чуо ко га прозива. :lol:

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs