banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 10 Jun 2024, 07:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2896 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 145  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 06 Nov 2010, 16:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Feb 2010, 14:31
Postovi: 62
Hertzog je napisao:
Kod mene je iGO navijgacija i nije losa, u 3d fazonu je uradjena, ali cini mi se da nije kompatibilna sa iPhone 4, videcu kada ga dobijem


Inace sve imas na xxx

Moras prvo instalirati appSync sa Cydie da bi mogao koristiti crackovane Aplikacije.

A Navigon ti kosta oko 90€ na AppStore.

Citiraj:
Bez linkova za ka pirateriji molim...

Hvala

Pravila jbg

FF


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 10 Nov 2010, 16:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Imam jedan glup problem koji me opasno nervira... Kada koristim Skype na kompu i kasnije ga ukljucim na telefonu, on krene da prima sve chatove koje sam pisao na kompu, anekada to zna biti podugacko pa krene da baguje skype... Moze li se ta glupost nekako iskljuciti :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 10 Nov 2010, 16:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9337
A da obrises Chat history na skajpu sa kompjutera prethodno, ili bar namjesti da ih ne cuva dugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 10 Nov 2010, 16:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Namestio sam da ih uopste ne cuva :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Nov 2010, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Ma telefon je strava, imam ga duze od godinu dana i ne bih ga mjenjao za niti jedan drugi telefon, ovi sto govore o greskama, vjerovatno su ga koristili jedan dan ili ga nisu ni vidjeli ili culi od prijatelja kojem je vrhunac poslati sms sa telefona.
U sustini ukoliko vam telefon sluzi samo za pozive/sms imate mnogo jeftinija i bolja rijesenja, za sve ostalo tu je IPHone:) nakon godinu dana cackanja tek sam juce skontao kako ukljuciti caps lock:)
Inace takodje sam neki dan skinuo citavu wikipediju na telefon, 5.5gb...nisam cuo koji jos telefoni to posjeduju, kao sto prijatelj rece, "taj tvoj telefon me iznenadjuje svaki put kad ga uzmem i skontam novu aplikaciju na njemu", al stvarno wikipedija u dzepu...fora.
Inace ovo kucam sa njega posto sam lijen sjesti za rac.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 14 Nov 2010, 12:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I kod mene je slicna situacija, u poslednje vreme vise koristim telefon nego racunar, a o broju aplikacija i mogucnosti je suvisno pricati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 15 Nov 2010, 08:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Mar 2007, 16:40
Postovi: 179
Lokacija: Usa
.
http://helpmejailbreak.com

Citiraj:
Yes, this is a simple web site. It has been about two weeks since I engulfed myself in web design tutorials (thanks, HTML Dog) and I have big plans for my small piece of the World Wide Web. I am juggled this project along with school but, in my free time, I will be constantly adding information. This "about" section is mainly to announce what is coming soon and I will delete it when these tasks have been accomplished. However, this site will never stop being updated. I would like to host the most recent, correct, and user friendly compiled information avaliable. I also hope this will become your only stop when on the task of jailbreaking (and unlocking). A Facebook account is currently in progress which will be used to announced revisions, additions, tips, and to answer as many questions as I can along with the existing Twitter account. I will soon add iPod, iPad, and eventually Apple TV firmware downloads as well as guides if your device can be jailbroken or not. In addition, tutorials for each jailbreak tool on every device will be written so you will never have to leave this site for anything. I may even at some point create guides for common problems or cool things to do with Apple devices such as get past a forgotten password or add a boot logo. Yeah, I probably should have done all this before I made 'Help Me Jailbreak' live but I thought I would much rather attract some viewers first. I also wanted to help out as much as I can, of course.
- Michael Ripperger - 2010

_________________
Night date without obligations, one night only


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 28 Dec 2010, 01:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Slika
Ponosni vlasnik! 8)
Spoiler:
Jos samo kada bih ga otkljucao! :( :lol:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 31 Dec 2010, 14:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Prodao sam 3g i uzeo si 3gs, ipak mi bilo previse davati 1200km za novu cetvorku pa sam otisao na nov 3gs. Inace razlika se debelo primjeti, duplo brzi... nema vise cekanja kod otvaranja sajtova ukoliko skrolujes prema dole. Aplikacije se otvaraju 3x brze, sms,ipod...prakticki sve je znatno brze.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Jan 2011, 19:40 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
Hertzog je napisao:
Imam jedan glup problem koji me opasno nervira... Kada koristim Skype na kompu i kasnije ga ukljucim na telefonu, on krene da prima sve chatove koje sam pisao na kompu, anekada to zna biti podugacko pa krene da baguje skype... Moze li se ta glupost nekako iskljuciti :-?

Ne moze, i meni se isto desava. Fazon je da zatvoris chat prije nego sto zatvoris aplikaciju, pa ti nece downloadovati chat history, kad ga upalis.

Ja sam na iPod Touchu, ne na iPhone-u i draze mi je sto nisam. Kad sam birao sta da uzmem, dvoumio se izmedju 4ke, Androida i Blackberry Torch-a, svi su bili tu negdje na mojoj mrezi -- posljednji pobijedio, ja zadovoljan.
Inace, svi ovi telefoni nove generacije (BB included) su worthless bez 3G interneta.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 19 Jan 2011, 23:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
flash, uputi neupucene?

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 19 Feb 2011, 00:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Sad, sa Androida, dakle, budući da sam probao sve, (sem Blackberry-a, sem par kraćih susreta, a i ne planiram nešto...nekako je BB uvijek bio svoj svijet) mogu reći da je iOS, bar po meni, najispeglaniji mobile OS današnjice.

Android je trenutno vjerovatno najjača platforma, a i najušminkaniji je (Sense UI prvenstveno), ali jednostavnost i intuitivnost iOS-a su još nedostižni.

Ipak, ako ništa zbog trenutnog hardvera, idem na Android. (:

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 19 Feb 2011, 01:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Ja sad na HTC Touch Pro2 imam i Windows Mobile i Android...Dual Boot...pa se malo zayebavam i kad mi dosadi jedan OS onda mijenjam na drugi i tako u krug. :)

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 20 Feb 2011, 05:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Koja je verzija Windows Mobile ili Windows Phone? Tj., koja verzija..?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 22 Apr 2011, 00:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
iPhone tajno prati kretanje svog korisnika
Appleovi uređaji tajno prate lokacije svojih vlasnika i čuvaju te podatke bez njihovog znanja, javlja CNN.

Neovlašteno praćenje je počelo u junu 2010. godine, kada je predstavljena posljednja verzija Appleovog operativnog sistema namjenjena mobilnim telefonima. Ovu priču su potvrdila dva istraživača koja su otkrila skrivene datoteke sa podacima o kretanju i objavili ih zbog brige za korisnike. Iz kompanije Apple nije stigao odgovor na ove optužbe.

Istraživači su objavili program na internetu koji omogućava korisnicima iPhonea da vide mapu svog kretanja u periodu od juna 2010., kada je predstavljen operativni sistem iOS 4.0, pa sve do danas.

Kreatori ovog programa, Alasdair Alan i Pete Warden, rekli su da nema dokaza da su podaci o kretanju dostupni kompaniji Apple nakon što su ih njihovi uređaji prikupili i sačuvali.

"Skupljanje takvih informacija je gotovo neizbježno kod svih provajdera. To je dio njihovog posla. Podaci se strogo čuvaju, te je potreban sudski nalog kako bi se dobio pristup. Međutim, u ovom slučaju se može svako 'dokopati' tih informacija ko dođe u posjed vašeg mobitela. Otkrivanjem i praćenjem vaše lokacije bez dozvole, Apple je omogućio svakom, od ljubomorne supruge do privatnog detektiva, da ima detaljan uvid u to gdje se krećete", rekli su Alan i Warden.

Podaci o kretanju korisnika iPhonea se prikupljaju u nasumičnim intervalima, a za to se koriste predajnici mobilnih provajdera koji određuju približnu lokaciju korisnika.

Ovi podaci se čuvaju u datoteci pod nazivom "conslodated.db", a još uvijek nije poznato zbog čega ih Apple prikuplja.

"Prikupljanje informacija o kretanju se možda vrši u svrhu razvoja nekih novih mogućnosti, ali su to samo špekulacije. Činjenica je da prikupljanje informacija nije slučajno", napisali su Alan i Warden na internet-stranici iPhone Tracker.

Ove vijesti su razbjesnile mnoge korisnike iPhonea.
Slika

Sam Biddle, urednik internet-stranice Gizmodo koja predstavlja vodič za gadgete, iskoristio je program kako bi vidio kuda se kretao u posljednje vrijeme. To iskustvo je, kako kaže, bilo jezivo.

"Ovo je mapa mog kretanja tokom proteklih mjeseci. Sve je zabilježeno. Nisam nosio uređaj za praćenje. Nemam posla sa FBI-jem. Nosio sam samo svoj iPhone. Podaci su iznenađujuće precizni. Pokazuju moje kretanje od dana kad sam kupio svoj iPhone 4 u julu. Zabilježene su sve lokacije koje sam posjetio, moj put kući, posjeta porodici, odmori, čak i mjesta koja sam i sam zaboravio. Moj cijeli profesionalni i privatni život je zabilježio jedan mobitel za koji nisam znao da je ujedno i uređaj za praćenje. Svi podaci su dostupni. Nemam šta skrivati, ali nije u redu da se informacije prikupljaju bez mog znanja", napisao je Biddle u članku objavljenom na stranici Gizmodo.com.

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 22 Apr 2011, 08:49 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17226
Lokacija: Q5HW+6W
Kao što na drugoj temi rekoh, sretno :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GynEFV4hsA0[/youtube]

A sad malo vedrije stvari... same shit, but now in white :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wg-gfF3Pryc[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-gSqtubjTis[/youtube]

Naravno, ostaje upitnik da li je to stvarno iPhone... isto tako djeluje kao novija verzija iOS-a... uostalom, čuće se, ovo će, naravno, kao i svaki drugi iPhone, biti "revolucija" u svijetu mobilnih telefona (već zamišljam Stiv Džobsa kako na prezentaciji govori: "Uvijek sam sanjao kako bi bilo dobro imati bijelu verziju telefona... sada vam to napokon omogućujemo!" :D).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 22 Apr 2011, 09:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nije mi se dalo gledati do kraja, ali ovo mi ne lici na iPhone, deluje deblje, na i4 nema natpisa koliko GB memorije ima, nema ovih rupica iznad slusalice, kada pravis foldere ne izgledaju ovako kao na ovom telefonu... Ekran je iste velicine kao kod mene, a rekli su da ce i5 aka 4s imati veci displej... Uz to novi model tek kasnije izlazi, prvo treba obicni beli model izaci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 23 Apr 2011, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
U Europi iOS dvostruko veći od Androida
Zajedno je udio iOS-a i Androida manji od petine u ukupnom broju mobilnih uređaja na europskom tržištu

U rezultatima istraživanja koje je provela tvrtka ComScore tvrdi se kako je u Europi dvostruko više korisnika Appleovog iOS-a nego korisnika Googleovog Androida.

Istraživanje je obavljeno u Francuskoj, Italiji, Njemačkoj, Španjolskoj i Velikoj Britaniji, a ukupni broj korisnika iOS-a je procijenjen na 28,9 milijuna, dok je korisnika Androida 13,4 milijuna. Među korisnike iOS-a ubrojeni su korisnici iPhonea, iPoda i iPada, a od ukupno 28,9 milijuna njih 16,1 milijun otpada na iPhone. Među korisnike Androida također su ubrojeni korisnici tableta, poput Galaxy Taba.

Zajedno je udio ova dva operativna sustava manji od petine u ukupnom broju mobilnih uređaja u ovih pet zemalja. Također se ističe kako korisnici iPada nisu nužno i vlasnici drugih Appleovih uređaja. Naime, iako među korisnicima iPada najveći broj, odnosno 27,2%, koristi iPhone kao mobilni telefon, vrlo blizu je Nokia s udjelom od 26,4%, dok je Samsung treći sa 15% udjela.




A zašto je ovaj iPhone toliko popularan? Da li je toliko bolji od Androida ili je u pitanju marketing?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 23 Apr 2011, 20:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ovo ce ti reci sve:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=l24Sy4BWeOk[/youtube]

A ja cu ti dodati sledece...
Prijatelj koji zivi u USA, kaze kako je uzeo novi iPad, kaze, izasao novi proizvod i svi amerikanci ga MORAJU imati, pa i on kupio, da vidi sta je to toliko senzacionalno... Cacako po njemu dva dana i smorio se, istekao mu period kada ga moze vratiti i sada ga prodaje, ali kako ga svi u USA imaju tamo ne moze, pa cu ga ja doneti ovde i prodati... ili zadrzati za sebe...

Jednostavno odlican marketing...

I da jeste bolji i "ispeglaniji" od ostalih operativnih sistema, tako da Apple zasluzeno ima primat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 23 Apr 2011, 21:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Dobar video :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2896 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 145  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs