banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 01:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 440  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 01 Avg 2015, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koliko % ti dobijas sa tim referal linkom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 02 Avg 2015, 09:23 
Referer... :D

Volimo se reklamirati...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 02 Avg 2015, 14:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Prije se dobijalo 5$ za svakog refferala koji ispuni uslove, a sada se dobije 10$. S tim da i taj koje se registruje preko linka dobije isto 10$ (koji se isplate nakon 3mj). Realno, stvarno se isplati koristiti ebates, pogotovo ako kupujete puno, ili ako kupujete skuplje artikle.
Evo i moj ref link, ako je uopšte dozvoljeno postavljati: http://www.ebates.com/rf.do?referrerid= ... eeid=26471


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 03 Avg 2015, 21:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4244
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Došla ona pošiljka iz Indije za koju sam pitao na prethodnoj stranici, nakon mjesec i nekoliko dana.
Zanimljivo je da nije skenirana u Sarajevu iako ima broj za praćenje, vjerovatno su je preskočili zbog malih dimenzija. :)

Nije ni važno, nego da pitam koliko obično traje dostava iz Kine švajcarskom poštom?
Samo jednom sam dobio nešto preko Swiss Post, ali je bilo davno pa sam zaboravio koliko je trajalo.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 06 Avg 2015, 07:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Ljudi, i ma li neko iskustva sa dostavom iz Spanije? Kolega narucio neku glupost i dostavlja se preko standard economy shipping, samo tu informaciju ima. Mala je vrijednost i nema trackinga. Kontam, moglo bi da stigne za 10-15 dana, nije Spanija preko svijeta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 06 Avg 2015, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
EU je gora u zadnje vrijeme od kine... meni iz UK trebalo dva mjeseca da dodju paketi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 06 Avg 2015, 16:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Meni iz UK stiže za 5-15 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 06 Avg 2015, 19:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4244
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Rider on the storm je napisao:
Pa to je najbrži dio puta, avionom iz Hong Konga do Frankfurta pa onda opet avion od Frankfurta do Sarajeva.
Juliette je napisao:
HK pošta ne vozi i nikad nije vozila preko Frankfurta.
Rider on the storm je napisao:
Kako onda ide SG i HK pošta, je li direktno ovamo ili ipak imaju neki posrednički aerodrom?
Juliette je napisao:
Za HK poštu t/n prikazuju da dođu direktno, tj.nigdje ne skeniraju osim u Hong Kongu na izlasku sa aerodroma i u BIH na dolasku u SA aerodrom. E sad... da li ide direktno ili ne, pitanje je. Nekako mi nema logike da se nigdje ne skenira, a da ima dodatno zaustavljanje negdje. A opet, nekako mi je teško povjerovati da postoji direktni let iz HK u Bosnu. :-?
Da se vratimo na ovu temu.
Je li sigurno znaš da ne ide preko Frankfurta ili samo nagađaš?
Našao sam info da carinska ispostava Aeorodrom Sarajevo prihvata kargo letove iz Ex Yu republika, preko Turkish Airlines-a i preko Lufthanse.
Pretpostavljam da je onda jedini put Luftnanzinim avionom do Sarajeva, kao i kineska pošta, švajcarska i ostale.
E sad, da li ide preko Frankfurta, ili nekog drugog njemačkog grada, nije ni bitno, ali definitivno ne ide direktno iz HK i SG ka ovamo, nego je Njemačka posrednik.
To je i razlog spore dostave iz Kine, kod razvrstavanja se čeka na dovoljno robe i zato nema svaki dan kargo letova iz Njemačke ka ovamo.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 06 Avg 2015, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
Iz USA paket danas stigao, za 10 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 07 Avg 2015, 00:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Rider on the storm je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Pa to je najbrži dio puta, avionom iz Hong Konga do Frankfurta pa onda opet avion od Frankfurta do Sarajeva.
Juliette je napisao:
HK pošta ne vozi i nikad nije vozila preko Frankfurta.
Rider on the storm je napisao:
Kako onda ide SG i HK pošta, je li direktno ovamo ili ipak imaju neki posrednički aerodrom?
Juliette je napisao:
Za HK poštu t/n prikazuju da dođu direktno, tj.nigdje ne skeniraju osim u Hong Kongu na izlasku sa aerodroma i u BIH na dolasku u SA aerodrom. E sad... da li ide direktno ili ne, pitanje je. Nekako mi nema logike da se nigdje ne skenira, a da ima dodatno zaustavljanje negdje. A opet, nekako mi je teško povjerovati da postoji direktni let iz HK u Bosnu. :-?
Da se vratimo na ovu temu.
Je li sigurno znaš da ne ide preko Frankfurta ili samo nagađaš?
Našao sam info da carinska ispostava Aeorodrom Sarajevo prihvata kargo letove iz Ex Yu republika, preko Turkish Airlines-a i preko Lufthanse.
Pretpostavljam da je onda jedini put Luftnanzinim avionom do Sarajeva, kao i kineska pošta, švajcarska i ostale.
E sad, da li ide preko Frankfurta, ili nekog drugog njemačkog grada, nije ni bitno, ali definitivno ne ide direktno iz HK i SG ka ovamo, nego je Njemačka posrednik.
To je i razlog spore dostave iz Kine, kod razvrstavanja se čeka na dovoljno robe i zato nema svaki dan kargo letova iz Njemačke ka ovamo.

Nagađam, naravno. Pa ne mogu znati zasigurno... Ne znam kako bi to mogli saznati da bude provjerena informacija?
Razlog zbog kojeg sam pomislila da više ne ide preko Frankfurta jeste da se tracking broj ne skenira u F. kao prije. Sada samo piše Beijing airport i odmah nakon toga Sarajevo aerodrom, i to jako brzo stigne, bukvalno 2-3 dana. Ko bi mogao biti posrednik sada i da li postoji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 07 Avg 2015, 08:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4244
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Vrlo vjerovatno neki njemački grad jer kargo letovi u Sarajevo dolaze skoro isključivo preko Lufthanse, nema odakle nego preko Njemačke.
Pokušaću provjeriti i saznati, javim ako nađem neki info. :)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 07 Avg 2015, 19:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Moguće moguće.. :-)
Javi obavezno, i mene ovo baš zanima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 10 Avg 2015, 13:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4244
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Nađoh na jedjom forumu kako se puno ljudi žali na nestanak tj. vjerovatnu krađu pošiljki preko BH Pošte, što u domaćem, što u internacionalnom saobraćaju.
Evo link, a pogotovo pogledati predposljednji post sa treće strane: http://forum.klix.ba/nestanak-poslanih- ... 21559.html
Jednom liku nisu došli blic za fotoaparat i pantalone iz Australije, ali je našao na Piku iste takve artikle, i onda se suočio sa radnikom Pošte, koji prodaje kradenu robu.
Ja, srećom, nisam imao problema sa pošiljkama a naručio sam ih puno, jedino što nije došlo su dvije-tri nebitne sitnice.
I poštar koji mi donosi je gotivan lik, znamo se pa ne vjerujem da bi on mogao nešto "zagubiti". :)
Čini mi se da je inače kod nas bolja situacija što se toga tiče, nego u Federaciji? Tamo kradu i poštari i više instance u Pošti i carini.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 10 Avg 2015, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
to te uvijek moze snaci, svakakvih ljudi ima...

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 10 Avg 2015, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4244
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Za*ebali se u Sarajevu, došla pošiljka, skenirana, ali su je poslali na njihovu carinu, umjesto da otpreme za BL.
Da li moram zvati njihov poštanski centar da ih ganjam da vrate, ili će ubrzo i sami skontati da su pogriješili pa će vratiti?

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 10 Avg 2015, 15:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Ne moraš,poslaće oni u Banjaluku. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 10 Avg 2015, 15:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4244
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ipak sam ih zvao ubrzo nakon što sam ovo pitao, ali im je prošlo radno vrijeme pa kažu da pozovem sutra ujutro. :)
Zvaću ja i sutra za svaki slučaj, nestrpljiv sam da što prije dođe. :D

Je li se i tebi ovo dešavalo?
Za koliko vremena skontaju pa pošalju u BL?

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 10 Avg 2015, 17:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9300
Meni vrlo rijetko nestane posiljka koju saljem unutar RS, ali ove za federaciju puno cesce. Desilo mi se da 2 puta nestane preporucena posiljka na istu adresu. Doduse dobio sam oba puta odstetu vecu od vrijednosti posiljke, ali to ne moze biti slucajno da se uzgubilo.
Cim nesto malo bolje upakujem a posaljem obicnom postom u federaciju, "izgubi se". A opet, toliko sam slao jedno vrijeme da mi se vise isplatilo rizikovati da se izgubi pa slati ponovo, nego svaki put placati preporucenu posiljku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 11 Avg 2015, 17:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Od danas ne vidim ni jednu transakciju na PayPalu. Jel to sto su se sad odvojili ebay i paypal?
Jel i kod vas tako?

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 11 Avg 2015, 18:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
richa je napisao:
Od danas ne vidim ni jednu transakciju na PayPalu. Jel to sto su se sad odvojili ebay i paypal?
Jel i kod vas tako?

Možda nisi nekoliko dana ništa kupio pa se ne prikaže na početnoj stranici. Klikni na "view all my transactions".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 440  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs