banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Maj 2024, 21:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Nov 2010, 17:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
chils je napisao:
s kakvim se ja likovima druzim je moja stvar kao sto vec ajkula navede nista nije crno bijelo u zivotu i ko sta radi u sa kim moze uz pivu a ne mora ima vazda drugih tema ;)
a moralisti koji pljuju jer ne gutaju zbog kalorija nek lagHano odskoce

Jest tvoja stvar ,ali je i moral jaaaako rastegljiva kategorija,odnosno i on nije za svakoga.Ajde da budemo posteni,sta bi ti uradio kad bi cuo da ti zena malo sara jer se nije izivjela u mladosti ? Da li bi je castio ruckom ili bi tu stigle neke dobro poznate mjere prevaspitanja ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2010, 23:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Leona je napisao:
Sad je In sto prije steci seksualno iskustvo, sto vise partnera - to si vise cooler, sto modernije izgledati, imati najmodernije medijske sprave ( sto prije drugih to bolje), ... djevojcice/djevojke prodaju svoje tijelo za par pisljivih patika ili za par novih krpica... ostaju trudne na eksukrzijama... slikaju se u najizazovnijim pozama u minicima ( ne znas jel' kajs ili minic :confused3: ) i postavljaju svoje slike na javnu platformu da svi vide, pa neki stari brko cikica, koji joj caca moze biti, komentarise fotku sa " mmm....very nice"... izbacuju grudi da svi vide da je "odrasla" i zrela za... tudju mastu... pa ne zna covjek da li je prezrelo dijete ili je zakrzljala zena u rastu. :angry3:
Sve se izopacilo i okrenulo, i TO treba jednog dana da bude postena zena i majka i uzor svojoj cerki?! Ovo vazi i za djecake/muskarce.

Sve ovo sto si napisala ima samo veze sa kucnim odgojem djece....klinke se ponasaju kao fufice a klinci kao gangsteri....ali sve to nema neke pretjerane veze sa seksualnim izivljavanjem u mladosti....kasnije seksualno izivljavanje moze da bude posljedica toga ali i ne mora....al onda nas to sve opet vraca na kucni odgoj djeteta....neko ko kao mali (10-12 godina) sexualne konotacije nije koristio da bi stizao do odredjenog cilja nece to radit ni kao odrastao covjek (vazi prvenstveno za zensku djecu)....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2010, 23:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ti ocigledno nisi u braku duge su to i kompleksne teme i zavise od slucaja do slucaja

to sto ti pises o mjerama prevaspitavanja samo pokazuje da si klasicni drk..adzija
bez ljutlje ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2010, 00:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Kužim da su Lakonci bili face, i da je taj stil omami, ali nekad jednostavno moraš da elaboriraš diskurs da bi bilo jasno šta je pisac htio reći. Ako je htio reći. Ako nije - njemu dvije.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2010, 14:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
to sto ti pises o mjerama prevaspitavanja samo pokazuje da si klasicni drk..adzija
bez ljutlje

Nema ljutnje...ali zasto ovako mislis....ja kad sad pogledam svoje odrastanje kroz osnovnu i srednju skolu tacno mogu da primjetim taj neki vid kucnog odgoja kod djece (tada to nisam primjecivao jer sam jelte bio klinac) koji je i danas prisutan samo se drugacije manifestuje....ako si se nasao prozvanim onda se odbrani a nemoj vrijedjati....

Ovo opet kazem ne mora da bude uzrok nekog nazovi seksualnog izivljavanja...ali i moze....samo sam iskomentarisao ono Leonino doticanje klinackih fazona i oblacenja.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2010, 14:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Odgovorio je veljku, a ne tebi :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2010, 14:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Očigledno se čovjek prepoznao u onom "drkadžija", nimalo čudno :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2010, 15:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Freak_on_a_leasH je napisao:
Sve ovo sto si napisala ima samo veze sa kucnim odgojem djece....klinke se ponasaju kao fufice a klinci kao gangsteri....ali sve to nema neke pretjerane veze sa seksualnim izivljavanjem u mladosti....kasnije seksualno izivljavanje moze da bude posljedica toga ali i ne mora....al onda nas to sve opet vraca na kucni odgoj djeteta....neko ko kao mali (10-12 godina) sexualne konotacije nije koristio da bi stizao do odredjenog cilja nece to radit ni kao odrastao covjek (vazi prvenstveno za zensku djecu)....


I tu se tema moze zakljucati, jer ovo je sustina.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2010, 15:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Odgovorio je veljku, a ne tebi
Do mene....
Citiraj:
Očigledno se čovjek prepoznao u onom "drkadžija", nimalo čudno
Ovo se danas desilo meni a sutra ko zna kome.... :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2010, 15:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
chils je napisao:
ti ocigledno nisi u braku duge su to i kompleksne teme i zavise od slucaja do slucaja

to sto ti pises o mjerama prevaspitavanja samo pokazuje da si klasicni drk..adzija
bez ljutlje ;)

Ma ne ljutljim se ja ,samo bi ti mogao malo pripaziti na rjecnik i olako davanje etiketa.Mene su banovali za puno benignije stvari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2010, 16:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
veljko nije on mislio nista lose htio je reci da si ti drkHadzija.to je titula koja se dobije kad "prevaspitas" zenu.u pravovisu je nebitno da li drhkHadzija ide ili iza ispred imena.
nastavljamo sa ne ljutljenjem.

sto se tice izivljavanja...
zivimo u regiji gdje je nema nikakvih sadrazja.ljude nema sta da okupira,da ih zainteresuje, a savko trazi odredjena uzbudjenja i stimulacije.
ne citamo, ne idemo u pozoriste, nemamo komore za stimulacije letenja, ni sale za bowling, ni podvodni hokej, a i macevanje nam nesto slabo ide, i circus de soleil nas pocesto zaobidje...ma nema nas na karti evrope. i sad sta daje smisao mom zivotu nego ono malo tudje, naravno, 3,14cke.
kada brak ne bi bio imprerativ, sve bi se malo bolje uklopilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2010, 23:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
rekoh bez ljutnje jer ne htjedoh vrijedati ai ako neko kaze da ce prevaspitavati zenu meni samo jedno padne na pamet a likovi koji bi prevaspitavali su kod mene samo u jednoj kategoriji.

kao sto vec rekoh nije nista u braku crno bijelo i znam slucajeve gdje je jedan partner "progutao" svasta nesto zarad ljubavi, djece, stabilnosti ili straha od samoce, zato sam rekao da je kompleksno i da zavisi od mnogo faktora, neko pregrize neko presuti a neko okrene curak pa pocne da vraca istom mjerom nijesmo svi isti

konto tjeranja kera mislim da se puno toga moze preventivno sprijeciti kad bi ljudi ulazili u brak nakon sto prozive minimum 6 mjeseci zajedno a ne shotgun style kako je danas popularno pa onda kad dodje beba jauci sa zmijanja i sajcanje po klubovima dok babe i dede kuvaju milupu

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 09:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
chils je napisao:
konto tjeranja kera mislim da se puno toga moze preventivno sprijeciti kad bi ljudi ulazili u brak nakon sto prozive minimum 6 mjeseci zajedno a ne shotgun style kako je danas popularno pa onda kad dodje beba jauci sa zmijanja i sajcanje po klubovima dok babe i dede kuvaju milupu


tacno!
i taj impuls "smirivanja" koji ljudi imaju, ne znaci brak i dijete.
mozda znaci da je rijec o stabilnoj vezi, koja ne znaci i ozbiljna veza koja implicira brak, kao sto vase tetke misle 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 09:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Citiraj:
Uzecemo primjer zene koja je imala 1. sexualnog partnera sa 18 godina a udala se sa 30. Za tih 12 godina, recimo da je promjenila 10 partnera tj da je imala 10 momaka i sa njima bila po godinu dana. Za nekoga ce ona biti kurva, za nekoga sasvim pristojna djevojka koja se nije "vucala" okolo nego je imala pristojne momke.. Zasto ona ne bi mogla, jednoga dana, biti uzorna majka koja ce svojoj djeci ugraditi moralne vrijednosti?



Vjerujem da je postavljacici teme ovaj post ili ovaj dio istoga promakao, stavicu ga ponovo i nadam se skorasnjem odgovoru.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 09:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
ajkula je napisao:
Citiraj:
Uzecemo primjer zene koja je imala 1. sexualnog partnera sa 18 godina a udala se sa 30. Za tih 12 godina, recimo da je promjenila 10 partnera tj da je imala 10 momaka i sa njima bila po godinu dana. Za nekoga ce ona biti kurva, za nekoga sasvim pristojna djevojka koja se nije "vucala" okolo nego je imala pristojne momke.. Zasto ona ne bi mogla, jednoga dana, biti uzorna majka koja ce svojoj djeci ugraditi moralne vrijednosti?



Vjerujem da je postavljacici teme ovaj post ili ovaj dio istoga promakao, stavicu ga ponovo i nadam se skorasnjem odgovoru.

Neka Vase Visocanstvo kaze koliko kostaju Vasa slova po kilogramu, i Vase dragocijeno vrijeme koje Vase Visocanstvo odvaja da napise nesto nekome.
Postavljacica teme ima ime tj. nik.

Ja licno bih se stidjela sama sebe da sam do 30-te promijenila 10 partnera. Jednom se mozes zeznuti, dvaput, ajd pa i triput, ali deset puta... :oops: Ne znam, mozda sam zaostala po tom pitanju... vjerovatno jesam. :confused3: (na moju srecu. )
I gdje sam ja spomenula broj partnera ili nekoga nazvala kurvom? Ja sam spomenula sekxualno izviljavanje, i sta smatram pod tim

Za mene je to kad neko bez cilja ide od kreveta do kreveta da se "izivi" , da mu poslije u braku "ne bude dosadno " (procitaj temu od pocetka)
pogotovo sto sve mladji i mladji narastaji danas to praktikuju...a na sta si ti umno i kulturno odgovorila

Citiraj:
A ovakvo razmisljanje

mogu imati nedozreli tinejdzeri. Za ovo malo zivota sto imam, jos nisam srela osobu koja razmislja na ovakav nacin.

A toga nema kod tebe? Ti zivis na Hilandaru pa nikad cula ni vidjela za to. :confused3:


Spoiler:
A mene bas iznenadjuje tvoj stav prema ovosvjetovnim stvarima i danasnjoj problematici. Ti, kojoj se Biblija raspala listajuci, koliko si je puta prelistala (kako ti jednom rece) , sve ti je normalno i prihvatljivo i akceptabilno.... Ali dobro, nije vazno listati, vazno je i procitati prolistano.


Nadam se da je odgovor bio zadovoljavajuci. :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 10:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Sestro slatka, sta ti bi. Odakle takav cinizam :o


Citala Bibliju i ona me naucila da mogu da mrzim grijeh ali ne i gresnika a naucila me i da ne gledam u tudja trunja pored vlastitih balvana. Nisam odrasla na Hilandaru ali se zaista nisam susrela sa osobom koja je izjavila da joj sex sluzi za ubijanje dosade. Postoje ljudi kojima su tjelesna cula jaca od drugih.. neko se vlada razumom - neko nagonom ali sta se mene dotice sta drugi radi i koliko je partnera promjenio i sl. Imamo vlastite zivote, djecu pa daj da se potrudimo njima ugraditi osnovne moralne vrijednosti. Za tudju djecu nismo odgovorne :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 10:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
To nije zabadanje nosa u tudji lonac, da se vidi sta se sprema za rucak, to je globalna problematika koja se tice nas sviju, i treba da se prica o tome. Mi smo svi jedna Cjelina, i ne cini samo jedan covjek drustvo, nego skupina. I ljudi nisu stvoreni da se brinu samo o sebi, a druge ko sisa. I pitanje klime i globalnog zagrijavanja/hladjenja se tice nas sviju, bilo bi gadno kad bi se svako interesovao kakvo je nebo samo vise njegove sopstvene glave.
Nazalost, mnogo je takvih koji se brinu samo o sebi, a komsija im , vrata do vrata lezi mjesec dana mrtav. I niko ni da primjeti da komsije nema sve dok ne pocne da zaudara iz stana i dok crvi ne pocnu da izlaze ispod vrata. Pa ti vadi zbunove trnja iz svog oka (uopsteno), dok ti ljudskost i briga i paznja za drugima zaostaje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 11:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Citiraj:
Pa ti vadi zbunove trnja iz svog oka (uopsteno), dok ti ljudskost i briga i paznja za drugima zaostaje.



Dobro.. Od sada cu se vise unositi u sexualni zivot mojih drugarica, kolegica, komsinica, njihovih cerki i drugarica njihovih cerki..trudicu se da ih svom dusom osudjujem i da se zgrazavam nad njihovom nemoralnoscu.. i time cu postati bolji i pazljiviji covjek..

:roll:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 12:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
ajkula je napisao:
Citiraj:
Pa ti vadi zbunove trnja iz svog oka (uopsteno), dok ti ljudskost i briga i paznja za drugima zaostaje.



Dobro.. Od sada cu se vise unositi u sexualni zivot mojih drugarica, kolegica, komsinica, njihovih cerki i drugarica njihovih cerki..trudicu se da ih svom dusom osudjujem i da se zgrazavam nad njihovom nemoralnoscu.. i time cu postati bolji i pazljiviji covjek..

:roll:

Lakse ti je da priznas da nisi razumijela sta sam htjela reci.
I , mozda bi bilo bolje da pocnes od svog avatara... dovoljno da svoj avatar ne sprovedes u djelo. :wink:
I ne moras nigdje da "zabados nos " i u niciji zivot, jednostavno postani svjesna zivota i desavanja oko sebe; i sve ce se samo (po)kazati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 15:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Ne možeš porediti ekološku svijest kao zainteresovanost za probleme sa zainteresovanošću za ljubavni život drugih. Ozonske rupe utiču i na tebe i na mene podjednako, i u tom slučaju imaš čak i pravo da drugima ukazuješ na greške koje planetu dovode do propasti. Ljubavni život pak, je ipak stvar pojedinca. Nezabadanje nosa u intimu ne implicira automatski nedostatak empatije ili ljudske solidarnosti, kao što si ti zaključila. Međutim, kod nas postoji tendencija okretanja stvari naglavačke. Tako da se slažem sa ajkulom u vezi sa ovim, i usput, ne razumijem tačno šta si htjela reći. Šta znači "postati svjestan života i dešavanja oko sebe"?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs