banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 09:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2008, 14:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Ma Đuro je zakon.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2008, 17:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Sta je ovo? Samo je Ruza u pravu, a svi ostali palamude!? Bice da je do nas, a ne do nje... ;)

Evo samo za Ruzu, intervju sa Zenitom Djozicem: http://www.24sata.info/8121

u kojem on kaze:
"Na početku sam bio samo glumac. Kasnije sam u ratu sam režirao neke skečeve, a danas sam i producent "Nadreality show"-a".

A evo ti i njegovo misljenje, koji su TLN-folovi bili najbolji:
"Koji ti je najbolji fol koji ste ikad smislili?

Ja volim one folove koji su uvijek imali nešto u pozadini. Takvi folovi nas odvajaju od običnog humorističkog programa i omogučili su da naš program uđe u legendu. Iz cipela nas izbacuju i oni folovi koji su nastali slučajno u toku snimanja. Od tih historijskih folova morao bih spomenuti Sarajevski zid, Hrkljuš, itd., a malih ima puno i ne mogu ih se sada sjetiti… recimo Metalac iz zenice.".

Bez argumenata se ne kacim ni s kim. A ti Ruzo?

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2008, 18:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2007, 13:48
Postovi: 582
.


Poslednji put menjao ogledalo dana 03 Apr 2008, 14:59, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2008, 15:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nele je poslije rata objavio dva sjajna ratna albuma, za vrijeme rata je radio na seriji i glumio u njoj "U kafani složna braća"! Koja je takođe bila gledana! A u TLN najviše su se isitcali Đura i on!

Kusutričino odbijanje Neovisne TV HAYAT za intervju je jedan od pravih poteza!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2008, 08:50 
ogledalo je napisao:
nadrealac je napisao:
postoji i prica da je emir kokainista koji je odlijepio od stvarnosti..




Ta prica ce biti istinita kad FDA stavi kokain na listu zdrave hrane. Dugo ne cuh vecu glupost, a mogla je poteci samo od nekoga ko nikada nije procitao, cuo, vidio nijedan Kustin intervju, ili pak jeste pa je to aktiviralo neke od najgorih osobina koje se mogu pronaci kod pripadnika ljudskog roda.


Mislis? Po meni najgore ljudske osobine nastupe kada se neko drugi idolizira do te mjere da covjek postane slijep i vise nemoze da shvati da idol moze imati nezeljene osobine...

a prica je potekla od jednog tipa koji se druzio sa Emirom u Sarajevu i koji se lijecio od droga... ni manje ni vise nego na banjaluckoj klinici...


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2008, 10:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2209
Lokacija: Banja Luka
Nele je stvorio TLN
nije uredu sto ovde stavljate neke izjave koje nemaju veze sa pravom top listom nadrealistia od 1984
vec stavljate za ratne nadrealiste i ovaj sada show

kojii su nula u odnosu na stari TLN

nele zakon
djuro zakon


i zdraaaaa`o

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Cao, ja sam Djura, a ovo su Djurine kucne carolije!
Vijesti iz Zemlje...-U zemlji danas, nista novo...
Alo bolan imam i ja djece kod kuce!

Ja sam dijete iz rata (91.godiste) pa opet znam za sve te fore! Nije Nele zakon, Nele je car!
Emir takodje, da nam nije njega malo ko vani bi i znao za nasu kinematografiju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 22:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
MonaLisa je napisao:
Ja sam dijete iz rata (91.godiste) pa opet znam za sve te fore! Nije Nele zakon, Nele je car!Emir takodje, da nam nije njega malo ko vani bi i znao za nasu kinematografiju.


Koja je to kinematografija? Emirovi zadnji filmovi su tako glupi i loši da vrijeđaju inteligenciju i pravi je podvig odgledati ih do kraja.
P.S. Ne želim izazvati nacionalne prepirke, ovo je čisto sa stanovišta filma.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2008, 14:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
fantomacan je napisao:
MonaLisa je napisao:
Ja sam dijete iz rata (91.godiste) pa opet znam za sve te fore! Nije Nele zakon, Nele je car!Emir takodje, da nam nije njega malo ko vani bi i znao za nasu kinematografiju.


Koja je to kinematografija? Emirovi zadnji filmovi su tako glupi i loši da vrijeđaju inteligenciju i pravi je podvig odgledati ih do kraja.
P.S. Ne želim izazvati nacionalne prepirke, ovo je čisto sa stanovišta filma.



Jbg., nisam bas upucen a u novije filmove, ali ima Kusturica dobrih filmova, pa cijeli svijet zna za njega, gdje god krenes nasi se prostori sa njim povezuju (kad je o filmu rijec).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 12 Feb 2008, 16:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2007, 13:48
Postovi: 582
.


Poslednji put menjao ogledalo dana 03 Apr 2008, 14:56, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2008, 17:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Није ми јасно чему оволика галама.
Људи раде оно што воле и у шта вјерују и добро им иде.

Сарајево је увијек било и остало махала, па и у оној моћној бившој Ју,
а тек колико је махала данас са свим шипцима, "санђаклијама" и гастарбајтерима из Бахреина...
Чувени "сарајевски дух, музика и хумор" се још одавно преселио на плочнике
Београда, Канаде, Аустралије, Новог Зеланда, Шведске...итд...

Кусти су филмови досадили, а реално у филмској индустрији влада страшна хиперпродукција и комерцијализација,
будући да је човјек "прашка школа", дакле припада кругу оних који филм схватају као медиј умјетности
(а умјетност као таква и не мора да задовољава естетске критеријуме широких народних маса)
он филмове у последње вријеме прави "сам за себе" и управо као прст у око и критици,
а и позападњаченом укусу публике и београдске "пинк тв" критике.

Неле са друге стране има потребу да се докаже пред иностраном публиком,
и без обзира што је са "пушењем" могао да испуни било коју дворану,
а са "но смокинг" у Србији доживљава само критике и звиждуке,
човјека једноставно више испуњава да ради то што ради...

Прошле године им је "дунуло" да направе своју оперу, и што је најлуђе пошло им је за руком
да напуне Паришку оперу читаве сезоне и да доживе овације широм Европе.
А што оперу? А што да не. Може им се... :)

Што би људи "морали" да раде нешто што се од њих очекује,
раде оно што им се ради без потребе да се неком свиде.


А откуд ово знам?
Лијепо. Причао сам са људима.


ПС
Нелета сам питао за оно зезање око рата-мира-датума и осталог
и он каже да није ријеч о никаквој "видовитости", већ да су они само узели свакодневницу
и извукли најгору и најлуђу варијанту догађаја која се може теоретски догодити.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2008, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2209
Lokacija: Banja Luka
u svedskoj nemiri ZDRAO
zdrao...

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 12 Feb 2008, 22:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Digresija je napisao:
Sta je ovo? Samo je Ruza u pravu, a svi ostali palamude!? Bice da je do nas, a ne do nje... ;)

Evo samo za Ruzu, intervju sa Zenitom Djozicem: http://www.24sata.info/8121

u kojem on kaze:
"Na početku sam bio samo glumac. Kasnije sam u ratu sam režirao neke skečeve, a danas sam i producent "Nadreality show"-a".

A evo ti i njegovo misljenje, koji su TLN-folovi bili najbolji:
"Koji ti je najbolji fol koji ste ikad smislili?

Ja volim one folove koji su uvijek imali nešto u pozadini. Takvi folovi nas odvajaju od običnog humorističkog programa i omogučili su da naš program uđe u legendu. Iz cipela nas izbacuju i oni folovi koji su nastali slučajno u toku snimanja. Od tih historijskih folova morao bih spomenuti Sarajevski zid, Hrkljuš, itd., a malih ima puno i ne mogu ih se sada sjetiti… recimo Metalac iz zenice.".

Bez argumenata se ne kacim ni s kim. A ti Ruzo?


I ti si nesto dokazao ovim intervjuom ?
:D :D

Nema tu puno pameti, Djuro je u TLN bio najbolji glumac, a Zenit naj-maher za pravljenje spotova. I nije slucajno sto se bas on bavi producentskim radom u vezi sa 'nadrealizmom'. Nele je klasicni mediokritet - moje misljenje. :)

vozdrica :P

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2008, 00:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Damaskin je napisao:
Није ми јасно чему оволика галама.
Људи раде оно што воле и у шта вјерују и добро им иде.
Кусти су филмови досадили, а реално у филмској индустрији влада страшна хиперпродукција и комерцијализација,
будући да је човјек "прашка школа", дакле припада кругу оних који филм схватају као медиј умјетности
(а умјетност као таква и не мора да задовољава естетске критеријуме широких народних маса)
он филмове у последње вријеме прави "сам за себе" и управо као прст у око и критици,
а и позападњаченом укусу публике и београдске "пинк тв" критике.

Неле са друге стране има потребу да се докаже пред иностраном публиком,
и без обзира што је са "пушењем" могао да испуни било коју дворану,
а са "но смокинг" у Србији доживљава само критике и звиждуке,
човјека једноставно више испуњава да ради то што ради...

Прошле године им је "дунуло" да направе своју оперу, и што је најлуђе пошло им је за руком
да напуне Паришку оперу читаве сезоне и да доживе овације широм Европе.
А што оперу? А што да не. Може им се... :)

Што би људи "морали" да раде нешто што се од њих очекује,
раде оно што им се ради без потребе да се неком свиде.


А


Kako si to lijepo idealizovao.
Tačno je da umjetnost ne mora da ispunjava kriterijume širokih masa, ali nisam siguran da su i raniji Emirovi filmovi kada su stvarno bili dobri ispunjavali taj kriterijum. Zašto on snima filmove i danas nisam siguran ni da on sam zna, ja pretpostavljam da snima jer se to očekuje od njega i jer to najbolje zna. Nije to nikakav prst u oko kritici, jednostavno rečeno njegov zadnji film je nepodnošljivo loš. A ni predzadnji nije mnogo bolji.
Što se tiče No smoking orchestra, postali su ono što su ranije kritikovali. Sjećam se Kustine kritike Bregovića "kako je on šaner koji te pokrade pa onda zove da počasti tvojim novcem".
No smoking orchestra je baš šanerski projekat otimanja para strancima prodajući neku besmislenu verziju etno-rok muzike koja može da prođe samo negdje gdje se o njoj malo zna. Neleta ne ispunjava više taj rad nego pušenje, nego jednostavno mu više ispuni novčanik cijena karte u mjestima gdje sviraju. :lol: :lol: Ali ne može svako ni biti šaner na tom nivou.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: 13 Feb 2008, 09:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Japanese_rose je napisao:
Digresija je napisao:
Sta je ovo? Samo je Ruza u pravu, a svi ostali palamude!? Bice da je do nas, a ne do nje... ;)

Evo samo za Ruzu, intervju sa Zenitom Djozicem: http://www.24sata.info/8121

u kojem on kaze:
"Na početku sam bio samo glumac. Kasnije sam u ratu sam režirao neke skečeve, a danas sam i producent "Nadreality show"-a".

A evo ti i njegovo misljenje, koji su TLN-folovi bili najbolji:
"Koji ti je najbolji fol koji ste ikad smislili?

Ja volim one folove koji su uvijek imali nešto u pozadini. Takvi folovi nas odvajaju od običnog humorističkog programa i omogučili su da naš program uđe u legendu. Iz cipela nas izbacuju i oni folovi koji su nastali slučajno u toku snimanja. Od tih historijskih folova morao bih spomenuti Sarajevski zid, Hrkljuš, itd., a malih ima puno i ne mogu ih se sada sjetiti… recimo Metalac iz zenice.".

Bez argumenata se ne kacim ni s kim. A ti Ruzo?


I ti si nesto dokazao ovim intervjuom ?
:D :D

Nema tu puno pameti, Djuro je u TLN bio najbolji glumac, a Zenit naj-maher za pravljenje spotova. I nije slucajno sto se bas on bavi producentskim radom u vezi sa 'nadrealizmom'. Nele je klasicni mediokritet - moje misljenje. :)

vozdrica :P

Ti si bas mazohista? ;) A dobro onda, da nastavimo u revijalnom tonu...

Pitas se sta sam dokazao ovim intervjuom, a zaboravila si svoje izjave:
Ruza_mazohist je napisao:
... Najvecu ulogu u pravljenju scenarija su imali Zena ( Zenit Djozic )...
a mogla si u intervjuu procitati sta je on LICNO izjavio:
"Na početku sam bio samo glumac".

JapJapJap_Rose je napisao:
TLN je nastavila sa uspjesnom produkcijom gegova u prvoj polovini agresije ili ako zelis rata ( ), kada je 'Nele' vec odavno bio u BG.
Poistovjecujes TLN sa Nadreality show. Trebala si reci da je dio ekipe nastavio sa realizacijom zabavne emisije slicnog sadrzaja, ali u drugim uslovima i sa DRUGIM imenom.

TamoDaleko_Rose je napisao:
Sejo nije 'glumac', ali su radili skupa.
A je l'? Bas sam maloprije pitao jednog kolegu, koji je gledao prijeratni TLN, da li zna ko je Sejo Sexon - odgovor je bio:"A? Ko ti je taj!?"... Na to sam se ja malo nasalio s njim i rekao mu:"Ma to ti je onaj Hamus, sto ga je Hakala dirao...", a on ce:"Aaaa pa sto ne kazes odmah, da je to on...". Par sekundi pauze i zamisljanja, u nevjerici me pita:"Ma cek, nije to Sejo, to je onaj iz Doma za vjesanje .. kako se zvao ... Davor ili tako nekako...". Objasnio sam mu ko je Sejo, da covjek ne bude u zabludi.

Dakle, malo manje izjava u stilu "Mislim da je ...", "Cini mi se da ...", nego se drzi onog sta si i sama napisala - "Pokusaj diskutovati sluzeci se argumentima."

Ja sam gledao jednu ili dvije epizode Nadreality show i moram priznati da mi ni upola nije bilo smijesno i zanimljivo kao stari prijeratni TLN...

A mislim da Nele ne pati od slave, niti je mediokritet kako ti tvrdis, jer da je tako, vidjala bi ga cesce na TV.

Nemam pojma cim se on sad bavi ... Ja sam zadnji put vidio Neleta i Kusturicu kad su odrzali zajednicki koncert u Becu, u pratnji "Non smoking orchestra". Opusteni svi, fina atmosfera, mjuza solidna, Nele izvodio folove... Extra je bilo!

Mah mah mazo... pardon Ruzo. ;)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2008, 10:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Japanese_rose je napisao:
Nele je klasicni mediokritet - moje misljenje.


Ruzo sto ti trebaju ovakve izjave?
:confused3:

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: 13 Feb 2008, 11:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
Digresija je napisao:
Nemam pojma cim se on sad bavi ...

http://www.youtube.com/watch?v=bLcUn436zd8

sahranjuje :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: 13 Feb 2008, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Japanese_rose je napisao:
Digresija je napisao:
Sta je ovo? Samo je Ruza u pravu, a svi ostali palamude!? Bice da je do nas, a ne do nje... ;)

Evo samo za Ruzu, intervju sa Zenitom Djozicem: http://www.24sata.info/8121

u kojem on kaze:
"Na početku sam bio samo glumac. Kasnije sam u ratu sam režirao neke skečeve, a danas sam i producent "Nadreality show"-a".

A evo ti i njegovo misljenje, koji su TLN-folovi bili najbolji:
"Koji ti je najbolji fol koji ste ikad smislili?

Ja volim one folove koji su uvijek imali nešto u pozadini. Takvi folovi nas odvajaju od običnog humorističkog programa i omogučili su da naš program uđe u legendu. Iz cipela nas izbacuju i oni folovi koji su nastali slučajno u toku snimanja. Od tih historijskih folova morao bih spomenuti Sarajevski zid, Hrkljuš, itd., a malih ima puno i ne mogu ih se sada sjetiti… recimo Metalac iz zenice.".

Bez argumenata se ne kacim ni s kim. A ti Ruzo?


I ti si nesto dokazao ovim intervjuom ?
:D :D

Nema tu puno pameti, Djuro je u TLN bio najbolji glumac, a Zenit naj-maher za pravljenje spotova. I nije slucajno sto se bas on bavi producentskim radom u vezi sa 'nadrealizmom'. Nele je klasicni mediokritet - moje misljenje. :)

vozdrica :P


Licna ili nacionalna nerpeljivost pitanje je sad?

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: 13 Feb 2008, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
nerevar je napisao:
Digresija je napisao:
Nemam pojma cim se on sad bavi ...

http://www.youtube.com/watch?v=bLcUn436zd8

sahranjuje :lol:



Aaaaa....oplakah majke mi... :lol: :lol: :lol: ...prejako!!!

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2008, 01:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
fantomacan je napisao:
Kako si to lijepo idealizovao.
Tačno je da umjetnost ne mora da ispunjava kriterijume širokih masa, ali nisam siguran da su i raniji Emirovi filmovi kada su stvarno bili dobri ispunjavali taj kriterijum. Zašto on snima filmove i danas nisam siguran ni da on sam zna, ja pretpostavljam da snima jer se to očekuje od njega i jer to najbolje zna. Nije to nikakav prst u oko kritici, jednostavno rečeno njegov zadnji film je nepodnošljivo loš. A ni predzadnji nije mnogo bolji.
Što se tiče No smoking orchestra, postali su ono što su ranije kritikovali. Sjećam se Kustine kritike Bregovića "kako je on šaner koji te pokrade pa onda zove da počasti tvojim novcem".
No smoking orchestra je baš šanerski projekat otimanja para strancima prodajući neku besmislenu verziju etno-rok muzike koja može da prođe samo negdje gdje se o njoj malo zna. Neleta ne ispunjava više taj rad nego pušenje, nego jednostavno mu više ispuni novčanik cijena karte u mjestima gdje sviraju. :lol: :lol: Ali ne može svako ni biti šaner na tom nivou.



Ужасно је тешко (мислим и немогуће) бити објективан према феноменима "Куста-Надреалисти-Пушење"
јер сви њихове раније радове доживавамо као као дио етоса на којем смо одрастали односно као дио нечег нашег личног.
Знајући то, тежим да на њихове садашње пројекте гледам са што већом дистанцом.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs