banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 15:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 122  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Dec 2014, 20:10 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17144
Lokacija: Q5HW+6W
Radije obrati pažnju na neki OLED... još je to skupo, al ako se ima para - što da ne :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 20:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3119
<Enter_name> je napisao:
Radije obrati pažnju na neki OLED... još je to skupo, al ako se ima para - što da ne :)

Ma nije puno taj OLED, 3600 eura najjeftiniji :-?
http://www.kelkoo.no/c-100311823-lcd-tv/type/oled-tv

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2014, 00:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jun 2013, 11:13
Postovi: 203
Kada se prije 90-tih uzimalo tv i video rekorder po par hiljada DM, ovo je sada macji kasalj :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2014, 16:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
spotpala je napisao:
Kada se prije 90-tih uzimalo tv i video rekorder po par hiljada DM, ovo je sada macji kasalj :)

I radili su bez većih problema i preko 10 godina, a eventualne kvarove je popravljao svaki bolji TV-Mehaničar za normalne pare i bio si zadovoljan svih tih godina.
Danas imaš garantni rok gdje ti uređaj razvlače i po mjesec dana po servisima, a nakon što garantni rok istekne, a uređaj se pokvari, možeš samo da sjedneš i da plačeš. Popravka (ako neko zna da je obavi) košta bezmalo pola cijene televizora i tako unedogled. Što se tiče trajanja, tehnologija je danas takva da tvoj uređaj nakon tri godine postaje zastarjeli krš, a 10 godina je granica koja je apsolutno nedostižna za bilo šta što se danas u tom svijetu proizvodi.

Ergo, nije ti to dobro poređenje...

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2014, 16:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jun 2013, 11:13
Postovi: 203
Imao sam bas Grundiga tog starog fino calenzovanog, pokvari se nakon 2 god pa zovi familiju da salju dijelove, niko nije imao u BL. Znam dosta ljudi koji su pokupovali Samsunge poslije rata za 300-400KM, rade dan danas, tako da nema nekih pravila. Ova moderana tehnologija je kako sam ranije napisao macji kasalj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2014, 18:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
Sad citam da nam dolaze TESLA televizori (poslije uspjesne serije TAbleta)...uglavnom...nije smart...vrlo dobar panel....vrhunski dizajn...pristupacna cijena

Cijena za 50" model ...500 eura

U dizajn se sumnjam...ali ako panel bude iznad prosjeka( u cijenovnom rangu)...mislim da ce to btii dobra kupovina


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2014, 20:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
wizzy_bl je napisao:
...(poslije uspjesne serije TAbleta)...

Nadam se da je ovo plaćeni oglas od kojeg imaš neku kintu, jer u protivnom si baš u zabludi. To su samo relativno pristupačni tableti za najosnovniju upotrebu sa ispodprosječnim specifikacijama/performansama. Za*ebavanje sa Intelovim čipsetom umjesto provjerenih jeftinih MTK rješenja, žnj kamere, žnj baterija i njena autonomija, relativno malo RAM-a... U suštini, za mene je to samo kaljanje svetog imena nečim što nije zalužilo da nosi taj naziv, ali danas više ništa nije sveto, očigledno.

wizzy_bl je napisao:
...vrlo dobar panel....vrhunski dizajn - ...Cijena za 50" model ...500 eura...

Jeste da se u televizore razumijem kao Mara u kriv q, ali toliko sam već pročitao diskusija ovdje na forumu da smijem tvrditi kako se prvi i drugi dio citata nikako ne mogu dovesti u smislenu vezu. Nadam se da će me neko ovdje opovrgnuti, ali skeptičan sam...

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2014, 20:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
1) onda sam u zabludi...jer nikad nisam vidio taj tablet...ali pratim recenzije...vidim da su ljudi manje vise zadovoljni...ono sto ze tice dizajna..tu mogu reci da mi se svidja...

Sto se omjera ulozeno dobijeno tice...mislim da nema nista pametnije uzeti za te pare na trzistu (zanemarimo ebay i narucivanje iz kine) ...150 km za tablet sa 2gb rama...mislim da je dobra kupovina

2) napisao sam...AKO PANEL bude malo bolji od konkurencije...dizajn je svakako dobar...cijena je niska (ali to je to..taj cjenovni rang)

Uglavnom...mogla bi to biti zanimljiva opcija za one koji ne traze smart tv

Ali eto..vidjecemo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Preporuka LCD TVa?
PostPoslato: 13 Dec 2014, 12:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2009, 16:44
Postovi: 600
Lokacija: BL
Hitno mi treba pomoc oko odabira TV-a.

Philips 42pfs7189/12 1200 KM

Kdl46r470 1270 KM

42LB670V 1135 KM

Panasonic TX-42as600e 1000KM

Panasonic 42as650e 1080 KM

Sony KDL42W705BBAEP 1030 KM

Da li su ove cijene u redu? Da li su kod nas ovi modeli jeftiniji?

Hvala unaprijed.

_________________
http://home-science.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 13:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
Philips 42 serija 6000 ...u fisu 839km.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 14:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2009, 16:44
Postovi: 600
Lokacija: BL
Koji je bolji od ova dva?
Philips 42pfs7189/12
Sony KDL42W705BBAEP

_________________
http://home-science.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 15:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
Ne znam za taj philips...al meni je generalno sony dobar..iako ga mrzim zbog mkv formata...sto jako sporo cita hdd (bar je tako u modelu 605)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Preporuka LCD TVa?
PostPoslato: 13 Dec 2014, 19:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2009, 16:44
Postovi: 600
Lokacija: BL
Na kraju sam se odlucio za Philips.
Bio je na snizenju sa 5850 KN na 4480 KN. Jos kad od toga odbijem 25% to je negdje oko 860 KM. Mislim da se necu pokajati.

Hvala wizzy_bl.

_________________
http://home-science.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 19:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
Serija 7 svakako nije los izbor...nek je sa srecom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2014, 20:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2009, 16:44
Postovi: 600
Lokacija: BL
Hvala.

Evo da javim utiske...

Ja sam ovim TVom totalno razocaran. Prije njega sam imao Samsung ue32eh603.
Razlog zasto sam mijenjao TV je samo velicina.

Prvo sto mi se nije svidjelo je daljinski koji je tezak skoro pola kilograma, brojevi se nalaze skroz na dnu, tako da kada hocu da stisnem neki broj daljinski moram da drzim sa dvije ruke.
Daljinski pod odredjenim uglovima ne moze da uspostavi vezu sa TVom a u dosta slucajeva i kad uspostavi nista se ne desava osim sto lampica na TVu blinka, televizor ne reaguje. Sta god da stisnem na daljinskom TVu treba dosta vremena da odreaguje, sve je nekako sporo. Nekoliko puta se utiltao i morao sam da ga iskopcam iz uticnice.

Kad prebacim na drugi kanal, zvuk kasni za slikom i slika se kocka, to traje oko 3-4 sekunde.

E sad ono sto me najvise nervira... prebacivanje kanala. Kad prvi put prebacim to ide fino, ali kad nastavim da prebacujem na vrhu se pojavi animacija koja sve uspori. Prvo odradi animacija pa tek onda prebacuje na drugi kanal. To je nenormalno sporo, kao racunar kad je pun virusa. Pored toga na televizoru uopste nisu prikazani brojevi kanala.
Nocas se oko 3h iz cista mira sam upalio.

Cemu mu onda sluzi Dual Core procesor kad je sve tako sporo.

Ovaj Philips ne moze da se poredi sa mojim starim Samsungom.

_________________
http://home-science.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2014, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
kolika je inace uobicajena garancija na lcd tv?
konkretno zainteresovao me neki philips 42", ne pise model, na akciji u tropicu 800 maraka, ako se kupi do nove godine ima 5 godina garanciju, a inace je garancija 2 godine :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2014, 21:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2009, 16:44
Postovi: 600
Lokacija: BL
Na ovaj moj Philips je 5 godina a na Samsung sto sam imao prije njega je 2 godine.

_________________
http://home-science.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2014, 23:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2014, 15:35
Postovi: 58
Evo da i ja dam malo doprinosa temi i iznesem svoje prve utiske o Samsung UE40H6400 televizoru. Imao sam malih problema, pri kupovini TV-a, ali sam ih uspješno prebrodio. :D

Televizor koristim 10-tak dana i ukratko - zadovoljan sam kupovinom! Pošto imam stari STB, koji ne posjeduje HDMI utičnicu (MTel IPTV), TV sam povezao SCART kablom. Kvalitet slike je jako dobar, a pozitivno me iznenadio prikaz SD kanala. Skaliranje radi jako dobro i većina kanala izgleda dosta pristojno, neki (ArenaSport, Discovery, National Geographic itd...) rekao bih čak i odlično. Zadovoljan sam i prikazom 720p i 1080p filmova (DLNA, USB), nema se tu šta zamjeriti. Za sliku koristim režim: Film. Pročitah na netu da daje najprirodnije boje i mogu samo da se složim sa tom konstatacijom. Nema puno grešaka u prikazu, nema sjeckanja, ghostinga, 5 lopti na terenu i tako to... 8-[

3D - Ponovo odgledah, poslije par godina, Avatar 3D. Nisam neki ljubitelj 3D filmova i ne znam šta bih mogao pametno da kažem? :lol: Možda za ovaj sport treba malo veći ekran od 40"? Kad se gleda sa 2,5-3m, osjećaj je jako dobar, a kako se udaljenost povećava to se "merak" smanjuje. Mislim da nije loše, s vremena na vrijeme, napraviti ugođaj i pogledati 3D, ali za često gledanje kroz one đozluke i nisam. Pretvaranje 2D slike u 3D nisam probao, niti ću!

Uz naknadno kupljenu i papreno plaćenu kameru, Skype je proradio. Ograničen je u odnosu na PC verziju (nema "chat") ali radi radnju. Može da se podesi paljenje servisa sa startovanjem TV-a. Dolazni poziv se vidi u gornjem dijelu ekrana, a oglašava se karakterističnim Skype zavijanjem. Dakle, radi bez problema, nikakve probleme nisam uočio do sada.

DLNA funkcioniše odlično. Prvo sam koristio WindowsMediaPlayer server, ali se pokazao kao problematičan za prikazivanje eksternih titlova, morali su da se lijepe i ubacuju u .mkv kontejnere, a to je pozamašan posao kad se ima kolekcija od par stotina filmova. Tako upakovani titlovi nisu dozvoljavali podešavanje kašnjenja i načina kodiranja na televizoru. Na kraju odustadoh te, poslije više isprobanih DLNA servera, odlučih se za stari dobri "Samsung AllShare". Malo je kilav u skeniranju i dodavanju dijeljenih foldera, ali kad se jednom podesi radi kao sat! Slike, video i audio datoteke dijeli bez greške, nema zastoja, baferovanja, eksterni titlovi se bez problema učitavaju, jedino što moraju biti istog imena kao i film koji se prikazuje. Iz meni nepoznatog razloga pojedine .mkv datoteke televizor nije mogao da pročita. Ovo sam riješio jednostavnom promjenom ekstenzije sa .mkv na .avi i sve je proradilo. Još nisam naišao na neki fajl koji nije mogao da se otvori.


Imalo bi se još šta reći, (smart remote, wi-fi direct, browser, HUB, aplikacije, upravljanje glasom....) ali već sam puno odužio. Uglavnom, UE40H6400 kao TV srednje klase, ispunio je sva moja očekivanja. Izuzetno sam zadovoljan brzinom kojom TV izvršava operacije. Možda malo ima usporenja kada se koristi HUB i otvori uzastopno više "teških" aplikacija. Mada, to i nije toliko primjetno i mišljenja sam da ovim televizorom, što se tiče brzine, teško da neko može biti nezadovoljan.


Za kraj evo i par zamjerki:
-Vidljiv "Clouding" u uglovima TV-a, kada se gleda u potpuno mračnoj prostoriji i sa povećanim pozadinskim osvjetljenjem!
-Prosječan kvalitet zvuka
-Skype kamera je koštala paprenih 130 maraka! Pa nije od zlata!!! :angry4:


Eto! Toliko od mene. Nemam pretjeranog iskustva i nisam koristio stotine i hiljade LCD, LED, Plazma, "ode katodna" itd...itd... televizora prije ovog. Znam, pristrasan sam i subjektivan!! Osim toga jako sam osjetljiv na negativne kritike, pa bih vas zamolio da se od toga uzdržite, inače... mogao bih pripucati!! :D :wink: 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2014, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
sta mislite o ovom, meni kao laiku cini mi se trenutno najbolji za te pare, na akciji u Fisu 749km sa 5 godina garancije:
http://www.panasonic.com/hr/consumer/vi ... s500e.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2014, 19:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Ljudi, valja li ista TV LG 42LY330C? U ponudi je u Tropic-u za 700 KM.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 122  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs