banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 16:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218 ... 440  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Mar 2015, 18:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Meni i danas stiže jedan paket naručen u oktobru... Po broju za praćenje u sarajevo došao iz bugarske...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Mar 2015, 19:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2012, 00:48
Postovi: 275
Nece svabe da voze pa se usmjeravaju preko Bugarske a to uzima vjecnost...Ja jos ni jednu nisam dobio preko Bugarske :D
Posiljke sa brojem za pracenje stizu ali do nekih 45dana...problem predstavljaju jeftine posiljke bez broja i koje idu preko yanwen ekspresa,a koliko vidim vecina kineza u zadnje vrijeme salje bas preko ove kompanije.Pricao sam sa par kineza i oni su ocajni i nezadovoljni sa pomenutom kompanijom ali kazu da im je to najjeftinije i da im se sve vise naroda sirom svijeta zali da preko njih ne dobijaju ili kasni mnogo.Tako da ja u zadnje vrijeme pitam i ako salju preko yanwena ne kupujem od njih.Preferiram hong kong i singapurcane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Mar 2015, 19:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2012, 00:48
Postovi: 275
despot777 je napisao:
Meni i danas stiže jedan paket naručen u oktobru... Po broju za praćenje u sarajevo došao iz bugarske...


Kako ti pocinje taj broj?Da skontam cije posiljke usmjeravaju na Bugarsku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Mar 2015, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
salegbu je napisao:
despot777 je napisao:
Meni i danas stiže jedan paket naručen u oktobru... Po broju za praćenje u sarajevo došao iz bugarske...


Kako ti pocinje taj broj?Da skontam cije posiljke usmjeravaju na Bugarsku.


RH081037198CN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Mar 2015, 20:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2012, 00:48
Postovi: 275
Od kad to nisam vidio :D To je China Post ali izgleda da se sad zove Yanwen Express i broj ide YC............YW ili je druga firma ali Kinezi nemilice salju preko njih


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Mar 2015, 20:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2012, 00:48
Postovi: 275
Gledam ovu tvoju posilku i nista mi nije jasno hahahahah 2-3 puta je salju za Njemacku a ona se vraca u Kinu,mijenja gradove po Kini i nako skoro pola odine puf,eto je u Bugarskoj hahhhahaa Svasta!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Mar 2015, 08:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
ja i zaboravio za nju, dobio refund nekad u decembru... moram iskopati prodavca da mu platim, ali neću mu dati punu cifru, promjenio se kurs dolara od tada :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Mar 2015, 08:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2006, 19:42
Postovi: 55
Lokacija: Surammar
Meni jos dva paketa iz decembra i jedan iz novembra nisu stigli...kineski.. Ovi eu redovno stizu za 10 dana :D

Ma samo od svabi narucivati, sad se kinez ni ne isplati.. Cijene iste dolar skocio

PS. Ja sam imao situaciju gdje sam od kineza narucio paket koji je stigao nakon godinu dana na moju adresu, sav ishaban. I na paketu pise uredno moje ime, adresa i grad, medjutim drzava Rusija :lol: :lol: :lol: Paket je obisao svijet :D Predpostavljam da su zaboravili staviti pa je teta u pošti predpostavila da se radi o Rusiji ( nemam pojma zbog cega? mozda zato sto se zovem andrej ? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 21 Mar 2015, 10:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Dobio sam pogresnu robu sa ebaya. Ispade da je bolje reci da nisi primio robu, nego da si dobio ali pogresnu, jer onda je moras vratiti, a to je neisplativo.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 25 Mar 2015, 14:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2006, 19:42
Postovi: 55
Lokacija: Surammar
Upravo to. Meni trazili da vratim display za telefon koji je imao par umrlih piksela, ja u poštu ono 20tak km za 40tak grama posiljku..

Evo prolazi mi i rok za stizanje resendovane posiljke.. začepilo negdje dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 25 Mar 2015, 22:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Meni se čini da je BiH postala crna rupa. Što god pošalju ništa ne stigne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 25 Mar 2015, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Najvjerovatnije da ovi sa naše carine zajebavaju. Prije par mjeseci su se žalili da se mnogo kupuje i oštećuje država, sad hoće da nas ocrne kod Kineza i da ovi prekinu slanje u BiH.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 25 Mar 2015, 23:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
<LEPRO> je napisao:
Upravo to. Meni trazili da vratim display za telefon koji je imao par umrlih piksela, ja u poštu ono 20tak km za 40tak grama posiljku..

Evo prolazi mi i rok za stizanje resendovane posiljke.. začepilo negdje dobro.


20 je ako vraćaš avionom, ali ne moraš, možeš kopnenim putem i to je onda oko 6 marki.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 25 Mar 2015, 23:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Juliette je napisao:
Meni se čini da je BiH postala crna rupa. Što god pošalju ništa ne stigne.


A ko će znati šta se dešava. Eto meni je stigla pošiljka nakon 5 mjeseci. Po broju se vidi da je stajala 2 mjeseca u Kini, pa je vjerovatno poslata u Njemačku nakon čega je vraćena negdje nazad da bi onda stiglo preko Bugarske. Ne kažem da nije i do naših pošta ali možda nije samo u njima problem.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 25 Mar 2015, 23:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
mara- je napisao:
Juliette je napisao:
Meni se čini da je BiH postala crna rupa. Što god pošalju ništa ne stigne.


A ko će znati šta se dešava. Eto meni je stigla pošiljka nakon 5 mjeseci. Po broju se vidi da je stajala 2 mjeseca u Kini, pa je vjerovatno poslata u Njemačku nakon čega je vraćena negdje nazad da bi onda stiglo preko Bugarske. Ne kažem da nije i do naših pošta ali možda nije samo u njima problem.

I meni isto tako nekoliko pošiljki, a neke i dalje "stoje" negdje u međuprostoru.
Ja mislim da je to do njih. Jer preko swiss post, singapore post i hk post sve stiže normalno.
Prije su ove s China post išle preko Njemačke, sad prebacili na Bugarsku. Mislim da je tu problem u Njemačkoj, možda su oni ukinuli taj neki let za Sarajevo kojim su dolazile te pošiljke? (samo nagađam, nemam pojma kako to stvarno ide)
Ali stvarno, baš smo crna rupa... od koga god da krenem da naručim, a prije nekad sam naručivala, ne šalje više u Bosnu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 26 Mar 2015, 00:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2012, 00:48
Postovi: 275
Nije do nase carine,mislim mozda skinu tj ukradu pokoju interesantnu posiljku ali da bas 99 posto posiljki oni otudjuju ili zadrzavaju nema sanse.Problem je u China postu koji je isao preko njemacke a sada su se izgleda rastalili.Svi vidimo po brojevima da kinezi salju,njemci vracaju ovi opet salju istu posiljku i tako par puta dok nekom linijom ne prodje.Tako je za sve posiljke preko China posta i yanwena bile obicne ili registrovane,preporucene,sa brojem...svejedno,treba im vjecnost da dodju.Ja sam od decembra imao do sada preko njih oko 25 posiljki i samo su mi tri prosle....Da nasi carinici i BIH generalno nemaju veze sa tim govori i to sto sam danas dobio 3 posiljke koje su kupljene prije 19 dana iz honk konga a preko singapurske kompanije.To je sve proslo uredno i kao i obicno jer uvijek kupujem od istog lika.Nakon kupovine prodje 7 dana kad polete,za 10 dana ih vidim da su u Sarajevu i onda 2 dana posle toga kod mene na vratima.Nikad nisam upratio gdje presjednu jer mi ne pokaze,samo vidim otislo i doslo u Sa.Dalje iz Amerijeke i EU takodje stizu uredno,pa da kradu nasi ili sabotiraju i te bi krali heheh.
Zeznuse nas Kinezi pravo,sad moras dobro voditi racuna od koga kupujes i da ga pitas kojom kompanijom salje.China post zaobilazim u sirokom luku dok se nesto ne promjeni....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 26 Mar 2015, 16:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Feb 2011, 07:29
Postovi: 10
Prije 20-ak dana mi stigla pošiljka, naručena još u oktobru. Međutim u stanu nije bilo nikoga 2 sedmice, i prošao rok od 5 dana da pošiljku podignem na pošti. Nazovem poštu i kažu da su je vratili nazad u Kinu. Šta sad da radim s prodavcem, da mu kažem šta je bilo i ponudim $ da ponovo šalje ili....?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 03 Apr 2015, 20:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Nisam upratio. Jel jos uvijek 45 dana rok za isporuku artikla?

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 03 Apr 2015, 20:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Meni iz arhive kupljenih artikala za 2015. nestao Januar.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 03 Apr 2015, 20:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
Isto, nema januara...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218 ... 440  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs