banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 03:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Sep 2009, 22:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
S tim da u Hrvatskoj može samo lična karta, u Srbiji traže isključivo pasoš...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 00:06 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 28 Sep 2003, 20:33
Postovi: 923
Da li se moze uraditi povrat PDV-a iz Srbije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 01:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
LaMpiR je napisao:
Da li se moze uraditi povrat PDV-a iz Srbije?


po zakonu moze, al' ce ti to biti nemoguca misija - nazalost :). kad sam sebi uzimao laptop, i zatrazio povrat pdv-a, prvo su me blijedo gledali...naravno, ni u jednoj radnji (a obisao sam sve poznatije u BG) nije bilo obrazaca, pola Bg-a sam obisao dok sam ih nasao - na kraju u nekoj maloj knjizari. tu sam vec bio totalno popizdio, al' 'ajd' - reko' bicu normalan :D. dodjemo na granicu, prijavim lap, kad mi carinik kaze da obrazac nije dobro popunjen!!! poludio sam totalno, ne zbog para, jer je u pitanju bilo 70-80km (posto je u Sr pdv na racunare 8%), vec zato sto sam u Bg-u izgubio min 3-4h pokusavajuci rijesiti taj *ebeni povrat, umjesto da uzivam...
uglavnom, sretno :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2013, 10:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
Pozdrav ljudi. Evo da otvorim temu staru 3 godine :D

Trebao bih uskoro ici u Austriju uzmiati laptop. Najvise mi se isplati, sto jest jest. Naravno, htio bih da iscupam ovaj PDV. Znam da se u prodavnici treba uzeti obrazaca, ali da li da ovjervam na SLO-HR ili HR-BiH granici? Neki dan citam neka ponuda na Ludom popustu za Grac, isto neki shopping i kazu da ovjere na SLO-HR granici. Bojim se da na SLO strani necu znati popuniti kako treba zbog jezika haha :D

I je li povrat ide i dalje da se moram vratiti tamo gdje sam kupio i uzeti lovu ili ide na tekuci racun? Ako je neko imao iskustva skorasnjeg bilo bi lijepo da pomogne :)

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2013, 12:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
Ovjeravaš na izlazu iz EU, dakle na hrvatskoj granici. Nemaš ti tu šta popunjavati, pokažeš im uređaj u originalnom pakovanju (ne smije biti otvoren), udare ti pečat i to je to. Ako se povrat vrši preko Global Blue, pare možeš dići u Reiffeisen banci; ako vršiš povrat poreza od prodavnice u kojoj si kupio laptop, moraš im donijeti ovjeren obrazac (račun). Ja sam vršio povrat tako što sam im poslao poštom ovjeren račun i broj deviznog računa, naravno u dogovoru sa prodavnicom.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2013, 17:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
Pa granica izmedju Hr i Slo jos nije ukinuta, zato me zanima na toj da ovjerim ili na ovoj nasoj?
Pogledacu da vidi sta je taj Global Blue..

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2013, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Ukinuta je carina između SLO i HR. Ne možeš ovjeriti kod granične policije.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2013, 19:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2011, 19:39
Postovi: 225
Sto bas u Austriji, jel povoljnije nego u Srbiji? I ako izvrsis povrat pdv-a u EU sta ces sa nasim pdv-om kad te docekaju na granici?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2013, 21:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
Imam dzaba prevoz, do BGa mi je 45KM... PDV je isti u obe drzave, a vjerovatno je u AT povoljnije bar malo... nisam gledao doduse, ne znam... Razmislicu svakako, hvala :)

A kako mislis sa nasim PDVom? Necu ni prijaviti da imam nesto :D

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2013, 22:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2011, 19:39
Postovi: 225
Skoro pa sam siguran da ce hrvati dojaviti nasima na granicu ako tamo izvrsis povrat pdv-a tako da ces onda morati kod nas platiti pdv.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 12:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Da, još uz to kerefeke ti ne ferceraju, čak iako nemaš uređaj kod sebe ako si ga nekom dao da nosi umjesto tebe. Imaju dokaz od Hrvata. A moraš prijaviti jer ako te počnu jebati, a jebaće te, onda ćeš platiti sve plus kaznu. I neće mnogo da razgovaraju. Ako su dobili dojavu od Hrvata onda ti nema druge nego plaćati carinu, ako te samo oni počnu zakerati možeš skloniti kutiju od laptopa a laptop prijaviti kao polovnu robu koju si davno kupio ili tako nešto. Možeš im srati šta god želiš i sve je to ok, u najgorem slučaju ti ide plaćanje carine i opet te laptop izađe jeftinije nego da ga kod nas kupuješ. Ali ako ne ga ne prijaviš ide kazna koja uveliko prevazilazi cijenu najskupljeg laptopa u nekoj od naši prodavnica.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2014, 11:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Evo da oživim temu , planiram uzeti sat u HR i vratiti porez . E sad imam HR drzavljanstvo ali sam se odjavio u HR i prijavljen sam u BiH , da li mogu dobiti povrat s BiH pasosem ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2014, 20:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Hehe. Ako imaš HR državljanstvo onda se nisi odjavio nego si samo odjavio mjesto boravka u HR ali i dalje si njihov i zaboravi na povrat PDV-a.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2014, 01:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
drluka je napisao:
Evo da oživim temu , planiram uzeti sat u HR i vratiti porez . E sad imam HR drzavljanstvo ali sam se odjavio u HR i prijavljen sam u BiH , da li mogu dobiti povrat s BiH pasosem ?

Možeš sa BiH pasošem.

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2014, 10:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Delicious je napisao:
drluka je napisao:
Evo da oživim temu , planiram uzeti sat u HR i vratiti porez . E sad imam HR drzavljanstvo ali sam se odjavio u HR i prijavljen sam u BiH , da li mogu dobiti povrat s BiH pasosem ?

Možeš sa BiH pasošem.

Nemere.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2014, 10:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Mar 2010, 12:25
Postovi: 335
Prijatelj ide u Njemacku pa hoce da uzme Iphone 6 u Apple store-u. Interesuje ga kako da vrati pdv, da li je ko uzimao mozda pa da zna kako funkcionise u slucaju NJemacke?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2015, 15:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Vidim da niko nije odgovorio na prethodno pitanje...
Lik mi je u radnji (ne apple store-u) samo dao račun na kojem piše iznos za povrat pdv-a, nije mi ispunio onaj global blue obrazac, iako imaju u radnji global blue naljepnicu. Šta sad ja s ovim da radim? Je li se opet moram vratiti u tu prodavnicu ili mogu dići u raiffeisenu na neku foru (iako nemam obrasca, pretpostavljam da nen može, ali...)? A lijepo sam mu izvadila i pasoš i global blue karticu, a on kaže da to ne treba :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2015, 15:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Moraš dobiti formular koji ti ispunjavaju na granici, popunjen forumular vratiš nazad u trgovinu i dobiješ keš na ruke.
Ako ti nije dao taj formular (nznm kako se zove) onda te izradio :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2015, 15:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2328
Ako nisi dobila Global blue obrazac, već standardni obrazac za povrat PDV-a, onda ne možeš u Raiffeisenu podići.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2015, 15:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
U zadnje vrijeme se izbacuje klasicni obrazac za povrat npr. global blue. Novi obrazac je slican fiskalnom racunu ( samo mnogo duzi, u kome sama upisujes svoje podatke ime, br padosa i sl) koji moras ovjeriti na izlazu iz EU tj. Hrvatsku. Nakon toga mozes dici povrat u Reifeisenu ili na ovlastenim mjestima u EU


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs