banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 00:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Mar 2013, 19:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Na laptopu mi je američka tastatura, a navikao sam koristiti "domaće" jezike za unos znakova. Za sad ovo što sam pisao nije strašno, ali sad ćete svi skočiti. Koristim istu tu domaću tastaturu i za programiranje. Malo me nervira i u codeblocksu i u devcppu to što pomoću nje ne mogu dobiti znakove < i >. Inače taj znak se može dobiti na domaćoj tastaturi kombinacijom alt gr+"," i alt gr+".", ali u ovim razvojnim okruženjima to ne radi. Imate li kakvo efikasnije rješenje, osim prelaska na EN tastaturu, stalnog kopiranja tih znakova i mijenjanja sa SR na EN samo zbog tih znakova?

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2013, 00:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koristi neki key-binder, evo ja sam preko googla nasao ovo, nisam siguran da bas radi, ali probaj:
http://webpages.charter.net/krumsick/

Recimo binduj < i > na neke druge tipke koje ti odgovaraju, pa napisi jel radi, ako ne trazi na google neki drugi "keyboard binder" pa javi jel radi da i drugi vide ako zatrebaju.

Poz!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2013, 06:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Iggy_PoP je napisao:
Na laptopu mi je američka tastatura, a navikao sam koristiti "domaće" jezike za unos znakova. Za sad ovo što sam pisao nije strašno, ali sad ćete svi skočiti. Koristim istu tu domaću tastaturu i za programiranje. Malo me nervira i u codeblocksu i u devcppu to što pomoću nje ne mogu dobiti znakove < i >. Inače taj znak se može dobiti na domaćoj tastaturi kombinacijom alt gr+"," i alt gr+".", ali u ovim razvojnim okruženjima to ne radi. Imate li kakvo efikasnije rješenje, osim prelaska na EN tastaturu, stalnog kopiranja tih znakova i mijenjanja sa SR na EN samo zbog tih znakova?

<>
Види стварно. :) Ради. Благодарим (овде имам енглеско/руску комбинацију). 8)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2013, 19:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Haha, sreća u nesreći :). To je i meni palo na pamet, ali sa ovim programom ne može. On bukvalno očita tipke sa tastature i nudi ti da zamijeniš njihovu primarnu f-ju. Meni bi više odgovaralo nešto što može pomocu kombinacije nekih tipki otkucati znak. Ali, hvala opet.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2013, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U tom slucaju koristi ovo:

http://code.google.com/p/keymapper/down ... p&can=2&q=

Keyboard mapper, cak sam ga i ja instalirao i radi, eto samo zbog tebe :D

Ides Mappings > Create new mapping > Select from lists > Typewriter keys > izaberes "<" ili ">" i ides set, pojavice ti se simbol i kliknes Capure onda izaberes koju ces kombinaciju tipki ili jednu tipku da ti bude nova. Nakon sto uradis relog bice ti nova podesavanja.

Poz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2013, 19:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Testirao si da dodijeliš kombinaciju tipki nekom simbolu (npr. alt + j)?? Ja sam sve uspio, ali kombinaciju ne mogu dodijeliti. Samo mogu maskirati određenu tipku, što ne želim, nego hoću da pored te funkcije koju tipka ima dodijelim još taj simbol.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2013, 01:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dodjeli onda na tipku koju ne koristis, zar nije tako logicnije nego dodavati kombinacije i bezveze ih ukucavati kad ti god treba samo jedan znak.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2013, 10:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Da ga jebes,ne znam koju ne koristim. Ako je i ne budem koristio u razvojnom okruzenju,sigurno cu je upotrijebiti u windowsu negdje. Probao sam maskirati,zapravo i uspio, tipku MENU,ali opet se otvara meni pritiskom na nju a ne printa znak. Zato mi nije bezveze kombinacija dve tipke. I tako za vecinu specijalnih karaktera koristis shift ili alt gr + neku drugu,zar ne?

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2013, 11:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Dosad si se mogao privići na prečicu "Alt+Shift" i brzinski prebacivati sa naše na englesku tastaturu i obrnuto. Vremenom bi ti to toliko prešlo u naviku da ne bi ni osjetio.

Mada mi je (izvini, ali tako je) stvarno glupo koristiti našu tastaturu za unos karaktera u razvojnom okruženju prilikom programiranja. OK, ima smisla da si jednostavno navikao na našu pa ti onda prsti lete na sve strane kad se trebaš "prešaltati" na englesku, ali meni naša tastatura i programiranje ne idu ruku pod ruku.

P.S.
Za one koji su se zaletjeli da napišu kako ja blage veze o programiranju nemam - ovoliko ipak znam :D

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2013, 11:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Privikao sam se davno na shift+alt, al opet mi to nije efikasno rješenje. Tako i radim, Dejo. Ništa, tako i ostaje. Hvala, Sexhor.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs