banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 01 Jun 2024, 05:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Apr 2012, 01:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Znam da ima vec jedna tema freelancinga, ali ovo ide u potpuno drugom smjeru.

Juce sam morao odbiti jedan posao, konvertovanje iz PSDa u Wordpress temu jer nemam vremena, radim vec jedan posao, psd u html/css ali je u pitanju e-commerce koji se sad pretvorio u neku mrezu pa ima dosta raditi a stavio sam ga kao prioritet. Sad upravo dok ovo radim gledam neke druge projekte na elance.com i siguran sam da bih mogao dobiti par jer vec imam nekoliko poslova zavrseno sa odlicnom reputacijom pa dobijanje novog posla ide sve lakse.

Pa kroz pricu sa prijateljem dizajnerom, dosao sam na ideju....Da formiram grupu ljudi odredjenih vjestina, dole nabrojanih, iz Banjaluke ili okoline(jer bih htio popiti i koju kafu/pivu povremeno sa istima) i da formiramo jedan nazovimo servis ili sajt koji ce nuditi usluge kao sto su web dizajn, web programiranje, prebacivanje iz psd-a u html i sve moguce open source solucije, kreiranje custom cms-a itd...Mada bih se na pocetku usmjerio samo na par ali otom potom. I da, ima na netu vec stotine takvih firmi, ali uvijek ima nacina da se izdvojis iz mora istih. Imao sam desetak klijenata u poslednja 2 mjeseca a dvojica su developeri koji imaju posla preko glave pa rado prebace, a servis bi mi omogucio da nakon zavrsenog posla ako je klijent zadovoljan cijenom i uslugom, odmah ga preusmjerim na nas sajt za sve buduce potrebe, umjesto da idu na freelancing, i tako polako stvarati bazu klijenata. Zbog ovoga bi mi trebali ljudi koji imaju prakticna znanja i dobro barataju sledecim vjestinama:

1. Web dizajner - Photoshop ili Fireworks, mozda UI, da se razumije u Ux...
2. Osoba koja odlicno poznaje xHtml i css, ukljucujuci html5 i css3, da moze kvalitetno isjeci iz PSD-a,PDF-a,jpga,bmpa, itd...i iskodirati sajt koristeci poslednje trendove, prim. modernizer,html5 boilerplate, neki framework, grid sistem ili ako ima svoj jos bolje...
3. Junior WordPress developer, da moze iz htmla prebaciti temu u wordpress, da je radio sa wordpressom nesto vise, ne samo instalirao i mijenjao gotovu temu
4. Junior Joomla developer, isto kao gore za wordpress.
5. javascript ili jquery guy, obicno ista osoba odlicno poznaje html i css i obrnuto.
6. Drupal developer, ovo ce ici malo teze ali zasto da ne.
7. Ecommerce - oscommerce, open cart, magento, da zna implementovati iz PSDa u neki od doticnih i eventualne postavke naravno.
8. PHP, mysql programer. Iako su mi se javila dvojica vec ranije, kojima cu se obratiti na pm privatno.
9. SEO ekspert


Eh sada uslov:

Iskljucivo pojedinac, student, freelancer, zaposlen nezaposlen - preferiram studente, ali nikako firma, zatim 18+. Ne trazim eksperte, njihova satnica vjerujem da bi prevazilazila zaradu, vec junior programere, ali da imate min godinu prakticnog iskustva, ako imate svoj portfolio jos bolje..

Od vas se NECE traziti da radite besplatno, volontirate, ucite itd...jer podrazumjeva se da vec znate svoj posao, i ono za sta radite bicete i placeni. Nisam ljubitelj placanja po satu pa bismo isli za pocetak po projektu, ali otom potom...

Ja bih ulozio svoj novac u oglasavanje adsense/fb, mozda platio seo eksperta, zatim vodio kampanju, kontaktirao par blogova i organizovao neke nagrade itd...ima nacina da se procuje.

Ovo je sve trenutno nesto iz glave u 2 sata ujutru, cisto da pokrenem raspravu. Smatram da bi mogli uspjeti jer definitivno cijenom mozemo parirati zapadu, dok kvalitetom istoku (bar po prici par klijenata koji su radili sa indijcima i pakistancima)...

Mislio sam pokrenuti grupu na facebooku, valjda do sada svi imaju face, pa da tamo vodimo raspravu. Mozete se javiti ovde ali i na pm. Komentarisite i pitajte.

Inace ja po freelancingu radim sve sto se tice html/css/wp ,a sada unapredjujem jquery ali i wp znanje.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2012, 12:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Jun 2008, 15:44
Postovi: 158
Pozdrav,

Ja mislim da je ovo odlicna ideja. I vec sam razmisljao o necemu slicnom. Evo sta je bio problem kod mene, vec duze radim kao freelancer i tu i tamo se zatrpam poslom pa sam poceo u freelancing uvlaciti par kolega sa faksa. Medjutim oni su uvjek nesto zauzeti/lenji pa u 90% slucajeva se posao i ne zavrsi ili mnogo kasni, tj. ako hoces da nesto uradis moras to uraditi sam(skoro mi propade projekat vredan $1500 iz razloga sto sam se uzdao u drugog :angry4: ). Mislim da bi bilo dobro kad bih imali kakav "community" gdje bi mogli traziti pomoc jedni od drugih ili cak oformiti kakav tim pa raditi kao "firma". Vise ljudi na jednom projektu mogu brze a i bolje zavrsiti posao nego pojedinac. Naravno, pod uslovom da su ti ljudi pouzdani.

Frenki, mislim da na ovoj svojoj listi zaboravio jednu stvar, koja po meni nosi najvise novca, to je support and maintenance. Tj, kad kod radis neki projekat od nule odmah u staru treba nagovoriti klijenta da hostuje kod tebe, ponuditi mu npr redovne backup-e, update-te i slicno a on da mjesecno placa neku cifru sto se na kraju isplati posto se hosting danas moze uzeti veoma jeftino. Na kraju ti si odgovoran za sajt i odrzavanje za koje ce on naravno placati plus kad god ima kakav problem prvo ce doci tebi.

Ja sam definitivno zainteresovan :)

Sto se tice tvoje liste mogu se uplopiti pod:
Skoro pod 3)
4) mada nisam vise junior :)
5) sa JS solidno baratam, mada jQuery nisam nikad nesto posebno ucio
i 8

Eto toliko od mene


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2012, 13:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Ovo je super ideja.
Radio sam nesto sa PhP-om i mysql-om sto na faksu sto ovako. Npr. na sajtu www.ulk.rs.ba sam pisao tu malu skripticu (PhP/jQuery) kad sa windows OS otvoris sajt da izadje taj prozorcic da koristite windows OS i tuznog pingvina koji place . :D
Ako nista svi koji se jave mozemo se naci na kafi/pivu da se upoznamo i razmjenimo iskustva.
Pozdrav.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2012, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
sava999 je napisao:
Pozdrav,

Ja mislim da je ovo odlicna ideja. I vec sam razmisljao o necemu slicnom. Evo sta je bio problem kod mene, vec duze radim kao freelancer i tu i tamo se zatrpam poslom pa sam poceo u freelancing uvlaciti par kolega sa faksa. Medjutim oni su uvjek nesto zauzeti/lenji pa u 90% slucajeva se posao i ne zavrsi ili mnogo kasni, tj. ako hoces da nesto uradis moras to uraditi sam(skoro mi propade projekat vredan $1500 iz razloga sto sam se uzdao u drugog :angry4: ). Mislim da bi bilo dobro kad bih imali kakav "community" gdje bi mogli traziti pomoc jedni od drugih ili cak oformiti kakav tim pa raditi kao "firma". Vise ljudi na jednom projektu mogu brze a i bolje zavrsiti posao nego pojedinac. Naravno, pod uslovom da su ti ljudi pouzdani.

Frenki, mislim da na ovoj svojoj listi zaboravio jednu stvar, koja po meni nosi najvise novca, to je support and maintenance. Tj, kad kod radis neki projekat od nule odmah u staru treba nagovoriti klijenta da hostuje kod tebe, ponuditi mu npr redovne backup-e, update-te i slicno a on da mjesecno placa neku cifru sto se na kraju isplati posto se hosting danas moze uzeti veoma jeftino. Na kraju ti si odgovoran za sajt i odrzavanje za koje ce on naravno placati plus kad god ima kakav problem prvo ce doci tebi.

Ja sam definitivno zainteresovan :)

Sto se tice tvoje liste mogu se uplopiti pod:
Skoro pod 3)
4) mada nisam vise junior :)
5) sa JS solidno baratam, mada jQuery nisam nikad nesto posebno ucio
i 8

Eto toliko od mene


Da, dobar prijedlog, zaboravio sam na odrzavanje. Vecina poslova sto sam radio nije zahtjevalo neko odrzavanje ali to iz razloga sto sam vecinu radio klasicno kodiranje.

Slazem se sa svime sto ste obojica nabrojali. Isto sam za kafu pa cemo viditi sledece sedmice nesto.

Inace ja sam apsolvent na ekonomiji, pa mislim da cu napisati neki mali biznis plan a onda cemo dodavati i mjenjati kako se dogovorimo. Ali u svakom slucaju, na pocetku bi se svodilo na to da kako neko dobija projekte, iz te nase grupe ljudi nadje odgovarajucu osobu ili vise njih i sa njima radi, dogovore se oko placanja i podjele prihoda. Kada se projekat zavrsi, nudi se klijentu ovo sto je sava rekao, isto tako bitno je da je klijent zadovoljan i da se za sve buduce poslove obrati nama preko tog sajta. I da je kvalitet bitniji od zarade.

Meni nije bitna zarada, ali ne znam kako se ostali osjecaju, pa bismo odmah na pocetku definisali neke stvari, svako bi imao svoje klijente koje je doveo. Ako klijent trazi nesto sto ta osoba koja ju je dovela ne moze odraditi, onda se naravno trazi neko iz grupe itd...ali i dalje osoba koja ju je dovela ima zaradu od toga. Ja bih najvise volio kada bi imali od ovog gore nabrojanog po jednu ili maksimalno dve osobe svake profesije.

Nadam se da ce se jos ljudi javiti, mozda pokusamo na drugom forumu.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2012, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Isto tako, osobe koje rade imaju zagarantovanu diskreciju posto znam jednog prijatelja sto programira u javi u jednoj firmi ali su mu zabranili da se istim bavi kuci kao freelancing. I ovo je sve iskljucivo freelancing, znaci ne stalan posao, da ne bude zabune.

Isto tako sajt nam je bitan, a oko toga cemo na kafi. I poslovanje iskljucivo sa strancima, posto nemam pozitivna iskustva sa nasim ljudima :)

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2012, 17:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Vrlo dobar pristup - čestitam!
Od nekad bejzika i paskala radi mi programerska logika, pa sam se prije jedno godinu dana odlučio da savladam PHP i MySQL.
Naravno da je između ostalog potrebno i znanje HTML/CSS kao i Javascript/AJAX. Prosto jedno bez drugog ne može.
Trenutno sam u fazi OOP-a MVC-a i Codeigniter-a.
Tako da stojim na raspolaganju izabranoj grupi. Naravno, i što se kafe tiče.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2012, 20:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Jun 2008, 15:44
Postovi: 158
Frenki je napisao:
Isto tako, osobe koje rade imaju zagarantovanu diskreciju posto znam jednog prijatelja sto programira u javi u jednoj firmi ali su mu zabranili da se istim bavi kuci kao freelancing.


Ovo je obicno zastrasivanje radnika i toga se ne treba niko bojati, i ja to imam potpisano medjutim nakon razgovora sa pravnikom zakljucili smo da taj dokument nije validan na sudu jer krsi zakon o radu RS.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2012, 23:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Jel vam potreban ASP.net i C# programer, iz Prijedora je, rdio je dosta sajtova, a ima i koleginicu koja odlično radi baze podataka?

Inače ideja za svaku pohvalu i poštovanje. Pravi primer lokal patriotizma na delu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2012, 04:53 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Apr 2012, 19:12
Postovi: 2
Koliko vidim Java se ne pominje, a to je jedino sto ne znam, ej steta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2012, 14:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Sto se tice ASP.neta, c# i naravno baze, mislim da da, jedino meni je problem sto nisam nikako sa aspnetom radio, tako da se ne razumijem u doticni, dok sam svim ovim prethodnim imao dosta dodira( prve 3 stavke uveliko radim) pa mislim da mogu ocjeniti rad i viditi da li osoba zna ili ne, a onda ako bi ganjali te poslove isto ne znam koje su realne cijene. Ali evo primjer jednog veceg posla koji je spadao u grupu asp.neta, baza i c#:

Citiraj:
Hello all, here is what I am looking for in the CMS (A base framework solution that provides the below capabilities will be sufficient) 1. Ability to create reusable content templates- users should be able to create template that can serve as the baseline for content/page development 2. Possibly a scripting API: Not important but will come in handy for advanced developers to create dynamic content 3. Editable content: self explanatory 4. Document Management; versioning, revision management, content approval process, etc 5. Content Virtualization: users should be able to create a complete virtual representation of the output before committing to the system for online deployment 6. Multi Culture: Supports multiple languages 7. Embeddable and portal: I should be able to plug-in the system to any web application and use the the content provider for hat application 8. Messaging API: To enable communication between developers, users and administrators. This is a lower priority 9. Module Plug-in API: The system should provide a module plug-in interface for custom module development 10. Security Features a. The system should be able to accept a pluggable security infrastructure. No hard wiring b. Enforce content level, page level, module level access control c. The system should also provide a fluent audit and logging API d. The system should be supported by in multi dbms providers We would like most of the features of the system needs to be pluggable and discoverable at runtime, to facilitate online (on the fly) component upgrades and implementation Please describe or, provide samples, on how you will be able to accomplish the above requirements Please do not respond to this if you do not have a demonstrable past experience and/or workable demo of CMS solution developed in C# MVC. Multi-tier architecture is a must and custom data object should be used if/where needed


ili recimo ovaj od 250$

Citiraj:
need a function in .net (VB) that will convert a file or a url into the following formats: PDF, Word, Excel, Text. This function will take in either a filepath or a url, the destination path/name convert the file.


Znaci ja sam za za asp.net i c sharp, samo morao bih se malo vise upozanti sa njim. Ali u generalno sigurno da se mogu pridruziti grupi pa kada budu trebali pomoc sa strane ili neko od ostalih pomoc sa asp ili c sharpom da su tu.

Sto se tice jave, ja sam planirao iskljucivo web. Koliko sam primjetio studenti ETF-a vecinom rade u Javi ali nesto slabo sa web jezicima. Znam da se java koristi u nekim web aplikacijama ali nisam naisao ni na jednu do sada.

Inace mislim da ide bolje nego sto sam ocekivao. Za sada su se javili ljudi za slijedece stavke, sto na pm sto ovako:

1. Web dizajner
2. Osoba koja odlicno poznaje xHtml i css, ukljucujuci html5 i css3.
3. Junior WordPress developer
4. Junior Joomla developer,
...
8.PHP, mysql programer.
9. SEO ekspert.

Znaci volio bih naci nekoga ko je dobar sa prebacivanje ili kodiranjem tema za neki popularni e-commerce softver, drupal sumnjam da cemo naci i jos neko jako dobar sa jqueryem.

Kafa, pardon pivo :) je sledece sedmice, ja castim. Pa cemo detaljnije o svemu, pokusacu da pripremim nesto na papiru do tada. Ali ono sto je jako bitno jeste taj sajt na koji cemo usmjeravati zadovoljne klijente, i jedino sto trazim jeste da taj sajt odradimo zajedno, a ja cu uloziti u njegovu promociju.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2012, 00:33 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2012, 20:35
Postovi: 1
Samo da podržim ideju i da se javim kao SEO ekspert da sam na raspolaganju. Također radim i ja na par projekata,a nemam saradnike ako mi neko zatreba za nešto od navedenog. Definitvno bi bilo odlično da stvorimo neki tim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2012, 14:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Off-shore agency is future of this business. :)

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2012, 15:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Jul 2007, 11:06
Postovi: 47
Super ideja

_________________
-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2012, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Frenki je napisao:
Kafa, pardon pivo :) je sledece sedmice, ja castim.

Živ bio. Mislim, srećan rođendan koji god da je.
Ja trenutno radim neku dinamičku skriptu za sajt što se bavi online prodajom ukrasnih čestitki/pozivnica.
Radi se o interaktivnom izboru paterna za izgled čestitke. Referenca mi je ovaj sajt, tj. tako nekako bi trebalo da funkcioniše.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2012, 15:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Sve pohvale za ideju. Ako mogu kako pomoći, tu sam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2012, 17:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
mangia je napisao:
Sve pohvale za ideju. Ako mogu kako pomoći, tu sam.


I to cemo itekako iskoristiti :wink:

Nego, imam jos par ideja o kojima cemo detaljnije na kafi a svodi se na kreiranje cms-a (ili dodataka za WP ili Joomlu) u slobodno vrijeme za neke tržišne niše, tipa real estate, listinge itd...koji bi bili zasebni projekti.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2012, 15:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Posto nam forum steka i posto smo zbog istog izgubili jedan posao pre 2 dana, pokrecem grupu na fb, grupa je zatvorenog tipa zbog anonimnosti nekih korisnika pa cu postaviti uskoro link ovdje a vi posaljite zahtjev.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2012, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Napravio sam grupu, ali sam stavio kao skroz skrivenu za svaki slucaj ako nekom ne bi odgovaralo, pa da bih mogao dodati nekoga, ajde mi posaljite pm na fb ili dodajte kao prijatelja, evo ga link: https://www.facebook.com/goran.jakovljevic

U svakom slucaju, volio bih viditi sve BL developere/dizajnere na jednom mjestu. sava999 i ja smo vec poceli raditi na jednom finom projektu.

Opet kazem, grupa je sakrivenog tipa radi anonimnosti nekih ljudi, ako svi budu za, otvoricemo je za javnost...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2012, 11:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Немој, ФБ је пун разноразних пацијената...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2012, 12:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Najbolje napravi mailing listu na google groups ili yahoo groups...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs