banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 16:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Okt 2002, 10:59 
jesi li siguran da su polovina centrala relejne?


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Okt 2002, 11:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
nisam siguran, nisam brojao..
Pojedine centrale u Trnu/ Laktasima nemaju ni R2 (valjda se tako zove) signalizaciju tako da ni broj ne mozes da identifikujes, vec samo centralu sa koje bivas pozivan. Centrala u Obilicevu ima mnogo problema sa konektovanjem na brojeve koji nisu tamo...
ma haos blago receno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Okt 2002, 12:25 
to si upravu


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2002, 10:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Maj 2002, 01:00
Postovi: 168
Lokacija: banjaluka
Vas dvojica izgleda obojica radite u telekomu kad sve znate a ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Dec 2002, 20:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jan 2002, 01:00
Postovi: 115
...


Poslednji put menjao pule dana 04 Dec 2002, 20:55, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Dec 2002, 20:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jan 2002, 01:00
Postovi: 115
Rame uz rame sa DT-om po kvalitetu opreme!!! :lol: :lol: Zato Telekom Srpske ''nudi'' GPRS, WAP, MMS, SMS preko 160 znakova, ali oprema možda i ima tu mogućnost ali nasi ''stručnjaci'' je ne mogu konfiguristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Dec 2002, 11:13 
pa sacekaj jos sasvim malo pa ces da dobijes GPRS, za WAP trenutno ne znam, sacekaj jos samo malo pa onda daj svoj komentar.
U svakom slucaju nasi strucnjaci su veoma dobri,mozemo slobodno parirati strancima


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Dec 2002, 11:14 
a jos jedna informacija pitanje koliko je finansijski isplativ projekat GPRS-a u nasoj sredini.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Dec 2002, 13:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jan 2002, 01:00
Postovi: 115
Svi postavljaju pitanja koliko je isplativo uvođenje novih tehnologija na našim prostorima. Da se tako gledalo RS nikad ne bi dobila ni "obicnu" mobilnu telefoniju jer u RS prije 5-6 godina bar 50-60% stanovnika nije bilo upoznato sa mobilnom telefonijom, a sad ih korist bar 50% ako ne i više. Znači ne treba postavljati pitanja o isplativosti uvodjenja novih tehnologija u bilo kojoj oblasti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Dec 2002, 14:37 
da donekle si upravu a oni sto ulazu novac oni hoce profit


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Dec 2002, 01:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
... sto je i logicno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Dec 2002, 16:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Tako krupna investicija ne moze se isplatiti za 6-12 mjeseci kao sto "ulagaci" ocekuju. A to ih strasno demoralishe pa stoga i ne ulazu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2002, 18:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
misk0 je napisao:
Tako krupna investicija ne moze se isplatiti za 6-12 mjeseci kao sto "ulagaci" ocekuju. A to ih strasno demoralishe pa stoga i ne ulazu.


Upravo tako ...
A ne da se ima monopol i paretina, nego je to 'bruka' koliko se love obrce ...
No dobro, zasto smo tako podli, jadni telekom i mobis jedva sastavljaju kraj s krajem ipak nedostaje im jos 20% stanovnistva koji nemaju mobilne i fiksne telefone, pa sad skupljaju pare za novi projekat "Bebama slobodna komunikacija" - "let bebe tok tu ic oder" kao i projekat "mobilisimo vrtice" - "end smol pipl nid to tok" pa da se nekako pokriju, jer nije to mala firma a toliko radnika treba isplatiti ;)

Elem .. kad bi prestali krasti na fiksnoj i mobilnoj telefoniji mogli bi i ulagati u nove tehnologije, ovako se toliko "zakradu" da ne mogu izaci na kraj s "namlacenom" lovom pa im se osladilo - ukradeno=nicije=postalo_necije a necija_lova se ne ulaze tek tako ..

Na stranu cinizam, red bi bio da nas obraduju nekom novom tehnologijom a ne samo fol imaginarni popusti ..

Ez reklama sejz - Zabava je pocela

p.s. otvorite novcanike :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Dec 2002, 11:16 
pa kazi mIRCon- e sta je tebi licno ukradeno navedi primjer sta je tebi licno ukradeno? Nekazem da razgovori i usluge nisu skupe ali to nema veze sa kradjom? Svi samo kradja kradja pa kazi sta je tebi licno ukradeno?


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Dec 2002, 11:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Kradja je kad pojedini radnici poste koji nisu u mogucnosti da koriste linije bez tarifiranja koriste linije od privatnih lica za obavljanje svojih privatnih razgovora sa rodjacima/prijateljima u inostranstvu i kad isti ti ljudi cija je linija koristena dobiju srcani udar kad im za jedan mjesec stigne racun po 5 puta veci nego sto inace placaju. I kad odes da se zalis samo te blijedo pogledaju i gotovo da ti se nasmiju u facu.

Ma primjera je nebrojeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Dec 2002, 15:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Zudi ... ovako
Imam prijatelja, ali bas priatelja koji ne kenja gluposti i koji mi je pokazao listinge i racune .. kojeg "ste" bas oderali .. dobijao je racune od 30-ak KM i odjednom 150km racun .. kontao je da je do gostiju koji su iz Amerike pa se svojim javljali tamo , ali ne, i sljedeci mjesec ista prica .. i tako lijepo on listinge trazio - kad ima sta vidjeti 1553 (ili koji je vec broj onaj sex line sto ga reklamiraju po TV-u maksimalno) .. I tako su ga derali i pored zalbi na to.. 200km, 190km . .itd ,.. od toga 90% racuna je bas od tog hot-line fazona .. A vrijeme zvanja - ili svi spavaju, ili nikog nema kog kuce posto su na poslu itd .. Imali su "kucni" sastanak i potvrdili da niko od njih nije zvao tu glupost .. itd itd .. mislim bezveze je da pricam, totalno bezveze, zasto trositi energiju kad ce se ionako sve to svesti na "problen drugacije prirode" .. To sto sw-om navlacite svima tu i tamo koju minutu/e hot-linea ne znaci pojedinacno nista ali kad se skupi pretplatnika cifra je pozamasna .. na stranu silni porezi i pretplate, ukljuci/iskljuci, drz' ne daj ... Meni ste licno uvalili PCM i moja linija je bila noseca ... i porec 4/1 nije bilo dovoljno .. pa je 8/1 dosao umjesto Izraelskog doslo Madarsko govno ... :)) Sa 4/1 se nisam mogao kaciti preko 28.8kbps (logicno) a sa 8/1 nisam mogao na pola provajdera, jedino urc i teol su mogli heh .. Bez znanja tako nesto raditi.. stvarno nema smisla ...
Mislim i previse sam se raspisao na tu temu .. znas i ti dobro sta se sve radi, samo poslovna politika je da se 'pravite ludi' ... Razumijem ..

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Dec 2002, 10:09 
samo da ti kazem te hot-line ne drzi telekom nego privatnici, mi od toga imamo samo odredjeni iznos za zakup takve linije. Za toga momka sto je izvadio listing i kaze da nije zvao taj broj 1553 9ili koji vec nemam pojma, i tvrdi da sto posto nije zvao , moze biti da mu se neko od klinaca nakacio na liniju i zvao na njegov teret, ali da mu je neko u telekomu zvao na njegov racun kazem da 100% to nije istina dobro hajde 99% a ono 1% moguce je, ali nevidim ni jedan razlog zasto bi to radio, jebiga nikome na poslu nije do toga pa i ako jeste ima sluzbeni telefon pa neka nazove. Za te PGS-ove nemam opravdanja i to sto kazes je sasvim OK tu se radi pogresna politika.
Nemoj sve ovo shvatati kao neko prepucavanje nego to je samo razmjena misljenja.
Sve najbolje
ZUDI :wink:


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2002, 01:23 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Pa naravno da je razmjena misljenja .. rasprava (nadam se konstruktivna) .. ne lozim se na prepucavanja to znas i sam ...

Dalje .. cinjenica je kako monopol telekoma pokazuje sve vise znakova "zelje za lovom" te sputava druge, eventualnu konkurenciju ..
A cuj, znam ja da rade oni, da provlace brdo parica po gradu, ali kad ce poceti rjesavati dvojnike i pcm-ove .. to nije ok ..
A isto tako bahato ponaanje, neprofesionalnost itd nisu rijedak slucaj u Telekomu ..
Kad ce biti bolje ??
Nadam se uskoro, ali ... ko zna ;)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2002, 07:40 
trebalo bi veoma brzo da krene ukidanje dvojnika, oprema je vec ugovorena pa bi trebalo uskoro


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2002, 11:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Ono sto ne postoji, niti mozes na bilo koji nacin da dokazes je kvalitet linije. Nalazim se na 212 broju koji je koliko mi je poznato na jako kvalitetnoj centrali medjutim, imam vezu sa provajderima koja je jako nekvalitetna i puno shumova i smetnji i desava mi se da budem na vezi i da po 1-2 minuta se nista ne desava odnosno da uopste ne ide komunikacija izmedju mene i provajdera. Znam kakve modeme odnosno access servere imaju provajderi prema tome nije do njih. Jednom sam zvao telekom, kao "provjericemo" i to je to.
A znam da ima ljudi koji imaju i gorih problema, iako nisu na PCMu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs