banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 13:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 229  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Okt 2014, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ili možeš da se obratiš Banggood-u. Oni mogu nabaviti skoro bilo koji dio za kineske telefone direktno od nabavljača/fabrike. Meni su nekoliko puta našli ono što mi je trebalo. Prije par dana nešto slično kao tebi, FPC se oštetio (narandžasti fleksibilni kablić koji je povezan na matičnu ploču i na kojem se nalaze kontakti koji registruju pritisak dugmića) i Power button ne funkcioniše na Cubot-u S222, pa privremeno koristim proximity sensor za Wake up funkciju. Ali dobro je da sam našao na Banggood-u, ovih dana će mi poslati i da se konačno riješim improvizacije, pa zato savjetujem da njih pitaš/pitate za svaki dio koji vam može zatrebati za kineske telefone.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 07:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Avg 2009, 00:28
Postovi: 153
Sehxor je napisao:
Kako se odljepilo? Moglo je samo ispasti, vjerovatno mogu srediti to nekako jer imaju sigurno raznih dugmica u dijelovima.


Nemam pojma šta mu je bilo, uglavnom dugmić više nije na svom mjestu. Ne znam kojom ih tehnikom "ubacuju", ali nije im nešto uspješna. Je li to nešto puklo ili šta? Kako "ispadne"?

Drizzt je napisao:

Ja ga imam i nakon 7 mjeseci ni naznake da bi se tako nešto moglo desiti. Istina je da ima zazora , malo većeg, pa dugmići ne ostavljaju neki uvjerljiv utisak u odnosu na cijeli telefon.


Baksuz, ali baš su ih loše odradili. Još žena nije baš neki korisnik koji je stalno na telefonu, a nije ni agresivna pri korištenju istog. :D

Rider on the storm je napisao:
Ili možeš da se obratiš Banggood-u. Oni mogu nabaviti skoro bilo koji dio za kineske telefone direktno od nabavljača/fabrike. Meni su nekoliko puta našli ono što mi je trebalo. Prije par dana nešto slično kao tebi, FPC se oštetio (narandžasti fleksibilni kablić koji je povezan na matičnu ploču i na kojem se nalaze kontakti koji registruju pritisak dugmića) i Power button ne funkcioniše na Cubot-u S222, pa privremeno koristim proximity sensor za Wake up funkciju. Ali dobro je da sam našao na Banggood-u, ovih dana će mi poslati i da se konačno riješim improvizacije, pa zato savjetujem da njih pitaš/pitate za svaki dio koji vam može zatrebati za kineske telefone.


Hvala na savjetu, vidjeću šta kažu.

Nešto ne vjerujem da će se to lako srediti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 13:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Upravo sam kupio telefon na to2c.com. Fino se ispricao sa nekom zenom tamo. Samo ce paket zamotati u onu foliju s baloncicima i tako poslati. Pakovanje nije nesto veliko pa me zanima da li ce proci carinu ili. Dosad su mi oni na pandi pakovali u malo vecu kutiju pa uvijek ostane telefon kod njih. Sad navijam da prodje i da dodje meni na vrata.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 17:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Pa da, i ja ću odsad naručivati isključivo sa To2c.com samo zbog toga.
THL 4400 je isto tako bio zapakovan i prošao neopažen na carini.
Naplatili su samo 3,10 KM za carinski "pregled", iako nisu otvarali.
Ne znači to da će svaki telefon lagano proći, ali vjerujem da ima puno veće šanse tako zapakovan.
Kad dođe u onoj kartonskoj kutijetini od SingPost-a, automatski prepoznaju da je nešto vrijedno u njoj. :)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2014, 11:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Ali na pandawill imas povrat carine i PDV-a tako da si sigurniji nemoras strahovati hoce li na carini prepoznati tvoj paketic ili ne, a dobijes ga u full pakovanju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2014, 12:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Ovi vec danas poslali telefon. Nakon manje od 24h. Sto su azurni. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2014, 14:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2006, 01:29
Postovi: 107
U zadnjih mjesec dana stigla mi 3 telefona sa to2c. Dva su zavrsila na carini, a jedan stigao na vrata. Svi su naruceni bez kutije...

Sent from my HM 1SW using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2014, 15:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jos cekam Redmi, danas je 15ti dan otkad je poslan, ne vjerujem da ce proci carinu jer kako je bio praznik ovaj u kini pa su djelili besplatne dodatke za telefon, a ja natrpao svega, kontam kutija ce biti prevelika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2014, 18:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2006, 01:29
Postovi: 107
Sva tri paketa su bila manje-vise ista. Mozda je cak najveci bio ovaj sto je donio postar. Silikonska maska je bila na telefonu, a kozna futrola, punjac i dodaci okolo... Ovdje je sreca najbitnija :).

Sent from my HM 1SW using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2014, 14:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2011, 14:40
Postovi: 599
Kakva su iskustva kupovine sa BangGood-a i GeekBuying-a?
Ukratko, ima li problema sa slanjem, kako pakuju, koliko dugo ide paket?

Ima li još koji sajt da valja robu u njihovom rangu?

_________________
Penis, to ti je kao kurac, samo manje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2014, 15:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ne znam nikoga da je kupio odatle. Ne kažem da su nepouzdani, ali ipak ti preporučujem PandaWill i To2c.com.
Ja sam kupovao i sa Antelife, ali oni su jako spori i neažurni. Kupovao sam i sa DX.com ponešto, dok su im telefoni skuplji nego kod ostalih.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2014, 15:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2011, 14:40
Postovi: 599
Sad sam pogledao To2c.com... Prijatno sam iznenađen ponudom i poklonima što nude. Uglavnom su svi slični, ali je dobro imati par sajtova u opticaju.

Hvala za info.

_________________
Penis, to ti je kao kurac, samo manje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2014, 18:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Da li je neko mozda iskoristio onu opciju na pandi za carinu i porez?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2014, 18:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Jeste, @BL Boy, a očekujem da će nam javiti kako je prošao sa refundom sa Pande ako ovdje plati carinu i PDV. :)

Spoiler:
BL Boy je napisao:
Uzeo sam MI3 nekako sam dugo vec zagrijan za taj fon. Mislio sam preko to2c.com ali na kraju sam kupio preko pandawilla, jer to2c ima cudno racunanje kursa i slusalice su iznenada umjesto gift zacijenili 8usd tako da sam uzeo preko ovih i jos ukljucio i osiguranje od poreza i opet me izasao jeftinije nego ovamo.

Drizzt je napisao:
Super, taman ćeš probiti led s tim osiguranjem pa da vidimo kako funkcioniše.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2014, 12:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Avg 2009, 00:28
Postovi: 153
Rider on the storm je napisao:
Ili možeš da se obratiš Banggood-u. Oni mogu nabaviti skoro bilo koji dio za kineske telefone direktno od nabavljača/fabrike. Meni su nekoliko puta našli ono što mi je trebalo. Prije par dana nešto slično kao tebi, FPC se oštetio (narandžasti fleksibilni kablić koji je povezan na matičnu ploču i na kojem se nalaze kontakti koji registruju pritisak dugmića) i Power button ne funkcioniše na Cubot-u S222, pa privremeno koristim proximity sensor za Wake up funkciju. Ali dobro je da sam našao na Banggood-u, ovih dana će mi poslati i da se konačno riješim improvizacije, pa zato savjetujem da njih pitaš/pitate za svaki dio koji vam može zatrebati za kineske telefone.


Ne mogu ni oni pomoći. Nemaju dijelova za taj model.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2014, 20:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Rider on the storm je napisao:
Jeste, @BL Boy, a očekujem da će nam javiti kako je prošao sa refundom sa Pande ako ovdje plati carinu i PDV. :)

Spoiler:
BL Boy je napisao:
Uzeo sam MI3 nekako sam dugo vec zagrijan za taj fon. Mislio sam preko to2c.com ali na kraju sam kupio preko pandawilla, jer to2c ima cudno racunanje kursa i slusalice su iznenada umjesto gift zacijenili 8usd tako da sam uzeo preko ovih i jos ukljucio i osiguranje od poreza i opet me izasao jeftinije nego ovamo.

Drizzt je napisao:
Super, taman ćeš probiti led s tim osiguranjem pa da vidimo kako funkcioniše.


Nisam jos iskoristio platio sam za tu opciju pa cu vidjeti dok dodje, samo se nadam da ta refundacija nije u vidu bona za buducu kupovinu na njihovom sajtu, vec da pare refundiraju na paypal tako da ih se moze podici u banci. Po meni pandawill ima bolju podrsku od to2c, mada to2c mi je bolji jer ima vise dodatne opreme za mob jer samo rade sa telefonima, ali eto cudan kurs i los tajming za kupovinu opredjelio me za pandawill i zadovoljan sam trenutno njihovom podrskom i brzinom slanja i kretanja paketa jedino sto necu dobiti rootovan telefon, navodno zbog garancije to ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2014, 22:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Rootovanje je posao od jedne minute. Daleko jednostavnije nego recimo što je bilo prije dvije godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2014, 23:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Evo citam kazu pandawill povecao vat&tax refund za Bosnu na 25%, a za Hrvatsku 10%.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 00:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Haha, niđe veze, pa onda nam i ne treba to osiguranje. Gdje si to čitao?

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 00:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ovakvo nešto sam i očekivao. Ovo je odgovor na pitanje "kako im se to isplati". Do sada nisu mogli pratiti koliko se pošiljki stvarno ocarini. Sada kada imaju tačne podatke, otkad su počeli sa tom praksom, poskupilo osiguranje. Znači i dalje će morati da prolazi cvaja maraka za kafu. :)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 229  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs