banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 11:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1547 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 78  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Jul 2015, 20:55 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17142
Lokacija: Q5HW+6W
U mojoj mladosti je kasetaš bio cjenjenija stvar pošto diskete nisu bile baš dostupne... tad je išao za 20 maraka bez problema :D
Mislim da bi realna cijena bila 50 maraka ako je neki očuvan... čisto da ne bude džabe.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2015, 18:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedinica za kasete je pronadjena isto :), ma odustao sam, necu prodavati/poklanjati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2015, 19:56 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
prva slika Aida64, druga HWMonitor..kontam ovo nije normalna temperatura.. :iconbiggrin: radi komp citav dan, ispod je bas vruc moglo bi 2 jajeta na oko ispec.. toshiba a200, 2 ghz, 2gb ram, win 7, cpu t7500, dual core, radeon hd 2600..

Spoiler:
Slika
Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2015, 09:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2005, 13:15
Postovi: 368
Lokacija: Banja Luka
Otisao mi display na Kindleu, Keyboard verzija. Da li postoji ko BL ko servisira takve stvari, da li je neko mozda imao slican problem? Na Ebayu se moze relativno povoljno naruciti novi display, ali necu da rizikujem posto nisam 100% siguran da je problem samo display.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2015, 09:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23488
spavac je napisao:
prva slika Aida64, druga HWMonitor..kontam ovo nije normalna temperatura.. :iconbiggrin: radi komp citav dan, ispod je bas vruc moglo bi 2 jajeta na oko ispec.. toshiba a200, 2 ghz, 2gb ram, win 7, cpu t7500, dual core, radeon hd 2600..

Spoiler:
Slika
Slika


Koliko sma se nagledao tih iz serije a200. Rade tako neko vrjieme i onda krene sa random reset-om. i više njie ni za jaja :)

Neako neko očisti hladnjak inače ćeš ga gledati u nekom ćošku.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2015, 14:03 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nije moj...radije cu kopati bastu nego do hladnjaka.. :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2015, 14:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23488
Što se duže zagrijava, plastika sve više postaje krta. Pa je višak dijelova prisutan :) Ali je to najmanji problem.
Neće dugo on tako. Jeste problem što se mora skroz rastaviti da se dođe do hladnjaka, ali ko kopa taj i radi. A ko radi, taj nije gladan. Ko nije gladan, taj ne razumije muku gladnih. Danas su svi gladni informacija, a većinom su to poluinformacije i dezinformacije. Ono što želim da kažem je da jedva čekam ove vrućine da prođu, a taj laptop koji se pregijava ne pomaže. Čak naprotiv.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 09:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Ne znam jel ima tema ali pitacu ovdje,da ne zna neko nacin kako da pdf dokument prekopiram u word dokument.Mislim da cijeli dokument prebacim u word ili bar dijelove sa ono copy/paste.Neke dokumente u pdf mogu kopirati dok ove zastićene ne mogu.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 15:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Ovo je za Software temu, ali čisto da znaš da to što hoćeš nećeš moži izvesti bez programa posebno namijenjenih za to. A besplatnih varijanti nema, barem onih da valjaju. Ljudi ovdje za tu namjenu obično koriste Adobe Acrobat Pro (po inerciji iz starih vremena) i ABBYY Fine Reader (koji je nekad dolazio uz skenere kao OCR software). Ja lično preferiram Nitro Pro (Nitro PDF Reader). Jednostavan i efikasan.

Uglavnom, bilo šta od navedenog se može pronaći na netu uz malo truda (jer nijedan nije besplatan :-P)

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koristis li google?

http://www.pdfonline.com/pdf-to-word-converter/
https://www.pdftoword.com/
http://smallpdf.com/pdf-to-word
https://www.freepdfconvert.com/pdf-word
http://convertonlinefree.com/PDFToWORDEN.aspx
http://pdf2doc.com/

...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 15:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2328
Ako je u pitanju tekst bez previše grafika i tabela, Word 2013 će to odraditi bez problema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 16:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Sehxor je napisao:


Probaj prvo pa provjeri rezultate. Ruku na srce, davno je bilo kad sam posljednji put koristio online konvertore za pdf, ali je uvijek bilo nešto da nedostaje. Ili obavezna registracija, ili slanje na mail ili ograničenje broja stranica ili očajni rezultati konverzije. Godinama već koristim Nitro, više nego zadovoljan sam rezultatima, a mnogo češće imam potrebu za manjim editovanjem PDF dokumenta nego njegovom totalnom konverzijom, pa mi je onda korištenje navedenih programa neophodno, jer tu mi online konvertori ne pomažu.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 16:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nije se ovo na tebe odnosilo vec na Sasu koji je pitao :) Znam ja da ti imas svoje metode xD


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 16:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23488
ssaassaa je napisao:
Ne znam jel ima tema ali pitacu ovdje,da ne zna neko nacin kako da pdf dokument prekopiram u word dokument.Mislim da cijeli dokument prebacim u word ili bar dijelove sa ono copy/paste.Neke dokumente u pdf mogu kopirati dok ove zastićene ne mogu.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9223
Deni boldovo poentu, dok dtb sve ispričao... Mogu samo dodat da u pet deka bolje radi Abby od Nitro. Eto..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 16:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
munja.alex je napisao:
Deni boldovo poentu, dok dtb sve ispričao... Mogu samo dodat da u pet deka bolje radi Abby od Nitro. Eto..

Meni je Abbyy bio zakon dok su bile one starije verzije, ne znam, recimo do verzije 6. One nisu kao bile tako moćne kao ove novije. A "moć" ovih novijih je recimo da mi skeniranu stranicu knjige prebaci u Word tako da ima barem pet različitih vrsta fontova, tri veličine fonta, mnoštvo specijalnih karaktera koje nikad očima vidio nisi, a koje je on prepoznao od nekih malo oštećenih slova ili od prašine na papiru i na kraju, kao šlag na tortu, u stanju je da prepozna promjer kao što su 1.27, 1.87, 1.09 (vjerovatno usljed deformacije prilikom skeniranja). I kad nakon toga uzmem da prepravim sve to, izgubim vremena koliko mi je skoro bilo dovoljno da prekucam tekst.
Zato sam ga i napustio. Da se razumijemo, Nitro je daleko gori što se tiče skeniranih dokumenata i ABBY je meni nenad*ebiv za tu namjenu, ali s obzirom da mi je "čitanje" skeniranog dokumenta jako rijetko potrebno, a Nitro mi je daleko ljepši, lakši za upotrebu (a bogami i za "registraciju" :-P) on mi je postao prvi izbor. Ali preporuka je da svako proba pa sam odluči šta mu je bolji izbor.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 21:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Sehxor je napisao:
Nije se ovo na tebe odnosilo vec na Sasu koji je pitao :) Znam ja da ti imas svoje metode xD

Naravno da sam probao te programe i kao što dtbpro kaže uvijek nešto nedostaje i ne možeš to odraditi baš tako.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 23:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja uvjek konvertujem pdf u word sa online alatima i nikad mi se nije desilo da nesto zezne. Malo tabele nekad budu cudne, ali bolje nego prekucavati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 23:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Da dodam da Abbyy ima i svoj PDF transformer koji je primaran za konverziju PDF-a, da ne bude zabune, jer primarna funkcija Abbyy Fine Reader-a je ipak OCR. A kao što rekoh, meni OCR danas jako rijetko treba pa sam ostao pri Nitro-u. Em mi služi kao dobar PDF viewer, em mogu odmah da radim druge operacije po potrebi.

Mada kada bolje razmislim, vjerovatno tu ima i ostataka ljubavi prema PrimoPDF-u koji je proizvod iste kompanije, tako da nisam baš objektivan po tom pitanju. :-P

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2015, 12:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2003, 14:00
Postovi: 1042
Lokacija: Selo
Imam problem sa usbom.

U pitanju je toshiba 64gb (navodno usb3) narucen iz kine :) to je vjerovatno prvi problem.
Da ne zalazim u to kako je spor kada se nesto kopira na njega (vjerujem da tu nema pomoci) veci problem sto je odjenom postao write-protected!?
Pokusao sam sa regedit metodom ali kod mene nema storagedevicepolicies foldera [img=http://s24.postimg.org/ca0qgam8h/Capture.jpg] kao na ovom klipu - [video]https://www.youtube.com/watch?v=c_wCiqB434A[/video]

A probao sam i sa dos metodom - http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/storage/how-erase-write-protected-usb-drive-or-sd-card-3456666/

Jednostavno, kod mene odbija biti ista drugo do write protected.

Sta mi je ciniti?

_________________
Liberate Tutamet Ex Inferis
http://www.youtube.com/watch?v=HQjsYL3-pDU


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1547 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 78  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs